Inwestycje Budynkowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 13 sie 2019, 13:31

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... lejny-blok
BOGUCHWAŁA. Budynek stanie przy ul. Reja. TBS szuka właśnie wykonawcy inwestycji.

Blok będzie miał cztery kondygnacje nadziemne - w sumie 24 mieszkania. W podpiwniczonej kondygnacji zaprojektowano garaż, wózkownię, pomieszczenia gospodarcze lokatorów, pomieszczenie dla sprzątaczki oraz pomieszczenia techniczne. Budynek będzie miał jedną klatkę i windę. Powierzchnia zabudowy, to ponad 610 m2. Mieszkania będą miały od 39 do 76 m2.
Wykonawca będzie też musiał oczywiście wykonać wszystkie instalacje wewnątrz budynku oraz wykonać ciągi komunikacyjne i miejsca postojowe wokół bloku.
Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał rok. Termin składania ofert upływa 30 sierpnia.
Sprzedaż mieszkań TBS rozpoczął jeszcze w grudniu 2018 r.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 02 wrz 2019, 20:56

https://rzeszow.tvp.pl/44201232/nowe-ce ... alopolskim
Gotowy jest już dworzec kolejowy oraz parkingi w Głogowie Małopolskim. Teraz dobiegają końca prace przy części autobusowej. Centrum w całości zacznie funkcjonować od października. Pasażerom ma zapewnić wygodę i zachęcać ich do korzystania z publicznego transportu.
Dworzec kolejowy w Głogowie Małopolskim przez kilka lat był zamknięty. A jego stan stale się pogarszał. W 2016 roku budynek wraz z otaczającym go terenem przejął samorząd. I rozpoczął remont - dobudowano także piętro. W obiekcie jest nowa poczekalnia, kasy biletowe i toalety. Zmieniło się także otoczenie.

Obok kolejowego dworca powstaje teraz część autobusowa. Będą nowe wiaty przystankowe i 4 stanowiska dla autobusów. A także zajezdnia dla nich.

Przy nowym centrum przesiadkowym powstały już parkingi dla samochodów, motocykli i rowerów. To z myślą o osobach, które w dalszą podróż chcą wybrać się na przykład pociągiem. Tych na razie jest kilka na dobę - głównie do Rzeszowa. Ale kiedy ruszy kolej aglomeracyjna - będą kursowały co pół godziny. Skorzystają na tym także mieszkańcy gminy Głogów Małopolski - bo dojazd do centrum Rzeszowa trwa 16 minut - autem w godzinach szczytu - kilka razy dłużej.

Nowe centrum przesiadkowe ma zostać otwarte w październiku. Jego powstanie kosztowało 3,5 miliona zł. Część to unijna dotacja w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 25 wrz 2019, 21:35

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -w-zagorzu
ZAGÓRZ. Zakończenie budowy planowane jest jesienią przyszłego roku.

Budowa finansowana jest ze środków Programu Modernizacji Policji, jej wartość sięga blisko 2 mln zł. Działkę pod budowę, przy ul. Słonecznej, przekazał samorząd Zagórza.

Nowy obiekt będzie miał dwie kondygnacje. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 207 m2, zaś kubatura blisko 1,1 tys. m3. Oprócz pomieszczeń służbowych, policjanci będą dysponować pomieszczeniami technicznymi, zapleczem socjalnym i sanitarnym. W ramach inwestycji powstanie też garaż wewnętrzny dwustanowiskowy oraz parking dla 10 pojazdów. Teren wokół zostanie zagospodarowany i ogrodzony.
Zakończenie inwestycji zaplanowano w październiku 2020 r.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 25 wrz 2019, 22:04

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ie-otwarta
Dziś (środa, 25 września 2019 r.) w Jasionce oficjalnie otwarta została fabryka Southco (grupa TouchPoint z z siedzibą w Filadelfii).

W Jasionce produkowane będą zamknięcia, uchwyty mocujące, zamki dociągające, obrotowe, ryglowe, zatrzaskowe, klamki uchylne, zawiasy, śruby mocujące. Firma produkuje poza tym szafki i sprzęt medyczny.

Fabryka działa już od kwietnia. Zatrudnia prawie 70 osób, ale będzie poszukiwać nowych pracowników.

Southco założona została w 1859 r. przez kilku przedsiębiorców z Pensylwanii. Przez wiele lat produkowała rury do transportu ropy. Po II wojnie światowej weszła w nowy segment produkcji: zasuwki i zamknięcia. W tej chwili firma ma odbiorców na całym świecie, prowadzi produkcję w 24 krajach. Siedziba europejska (której podlega zakład w Jasionce) mieści się w Wielkiej Brytanii.

Zakład ma 5600 mkw. Mieści za zakładem McBraida, naprzeciwko Collins Aerospace budowa trwała kilka miesięcy Wykonawcą była rzeszowska firma Hartbex.

- Analizowaliśmy kilka krajów, m.in. Czechy, a w Polsce kilka innych lokalizacji – mówi Adam Straż, dyrektor zakładu w Jasionce. Wybraliśmy Jasionkę, ponieważ tu jest dobry klimat oraz wykwalifikowane kadry.

Dodał także, że firma nie ma problemów z rekrutacją pracowników.

- Firma wpisuje się w nasze, regionalne wszystkie inteligentne specjalizacje – mówił marszałek Władysław Ortyl, obecny na otwarciu.

Obecni byli także Barbara Kostyra, dyrektor Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, wicewójt Trzebowniska Sławomir Porada oraz Waldemar Macheta z Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 01 paź 2019, 22:04

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ej-w-lesku

Chciałbym wyrazić wdzięczność wobec wszystkich tych osób, które swoją pracą, zaangażowaniem przyczynili się do powstania i oddania tego pięknego obiektu, obiektu na miarę XXI wieku – mówił nadinsp. Henryk Moskwa.

Nadinsp. Dariusz Augustyniak przekazał kom. Jackowi Pączkowi, komendantowi powiatowemu policji w Lesku symboliczne klucze do nowej komendy, a w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie Programu Modernizacji Służb Mundurowych, bo dzięki tym środkom możliwe jest budowanie i remontowanie policyjnych obiektów oraz doposażanie Policji w nowoczesny sprzęt.

Budowa nowej komendy powiatowej w Lesku to inwestycja, na którą już od wielu lat czekali policjanci i mieszkańcy. Budynek administracyjny, w który dotychczas służył Policji wybudowany został w latach 30-tych XX wieku. Jego usytuowanie na osuwającej się skarpie, sprawiało, że ściany i mury oporowe pękały. Obiekt był niefunkcjonalny i w złym stanie technicznym. W komendzie nie było recepcji, pokoju przyjęć interesantów, ogólnodostępnego sanitariatu, szatni, sali odpraw, pomieszczeń na magazyny, depozyty i archiwa. Brakowało parkingu dla interesantów, co sprawiało, że samochody parkowane były bezpośrednio przy ulicy.

Pierwotnie rozważano wariant dobudowy i remontu istniejącej siedziby, jednak ze względu na układ konstrukcyjny i usytuowanie budynku, dostosowanie obiektu do obowiązujących standardów okazało się niemożliwe. Przy wsparciu władz samorządowych zdecydowano więc o budowie nowego obiektu.

Starostwo powiatowe w Lesku już kilka lat temu przekazało komendzie wojewódzkiej działkę o powierzchni 1,07 ha z przeznaczeniem pod budowę nowej komendy. W 2014 r. opracowano dokumentację projektową oraz uzyskano pozwolenie na budowę. Dzięki środkom z rządowego „Programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017-2020” pod koniec lipca 2017 roku ruszyły prace budowlane, a w listopadzie 2017 r. uroczyście wmurowano akt erekcyjny.

W ramach inwestycji powstał budynek administracyjny o powierzchni użytkowej 2483 m2 i kubaturze 14.435 m3, w piwnicy którego mieści się czterostanowiskowa strzelnica ćwiczebna oraz siłownia. Budynek jest nowoczesny i przestronny. Komfort pracy policjantów zdecydowanie się poprawił, lepsze są też warunki, w jakich przyjmowani będą interesanci.

W ramach inwestycji powstały również: budynek garażowo–gospodarczy, kojce dla 2 psów służbowych, drogi dojazdowe, chodniki, parkingi i ogrodzenia. Całkowita wartość inwestycji to 18 372 000 złotych.
Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 01 paź 2019, 22:28

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... w-radymnie


RADYMNO. Prace mają się rozpocząć w połowie października a zakończyć pod koniec 2020 r.Zabytkowy dworzec odzyska więc dawny blask, ale modernizacja obiektu przewiduje jego dostawanie do wymagań XXI w.


Odnowiona więc zostanie elewacja, wymienione - stolarka okienna i drzwiowa oraz pokrycie dachu. Wewnątrz powstanie przestrzeń do obsługi pasażerów, w której znajdą się ogrzewana poczekalnia i ogólnodostępne toalety. Znikną bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych, w tym dla niewidomych i niedowidzących – dla takich osób powstaną ścieżki prowadzące a na głównych dojściach do dworca zostaną rozmieszczone tablice dotykowe ze schematami poruszania się po dworcu. Na dworcu znajdą się także wyświetlacze Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej wraz z nagłośnieniem. Cały obiekt wraz z ternem zewnętrznym będzie monitorowany. Część pomieszczeń w budynku dworca będzie mogła zostać zagospodarowana na inne cele, np. na działalność kulturalną.

Zrewitalizowane zostanie także najbliższe otoczenie dworca. Wyburzony zostanie budynek dawnych toalet, uporządkowany zostanie teren zielony, a wzdłuż drogi dojazdowej do dworca powstaną dodatkowe miejsca postojowe dla samochodów. Zwiększona zostanie też liczba stojaków rowerowych. Przy dworcu pojawią się również elementy małej architektury, m.in. kosze na śmieci i ławki.

Przebudowa dworca w Radymnie zostanie zrealizowana przy współfinansowaniu jej ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Koszt prac budowlany to ponad 5,5 mln zł. Dokumentacje projektową wykonała gliwicka pracowania architektoniczna An Archi Group Sp. z o.o., a roboty budowlane przeprowadzi firma „Texom” z Krakowa.Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 04 paź 2019, 22:00

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -w-krosnie
KROSNO. Pierwszy przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” zakończył się fiaskiem. Postępowanie trzeba powtórzyć.

Na pierwszy ogłoszony przez miasto przetarg nie skusiła się żadna firma. Po dwóch miesiącach miasto znów próbuje wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej i samej przebudowy dworca.

A - przypomnijmy - chodzi o kompletny projekt modernizacji infrastruktury dworca autobusowego, w tym projekty wykonawcze, projekt małej architektury, projekt drogowy wraz z docelową organizacją ruchu, projekt teletechniczny.

Sama modernizacja dworca autobusowego (przy ul. Kolejowej i Naftowej) ma z kolei obejmować: remont dwóch stalowych wiat, wykonania nowej attyki z nowoczesnych materiałów elewacyjnych, montaż ściany ażurowej oddzielającej wiatę od ul. Naftowej, rewitalizację i wykonanie ciągów pieszych z kostki brukowej wewnątrz dworca z nawiązaniem ciągłości komunikacyjnej z przyległymi obiektami (m.in. Etnocentrum, parking Taxi, przystanki MKS, ulica Kolejowa/Naftowa, budynek Poczty), wykonanie nowego oświetlenia i podświetlenia elementów architektonicznych w technologii LED, wykonanie monitoringu wizyjnego, wyposażenie dworca w system wizualnej i głosowej informacji pasażerskiej i turystycznej, wykonanie malej architektury.

Tym razem miasto czeka na oferty do 17 października.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 08 paź 2019, 21:52

https://www.korsokolbuszowskie.pl/wiado ... ecia-wideo


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


https://kolbuszowa.lokalnie24.com/jutro ... szczegoly/
Już w czwartek, 26 września o godzinie 7:00 przy ul. Rzeszowskiej 1 otwarty zostanie pierwszy sklep sieci Lidl Polska w Kolbuszowej. Z okazji otwarcia na klientów czekać będzie specjalna oferta produktów w promocyjnych cenach.

Sklep sieci Lidl w Kolbuszowej ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ponad 1130 m2. W obiekcie zostały zatrudnione 23 osoby. Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:00 do 21:00, w piątki i soboty od 7:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 09:00 do 19:00. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać z ponad 90 miejsc parkingowych.


riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 14 paź 2019, 19:23

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=6579 ... &pagebl1=1

W piątek, 11 października uroczyście otwarto odnowiony i zmodernizowany dworzec kolejowy w Boguchwale. Data wybrana na tę uroczystość nie jest przypadkowa, bo właśnie 11 października 1890 r. otwarto linię kolejową Rzeszów – Jasło, w ramach której powstał dworzec w tej podrzeszowskiej miejscowości.

Całkowity koszt przebudowy dworca kolejowego wyniósł ponad 3,3 mln zł.

W piątkowym uroczystym otwarciu dworca kolejowego w Boguchwale wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Boguchwała na czele z burmistrzem Wiesławem Kąkolem, a także poseł na Sejm Krystyna Wróblewska, starosta rzeszowski Józef Jodłowski, zastępca Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu Bartosz Podubny, przedstawiciele sąsiednich gmin, instytucji zrzeszających lokalne samorządy oraz mieszkańcy.

Odnowiony budynek dworca ma służyć jako lokalne centrum przesiadkowe umożliwiające przesiadanie się do pociągów z samochodów, rowerów i autobusów. Duże nadzieje władze gminy wiążą z powstającą Podmiejską Koleją Aglomeracyjną, na trasie której leży Boguchwała.


Budynek dworca został wyremontowany w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”. Celem projektu jest zwiększenie wykorzystania niskoemisyjnego transportu miejskiego na obszarze Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez rozwój i integrację systemów publicznego transportu zbiorowego na terenie miejscowości tworzących Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”.

W ramach projektu na terenie gminy Boguchwała zostały wybudowane chodniki i wiaty przystankowe a w samej Boguchwale wyremontowany dworzec PKP i PKS oraz przebudowana ul. Kolejowa. Wartość prac przekroczyła 11,8 mln zł. Dodatkowo w ramach projektu zakupione zostały 54 nowe, niskoemisyjne autobusy Iveco i Autosan. Nowe pojazdy zostały także zaprezentowane przy dworcu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowe autobusy nawet były:

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5309
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: bystry » 14 paź 2019, 19:36

Piękna inwestycja, PKA ma szansę przyczynić się do rewolucji komunikacyjnej na podkarpaciu! Gdyby Rzeszów zrobił kolejknę nadziemną, 2-3 linie to byłby bardzo sprawny system i to by ludzi zacheciło do przesiadki!
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 666
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość