[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: karolkob » 23 maja 2020, 12:26

mikele2020 pisze:Co do zgody sąsiadów to na etapie inwestycji jeszcze ich nie masz więc w SM powiedzą Ci że jej nie trzeba, dlatego warto to zrobić, mniej problemów ;)


A jak po wprowadzeniu się sąsiadów będzie im przeszkadzał dźwięk(dość uciążliwy) sprężarki i spółdzielnia każe jednak zdemontować instalacje?
karolkob
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 07 cze 2018, 19:59

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: KLAUS1978 » 23 maja 2020, 13:51

Nie ma co iść w takie meandry.
Klimatyzacja jest w każdym Włoskim mieszkaniu i nie widziałem tam stosów zdemontowanych jednostek pod budynkami wielorodzinnymi.

U nas zaczyna być podobnie - klimat się zmienia.

Sam zleciłem wykonanie, mam zgodę spółdzielni na piśmie. Problem w tym że Karpat bud nie wpuścił firmy wykonującej instalacje ponieważ ta nie chce przejąć na siebie odpowiedzialności i gwarancji na tynki i wylewki które musiała by rozkuwać.
Nie mam siły się bujać z tym tematem kolejne miesiące.
A z drugiej strony w obecnej sytuacji każdy 1000 zł jest na wagę złota.

Takim oto sposobem klimy mieć nie będę. Mimo, że temat ciągnie się od zeszłego roku. Miała być zamontowana cicha jednostka zewnętrzna która spełnia wymogi SPÓŁDZIELNI PROJEKTANT. Jedynym obostrzeniem estetycznym spółdzielni było to, że jednostka zewnętrzna miała być poniżej linii balustrady balkonu.

To wszystko.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: KLAUS1978 » 26 maja 2020, 22:19

Proszę raz jeszcze - wszystkie osoby z bloków 40 i 41 chcące wpłynąć na przyspieszenie terminu oddania mieszkań o kontakt ze mną;
marecki271@wp.pl

Puki co zgłosiły się 4 osobny chcące dziać.

Pozdrawiam.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: mikele2020 » 27 maja 2020, 8:16

KLAUS1978 pisze:Proszę raz jeszcze - wszystkie osoby z bloków 40 i 41 chcące wpłynąć na przyspieszenie terminu oddania mieszkań o kontakt ze mną;
marecki271@wp.pl

Puki co zgłosiły się 4 osobny chcące dziać.

Pozdrawiam.


Dzwoniłem wczoraj do SM i powiedzieli mi że oni nie stawiają przeszkód we wcześniejszym oddaniu i wykańczaniu mieszkania ale należy dogadać się z wykonawcą. Dzwoniłem do wykonawcy i nie są chętni żeby nas wpuścić bo nikt za nas nie weźmie odpowiedzialności, a to w dalszym ciągu teren budowy... Może niech ktoś jeszcze zadzwoni do wykonawcy, może uzyska inną odpowiedź ?! Do końca września ma być zrobiona droga i jakoś tez tak ma być wykonany przyłącz prądu... Zastanawiam się czy w MZD powiedzieliby coś więcej o realizacji tej drogi?!
mikele2020
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 08 maja 2020, 9:58

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: KLAUS1978 » 27 maja 2020, 17:09

Proponuje umówić się z kierownikiem budowy na przyszły tydzień i gremialnie do niego iść.

Trzeba atakować!!!
Proszę o informację mailową. Potem po mailu podam swój nr telefonu.
W ostatnich dniach zgłosili się mieszkańcy bloku 40: mieszkanie 19 i 21.

Zachęcam do działania


marecki271@wp.pl
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: rafałbelka » 27 maja 2020, 22:09

Witam,
dowiedziałem się, że droga w pierwotnej wersji faktycznie miała być wykonana do września niestety ze względu na koronawirusa data ta przesunięta została na koniec roku (informacja z MZD).
Druga sprawa to co nam da wizyta u kierownika budowy? to spółdzielnia musi zadziałać i odebrać bloki od GW. Zgodnie z obowiązującym prawem nie można oddawać mieszkań przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, więc dlaczego mieliby zgodzić się na podjęcie ryzyka? Jeśli coś się stanie to kierownik budowy będzie za to odpowiadał.
Wiem, że Karpat-bud ma opcję wykańczania mieszkań swoimi wykonawcami, podobno mogą zrobić całość prac wykończeniowych. Ja właśnie czekam na wycenę, zobaczę co oferują i pewnie część zlecę żeby po odbiorze móc się wprowadzić w niedługim czasie.
rafałbelka
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 27 maja 2020, 21:53

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Steeler » 28 maja 2020, 8:24

Jak dla mnie, to wyjaśnienie absurdalne. Akurat branża budowlana daje sobie dzielnie radę podczas pandemii. Wystarczy spojrzeć na budowę S19: jedynym odcinkiem, na którym przez jakiś czas była cisza, to ten w okolicach Niedrzwicy - i to wtedy, kiedy wybuchło tam ognisko zakażeń, bodajże pod koniec marca. Poza tym wszędzie praca wre - wspomniana S19, obwodnica Stalowej Woli i Niska, stacja Rzeszów Główny czy nawet bloki ApKlanu po sąsiedzku. Cóż więc wyrządził koronawirus w tym przypadku, że nie mogą wybudować 500 m osiedlowej ulicy? Szczególnie, że jakieś prace tam jednak trwają, pogoda dopisuje, a rząd luzuje kolejne ograniczenia?

Dziwne, obawiam się, że to gadka mająca usprawiedliwić opieszałość wykonawcy.
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: adrastea » 28 maja 2020, 10:44

Ostatnio rozmawiałam zarówno z Kierownikiem Budowy blok nr 45 jak i ze Spółdzielnią. Spółdzielnia twierdziła, jak wspomniano wyżej, że nie robią problemów z wcześniejszym oddawaniem, ale kwestia oddania drogi. Natomiast Kierownik stwierdził, że blok 45 skończą we wrześniu, więc teoretycznie szansa na wcześniejsze oddanie jest, kwestia jednak Czudeckiej, ale w tym temacie już się nie orientuję :x Coś ostatnio widziałam, że zaczęli dłubać coś przy bloku nr 42, jakaś kostka czy coś.
adrastea
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 07 maja 2019, 16:30

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: MichałM » 28 maja 2020, 10:55

Witam Forumowiczów.

Wątek śledzę długo ale w końcu postanowiłem się zarejestrować.
Również kupiłem mieszkanie w zadaniu H i mam termin oddania w umowie sierpniem 2020. Mój kierownik budowy twierdził nawet, że z ich strony jest szansa na szybsze oddanie mieszkań. Niestety wszystko wstrzymuje ta cholerna droga i MPDiM.

Całkowicie zgadzam się tu z Steeler, że tłumaczenie opóźniania jest absurdalne. Właśnie tego typu roboty nie ustały w czasie pandemi.

Zwrócicie uwagę, że ten sam problem mają nabywcy w wątku [ul. Lubelska/Gromskiego] Staromieście Ogrody (SM Zodiak) tam również problem z terminowością ma nasz szacowny MPDiM.

Chyba wszystkim nam zależy, żeby terminy sierpniowe/wrześniowe były dotrzymane tylko czy coś można zrobić? Wygląda, że SM ZODIAK odda budynki bez dojazdu do garaży.
MichałM
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 maja 2020, 10:43

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: KLAUS1978 » 29 maja 2020, 9:54

Witam,
jestem własnie po rozmowie z Inspektorem nadzoru zadania "H" Piotrem Majchrowiczem.
Relacjonuję zatem czego się dowiedziałem:
Prace nad drogą idą bardzo wolno. W ostatnim tygodniu zaniechali prac zupełnie.
Wygląda rzeczywiście, że MPDiM najzwyczajniej w świecie pamięta czasy PRL'u i stosuje zasady jak z przed lat.
Wątpliwe aby skończyli do września. Nie wiadomo też czy nie doszło do renegocjacji terminu oddana ze względu na COVID-19.

Kolejny wątek jaki wyłonił się w relacji Pana Piotra, to przyłącza elektryki.
Do chwili obecnej nie ma linii elektrycznej ponieważ nie ma drogi. Dopiero po oddaniu drogi wezmą się za linie elektryczną której to montaż potrwać może kolejne 2, 3 miesiące.

Jak podkreślił Pan Piotr Majchrowicz - jeśli będzie to szło tak jak idzie to terminy oddania do użytkowania będą zgodne z tymi na umowach, bądź nawet je przekroczą. W przypadku bloków 40 i 41 jest to 1 kwartał 2021 roku.

Wyłania się z tych puzzli obrazek "bałaganu" i dezinformacji.
Dział członkowski (też dzisiaj rozmawiałem) SMP także nie ma dosłownie żadnej wiedzy na temat postępu prac.
W momencie kiedy APKlanowi klienci już mieszkają w sowich mieszkaniach (bloki zaczęto budować po rozpoczęciu budowy zadania H), my gdybamy i mamimy się kolejnymi garściami dezinformacji.

Szanowni Państwo - jeśli zaniechacie Państwo działań indywidualnych (ponaglających spółdzielnię i wykonawców) i proponowanego zrzeszenia grupowego w formie "wspólnoty mieszkaniowej" o którym pisałem kilkukrotnie, możemy zapomnieć o oddaniu lokali w bieżącym roku.

Ale - wszystko w wolności.
Propozycje podałem, pomoc w skonstruowaniu merytorycznie sprawnego pisma do spółdzielni, MPDiMu, nadzoru, itd. również oferuję.
Skorzystają Państwo z tej propozycji, ok. Nie skorzystają - trudno.

Pozdrawiam.

ps.
Dzwonię do MPDiM.
3 razy Pani przełącza mnie do kogoś kto coś wie w sprawie drogi Czudeckiej.
Ten ktoś nie odbiera.
Będę dzwonił do skutku.
Dam znać jak czegoś się dowiem. Zbieram nazwiska osób odpowiedzialnych za poszczególne etapy inwestycji.
KLAUS1978
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 137
Na forum od: 27 lut 2019, 12:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości