Inwestycje Budynkowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 13 sie 2019, 13:31

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... lejny-blok
BOGUCHWAŁA. Budynek stanie przy ul. Reja. TBS szuka właśnie wykonawcy inwestycji.

Blok będzie miał cztery kondygnacje nadziemne - w sumie 24 mieszkania. W podpiwniczonej kondygnacji zaprojektowano garaż, wózkownię, pomieszczenia gospodarcze lokatorów, pomieszczenie dla sprzątaczki oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie miał jedną klatkę i windę. Powierzchnia zabudowy, to ponad 610 m2. Mieszkania będą miały od 39 do 76 m2.
Wykonawca będzie też musiał oczywiście wykonać wszystkie instalacje wewnątrz budynku oraz wykonać ciągi komunikacyjne i miejsca postojowe wokół bloku.
Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał rok. Termin składania ofert upływa 30 sierpnia.
Sprzedaż mieszkań TBS rozpoczął jeszcze w grudniu 2018 r.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 wrz 2019, 20:56

https://rzeszow.tvp.pl/44201232/nowe-ce ... alopolskim
Gotowy jest już dworzec kolejowy oraz parkingi w Głogowie Małopolskim. Teraz dobiegają końca prace przy części autobusowej. Centrum w całości zacznie funkcjonować od października. Pasażerom ma zapewnić wygodę i zachęcać ich do korzystania z publicznego transportu.
Dworzec kolejowy w Głogowie Małopolskim przez kilka lat był zamknięty. A jego stan stale się pogarszał. W 2016 roku budynek wraz z otaczającym go terenem przejął samorząd. I rozpoczął remont - dobudowano także piętro. W obiekcie jest nowa poczekalnia, kasy biletowe i toalety. Zmieniło się także otoczenie.

Obok kolejowego dworca powstaje teraz część autobusowa. Będą nowe wiaty przystankowe i 4 stanowiska dla autobusów. A także zajezdnia dla nich.

Przy nowym centrum przesiadkowym powstały już parkingi dla samochodów, motocykli i rowerów. To z myślą o osobach, które w dalszą podróż chcą wybrać się na przykład pociągiem. Tych na razie jest kilka na dobę - głównie do Rzeszowa. Ale kiedy ruszy kolej aglomeracyjna - będą kursowały co pół godziny. Skorzystają na tym także mieszkańcy gminy Głogów Małopolski - bo dojazd do centrum Rzeszowa trwa 16 minut - autem w godzinach szczytu - kilka razy dłużej.

Nowe centrum przesiadkowe ma zostać otwarte w październiku. Jego powstanie kosztowało 3,5 miliona zł. Część to unijna dotacja w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości