Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 25 maja 2019, 20:55

https://rzeszow-news.pl/niespelna-400-t ... -rzeszowa/
Projekt ma być gotowy do końca br. Na przełomie 2019/2020 roku ratusz planuje rozpocząć poszukiwania firmy, która drogę rozbuduje.

Miejskie inwestycje drogowe idą, jak krew z nosa, bo w przetargach firmy praktycznie za każdym razem składają zaporowe ceny. Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, jeszcze nie tak dawno tłumaczył nam, że to efekt tego, iż wykonawcy mają za dużo zleceń. – Żniw jest dużo, a robotników mało – porównywał wówczas szef MZD.

Miasto w takich sytuacjach ma dwa wyjścia: albo przetarg unieważnić, albo dołożyć brakujące pieniądze. Na tę drugą opcję ratusz postawił w przypadku drugiego przetargu na projektanta przedłużenia ul. Warszawskiej do nowych granic Rzeszowa.

Ratusz na opracowanie dokumentacji ma 300 tys. zł. Dwie rzeszowskie firmy, które się do tego zgłosiły się zaoferowały: 396 tys. zł – Attila, Królicki, Jóźwiak oraz 428 tys. zł – „Trasal”. Miasto postanowiło dołożyć nieco ponad 90 tys. zł i podpisać umowę z pierwszą z wymienionych firm.

Projektowanie przedłużenia ul. Warszawskiej ma potrwać do końca tego roku. Na 950-metrowym odcinku w stronę Miłocina droga ma zyskać po dwa pasy w każdym kierunku oraz pasy do włączeń, wyłączeń, lewoskręty i prawoskręty.

Po stronie torów kolejowych powstanie także chodnik. Po przeciwnej miasto chce wybudować chodnik oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową. Zostaną przebudowane również zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Na przełomie 2019/2020 roku zaplanowano ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy, który w przyszłym roku rozbuduję ul. Warszawską. Ratusz liczy na to, że inwestycję uda się wykonać przy wsparciu unijnych funduszy.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:26

http://supernowosci24.pl/rozpoczelo-sie ... szawskiej/
RZESZÓW. W maju usłyszeliśmy, że jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to późną jesienią miasto rozpisze konkurs na przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych na drodze.

Jeszcze w ubiegłym roku ratusz zapowiedział, że po włączeniu do granic Rzeszowa Miłocina, przebudowana zostanie ul. Warszawska. Chodzi m.in. o poszerzenie do czterech pasów ruchu odcinka od niedawnej granicy miasta do obecnej granicy z Zaczerniem. Do tej pory ogłoszono już dwa przetargi na dokumentacje, lecz oferty wykonawców były za wysokie. Miasto postanowiło dołożyć brakującą kwotę. – Projekt będzie gotowy w listopadzie – mówi ratusz.

Ul. Warszawska w Rzeszowie, a następnie jej przedłużenie w kierunku Drogi Krajowej 9 to główna trasa dojazdowa do lotniska w Jasionce, strefy ekonomicznej oraz autostrady. Codziennie przejeżdżają przez nią dziesiątki tysięcy pojazdów. Niestety obecna droga jest zbyt wąska i liczy zaledwie po jednym pasie ruchu w każdą ze stron. Ratusz chciałby, aby wyglądała ona tak samo jak południowa część ul. Warszawskiej. Dlatego w ubiegłym roku, jeszcze przed włączeniem Miłocina od granic Rzeszowa, podjęto decyzję o przebudowie infrastruktury. Mowa o 850-metrowym odcinku, rozpoczynającym się od niedawnej granicy miasta, a kończącym przy obecnej granicy z Zaczerniem. – Zamierzamy wybudować cztery jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i przystanki – mówił niedawno Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Duża inwestycja.

Na początku roku ratusz ogłosił przetarg na dokumentacje. Niestety oferty wykonawców przekraczały wstępne założenie finansowe. – Chcieliśmy wydać na projekt 250 tys. zł, lecz najniższa zaproponowana oferta wyniosła 400 tys. zł, dlatego konkurs unieważniliśmy – tłumaczył w marcu Chłodnicki. Następnie ogłoszono kolejny przetarg licząc, że tym razem oferenci będą oczekiwać niższych kwot. Tak się jednak nie stało. Wpłynęły dwie oferty, pierwsza wynosiła 396 tys. zł, a druga 428 tys. zł. – Postanowiliśmy więc dołożyć brakującą kwotę na poziomie ok 150 tys. zł i w czerwcu podpisaliśmy z wykonawcą umowę – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego UM Rzeszowa. To dobra wiadomość dla kierowców.

– Oprócz poszerzenia ul. Warszawskiej, zakres prac dotyczy rozbudowy skrzyżowania z ul. Myśliwską i Łowiecką, budowy chodnika po stronie torów od ul. Miłocińskiej do Myśliwskiej i budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Łowiecką – wyjaśnia Siwak-Krzywonos. Koniec prac projektowych zaplanowano na listopad. Miasto chciałoby także pod koniec roku ogłosić konkurs na przeprowadzenie robót remontowo-budowlanych na drodze. Te z kolei mogłyby zakończyć się już w 2021 r. O postępach będziemy informować.

Kamil Lechriko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 28 cze 2019, 16:33

http://supernowosci24.pl/poszerza-droge ... nej-malej/
POW. RZESZOWSKI. Jeszcze w marcu rozpoczęto tworzenie projektu inwestycji. Oprócz dodatkowych pasów ruchu, wzdłuż drogi powstaną m.in. chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie.

We wtorkowym wydaniu Super Nowości pojawił się artykuł dotyczący projektowania przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie. To inwestycja miejskiego ratusza, z kolei do podobnych prac, lecz na odcinku Zaczernie – Rudna Mała, przygotowuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Trasa aż do węzła A4 zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu.

Jeśli chodzi o odcinek rzeszowski, obecnie trwa projektowanie inwestycji i miasto chciałoby już pod koniec roku ogłosić przetarg na przeprowadzenie robót budowlanych na drodze. Pośpiech jest wskazany, gdyż arteria wylotowa w kierunku północnym, prowadząca m.in. do lotniska w Jasionce, strefy ekonomicznej oraz autostrady, dziś jest często zakorkowana. Powodem takiej sytuacji są zaledwie dwa pasy ruchu, które trzeba jak najszybciej rozbudować.

Z podobnego założenia wychodzi Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, który chce niejako kontynuować poszerzenie trasy, z tym, że na odcinku od końca północnej granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 w Rudnej Małej (koniec na wysokości Szpitala Św. Rodziny). Chodzi o dawną drogę krajową nr 9, a obecnie łącznik A4, o długości 2,7 km. Przebiega on przez trzy miejscowości: Zaczernie, Pogwizdów Nowy i Rudną Małą.

– Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie projektu – tłumaczył w ubiegłym roku Arkadiusz Olko z Zarządu Dróg Powiatowych w Rzeszowie. Jak dziś wygląda sytuacja? – Od marca trwa projektowanie nowej drogi, ponadto jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na przeprowadzenie inwestycji – wyjaśnia Olko. – Szacunkowe rozpoczęcie prac budowlanych to pierwszy kwartał 2020 r., natomiast ich zakończenie nastąpi dwa lata później – dodaje.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców, którzy dziś wracając z pracy lub kierując się w kierunku autostrady A4, muszą stać w gigantycznych korkach. Nowa droga ma liczyć cztery pasy ruchu i być dostosowana do najnowszych standardów. – Powstaną m.in. zawrotki dla samochodów, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie przy skrzyżowaniach – podkreśla Olko.

Kamil Lech


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 13 sie 2019, 13:42BĘDZIE CHODNIK I ŚCIEŻKA ROWEROWA POD AUTOSTRADĄ

Długo oczekiwana przez mieszkańców gminy inwestycja doczeka się realizacji. Od momentu wybudowania autostrady, bezpieczne przejście pieszych i przejazd rowerzystów na odcinku węzeł autostradowy Rzeszów północ w Rudnej Małej był bardzo utrudniony. Brak chodnika i ścieżek rowerowych sprawiał, że wielokrotnie piesi i rowerzyści musieli ryzykować przejazd pod autostradą poruszając się po bardzo ruchliwej drodze krajowej i dwóch rondach autostradowych.

Teraz się to zmieni. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokona przebudowy tego odcinka drogi. W ramach inwestycji, na odcinku między autostradą a wiaduktem w Rudnej Małej i drogą wojewódzką w kierunku lotniska dobudowany zostanie dodatkowy pas ruchu z dostosowaniem do nacisku 11,5 t/oś, droga zostanie poszerzona z jednojezdniowej do dwujezdniowej. Oba pasy ruchu zostaną bezpiecznie rozdzielone, wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa wzdłuż drogi krajowej na całym odcinku inwestycji.

Władze gminy wielokrotnie wnioskowały do GDDKiA o przebudowę tego odcinka drogi jako bardzo niebezpiecznego. Brak chodnika i ścieżek rowerowych na tym odcinku drogi, odcinał Głogów Małopolski od południowej części gminy. Wykonanie tej inwestycji znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Obrazek

Obrazek


Wrzucam tutaj ponieważ inwestycja będzie powstawać blisko przebudowy i w pewnym sensie będzie z tym związana.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 21 sie 2019, 21:36

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... dnej-malej
GŁOGÓW MŁP. Dzięki niej ma być bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów.

Jak informują władze gminy, od momentu wybudowania autostrady, bezpieczne przejście pieszych i przejazd rowerzystów na odcinku węzeł autostradowy Rzeszów północ w Rudnej Małej był bardzo utrudniony. Brak chodnika i ścieżek rowerowych sprawiał, że piesi i rowerzyści musieli ryzykować przejazd pod autostradą, poruszając się po bardzo ruchliwej drodze krajowej i dwóch rondach autostradowych.

Brak chodnika i ścieżek rowerowych na tym odcinku drogi, odcinał też Głogów Małopolski od południowej części gminy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokona przebudowy tego odcinka drogi. W ramach inwestycji, na odcinku między autostradą a wiaduktem w Rudnej Małej i drogą wojewódzką w kierunku lotniska dobudowany zostanie dodatkowy pas ruchu, droga zostanie poszerzona z jednojezdniowej do dwujezdniowej. Oba pasy ruchu zostaną bezpiecznie rozdzielone, wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa wzdłuż drogi krajowej na całym odcinku inwestycji.

Brak chodnika i ścieżek rowerowych na tym odcinku drogi, odcinał Głogów Małopolski od południowej części gminy. Wykonanie tej inwestycji znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.


Ciekawe kiedy zaczną tą inwestycję,w ramach inwestycji przebudują też wyjazd z Zaczernia.Dokładnie będzie tam rondo.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: tomekp » 04 wrz 2019, 15:44

Arrival pisze:Sam węzeł nie jest problemem. On nie stoi przez konstrukcję węzła tylko przez to, że 9-tka jest zapchana na max plus ma jeszcze wąskie gardła (zjazd/wyjazd tam gdzie jest dpd/dhl to jest dramat). Węzeł stoi zazwyczaj tam gdzie jadący autostradą ze wschodu chcą wjechać na 9-tke na północ.


Czy są może plany przebudowania DK9 na odcinku od wiaduktu w Rudnej Małej do obwodnicy Głogowa Małopolskiego?
Planuje zakup działki w Głogowie Małopolskim ale jak co rano stoję w korku na tym odcinku to mam wątpliwości...
tomekp
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 12 sie 2019, 18:58

Re: Przebudowa DK9 Rzeszów/Miłocin-Rudna Mała

Postautor: riko » 04 wrz 2019, 20:59

Kolego tomekp powiem ci że na razie żadnych informacji nie ma na temat przebudowy tego odcinka też bym chciał w sumie żeby za ten odcinek się wzięli.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości