Łącznik S19 - DK19

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Łącznik S19 - DK19

Postautor: rabusar » 09 lip 2019, 16:54

Czerwiec się skończył, ma ktoś jakieś wieści?
Awatar użytkownika
rabusar
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 169
Na forum od: 16 sty 2015, 12:33

Re: Łącznik S19 - DK19

Postautor: Toya » 10 lip 2019, 9:22

"Opóźnia się termin uzyskania zezwolenia na budowę łącznika S19 od węzła Rzeszów Południe do drogi krajowej nr 19. Nie wiadomo, czy budowę 2-kilometrowego odcinka z Kielanówki do Racławówki uda się rozpocząć jeszcze w tym roku. Natomiast zakończenie inwestycji wciąż planowane jest na grudzień 2020 r.
Na to połączenie S19 z lokalnymi drogami niecierpliwie czekają mieszkańcy gminy Boguchwała. Samorząd partycypuje też w kosztach inwestycji, którą realizuje Powiat Rzeszowski, z pomocą dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego oraz dofinansowania z Funduszy Europejskich. Zakładano, że budowa łącznika rozpocznie się jeszcze w tym roku, ale na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy ogłoszony zostanie na to zadanie przetarg. Wcześniej inwestycja musi uzyskać zezwolenie wojewody, a do tego potrzebna jest kompleksowa dokumentacja projektowa. Ta miała być gotowa w czerwcu. Jest jednak opóźnienie.
- Wykonawca dokumentacji projektowej, spółka Promost Consulting, jest na etapie uzyskiwania niezbędnych zezwoleń oraz opinii do złożenia wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. W trakcie prac projektowych wystąpiła konieczność uzyskania nowej decyzji środowiskowej, co spowodowało wydłużenie się terminu złożenia wniosku o wydanie decyzji ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności – tłumaczy Bogdan Kobiernik, zca dyrektora ds. administracyjnych w Zarządzie Dróg Powiatowych w Rzeszowie.
Dopiero po uzyskaniu decyzji ZRID Powiat Rzeszowski ogłosi przetarg na wykonanie robót budowlanych. Kiedy? - Na obecnym etapie prac projektowych trudno wskazywać konkretne terminy realizacji tej inwestycji drogowej – przyznaje dyrektor Kobiernik. - Zakończenie realizacji inwestycji drogowej planowane jest na grudzień 2020 r.
Zakres robót budowlanych będzie obejmował m.in. budowę mostu na rzece Lubcza, przebudowę dwóch skrzyżowań i licznych rowów, budowę ronda, likwidację istniejących przepustów, budowę poboczy przy jezdni razem z zatokami autobusowymi, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi, wykonanie kompleksowej kanalizacji deszczowej i odwodnienia drogi, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych oraz publicznych.
Wartość projekt pn. „Budowa łącznika drogi ekspresowej S-19 – drogi powiatowej na odcinku od węzła Rzeszów – Południe do drogi krajowej Nr 19 – Etap I” to 17 mln zł. Jest on współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020."

Cytat z artykułu: biznesistyl z dnia 16.06.2019 r.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 229
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: Łącznik S19 - DK19

Postautor: tomek707 » 06 lut 2020, 21:36

Ktoś coś wie czy coś się dzieje w temacie tej drogi? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat.
Na geoportalu powiatu rzeszowskiego droga jest już wrysowana i są już wydzielone działki pod tą inwestycje.
tomek707
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 22 kwie 2017, 16:12

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość