S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 06 kwie 2018, 18:15

http://www.resinet.pl/aktualnosci/podka ... gorze.html
PODKARPACIE. Wczoraj poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Podgórze o dł. ok. 11,5 km.

Firma STRABAG Sp. z o. o. zaoferowała zrealizowanie inwestycji za kwotę brutto 295 498 831,62 zł w terminie 34 miesięcy. Wczorajszy wybór oznacza, iż znamy wykonawców wszystkich odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu, zarówno tych, dla których opracowana będzie Koncepcja Programowa, jak i tych, które po podpisaniu umów wejdą w fazę realizacji systemem projektuj-buduj.

Odcinek S19 Nisko Południe - Podgórze, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km),
Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km),
Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km).

5 kwietnia poznaliśmy najkorzystniejszą ofertę na Zadanie A. Dla Zadania B wyboru dokonano 29 marca br. (Budimex S.A.), natomiast dla Zadania C w dniu 22 marca br. (Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construccion S.A.).

Odcinek S19 od węzła „Nisko Południe” (bez węzła) do węzła „Podgórze” (bez węzła) będzie stanowił część szlaku Via Carpatia. Realizowany będzie w systemie „projektuj i buduj”.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 26 cze 2018, 22:31

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... c-jasionka
Rozbudowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ (bez węzła) - węzeł Jasionka (bez węzła) znalazła się wśród 12 programów inwestycji, jakie zatwierdził do realizacji Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zatwierdzony program inwestycji o wartości ok. 3,3 mln zł dotyczy I etapu czyli prac przygotowawczych, których zakres obejmuje uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, opracowanie koncepcji programowej oraz materiałów niezbędnych do ogłoszenia przetargu w systemie „projektuj i buduj”.

Zakończenie prac przygotowawczych jest planowane w 2020 r.

Etap II polegał będzie na dobudowie drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 na odcinku 15 km, wraz z siecią dróg dojazdowych, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu i ochrony środowiska.

Minister infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 120 mln zł. Będą one realizowane w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim i zachodniopomorskim.

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: Nikoś » 27 cze 2018, 12:34

No to może do 2030 się wyrobią z tą rozbudową do normalnej drogi :D
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1317
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 09 sie 2018, 17:38

http://rzeszow-news.pl/umowa-na-budowe- ... podpisana/
Ponad 333 mln zł będzie kosztował 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła). Inwestycję zrealizuje Budimex.

W czwartek podpisano umowę na budowę tego odcinka S19. Budimex ma 34 miesiące na wykonanie „ekspresówki”. Do samych robót nie będą wliczane okresy zimowe – od 15 grudnia do 15 marca. Budimex będzie go musiał wykorzystać na zaprojektowanie S19.

Odcinek Podgórze – Kamień jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę S19 Nisko Południe – Sokołów Małopolski Północ. 30-kilometrowy odcinek podzielono na trzy zadania: Nisko Południe – Podgórze (ok. 11,5 km), Podgórze – Kamień (ok. 10,5 km) oraz Kamień – Sokołów Małopolski Północ (ok. 7,9 km).

Odcinek Podgórze – Kamień będzie przebiegał przez trzy powiaty: niżański, leżajski i rzeszowski. Na tym odcinku Budimex wybuduje też pięć mostów, osiem wiaduktów, pięć ekologicznych przepustów i jedno przejście dla zwierząt (górą). Ponadto będą dwa węzły drogowe.

Wspomniany odcinek S19 wchodzi w skład szlaku Via Carpathia, który ma połączyć północ i południe Europy – Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym i Śródziemnym – z Kłajpedy i Kowna na Litwie przez Białystok, Lublin, Rzeszów i słowackie Koszyce do Debreczyna na Węgrzech, a dalej do Rumunii, Bułgarii i Grecji.

– Via Carpathia to droga życia dla Polski Wschodniej. Każda podpisana umowa przybliża nas do podróżowania bezpiecznie i komfortowo na kierunku północ-południe – mówi Marek Chodkiewicz, wiceminister infrastruktury.

W Polsce Via Carpathia ma liczyć łącznie niecałe 700 km i przebiegać drogami S8 i S19. Podkarpacki odcinek „ekspresówki ma mieć ok. 170 km. Dotychczas wybudowano niewiele ponad 30 km. Na kolejne 85 km jest opracowywana koncepcja, w budowie jest blisko 35 km, a na rozstrzygnięcie przetargu czeka blisko 20 km drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie przewiduje, że w 2021 roku będą już gotowe wszystkie odcinki S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem. Cała jej trasa ma zapewnione finansowanie, zarówno z budżetu państwa, jak i z funduszy Unii Europejskiej.


https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/30261/Po ... a-Carpatia
Dzisiaj rozpoczynamy realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19. Jak wielokrotnie podkreśla Minister Adamczyk Via Carpatia to droga życia dla Polski Wschodniej. Każda podpisana umowa przybliża nas do podróżowania bezpiecznie i komfortowo na kierunku północ – południe – powiedział wiceminister infrastruktury, Marek Chodkiewicz.

Umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Podgórze (z węzłem) do węzła Kamień (bez węzła) długości ok. 10,5 km podpisano 9 sierpnia 2018 r. Odcinek zrealizuje firma Budimex za kwotę brutto 333 520 613,12 zł w terminie 34 miesięcy. Ten odcinek będzie stanowił część szlaku Via Carpatia łączącego nie tylko północną i południową granicę Polski, ale również kraje Bałtyckie z resztą Unii Europejskiej oraz jej wschodnimi sąsiadami. S19 na samym Podkarpaciu będzie mieć długość 169 km. Cały jej przebieg ma zapewnione finansowanie.

Zadaniem wykonawcy prowadzącego inwestycję w systemie „projektuj i buduj” będzie zaprojektowanie odcinka drogi ekspresowej S19, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, wybudowanie drogi wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca) będą wliczane tylko do czasu objętego projektowaniem. Do czasu realizacji robót przerwy zimowe nie będą wliczane.

Odcinek S19 Podgórze - Kamień, jest częścią dużego przetargu na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 Nisko Południe - Sokołów Małopolski Północ. Ten 30-kilometrowy odcinek został podzielony na trzy zadania realizacyjne:

- Zadanie A - Nisko Południe – Podgórze (dł. ok. 11,5 km)

- Zadanie B - Podgórze - Kamień (dł. ok. 10,5 km)

- Zadanie C - Kamień - Sokołów Małopolski Północ (dł. ok. 7,9 km)

Opis przebiegu odcinka na Zadaniu B:

Początek odcinka S-19 przyjęto przed węzłem Podgórze przecinającego trasę drogi ekspresowej z drogą wojewódzką DW861.
Następnie trasa drogi ekspresowej omija kompleks leśny od strony wschodniej, zmienia kierunek na południowo-zachodni i na granicy trzech powiatów tj. niżańskiego, leżajskiego i rzeszowskiego przecina drogę powiatową nr DP 1084 R w sąsiedztwie miejscowości Wólka Łętowska tworząc węzeł Nowy Kamień. Następnie biegnąc w kierunku zachodnim, przecina istniejąca drogę nr 19 i tworzy węzeł Kamień, przed którym kończy się Zadanie B.

Zakres inwestycji:

Zakres robót obejmuje wykonanie dwujezdniowej drogi ekspresowej z pasami awaryjnymi i rezerwą miejsca na zewnątrz pod trzeci pas ruchu, z drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi umożliwiającymi połączenie z istniejącą siecią dróg, wraz z usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną niezwiązaną z drogą, urządzeniami ochrony środowiska tj. ekranami akustycznymi, urządzeniami podczyszczania wód opadowych, ogrodzeniami i przejściami dla zwierząt oraz pasami zieleni dogęszczającej.

Obiekty inżynierskie:

Planuje się budowę:

- 5 mostów

- 8 wiaduktów (w tym pełniące również funkcję przejścia dla zwierząt dużych i średnich dołem)

- 1 przejście dla zwierząt górą
- 5 przepustów o funkcji ekologicznej

Węzły:

Na przedmiotowym odcinku drogi przewidywana jest budowa dwóch węzłów drogowych:

- Podgórze typu karo z jednym centralnym rondem

- Nowy Kamień typu karo z dwoma rondami.

Wraz z niezbędnym przełożeniem/przebudową dróg dochodzących do w/w węzłów.

Bezpieczeństwo:

Bezpieczeństwo ruchu zagwarantowane zostanie poprzez właściwy dobór rozwiązań geometrycznych trasy zarówno w planie jak i wysokościowych z uwzględnieniem zakładanej prędkości projektowej. Docelowo zostaną wykonane urządzenia bezpieczeństwa ruchu takie jak:
- bariery ochronne – rozdzielające ruch i osłonowe,
- przejazdy awaryjne,
- wjazdy awaryjne,
- oznakowanie pionowe i poziome,
- ogrodzenie drogi ekspresowej;
- system zarzadzania ruchem.

Realizacja S19 na Podkarpaciu

30,1 km - w użytkowaniu

85,1 km – koncepcja programowa w opracowaniu

34,8 km – w realizacji w trybie projektuj - buduj

19,4 km – w przetargu

Zakończenie wszystkich prac i udostępnienie kierowcom do ruchu drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem planowane jest w 2021 r. Odcinki, które będą realizowane przewidziane są do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 15 maja 2019, 20:59

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... i-jasionka
PODKARPACKIE. Dziś (środa, 15 maja 2019 r.) w Stobiernej pod Rzeszowem została podpisana umowa na wykonanie koncepcji programowej na dobudowę drugiego pasa S19 na odcinku Sokołów Małopolski – Jasionka.

To kolejny krok w trwającej budowie szlaku Via Carpathia a zarazem olbrzymie podniesienie bezpieczeństwa przejazdu tym odcinkiem, którego obecna przejezdność jest w systemie 2 pasy plus 1. To także odpowiedź na liczne apele zgłaszane podczas moich spotkań z mieszkańcami - mówi Tomasz Poręba. Poseł do Parlamentu Europejskiego, obecny podczas podpisania.

W ramach umowy wykonawca przygotuje dokumentację projektową w postaci Koncepcji Programowej z uzupełniającym rozpoznaniem geologicznym, a także materiały do wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (wraz z jej uzyskaniem). Koncepcję przygotują Mosty Katowice, a dokumentacja ma zostać wykonana w ciągu 18 miesięcy.

Europoseł PiS przypomina, że trwają już prace przygotowawcze dla drogi S19 od węzła Rzeszów Południe do granicy państwa w Barwinku.

- Zawarto już umowy na koncepcję programową dla wszystkich odcinków tej drogi. W przyszłym roku rusza budowa odcinka Rzeszów-Babica. Potem kolejnych czterech odcinków do Barwinka. Warto pamiętać, że prace na Via Carpatia trwają nie tylko w Polsce – w ciągu najbliższych 4 lat będą gotowe także jej słowackie i węgierskie odcinki. To pokazuje, jak duże jest zaangażowanie państw naszego regionu w tę strategiczną dla Polski i Europy drogę - powiedział Tomasz Poręba.

Dzisiaj podpisana została umowa na wykonanie Koncepcji Programowej oraz uzyskanie DUŚ na dobudowę drugiej jezdni S19 od Sokołowa Młp. Północ do Jasionki (dł. 15 km). Termin opracowania dokumentacji to 18 miesięcy za kwotę 2 999 478,00 zł.

Wykonawca w ramach zamówienia zobowiązany będzie do: wykonania Koncepcji Programowej (KP), wykonania uzupełniającego rozpoznania geologicznego, opracowania materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (DUŚ) a następnie do uzyskania DUŚ dla rozbudowy drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka (tzw. dobudowa drugiej jezdni).

Koncepcja programowa.

W ramach Koncepcji Programowej Wykonawca przygotuje m.in. następujące rodzaje opracowań:

- aktualną mapę do celów projektowania dróg w skali 1:1000,

- opinię geotechniczną,

- zatwierdzony projekt robót geologicznych dla dokumentacji geologiczno – inżynierskiej,

- dokumentację geologiczno-inżynierską,

- zatwierdzony projekt robót geologicznych dla dokumentacji hydrogeologicznej,

- dokumentację hydrogeologiczną,

- dokumentację badań podłoża gruntowego,

- Koncepcję Programową,

- plan działań ratowniczych – część techniczno – budowlaną,

- analizę i prognozę ruchu.

Decyzja środowiskowa.

Natomiast w ramach materiałów do wniosku o wydanie DŚU przewiduje się wykonanie:

- karty informacyjnej przedsięwzięcia,

- raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.

Opracowane materiały KP oraz uzyskana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach będą stanowiły materiały niezbędne do kolejnego etapu realizacji czyli ogłoszenia przetargu w systemie projektuj i buduj na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 na odcinku 15 km (do przekroju 2x2 i nośności 115 kN/oś).

Celem inwestycji jest poprawa warunków podróżowania i bezpieczeństwa ruchu, poprawa płynności ruchu, zwiększenie przepustowości drogi, ograniczenie negatywnych oddziaływań na środowisko, rozwój terenów przyległych.

Kalendarium:

1. Nazwa zadania: Wykonanie Koncepcji Programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla inwestycji pn. „Rozbudowa Drogi Ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ (bez węzła) – węzeł Jasionka (bez węzła), dł. ok. 15 km – etap II (dobudowa drugiej jezdni)

2. Data wszczęcia postępowania: 12 października 2018 r.

3. Wybór najkorzystniejszej oferty: 10 kwietnia 2019 r. – Mosty Katowice za kwotę 2 999 478,00 zł

4. Umowa: 15.05.2019 r. z Mosty Katowice z terminem wykonania 18 miesięcy


Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 01 paź 2019, 22:22

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -ogloszony


W ciągu pół roku udało się zakontraktować i przekazać wykonawcom do realizacji 6 odcinków drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Oznacza to, że już cały odcinek S19 od granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego do Sokołowa Małopolskiego o łącznej długości 54,2 km jest w realizacji w systemie „Projektuj i buduj”. Aktualnie trwa etap projektowania. Wojewoda Podkarpacki prowadzi procedurę wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla 5 odcinków. W przygotowaniu jest dokumentacja do złożenia wniosku o uzyskanie ZRID dla ostatniego odcinka S19 na trasie Lublin-Rzeszów, tj. odcinek Kamień - Sokołów Małopolski Północ. Planujemy, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku.S19 LASY JANOWSKIE – ZDZIARY (9,3 km)

Umowa podpisana 18 czerwca 2018 r.

Wykonawca: Strabag Sp. z o.o.

Koszt: 236 328 298,82 zł brutto

Wniosek o ZRID złożony 18 kwietnia 2019 r.


S19 ZDZIARY - RUDNIK NAD SANEM (9 km)

Umowa podpisana 18 czerwca 2018 r.

Wykonawca: Mosty Łódź S.A.

Koszt: 286 886 390,59 zł brutto

Wniosek o ZRID złożony 18 kwietnia 2019 r.


S19 RUDNIK NAD SANEM - NISKO POŁUDNIE (6 km)

Umowa podpisana 18 czerwca 2018 r.

Wykonawca: Strabag Sp. z o.o.

Koszt: 196 339 975,77 zł brutto

Wniosek o ZRID złożony 18 kwietnia 2019 r.


S19 NISKO POŁUDNIE - PODGÓRZE (11,5 km)

Umowa odpisana 14 listopada 2018 r.

Wykonawca (konsorcjum): Mostostal Warszawa S.A. (lider), Acciona Construccion (partner)

Koszt: 272 457 297,38 zł brutto

Przed złożeniem wniosku o wydanie decyzji ZRID.


S19 PODGÓRZE - KAMIEŃ (10,5 km)

Umowa odpisana 9 sierpnia 2018 r.

Wykonawca: Budimex S.A.

Koszt: 333 520 613,19 zł brutto

Wniosek o ZRID złożony 10 czerwca 2019 r.


S19 KAMIEŃ - SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI PÓŁNOC (7,9 km)

Umowa odpisana 21 grudnia 2018 r.

Wykonawca: Budimex S.A.

Koszt: 286 403 716,49 zł brutto

Przed złożeniem wniosku o wydanie decyzji ZRID.


Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo ok. 169 km. Stan realizacji S19 przedstawia się następująco:

30,2 km - oddane do ruchu od węzła Sokołów Małopolski do węzła Rzeszów Południe

54,2 km - w realizacji w systemie „Projektuj i buduj”

85,2 km - w przygotowaniu (realizacja Koncepcji Programowej)
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: riko » 07 lis 2019, 19:42

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -nad-sanem
Pełna nazwa zadania to „Budowa drogi ekspresowej S19 od węzła Lasy Janowskie do węzła Nisko Południe na odcinku od węzła Zdziary (bez węzła) do węzła Rudnik nad Sanem (bez węzła) od km 9+476,94 do km 17+701,71 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi (długość ok. 9 km)

Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S19 (Via Carpathia) od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem (dł. ok. 9 km), firma Mosty Łódź S.A., prowadzi roboty przygotowawcze: wycinkę drzew, prace geodezyjne polegające na tyczeniu pasa drogowego budowanej drogi ekspresowej, odhumusowanie terenu pasa drogowego oraz wyburzenia budynków.

Równocześnie prowadząc prace przygotowawcze związane m.in. także z przebudową kolidującej infrastruktury technicznej, przystąpi do budowy mostu na rzece San (dł. 392,7 m), którego najdłuższe przęsło nurtowe o dł. 142 m budowane będzie metodą nawisową..

Odcinek drogi ekspresowej S19 rozpoczyna się za węzłem Zdziary. Po przekroczeniu DK19 droga przebiega przez kompleks leśny równolegle po jej wschodniej stronie. Od tego miejsca trasa przebiega nowym śladem po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 19. W rejonie miejscowości Spokojna trasa wariantu odchyla się na wschód i biegnie w kierunku linii kolejowej Stalowa Wola – Biłgoraj. W sąsiedztwie linii kolejowej planowany jest w przyszłości węzeł Zapacz, na przecięciu z planowanym przebiegiem drogi ekspresowej S74. Następnie trasa biegnie w kierunku południowo – zachodnim, równolegle do szerokotorowej linii kolejowej LK65, dalej przecina rzekę San, a następnie w okolicy miejscowości Nowa Wieś odsuwa się od pasa kolejowego w kierunku węzła Rudnik nad Sanem.

Zakres robót obejmuje wykonanie docelowo drogi dwujezdniowej o długości ok. 9 km wraz z budową obiektów inżynierskich (1 most na rzece San, 8 wiaduktów w tym przejścia dla zwierząt dużych i średnich górą i dołem, 9 przepustów w tym zespolone z przejściami dla zwierząt), przebudową kolidującej infrastruktury technicznej oraz budową dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń lokalnych oraz urządzeń ochrony środowiska.

Kalendarium

30.04.2014 - decyzja środowiskowa:
27.02.2017 - ogłoszony przetarg na zaprojektowanie i budowę
18.06.2018 - podpisanie umowy na zaprojektowanie i budowę (Wykonawca: Mosty Łódź S.A., wartość: 286 886 390,59 PLN brutto )
18.04.2019 – złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji (ZRID)
4.10.2019 – wydanie przez Wojewodę Podkarpackiego decyzji ZRID
18.10.2021 - planowany termin zakończenia robót


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: Nikoś » 08 lis 2019, 15:39

Teraz się chwalą a kiedy były przetargi ogłaszane, ile czasu zwlekano. Dobrze że jednak coś ruszyło w temacie i ta droga jednak powstanie
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1317
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: patryk700i » 13 lis 2019, 11:26

Gdzie znajdę dokładny plan trasy gdzie będzie przebiegać?
patryk700i
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 109
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: S19 odcinek: Sokołów Małopolski-Lublin

Postautor: dStan » 13 lis 2019, 14:58

Np na https://mapa.targeo.pl/ zaznaczony jest szarym kolorem przyszły przebieg S19 na północ od Rzeszowa
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 423
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość