INFORMACJE ZGPKS (MKS) RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Ole » 11 maja 2019, 8:34

Nowe kolory to malowanie Iveco i takie kolejne mają być. Te stare prędzej czy później pójdą na żyletki.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1389
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:21

http://supernowosci24.pl/autobusami-mks ... komputery/
RZESZÓW. Elektroniczne tablice na przystankach i infokioski na dworcach.

Autobusy MKS (Międzygminnej Komunikacji Samochodowej) będą obsługiwane w podobnym systemie jak autobusy MPK (Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego). W ramach tego rozwiązania wdrożone zostanie zarządzanie ruchem linii MKS. Zamontowane zostaną informacyjne tablice elektroniczne na dworcu Głównym PKS przy ul. Grottgera oraz ekrany LCD na miejskich przystankach.

MKS obsługuje 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwałę, Chmielnik, Czarną, Czudec, Głogów Młp., Świlczę, Trzebownisko i Tyczyn. Organizatorem sieci linii tego przewoźnika jest Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” (ZG „PKS”). Autobusy wyjeżdżające z Rzeszowa oznaczone są numerami od „200” wzwyż.

ZG „PKS” rozstrzygnął już przetarg na wdrożenie systemu transportowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. W jego ramach zaplanowano montaż tablic informacyjnych na dachu i wewnątrz budynku dworca głównego PKS oraz tabliczek na stanowiskach wraz z ekranami LCD. Będzie tam też nagłośnienie i trzy infokioski. Powstanie centrum zarządzania ruchem na dworcu i w zajezdni PKS przy alei. Wyzwolenia będzie dyspozytornia centrum zarzadzania ruchem autobusów MKS.

System centrum zarzadzania transportem z tablicami informacyjnymi i infokioskiem będzie też zlokalizowany na dworcu PKP w Boguchwale, a na autobusowym dworcu zamontowane zostaną tablice i infokiosk. Takie elementy, przyjazne dla pasażerów znajdą się też na dworcu autobusowym w Głogowie Młp.

To nie wszystko. Związek Gmin „PKS” informuje, że tablice związane z systemem informacji pasażerskiej zostaną zamontowane w 54 autobusach, które przewoźnik już zamówił u producenta. To na wzór tablic, które od kilku lat funkcjonują już w autobusach MKS, jeżdżących po Rzeszowie. Dodatkowo jeszcze dostarczony zostanie sprzęt komputerowy oraz sieci elektryczne i teleinformatyczne. Wprowadzone zostaną bileterki do nowych autobusów i uruchomiona zostanie nowa strona internetowa.

Zakup autobusów, nowa hala obsługi autobusów oraz system zarządzania ruchem autobusów MKS to koszt 128 mln zł (z tego 88 mln zł to środki z Unii Europejskiej). Dyspozytornia centrum zarządzania ruchem Związku Gmin „PKS” ma być wdrożona do końca października br. Od tego więc miesiąca pasażerowie będą mieli wyższy standard usług przewozowych.

Mariusz Andresriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: bogdanoo » 28 cze 2019, 16:29

Ja pitole to jakiś żart?
Sytuacja taka, że Bareja by się nawet uśmiał - stary, obskórny dworzec...(dalej nie będę wymieniać bo każdy wie) na którym będą montowane tablice elektroniczne - symbol nowoczesności.
INNOWACJA
BRAWOOO
Murowany kandydat do Złotej Maliny
:| :| :|
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1244
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:39

No Masakra po prostu co ten PKS,MKS wyprawiają.Najpierw by może dworzec wyremontowali bo woła o pomstę do nieba,a później by się brali za inne sprawy.Autobusy zakupili ale żeby puszczać na wszystkie linie MKS to nie ma mowy czasami puszczą te nowe na jakąś jedną linię lub dwie a tak to starymi trzeba jeździć po prostu patologia jakaś co się tam dzieję.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: bystry » 28 cze 2019, 17:44

MKS-y próbuje się przynajmniej ucywilizować, ale PKS jest już ciężki do uratowania i mam wrażenie, że sam PKS do tego doprowadził. Jedyne sensowne wyjście to przekazać dworzec PKS-u miastu, byłyby większe szanse, że coś się tam uda zrobić.
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 606
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 16 lip 2019, 22:16

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ikacyjnych
Jak można przeczytać w treści przetargu, zamówienie ma być realizowane przy pomocy 54 autobusów należących do ZG „PKS”, które zostaną oddane w dzierżawę wykonawcy, oraz przy pomocy co najmniej 30 autobusów zapewnionych we własnym zakresie przez wykonawcę.

Do tego „zamówienie realizowane będzie przy wykorzystaniu oddanego przez Zamawiającego wykonawcy w dzierżawę informatycznego systemu transportowego ROF z wdrożonym Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym oraz zaplecza technicznego przeznaczonego do obsługi taboru w zajezdni autobusowej, które obejmuje halę napraw i diagnostyki, automatyczną myjnię oraz infrastrukturą techniczną wraz z wyposażeniem, serwerownią i Centrum Zarządzania Ruchem, zlokalizowanego w Rzeszowie przy al. Wyzwolenia 6.”

Wyłoniony przewoźnik będzie musiał także wziąć na siebie „całą politykę biletową”, ustaloną przez ZG „PKS” - „wraz z emisją, sprzedażą i kontrolą biletów na te usługi z uwzględnieniem wszystkich przejazdów (biletów) ulgowych i bezpłatnych wprowadzonych przez Zamawiającego”.

Przewidywane linie autobusowe: 1. Rzeszów - Medynia Głogowska p. Jasionkę 2. Rzeszów - Lutoryż - Zarzecze Most przez Boguchwałę 3. Rzeszów - Trzebownisko Zakład Ogrodniczy przez Zaczernie 4. Rzeszów - Stobierna Krzywe 5. Rzeszów - Rudna Mała pętla 6. Rzeszów - Łukawiec - Czarna przez Trzebownisko 7. Rzeszów - Niechobrz - Czudec 8. Rzeszów - Jasionka p. Tajęcinę 9. Rzeszów - Tajęcina wieś przez: Nową Wieś 10. Rzeszów - Głogów Młp 11. Rzeszów - Nosówka przez: Racławówkę 12. Rzeszów - Boguchwała - Mogielnica 13. Trzebownisko, Rzeszów, Trzebownisko Łąka, Łukawiec, Wólka Podleśna, Jasionka, Rudna Mała, Zaczernie, Trzebownisko 14. Rzeszów - Nowa Wieś - Medynia Głogowska przez Stobierną 15. Rzeszów - Głogów Młp. przez Zabajkę 16. Rzeszów - Woliczka p. Świlczę 17. Rzeszów - Bratkowice Dąbry p. Mrowlę 18. Pogwizdów Stary - Głogów Małopolski 19. Rzeszów - Rogoźnica Strefa 20. Rzeszów - Hucisko przez Głogów Małopolski 21. Głogów Małopolski - Budy Głogowskie 22. Głogów Małopolski - Wysoka Głogowska 23. Rzeszów - Tajęcina przez Wysoką Głogowską 24. Rzeszów - Malawa 25. Rzeszów - Malawa Kolonia 26. Rzeszów - Wola Rafałowska 27. Rzeszów - Zabratówka 28. Rzeszów - Chmielnik - Borówki 29. Rzeszów - Tyczyn 30. Rzeszów - Boguchwała - Babica 31. Rzeszów - Boguchwała - Czudec - Pstrągowa 32. Rzeszów - Wola Zgłobieńska p. Boguchwałę 33. Rzeszów - Wola Zgłobieńska p. Bziankę 34. Rzeszów - Nosówka p. Świlczę, Błędowę Zgłobieńską 35. Rzeszów - Boguchwała - Niechobrz 36. Rzeszów - Dąbrowa p. Świlczę 37. Terliczka - Zabratówka przez. Rzeszów 38. Rzeszów - Krasne - Palikówka - Strażów - Krzemienica 39. Rzeszów - Tyczyn - Borek Stary.

Na oferty ZG „PKS” czeka do 9 sierpnia.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O PKS RZESZÓW

Postautor: Grzegorz44 » 17 lip 2019, 2:23

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=5190 ... &pagebl1=0

Dworzec PKS zyska nowe oblicze? Koncepcja ma być pokazana po wakacjach

Jak ostatnio informowaliśmy TUTAJ, wkrótce remont i modernizacja czeka budynek dworca kolejowego Rzeszów Główny (na razie toczą się już prace przy przebudowie części infrastrukturalnej stacji). Przed budynkiem dworca ma z kolei powstać Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne (RCK), obejmujące parking dla samochodów i postój taksówek przeniesione pod ziemię oraz przystanki komunikacji miejskiej i dalekobieżnej na poziomie gruntu. Wykonawca obu tych inwestycji ma być wyłoniony w ramach jednego postępowania przetargowego. Tak zakłada porozumienie PKP S.A. i władz miasta, które jeszcze w lipcu ma przybrać postać formalnej umowy. Modernizacja terenów przydworcowych nie obejmie niestety dworca autobusowego przy ul. Grottgera, który jest w posiadaniu PKS w Rzeszowie S.A.

Rewitalizacja dworca głównego PKS Rzeszów znajdującego się przy ul. Grottgera, to temat szeroko komentowany już od wielu lat. Dworzec jaki jest każdy widzi – wymaga gruntownej przebudowy, o której słyszy się już od dawna, jednak z dotychczasowych zapowiedzi zbyt wiele nie wynikło. Rzeszów oczywiście może już pochwalić się nowoczesnym dworcem, ale tym lokalnym przy ul. Towarnickiego pod wiaduktem Śląskim, wyremontowanym przez miasto z udziałem środków unijnych. Na razie korzysta z niego kilkanaście firm przewozowych (w tym m.in. FlixBus oraz po części Marcel, który zapowiada całkowitą przeprowadzkę na ten dworzec do końca roku), a także autobusy komunikacji miejskiej. Jednak jeden z największych regionalnych przewoźników czyli PKS Rzeszów wciąż użytkuje własny dworzec, będący jednak dzisiaj raczej symbolem zeszłej epoki.

W ostatnich latach zapowiadano przebudowę dworca PKS w ramach Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, jednak strony uczestniczące w tej inwestycji, czyli władze Rzeszowa, PKP oraz PKS Rzeszów nie doszły do porozumienia i ostatecznie RCK będzie realizowane tylko przez PKP i miasto. Mimo to, władze spółki przewozowej wciąż nie rezygnują z poprawienia stanu dworca, o czym poinformował nas prezes zarządu PKS w Rzeszowie S.A.

- Remont dworca to oczywiście wciąż dla nas bardzo ważna sprawa. Po wakacjach chcemy przedstawić władzom Rzeszowa koncepcję architektoniczną przebudowy dworca i następnie trzeba będzie znaleźć inwestora, z którym chcielibyśmy wspólnie zrealizować tę przebudowę – powiedział prezes Piotr Klimczak, który dodał również, że pierwsze wstępne rozmowy z potencjalnymi inwestorami zostały już podjęte.
PKS Rzeszów musi szukać prywatnego inwestora, ponieważ jak podkreślił prezes Klimczak, spółka nie może tak jak miasto Rzeszów czy PKP liczyć na dofinansowanie ze środków europejskich. Dlatego konieczne będzie znalezienie partnera współfinansującego inwestycję.
Na razie nie znamy szczegółów dotyczących możliwych kosztów oraz terminów przebudowy dworca. Zostaną prawdopodobnie ujawnione wraz z przedstawieniem koncepcji, czyli po wakacjach.

Wiadomo jednak o innej inwestycji związanej z dworcem, której realizacja nastąpi już w najbliższych miesiącach. Właściciel PKS Rzeszów, czyli Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w ramach projektu unijnego związanego z Międzygminną Komunikacją Samochodową (MKS) zbuduje m.in. system zarządzania ruchem wraz z funkcją informacji pasażerskiej, który ma być kompatybilny z systemem jaki już od kilku lat działa w mieście Rzeszowie i znany jest z autobusów obsługiwanych przez MPK.

W ramach projektu przewidziano m.in. montaż tablic informacyjnych na dachu i wewnątrz dworca głównego PKS w Rzeszowie przy ul. Grottgera, tabliczek stanowiskowych z ekranami LCD, systemu nagłośnienia na dworcu i trzech infokiosków. Na dworcu powstanie też centrum zarządzania ruchem.

Projekt jest ważny dla poprawy jakości komunikacji autobusowej mieszkańców 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Młp., Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn, które tworzą Związek Gmin „PKS”.

Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: INFORMACJE O PKS RZESZÓW

Postautor: littlemonster00 » 17 lip 2019, 19:02

Mam cholerną nadzieję, że ktoś wpadnie na to, żeby wyremontować neony PKS-u. Są świetne i według mnie bardzo by pasowały do nowoczesnego dworca (o ile taki będzie). W każdym razie neony są cool.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, 12:04 przez littlemonster00, łącznie zmieniany 1 raz
littlemonster00
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 192
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: INFORMACJE O PKS RZESZÓW

Postautor: littlemonster00 » 17 lip 2019, 19:04

Mam cholerną nadzieję, że ktoś wpadnie na to, żeby wyremontować neony PKS-u. Są świetne i według mnie bardzo by pasowały do nowoczesnego dworca (o ile taki będzie). W każdym razie neony są cool.
littlemonster00
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 192
Na forum od: 31 gru 2017, 16:49

Re: INFORMACJE O PKS RZESZÓW

Postautor: bystry » 17 lip 2019, 20:45

Może jest szansa, że zrobią dworzec z częścią biurowo-handlową, podobną do tej która tutaj kiedyś krążyła (wizualizacja biurowca w miejscu dworca).
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 606
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości