[ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowieckiego

Dyskusja o ukończonych projektach.

[ul. Lubelska/Ciepłownicza] Most im. Tadeusza Mazowieckiego

Postautor: Kognakus » 21 cze 2014, 13:56

Obrazek

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości potwierdziła: Rzeszów dostanie 92 mln złotych dofinansowania na budowę nowego mostu, łączącego ulice Lubelską z Rzecha. Ale jest warunek – miasto musi się dołożyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


PLAN CAŁEJ TRASY :

Obrazek

Dofinansowanie inwestycji ma pochodzić z Unii Europejskiej. Umowa z PARP powinna być podpisana jeszcze w tym miesiącu. Kwota może jeszcze wzrosnąć. Miasto maksymalnie może dostać 85 proc. dofinansowania projektu. Urzędnicy liczą, że z UE uda się zdobyć w sumie około 150 mln zł. Budowa tego najdłuższego mostu w Rzeszowie, wraz z prowadzącą do niego 2-kilometrową drogą, ma kosztować ponad 180 mln zł. Wartość samych robót budowlanych przekroczy 172 mln 384 tys. zł. Pozostałe koszty to są związane m.in. z zakupem terenów.

Przetarg na budowę mostu wygrała firma Bilfinger. – Umowa z wykonawcą jest podpisana. Czekamy na sesję nadzwyczajną, która ma rozstrzygnąć kwestie pozostałej części finansowania ze strony miasta – wyjaśnia Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. – Dokumentacja jest opracowana. Został złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji, które zostanie uzyskane najprawdopodobniej końcem czerwca – przewiduje Magdoń.

Most powstanie nad zbiornikiem wody technologicznej elektrociepłowni, nad Wisłokiem oraz ul. Wioślarską. Dodatkowo zostanie też wybudowana kanalizacja i infrastruktura techniczna. Nad ulicą Wioślarską zostanie wybudowany wiadukt a na skrzyżowaniu nowej drogi z ul. Lubelską powstanie rondo. Powstaną też ścieżki piesze i rowerowe.

Most będzie miał ponad 400 m długości, a szerokości 29 m. Jego konstrukcja będzie umieszczona na dwóch przęsłach 240- i 140-metrowych, z jednym pylonem (wieżą) wysokim na 120 m. Zawieszony będzie na linach w kształcie harf, a konstrukcję będą umacniały odciągi. W pylon będzie wkomponowany również herb miasta, a w nocy ozdabiać go będzie iluminacja.

- Będzie się elegancko komponował na tle komina elektrociepłowni – uważa dyrektor Magdoń.

Aby kwota dofinansowania unijnego mogła być większa, miasto musi wygospodarować w budżecie kilkadziesiąt milionów złotych do wkładu własnego. – Wykonawca jest gotowy do realizacji inwestycji. Jeśli na poniedziałkowej sesji przejdą rozwiązania finansowe, to deklarujemy zakończenie obiektu końcem przyszłego roku – gwarantuje Piotr Magdoń.


http://rzeszow-news.pl/dostaniemy-92-mln-zl-na-budowe-najdluzszego-mostu-w-miescie/
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 332
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Marudka » 23 cze 2014, 22:33

Jest 60 mln zł na nowy most w Rzeszowie
Radni zgodzili się dzisiaj na potężne przesunięcia pieniędzy w budżecie miasta.

Nadzwyczajną sesję zwołano ze względu na ubiegłotygodniową decyzję w sprawie unijnego dofinansowania budowy mostu łączącego osiedla Załęże i Stromieście. Na inwestycję wartą w sumie 183 mln zł Rzeszów wnioskował o 85 procent dopłaty, czyli ok. 155 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała miastu 92 mln zł.

Dzisiaj radni szukali w budżecie miasta brakujących na ten cel 60 mln zł. 15 mln zł na ten rok znaleźli w dywidendzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Pozostałe 45 mln zł potrzebne na przyszły roku ściągnęli z ok. 20 planowanych inwestycji.

– Naszym zdaniem nowa trasa jest potrzebna, bo domknie północną obwodnicę miasta, a o taką inwestycję wnioskowaliśmy od lat. Dlatego głosowaliśmy za. Nie do końca jestem jednak przekonany, czy MPWiK to odpowiednie źródło pieniędzy. Kanalizacja na wielu osiedlach jest w kiepskim stanie, a taką decyzją osłabiliśmy zdolności inwestycyjne tej spółki – uważa Robert Kultys z PiS.

W ratuszu przekonują, że być może pieniądze uda się jeszcze przywrócić, ponieważ rozmowy w sprawie powiększenia dotacji trwają. Nowa trasa między ul. Rzecha i Lubelską będzie miała 2,5 km, z czego 400 metrów to nowy most. Kierowcy przejada nią już w przyszłym roku.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140629856
Awatar użytkownika
Marudka
Moderator
Moderator
 
Posty: 46
Na forum od: 21 cze 2014, 11:56
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Marudka » 25 cze 2014, 23:56

Ceną za domknięcie północnej obwodnicy będzie m.in. wstrzymanie przebudowy al. Sikorskiego.

- Dostaliśmy unijną dotację na most, który jest miastu bardzo potrzebny. Dla sfinansowania własnego wkładu w to przedsięwzięcie musieliśmy przesunąć w czasie część innych inwestycji. Sytuacja może się jednak zmienić, bo ciągle walczymy o zwiększenie dofinansowania, które pozwoliłoby uniknąć części przesunięć – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Decyzje o zmianach w budżecie i wieloletnim planie finansowym miasta radni podjęli podczas nadzwyczajnej, poniedziałkowej sesji. Zwołano ją ze względu na decyzję w sprawie unijnego dofinansowania budowy mostu łączącego osiedla Załęże i Staromieście. Na inwestycję wartą łącznie 183 mln zł Rzeszów wnioskował o 85 procent dopłaty, czyli ok. 155 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała miastu 92 mln zł.

Radni musieli znaleźć na ten cel brakujące 60 mln zł. 15 mln zł potrzebne na ten rok przesunęli z dywidendy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz planowanej budowy łącznika ul. Strzelniczej i Potokowej.

Z planów na przyszły rok wyrzucili łącznie 20 inwestycji.

– To np. poszerzenie al. Sikorskiego między ul. Robotniczą a Tyczynem. Chcemy tu dobudować drugą jezdnię, ale na razie mamy sporo protestów ze strony mieszkańców. Szanse na rozpoczęcie prac w 2015 roku i tak były niewielkie, dlatego postanowiliśmy przesunąć tą inwestycję na kolejne lata – wyjaśnia prezydent Ferenc.

Poza aleją Sikorskiego w przyszłorocznym budżecie miasta nie znajdzie się także budowa mostu łączącego gminę Boguchwała z osiedlem Budziwój oraz trasy łączącej ul. Przemysłową z węzłem S19 w Kielanówce.

– W tym przypadku nie ma pośpiechu, ponieważ dojazd będzie potrzebny po otwarciu odcinka S19 Świlcza – Kielanówka, którego budowa jeszcze się nie zaczęła. My projekt łącznika mamy gotowy, na pewno zdążymy z nim przed oddaniem do użytku drogi ekspresowej – przekonuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Wypadają ponadto trzy duże inwestycje oświatowe. To budowa zespołów szkół na osiedlach Drabinianka, Wilkowyja, i Staromieście Ogrody. Poczekać musi także budowa przedszkola na osiedlu Zawiszy.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140629808
Awatar użytkownika
Marudka
Moderator
Moderator
 
Posty: 46
Na forum od: 21 cze 2014, 11:56
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: pisul » 27 cze 2014, 23:45

Ten rzeszowski chyba wzorowany na moście Rędzińskim powstalym nad Odrą?

Rędzińskim ma najwyzszy w PL pylon 122 metry, calkowitej długości 973 m. kosztowal 576 mln
Rzeszowski pylon nizszy 110 m wysokosci, długości ok. 500 m, szerokosci 29 m koszt 184 mln

Obrazek

Obrazek

Tamten budowali 2.5 roku przy czym ma podwieszona 2 x jezdnie a sam pylon na wyspie. Ten nasz bedzie szybciej budowany bo pylon na brzegu a i akwen mniejszy.

Most Świętokrzyski wysokosc pylonu (choc troszke inny ksztaltu) 90m, dlugosc 430 m, szerokosc 30.8 m, koszt 160 mln budowali 2 lata.

Obrazek

Czesc ludzi uwaza oczywiscie blednie ze most nie jest potrzebny ale patrzac na inne miasta i jak prowadza obwodnice. Zawsze robia to tak zeby domknac "ring" wokolo calego miasta.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czym bogatsze miasto tym wiecej piescieni. Analizujac wszystkie miasta w Polsce Rzeszow wypada bardzo dobrze

Obrazek

Moskwa
Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 5322
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: pisul » 05 lip 2014, 22:42

Vistal wykona i zamontuje konstrukcję mostu w Rzeszowie za 20,9 mln zł brutto

Vistal Gdynia uzyskała zlecenie od Bilfinger Infrastructure na kompleksowe wykonanie i montaż konstrukcji stalowej mostu przez rzekę Wisłok w Rzeszowie, podała spółka. Wartość umowy wynosi 17 mln zł netto.
"Przedmiotem umowy jest kompleksowe wykonanie i montaż konstrukcji stalowej mostu przez rzekę Wisłok w Rzeszowie w ramach zadania inwestycyjnego pn. 'Budowa drogi od ulicy Załęskiej do ulicy Lubuskiej wraz z budową mostu na rzece Wisłok w Rzeszowie' realizowanego na rzecz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie przez Generalnego Wykonawcę firmę Bilfinger Infrastructure. Wynagrodzenie spółki określone w umowie wynosi 20,9 mln zł brutto z VAT (tj. 17 mln zł netto) - czytamy w komunikacie.


zroglo:http://finanse.wp.pl/kat,1033731,title,Vistal-wykona-i-zamontuje-konstrukcje-mostu-w-Rzeszowie-za-209-mln-zl-brutto,wid,16716269,wiadomosc.html


Kilka mostow zrobili ale to dziwne dzialanie? A moze chodzi tu o przyspieszenie prac poprzez rozdzial budowa betonowego pylonu kto inny a reszta kto inny?

Obrazek
http://www.vistal.pl/realizacje/mosty-realizacje/przykladowa-realizacja/
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 5322
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Boss » 08 lip 2014, 19:26

To czas start !

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... #LokRzeTxt

- Plac budowy został już przekazany firmie, która przygotowuje się do wejścia w teren, tworzy zaplecze - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Prace rozpoczną się za kilka dni.
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Kognakus » 09 lip 2014, 20:11

Drogowcy zaczynają budowę nowego mostu w Rzeszowie

Miasto przekazało plac budowy niemieckiej firmie, która połączy ul. Rzecha i Lubelską.

Wykonawca jest już na miejscu i przygotowuje sobie zaplecze na placu budowy. Roboty rozpocznie w ciągu kilku dni i zakończy je do końca przyszłego roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Warta ponad 180 mln zł budowa składa się z dwóch części. Łatwiejsza to wykonanie dwujezdniowej, czteropasmowej drogi między skrzyżowaniem ul. Rzecha i Załęskiej, a ul. Lubelską w rejonie Agrohurtu. Drugim zadaniem jest budowa długiego na ok. 400 metrów i wysokiego na ponad 100 metrów mostu. Podwieszona na linach przeprawa pozwoli przejechać nad zbiornikiem wodnym elektrociepłowni i Wisłokiem.

– Roboty są podzielone na dwa etapy. Najpierw wykonawca będzie porządkować i przebudowywać sieci podziemne oraz zacznie budowę mostu i drogi na odcinku od ul. Lubelskiej do torów kolejowych przy ul. Rzecha. U zbiegu nowej trasy oraz ul. Lubelskiej i Krogulskiego powstanie rondo – mówi Maciej Chłodnicki.

W drugim etapie wykonawca doprowadzi drogę do ul. Załęskiej, gdzie dwupasmówka prowadząca od ronda im. Jacka Kuronia przechodzi w tej chwili w drogę jednojezdniową. Równolegle do niej Niemcy dobudują dodatkową jezdnię i przebudują skrzyżowanie.

Budowę nowej trasy i mostu udało się wpisać w wart ponad 415 mln zł program transportowy. W kwocie 184 mln zł sama budowa drogi i mostu to 171 mln zł. Pozostałe pieniądze zostały wydane głównie na wykup gruntów potrzebnych pod inwestycję. Miasto dostało już 92 mln zł dotacji na ten cel, ale prezydent Tadeusz Ferenc stara się, aby dotacja urosła do 150 mln zł.


http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140709/RZESZOW/140709653
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 332
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Ole » 10 lip 2014, 13:10

Teren widzę prawie z okna to będę obserwował jak w sobotę będą zaczynać. ;)
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1258
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: pisul » 10 lip 2014, 20:20

Wiesz ile ludzi liczy na zdjecia chocby telefonem? Na allegro sa juz tanie kamerki Hd. Nie chce naciskac ale taka kamera nakierowana na nowy most zapewnilby kilkuset nowych czlonkow temu forum.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 5322
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska] Most

Postautor: Ole » 11 lip 2014, 11:09

Kamerka raczej odpada, bo byłby słaby widok. Ale zdjęcia będę robił.
Byłem nawet w okolicach dziś rano i jeszcze cisza w temacie (nie ma TOI TOIa nawet)
---------
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 1258
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Następna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości