Inwestycje Drogowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 13 sie 2019, 13:22

https://www.resinet.pl/aktualnosci/podk ... ln-zl.html
CZUDEC. Obwodnica Czudca kosztowała ponad 85 mln zł. W jej ramach rozbudowano niemal 2 km drogi, od nowa wybudowano kolejne 2,5 km, powstały dwie estakady, m.in. nad linią kolejową nr 106 Rzeszów – Jasło, a także dwa ronda i most przez potok Wola. Wykonawcą była firma Budimex.

Realizacja tej inwestycji była wyczekiwana od wielu lat przez mieszkańców, którzy licznie wzięli udział w uroczystości oddania drogi. Inauguracja prac przy budowie nowej drogi miała miejsce w styczniu 2018 r. Zaplanowano budowę nowego odcinka oraz przebudowę istniejącej drogi.

„Ta inwestycja została zrealizowana w ramach większej całości, razem z przebudową drogi od Babicy do Czudca. Łącznie jest to 4,5 km długości, sama obwodnica ma 2,5 km. Koszt jej realizacji podniosła konieczność budowy estakad, które stanowią niemal 30% całkowitej długości obwodnicy” – mówił Piotr Miąso, dyr. Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Realizacja inwestycji pochłonęła ponad 85 mln zł, a dofinasowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło niemal 73 mln. zł.

Gmina Czudec leży przy skrzyżowaniu ważnych tras komunikacyjnych: drogi krajowej nr 19 Kuźnica – Rzeszów– Barwinek (SK) oraz drogi wojewódzkiej nr 988 Babica – Strzyżów – Warzyce, która jest jedną z ważniejszych tras z Jasła i Krosna w kierunku Rzeszowa, a dalej Warszawy i Lublina. Docelowo, droga wojewódzka nr 988 wraz z obwodnicą Czudca i będącą w budowie obwodnicą Strzyżowa włączać się będzie do drogi ekspresowej S19 w węźle „Babica”.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 21 sie 2019, 22:17

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -domaradzu
Istniejący most stały z uwagi na zły stan techniczny zostanie całkowicie rozebrany a w jego miejsce zostanie wybudowany nowy obiekt. Będzie miał 20 m długości i 13,5 m szerokości. Zwiększy się też jego nośność. Dodatkowo zostaną przebudowane dojazdy do mostu, w sumie 163 m.

W tym roku firma będzie najpierw musiała wykonać tymczasowy objazd. Będzie na to miała 3 miesiące. Później rozpoczną się wszystkie główne prace - rozbiórkowe starego mostu i budowa nowego.

Nowy most powinien być gotowy w maju przyszłego roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na lipiec.

Strabag w przetargu pokonał pięciu innych konkurentów. Oferta firmy okazała się również najbardziej korzystna cenowo. Najdroższa oferta wyceniona została na blisko 4,5 mln zł.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 23 sie 2019, 10:16

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... jowej-nr-9
RZESZÓW. Od dziś ruch pojazdów w obrębie wiaduktu będzie poprowadzony objazdem po wiadukcie tymczasowym.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy wiaduktu w Chmielowie na drodze krajowej nr 9.

Istniejący wiadukt z uwagi na zły stan techniczny zostanie całkowicie rozebrany a w jego miejsce zostanie wybudowany nowy obiekt jednoprzęsłowy, żelbetowy o długości całkowitej 34 m i szerokości 14,8 m. Dodatkowo zostaną przebudowane dojazdy do mostu na łącznym odcinku 593 m z dostosowaniem do obciążenia na oś 11,5 t. Przebudowana zostanie sieć teletechniczna, elektryczna, wodociągowa i gazowa.

Oddanie do użytkowania nowego wiaduktu przewidziane jest na maj 2020 r., a zakończenie wszystkich robót w tym rozbiórka objazdu tymczasowego ma nastąpić do lipca 2020 r.

Wykonawcą budowy wiaduktu nad linią kolejową Dębica - Mielec - Tarnobrzeg i drogą powiatową 1113R Stale - Chmielów-Dąbrowica w ciągu DK 9 Radom - Rzeszów wraz z pozostałymi pracami jest konsorcjum firm: Intop Tarnobrzeg oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

Umowę z wykonawcą GDDKiA podpisała w kwietniu tego roku. Wartość kontraktu wynosi 20 280 187 zł brutto.


Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Inwestycje Drogowe w Regionie

Postautor: riko » 04 wrz 2019, 21:01

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... ia-w-ruchu
POWIAT NIŻAŃSKI. Problemy powinny zakończyć się w listopadzie.

Rozpoczął się remont DK19 Domostawa-Zdziary. Utrudnienia w ruchu.

Uwaga kierowcy - w miejscu prowadzonych prac obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Na obiekcie mostowym wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Czas oczekiwania ok. 5 minut.

Wykonawca rozpoczął prace od frezowania nawierzchni i odmulania rowów. Następnie wykonane zostaną roboty ziemne (wykopy, nasypy, odwodnienie korpusu drogi, podbudowa i nawierzchnia, prace wykończeniowe i oznakowanie poziome i pionowe a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu). Na obiekcie mostowym naprawione zostaną powierzchnie przęseł, zamontowane urządzenia dylatacyjne, odwodnienie płyty pomostu, wykonana hydroizolacji, zlikwidowane rysy i pęknięcia podpór i przęseł, zamontowane bariero - poręcze.

Remont realizowany jest przez Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Koszt to ponad 7,3 mln zł. Remontowany odcinek ma ponad 5,5 km.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4925
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Poprzednia

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości