INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Boss » 04 maja 2019, 18:27

Czy MKS ma jakieś logo swojej firmy ? Dlaczego nie prezentują go na nowych autobusach nie dbają o to ?
Ta firma ma jakiś brand/markę?
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 159
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: rafik » 04 maja 2019, 20:11

W ogóle malowanie tych Iveco wybierali na chybił trafił albo to jakieś podstawowe bo za kolory na zamówienie trzeba było płacić. Z związku z tym w MPK i PKS mamy pięć malowań pojazdów... Autosany zapewne również przyjadą w innych barwach. Genialnie..
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 630
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Ole » 11 maja 2019, 8:34

Nowe kolory to malowanie Iveco i takie kolejne mają być. Te stare prędzej czy później pójdą na żyletki.
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1041
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:21

http://supernowosci24.pl/autobusami-mks ... komputery/
RZESZÓW. Elektroniczne tablice na przystankach i infokioski na dworcach.

Autobusy MKS (Międzygminnej Komunikacji Samochodowej) będą obsługiwane w podobnym systemie jak autobusy MPK (Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego). W ramach tego rozwiązania wdrożone zostanie zarządzanie ruchem linii MKS. Zamontowane zostaną informacyjne tablice elektroniczne na dworcu Głównym PKS przy ul. Grottgera oraz ekrany LCD na miejskich przystankach.

MKS obsługuje 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwałę, Chmielnik, Czarną, Czudec, Głogów Młp., Świlczę, Trzebownisko i Tyczyn. Organizatorem sieci linii tego przewoźnika jest Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” (ZG „PKS”). Autobusy wyjeżdżające z Rzeszowa oznaczone są numerami od „200” wzwyż.

ZG „PKS” rozstrzygnął już przetarg na wdrożenie systemu transportowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. W jego ramach zaplanowano montaż tablic informacyjnych na dachu i wewnątrz budynku dworca głównego PKS oraz tabliczek na stanowiskach wraz z ekranami LCD. Będzie tam też nagłośnienie i trzy infokioski. Powstanie centrum zarządzania ruchem na dworcu i w zajezdni PKS przy alei. Wyzwolenia będzie dyspozytornia centrum zarzadzania ruchem autobusów MKS.

System centrum zarzadzania transportem z tablicami informacyjnymi i infokioskiem będzie też zlokalizowany na dworcu PKP w Boguchwale, a na autobusowym dworcu zamontowane zostaną tablice i infokiosk. Takie elementy, przyjazne dla pasażerów znajdą się też na dworcu autobusowym w Głogowie Młp.

To nie wszystko. Związek Gmin „PKS” informuje, że tablice związane z systemem informacji pasażerskiej zostaną zamontowane w 54 autobusach, które przewoźnik już zamówił u producenta. To na wzór tablic, które od kilku lat funkcjonują już w autobusach MKS, jeżdżących po Rzeszowie. Dodatkowo jeszcze dostarczony zostanie sprzęt komputerowy oraz sieci elektryczne i teleinformatyczne. Wprowadzone zostaną bileterki do nowych autobusów i uruchomiona zostanie nowa strona internetowa.

Zakup autobusów, nowa hala obsługi autobusów oraz system zarządzania ruchem autobusów MKS to koszt 128 mln zł (z tego 88 mln zł to środki z Unii Europejskiej). Dyspozytornia centrum zarządzania ruchem Związku Gmin „PKS” ma być wdrożona do końca października br. Od tego więc miesiąca pasażerowie będą mieli wyższy standard usług przewozowych.

Mariusz Andresriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4970
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: bogdanoo » 28 cze 2019, 16:29

Ja pitole to jakiś żart?
Sytuacja taka, że Bareja by się nawet uśmiał - stary, obskórny dworzec...(dalej nie będę wymieniać bo każdy wie) na którym będą montowane tablice elektroniczne - symbol nowoczesności.
INNOWACJA
BRAWOOO
Murowany kandydat do Złotej Maliny
:| :| :|
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1137
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:39

No Masakra po prostu co ten PKS,MKS wyprawiają.Najpierw by może dworzec wyremontowali bo woła o pomstę do nieba,a później by się brali za inne sprawy.Autobusy zakupili ale żeby puszczać na wszystkie linie MKS to nie ma mowy czasami puszczą te nowe na jakąś jedną linię lub dwie a tak to starymi trzeba jeździć po prostu patologia jakaś co się tam dzieję.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4970
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: bystry » 28 cze 2019, 17:44

MKS-y próbuje się przynajmniej ucywilizować, ale PKS jest już ciężki do uratowania i mam wrażenie, że sam PKS do tego doprowadził. Jedyne sensowne wyjście to przekazać dworzec PKS-u miastu, byłyby większe szanse, że coś się tam uda zrobić.
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 422
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 16 lip 2019, 22:16

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ikacyjnych
Jak można przeczytać w treści przetargu, zamówienie ma być realizowane przy pomocy 54 autobusów należących do ZG „PKS”, które zostaną oddane w dzierżawę wykonawcy, oraz przy pomocy co najmniej 30 autobusów zapewnionych we własnym zakresie przez wykonawcę.

Do tego „zamówienie realizowane będzie przy wykorzystaniu oddanego przez Zamawiającego wykonawcy w dzierżawę informatycznego systemu transportowego ROF z wdrożonym Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym oraz zaplecza technicznego przeznaczonego do obsługi taboru w zajezdni autobusowej, które obejmuje halę napraw i diagnostyki, automatyczną myjnię oraz infrastrukturą techniczną wraz z wyposażeniem, serwerownią i Centrum Zarządzania Ruchem, zlokalizowanego w Rzeszowie przy al. Wyzwolenia 6.”

Wyłoniony przewoźnik będzie musiał także wziąć na siebie „całą politykę biletową”, ustaloną przez ZG „PKS” - „wraz z emisją, sprzedażą i kontrolą biletów na te usługi z uwzględnieniem wszystkich przejazdów (biletów) ulgowych i bezpłatnych wprowadzonych przez Zamawiającego”.

Przewidywane linie autobusowe: 1. Rzeszów - Medynia Głogowska p. Jasionkę 2. Rzeszów - Lutoryż - Zarzecze Most przez Boguchwałę 3. Rzeszów - Trzebownisko Zakład Ogrodniczy przez Zaczernie 4. Rzeszów - Stobierna Krzywe 5. Rzeszów - Rudna Mała pętla 6. Rzeszów - Łukawiec - Czarna przez Trzebownisko 7. Rzeszów - Niechobrz - Czudec 8. Rzeszów - Jasionka p. Tajęcinę 9. Rzeszów - Tajęcina wieś przez: Nową Wieś 10. Rzeszów - Głogów Młp 11. Rzeszów - Nosówka przez: Racławówkę 12. Rzeszów - Boguchwała - Mogielnica 13. Trzebownisko, Rzeszów, Trzebownisko Łąka, Łukawiec, Wólka Podleśna, Jasionka, Rudna Mała, Zaczernie, Trzebownisko 14. Rzeszów - Nowa Wieś - Medynia Głogowska przez Stobierną 15. Rzeszów - Głogów Młp. przez Zabajkę 16. Rzeszów - Woliczka p. Świlczę 17. Rzeszów - Bratkowice Dąbry p. Mrowlę 18. Pogwizdów Stary - Głogów Małopolski 19. Rzeszów - Rogoźnica Strefa 20. Rzeszów - Hucisko przez Głogów Małopolski 21. Głogów Małopolski - Budy Głogowskie 22. Głogów Małopolski - Wysoka Głogowska 23. Rzeszów - Tajęcina przez Wysoką Głogowską 24. Rzeszów - Malawa 25. Rzeszów - Malawa Kolonia 26. Rzeszów - Wola Rafałowska 27. Rzeszów - Zabratówka 28. Rzeszów - Chmielnik - Borówki 29. Rzeszów - Tyczyn 30. Rzeszów - Boguchwała - Babica 31. Rzeszów - Boguchwała - Czudec - Pstrągowa 32. Rzeszów - Wola Zgłobieńska p. Boguchwałę 33. Rzeszów - Wola Zgłobieńska p. Bziankę 34. Rzeszów - Nosówka p. Świlczę, Błędowę Zgłobieńską 35. Rzeszów - Boguchwała - Niechobrz 36. Rzeszów - Dąbrowa p. Świlczę 37. Terliczka - Zabratówka przez. Rzeszów 38. Rzeszów - Krasne - Palikówka - Strażów - Krzemienica 39. Rzeszów - Tyczyn - Borek Stary.

Na oferty ZG „PKS” czeka do 9 sierpnia.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4970
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości