Inwestycje Budynkowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 01 sie 2016, 8:40

Wrzucam jeszcze raz o salonie Toyota,bo to dawno było.


http://www.baudziedzic.pl/realizacje/sa ... wilczy-/71

BUDOWA SALONU SAMOCHODOWEGO TOYOTA WRAZ Z ZAPLECZEM WARSZTATOWO-SERWISOWYM W ŚWILCZY


Wizualizacje.

Obrazek

Obrazek


Fotki z budowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 sie 2016, 10:11

Nowe fotki z Tarnobrzega.


obok PKS.

Obrazek

naprzeciwko Orlena.

Obrazek


ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY TARNOBRZEG OD ardiano.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 sie 2016, 21:32

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... owego.html


W najbliższym czasie budynek dworca autobusowego przejdzie dwie modernizacje.

Urząd Miejski obecnie przygotowuje się do montażu klimatyzacji w budynku dworca przy ul. Jagiellończyka. Instalacja pojawi się w wybranych pomieszczeniach: poczekalni, pokoju dyżurnego, na zapleczu oraz w pomieszczeniu handlowo-usługowym.

W dworcowym budynku wymienione zostaną też szyby. Zamienią je okna uchylne.





Obrazek


http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... -logo.html




Jak już informowaliśmy, galeria zmieniła nazwę na Navigator, jej nowe logo nawiązuje do tradycji lotniczych miasta Mielca. Tak było od początku tej inwestycji, poprzedni właściciele projektując kształt budynku naśladowali terminale lotnicze, poprzednia nazwa Aviator i logo też były związane z tą tematyką.

Dzisiaj, pierwszy raz od początku długiej i zimą przerwanej na wiele tygodni budowy na obiekcie pojawiło się oficjalne logo i nazwa obiektu.

Przed weekendem zamontowane zostały natomiast znaki marketu E.Leclerc, który będzie działał w Navigatorze na powierzchni porównywalnej z mieleckim Tesco. Sieć handlowa E.Leclerc jest też obecnym właścicielem całej Galerii Handlowej Navigator.

Prace na budowie toczą się obecnie bardzo szybko. Otwarcie Galerii Navigator i towarzyszącego jej marketu Leroy Merlin planowane jest jesienią.




Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 sie 2016, 21:36

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... zacje.html




Na całość kompleksu sportowego składa się hala widowiskowo-sportowa, zespół treningowy i zespół basenowy. Autor starał się usytuować każdą z trzech części w ten sposób, aby możliwe było ich niezależne funkcjonowanie. Wejście do części basenowej jest usytuowane z boku wejścia do hali widowiskowej. Wejście do części treningowej z drugiej strony budynku. Dostawy do hali widowiskowej oraz transport zawodników, vipów i mediów na czas większych imprez zorganizowano na poziomie -1, aby ich drogi nie krzyżowały się z ruchem widzów.

Zainspirowani istnieniem nieformalnej osi miejskiej oraz sąsiedztwem stadionu autorzy koncpecji postanowili tak ukształtować jego bryłę, aby była ona dopełnieniem tych istniejących w mieście elementów. Jedną z głównych idei opisanych na wstępie było uzyskanie bardzo przestrzennej hali sportowej, przyjaznej dla widza, gdzie główna widownia znajduje się w poziomie okalającego nas terenu, gdzie swobodnie możemy przejść z jednego końca hali na drugi, oglądając akcję na boisku. Stąd dostępność budynku dla widza i użytkownika od strony obu ulic.

Dostępny od strony ul. Kusocińskiego zespół treningowy to oprócz pełnowymiarowej hali treningowej, siłownia, boiska do squasha, gabinetu odnowy biologicznej i wielofunkcyjna sala ćwiczeń. Nowoprojektowany zespół basenów usytuowany został w sposób umożliwiający ich kontakt i ewentualne połączenie z istniejącymi basenami odkrytymi. Kompleks basenowy oprócz 10-torowego basenu 25 metrowego, zawiera basen 3-torowy, małą wieże do skoków, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię, nieregularny basen z masażami wodnymi i wanny typu jacuzzi.

Poprzez centralne usytuowanie widowni udało się uzyskać 3 800 miejsc o doskonałej widoczności, z strefami dla vipów i przedstawicieli mediów. Możliwe jest zmniejszenie ilości miejsc do 3500-3600 poprzez zwiększenie ilości prywatnych lóż tzw. „sky boxów”. Układ widowni poprzez zastosowanie widowni teleskopowych zapewnia wiele możliwości jej aranżowania. Może ona służyć do rozgrywania meczów piłki ręcznej, siatkowej, koszykówki, futsalu oraz organizowania koncertów, pokazów i innego rodzaju imprez rozrywkowych.

W razie organizacji koncertów rozkładana scena może być ustawiona na ścianie szczytowej sali głównej od stronu ul. Kusocińskiego. Zapewniono możliwość wjazdu na płytę boiska bezpośrednio z zewnątrz poprzez strefę rozładunku hali na poziomie -1 od strony południowej . Hala widowiskowa wyposażona jest w wymaganą przepisami liczbę sanitariatów i szatni. Rozlokowano głównie na poziomie parteru szereg koncesyjnych punktów gastronomicznych.

Prostopadłościan obiektu ma wygięte lekko fasady południowa i północną. Fasady te zlicowane nitowaną blachą z stali nierdzewnej przywodzą na myśl, podobnie zresztą jak i zadaszenie pobliskiego stadionu historię Mielca związaną z przemysłem lotniczym. Nad płaski dach całości zespołu wznosi się nieznacznie łukowate przekrycie hali głównej, nawiązujące swym kształtem do dachu stającej obecnie w tym miejscu hali sportowej. Wszystkie świetliki nad halą główną oraz okna w wyższej części dachu zaprojektowano z szkła matowego. Nad dachem części basenowej usytuowano dodatkowo serię podłużnych świetlików.

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI:
Powierzchnia zabudowy – 10727 m.kw.
Powierzchnia użytkowa - 15 616 m.kw.
Kubatura - 122 772 m.sz.

Ilość widzów - 3802 w tym:
Miejsca rozsuwane - 588
Miejsca stałe - 3241
Miejsca VIP - 132
Miejsca VIP (Sky-box) - 36

Miejsca parkingowe na terenie opracowania – 162 w tym 8 stanowisk dla niepełnosprawnych plus 2 stanowiska dla autokarów, 2 stanowiska dla TV, oraz 1 dla karetki pogotowia.

Mielecki magistrat zastrzega, że wybrana koncepcja nie jest idealna i finalna. Teraz urzędnicy planują szereg rozmów z autorem o ewentualnych poprawkach, by projekt możliwie najbardziej odpowiadał oczekiwaniom mieszkańców.






Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 sie 2016, 21:43

Fotki z Sandomierza.


1.Teren pod budowę apartamentowca.

Obrazek

Obrazek

2.Galeria Królewska.


Widać dojazd na parking na dach. Budynek firmy GRAAL powstaje szybko, już zalano fundamenty plus ściany powstają z gotowych elementów o rozmiarze ok. 1,5x1m. Panowie nie byli zadowoleni, że chciałem cyknąć fotkę. Od frontu już ustawiono dużą część elewacji.
Czyli galeria 5,700 m2 najmu plus budynek dostawiony 1200 m2 + myjnia, stacja kontroli pojazdów, da łączną powierzchnię najmu 8000 m2, zaś cały kompleks wspomniane kiedyś 14,600 m2, dobrze rozumiem?





Obrazek

Obrazek

Obrazek



ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY SANDOMIERZ OD Kemoten.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 03 sie 2016, 12:32

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... w-tir.html




PODKARPACIE. Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa usytuowana jest na ostatnim węźle i zjeździe z autostrady A4 dla TIR-ów. Wraz z otwarciem całej autostrady A4 do granicy z Ukrainą, przy inwestycji został udostępniony parking dla kierowców z dedykowaną stroną www.

Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa o powierzchni 7 200 mkw. wraz z parkingiem dla kierowców TIR funkcjonuje od ponad dwóch miesięcy. Wyposażona w nowoczesne technologie zapewnia możliwość prowadzenia szeroko rozumianych usług logistycznych. W ramach projektu powstała rozbudowana infrastruktura – monitorowany parking dla samochodów ciężarowych, przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną serwującą dania kuchni polskiej.

Niewątpliwym atutem inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa jest lokalizacja. Obiekt powstał na 12 hektarowej działce w miejscowości Młyny na Podkarpaciu, 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą – Korczowa, w strefie ruchu bezwizowego. Przez teren powiatu jarosławskiego przebiega autostrada A4 (E40), pierwsza w Polsce autostrada umożliwiająca przejazd od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Łączna długość autostrady A4 w Polsce wynosi około 670 km, zapewnienia ona szybkie i sprawne połączenie w ruchu międzynarodowym na kierunku wschód - zachód. Autostrada A4 jest częścią trasy biegnącej z Europy Zachodniej na Ukrainę, leżącej w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Droga przebiega od przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach, przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Tarnów, Rzeszów aż do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Położenie obiektu na terenie powiatu jarosławskiego, na szlakach komunikacyjnych oraz nieduża odległość do przejść granicznych stwarzają dogodne warunki do inwestowania w tym regionie. Kierowcy samochodów ciężarowych poruszający się autostradą A4 mogą korzystać na terenie powiatu jarosławskiego z węzła Korczowa. To ostatni na terenie Polski węzeł komunikacyjny, umożliwiający zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem polsko-ukraińskiej granicy.

W ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa o łącznej powierzchni 50 000 mkw. powstaną łącznie trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową i socjalną. Przestrzenie logistyczne, produkcyjne i usługowe będą generować nowe miejsca pracy, docelowo na ternie całego kompleksu będzie mogło powstać ponad 2 000 takich miejsc. Zatrudnienie będą mogły znaleźć osoby w różnych sektorach, w szczególności w zakresie magazynowania przesyłek, konfekcjonowania towarów, na liniach produkcyjnych lub montażowych, w usługach, gastronomii, w obsłudze serwisowej samochodów dostawczych. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie.

Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi​ 110 mln zł, wartość pierwszego etapu wyniosła 26 mln złotych. Zarządcą obiektu jest firma Cushman & Wakefield.





Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 03 sie 2016, 12:56

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... k-korczowa




Pierwsza hala Waimea Logistic Park Korczowa o powierzchni 7 200 mkw. wraz z parkingiem dla kierowców TIR funkcjonuje od ponad dwóch miesięcy. W ramach projektu powstała rozbudowana infrastruktura – monitorowany parking dla samochodów ciężarowych, przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych, oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną serwującą dania kuchni polskiej.
Wraz z otwarciem całej autostrady A4 do granicy z Ukrainą, przy inwestycji został udostępniony parking dla kierowców ze stroną www.

Obiekt powstał na 12-hektarowej działce w miejscowości Młyny, 3 km od największego przejścia granicznego między Polską a Ukrainą – Korczowa, w strefie ruchu bezwizowego. Autostrada A4 (E40), pozwala już na przejazd od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą, leży w III Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Węzeł Korczowa. to ostatni na terenie Polski węzeł komunikacyjny, umożliwiający zjazd z autostrady A4 przed przekroczeniem polsko-ukraińskiej granicy.

W ramach kompleksu Waimea Logistic Park Korczowa o łącznej powierzchni 50 000 mkw. powstaną łącznie trzy hale z możliwością produkcji i wykorzystania szeroko rozumianych usług logistycznych, z powierzchnią biurową i socjalną. Przestrzenie logistyczne, produkcyjne i usługowe będą generować nowe miejsca pracy, docelowo na ternie całego kompleksu będzie mogło powstać ponad 2 000 takich miejsc. Zatrudnienie będą mogły znaleźć osoby w różnych sektorach, w szczególności w zakresie magazynowania przesyłek, konfekcjonowania towarów, na liniach produkcyjnych lub montażowych, w usługach, gastronomii, w obsłudze serwisowej samochodów dostawczych. Projekt Waimea Logistic Park Korczowa skierowany jest do firm z całej Europy, a zwłaszcza do tych, które chciałyby przechowywać, pakować lub korzystać z dostępnych usług logistycznych przed dostawą towarów na Ukrainę lub na inne rynki wschodnie.
Łączna wartość inwestycji Waimea Logistic Park Korczowa wynosi​ 110 mln zł, wartość pierwszego etapu wyniosła 26 mln złotych. Zarządcą obiektu jest firma Cushman & Wakefield.





Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 08 sie 2016, 9:34

Nowe fotki ze Stalowej Woli.


1. Osiedle Magnolia, pierwszy blok prawie gotowy i na dodatek dostał panele na balkonach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2. Szpital Sanus:

Obrazek

3. Termomodernizacja bloku art deco przy Hutniczej:

Obrazek

Obrazek

4. Wyburzanie starej hali na terenie HSW, oby pod coś nowego:

Obrazek

5. Budowa hali z biurowcem przy Grabskiego:

Obrazek


ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY STALOWA WOLA OD Kopacz.



Nowe fotki z Krosna.


1.Wygląda na to, że tutaj będzie sklep.(inaczej Merkury Market)

Obrazek

2.A tutaj budynek biurowy.(koło MM)

Obrazek


ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY KROSNO OD Singaya.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 08 sie 2016, 11:25

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 08 sie 2016, 20:44

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=9862




Nowe baseny. Budowa w przyszłym roku!
Nacieszcie się ostatnimi tygodniami kąpieli słonecznych na dotychczasowym, otwartym basenie przy ul. Bursaki. Za rok nie będzie ich wcale. Będzie natomiast budowa kompleksu nowych basenów. To już pewne! Zobacz wizualizacje.

To ostatni sezon kąpieliska MOSiR w takim kształcie. - To już jego ostatnie tchnienie – przyznaje Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna po kolejnej wizycie na basenie. - Z pustego i Salomon nie naleje. Nie da się nic z niego zrobić.

Dotąd były tylko zapowiedzi, ale teraz jest już pewne. Na terenie obecnego kąpieliska powstanie kompleks nowych basenów wraz z budynkami usługowo technicznymi. Oznacza to, że w przyszłym roku kąpieli słonecznych w tym miejscu nie będzie wcale, bo całość zamieni się w plac budowy. Magistrat rozpisał już przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowych obiektów.

Kompleks nowych basenów będzie składał się z trzech niecek. Największy, 50-metrowy będzie basenem wielofunkcyjnym: zarówno pływackim, jak i rekreacyjnym. - Na pięciu-sześciu torach będzie można pływać, a w części rekreacyjnej grać w siatkówkę wodną, water polo, porzucać do kosza czy skorzystać z innych propozycji. Chcemy zostawić basen pływacki, ale wiemy, że z pływania sportowego w lecie korzysta stosunkowo niewiele osób. Z rekreacji wodnych dużo więcej. Stąd takie połączenie – tłumaczy Bronisław Baran.

Będzie też typowy basen rekreacyjny wyposażony m.in. w grzybek wodny, gejzer powietrzny, dziką rzekę, ławkę z masażami czy leżankę powietrzną. Dla najmłodszych powstanie brodzik ze zjeżdżalniami, grzybkami wodnym, jeżykami i innymi atrakcjami.

Dla najmłodszych powstanie ponadto plac zabaw, a nieco starszych boiska do piłki plażowej. Całość terenu będzie skomunikowana drogami dojazdowymi i ciągami pieszymi. Powierzchnia plażowania będzie powiększona o tereny bliżej Wisłoka. Cały teren Centrum Rekreacyjno-Sportowego zostanie ogrodzony.

Wokół kompleksu basenów staną budynki zaplecza. Projekt zakłada budowę aż siedmiu nowych obiektów usługowo-technicznych. Czy jednak wszystkie postaną w pierwszym etapie, tego nie wiadomo. Wśród nich ma być bowiem także restauracja i hotel. - Najważniejsze są dla nas te, które są niezbędne do funkcjonowania basenów i otoczenia, czyli te z całą technologią, aparaturą kontrolno-pomiarową, sterowaniem, szatnie, sanitariaty, przebieralnie, natryski, bar. Hotel i restauracja mogą powstać w drugim etapie. One są związane z rozwinięciem pozostałej sfery atrakcji terenów rekreacyjno-sportowych: pola kamperowego czy większego zainteresowania kortami. Będziemy się jeszcze nad tym zastanawiać – zastrzega Bronisław Baran. W dalszej perspektywie ma także powstać wodny plac zabaw dla dzieci.

Przy basenie pełnowymiarowym bez zmian pozostanie istniejąca zjeżdżalnia wraz z przylegającym do niej brodzikiem. - Ona jest w dobrym stanie technicznym. Będzie podlegać tylko renowacji, poprawimy też zasilanie – słyszymy w urzędzie.

Oprócz obiektów i basenów wykonana zostanie cała infrastruktura podziemna: sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, ciepłowniczej i elektrycznej.

Dzięki nowym rozwiązaniom baseny będą działać dłużej, zarówno jeśli chodzi o miesiące funkcjonowania, jak i godziny otwarcia w ciągu każdego dnia. Woda w basenach będzie podgrzewana za pomocą systemu kolektorów słonecznych umieszczonych na dachach budynków zaplecza. Częściowo instalacja ma też korzystać z systemu grzewczego funkcjonującego w hali sportowo-widowiskowej. Podczas chłodniejszych dni i nocy wszystkie niecki będą przykrywane specjalnymi foliami, ograniczającymi straty ciepła. Baseny będą też podświetlane.

- Zależy nam, aby technologie były bardzo nowoczesne i jak najmniej kosztowe, aby basen nie generował strat, a przy dobrym zainteresowaniu pokrywał koszty funkcjonowania, nawet przynosił zyski – podkreśla zastępca prezydenta Krosna.

Niestety dotąd nie udało się znaleźć źródła, które chociaż w części pokryłoby koszty inwestycji. Nowe baseny i pozostała infrastruktura będzie więc finansowana z budżetu miasta na zasadzie faktoringu. Szacowany koszt inwestycji to około 20 mln zł (netto). Ostateczna kwota wykonania prac będzie jednak znana jesienią, po zakończeniu postępowania przetargowego.

- Te baseny to rzecz o bardzo dużym znaczeniu dla całego miasta zarówno w odbiorze społecznym, jak i jeśli chodzi o samą chęć korzystania – podkreśla Bronisław Baran. Prace mają zakończyć się tuż przed letnim sezonem 2018. - Trzeba trzymać kciuki, żeby udało się zrealizować ten bardzo złożony projekt.





Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości