Wieści z miasta

Aktualności dotyczące naszego miasta

Re: Wieści z miasta

Postautor: Duszek » 30 maja 2018, 14:44

flyRZE pisze:Na razie czekamy na rewitalizacje Ogrodu Miejskiego im. Solidarności i się doczekać nie możemy bo w ponad miliardowym budżecie nie ma kilku milionów....

Dokładnie - czekamy od lat na to !!! Problem pewnie w tym, że nie będzie to kolejna "pokazówka" widoczna z daleka, oglądana przez przejeżdżających głównymi drogami i pewnie nie będzie pokazana z helikoptera podczas relacji Tour de Pologne, ale dla mieszkańców miasta to bardzo ważna inwestycja !!!
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 346
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 30 maja 2018, 21:53

Przede wszystkim cała rewitalizacja Bulwarów powinna zakładać nie tylko sam teren fontanny, ale od zapory aż do mostu zamkowego. Powinny tam powstać schodki, mała architektura, ławki, leżaki tak jak w nowym Bulwarze Wiślanym w Warszawie.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1178
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 06 cze 2018, 15:29

http://rzeszow-news.pl/podkarpackie-odk ... utuberami/
9 tygodni potrwa kampania „Podkarpackie Odkrywam. Naturalnie”, która ma pokazać najpiękniejsze zakątki naszego regionu. W kampanię zaangażują się znani polscy „youtuberzy”.

To ma być kampania, jakiej jeszcze na Podkarpaciu nie było. Jej szczególnym wyróżnikiem ma być wykorzystanie mediów społecznościowych, a przede wszystkim zaangażowanie w kampanię twórców polskiego YouTube’a.

Za kampanię odpowiada Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna, która do promocji turystycznych walorów naszego województwa namówiła topowych podróżniczych „youtuberów”, tworzących kanały „Kołem Się Toczy”, „Gdzie Bądź” i „Architecture is a good idea” (AIAGI).

– Cała akcja potrwa 9 tygodni. W jej trakcie internauci poznają dziewięć wyróżników regionu, które sprawiają, że Podkarpacie to doskonałe miejsce na wakacje – zapowiada Krystyna Dobrzańska z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

W każdy czwartek na Podkarpackie.travel na Facebooku przed internautami zostanie „odkryty” nadchodzący temat odcinka. Z kolei premiery odcinków zaplanowano na dziewięć najbliższych niedziel. Powstanie 9 produkcji firmowanych przez polskich „youtuberów”.

Ponadto, twórcy będą relacjonować swoje podróże po województwie w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Instagramie i blogach powstanie w sumie kilkadziesiąt wpisów.

PROT wszystkie filmy i wpisy będzie promować na swoim Facebooku pod hasłem „PODKARPACKIE ODKRYWAM. Naturalnie!”. – Na zaangażowanych czeka wiele konkursów z nagrodami i przede wszystkim masa turystycznych inspiracji – twierdzi Krystyna Dobrzańska.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1178
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 07 cze 2018, 10:16

Obrazek
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zebne.html
W weekendy rzeszowskie bulwary i okolice zalewu przeżywają prawdziwe oblężenie. Nadal jednak brakuje tam strefy knajp i lokali, w których można byłoby miło spędzić czas. Co się stało z pomysłem na Nową Marinę?
Codziennie na rzeszowskich bulwarach i terenach przy Zalewie Rzeszowskim można spotkać grupki spacerujących ludzi. Niektórzy na rowerach, niektórzy na rolkach czy hulajnogach spędzają tam swój wolny czas. W weekend zaś śmiało można stwierdzić, że są tam prawdziwe tłumy odpoczywających i opalających się mieszkańców.

Kino pod chmurką, lokal ze smażonymi rybami
Rzeszowskie bulwary i przestrzeń przy Wisłoku domagają się pomysłu na urozmaicenie.

- Restauracja z klimatyzacją, lokal ze smażonymi rybami, pub otwarty do późnych godzin czy kino pod chmurką na leżakach - wymieniają napotkani mieszkańcy, zapytani, czego by chcieli w tym miejscu.

Owszem przy Wisłoku można zjeść lody czy napić się kawy w maleńkiej kawiarni z nieco większym ogródkiem albo zagrać w minigolfa, wciąż jednak to za mało. Kilka tygodni temu otwarto też przy ul. Podpromie 12 w pobliżu Wisłoka restaurację przyjazną psom.


jak ma ktoś całość to może wrzucić :roll:
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1178
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 07 cze 2018, 15:30

Policyjne patrole rowerowe rozpoczną się w połowie czerwca.


http://rzeszow-news.pl/policjanci-na-ro ... e-zdjecia/

+

Uroczystość nadania godności honoris causa była częścią Święta Uniwersytetu Rzeszowskiego, podczas którego uhonorowano także prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Za wspieranie uczelni otrzymał Medal Wielki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci ... szowskiego
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1940
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: bogdanoo » 25 cze 2018, 21:01

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,13283938/
Spodobał się nam pomysł na bilet roczny, który swoją ceną zachęca ludzi, aby przesiadali się z samochodów osobowych na transport publiczny - mówi Grzegorz Dyś z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. - Będę zabiegał o wprowadzenie takiej możliwości w Rzeszowie.

Delegacja z Urzędu Miasta Rzeszowa brała udział w 3-dniowej wizycie studyjnej w stolicy Austrii. Gościła w departamentach: planowania miejskiego, parków i ogrodów - Donaupark oraz u operatora transportu publicznego – Wiener Linien. Urzędnicy podglądali najciekawsze rozwiązania, które dałoby się przenieść na rzeszowski grunt. - Przez kilka lat mieszkałem z rodziną w tym mieście. Wiedeń od lat uznawany jest za najbardziej przyjazne dla ludzi miasto na świecie i mogę potwierdzić, że faktycznie zasłużenie - mówi Ryszard Winiarski, dyrektor Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.
Był taki moment, kiedy toczyła się tu debata, co zrobić, żeby poprawić sytuację w zakresie rozwoju komunikacji publicznej Mieli ten sam problem, który przeżywamy w Rzeszowie: za dużo aut w centrum, za mało miejsc parkingowych. Znakomicie sobie z tym poradzono. Mało tego. Teraz powstała koncepcja, by do 2025 r. tylko 20 procent samochodów było używanych przez osoby prywatne do poruszania się po mieście. Imponujące założenie. Czy realne? Jestem przekonany, że tak. W Rzeszowie także widać, że władze miasta wiele zrobiły, jeśli chodzi o poprawę komunikacji. Stale przybliżamy się do lepszych rozwiązań.

Dyrektor Winiarski dodaje, że przez kila lat mieszkał też w Moskwie. Tam z kolei obserwował prawdziwy horror komunikacyjny i nie chciałby go więcej przeżywać. - Po ulicach Moskwy codziennie porusza się od 8 do 9 milionów aut - mówi. - Nie rozwiązując dzisiaj problemu komunikacji publicznej dochodzimy właśnie do takiego stanu rzeczy. Doskonałe rozwiązania komunikacyjne Co zrobiono w Wiedniu takiego przełomowego? - Chociażby bilet roczny - bez limitu podróży - na wszystkie środki komunikacji, który swoją kwotą ogromnie zachęca. Kosztuje tylko 365 euro, czyli 1 euro dziennie. Rzeszów też stać na taki bilet w atrakcyjnej cenie, odpowiedniej do naszych zarobków i kosztów życia? - Można też przewrotnie zapytać, czy stać nas na korki w mieście, smog, marnotrawienie pieniędzy na nowy tabor.

Ryszard Winiarski chwali także koncepcję dojazdu do miasta z obrzeży Wiednia, tak jak z Tyczyna, Przybyszówki, Budziwoja, Bzianki do Rzeszowa. - W Wiedniu z tamtych okolic maksymalnie co 10 minut odjeżdża autobus, tramwaj lub kolejka. To daje komfort pasażerowi. Nie musi czekać godzinę, by dostać się do centrum. Grzegorz Dyś z Zarządu Transportu Miejskiego także zwrócił uwagę na dobrze skomunikowane osiedla, z dużą częstotliwością odjazdu środków transportu publicznego i na bardzo dobrze pomyślaną taryfę biletową. - Będę postulował wprowadzenie i u nas możliwości korzystania z rocznego, relatywnie niedrogiego biletu, który będzie skłaniał z przejścia z samochodu prywatnego na komunikację miejską. Będziemy to analizować w najbliższym czasie - zapowiada. Różany ogród i relaks na trawnikach A jakie konkretne rozwiązania można przenieść z wiedeńskich parków do Rzeszowa? - Tak na gorąco bardzo ciekawym pomysłem są np. tabliczki przy nasadzonych roślinach, m.in. z nazwami i długością okresu kwitnienia. Użyteczne dla osób, które chciałyby je posadzić we własnych ogródkach - zauważa Jacek Jurkowski z Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie. - Mu mamy takie w sadzie owocowym nad Wisłokiem. Równie ciekawym elementem, który zauważyliśmy na deptakach w Wiedniu to konstrukcje donico - ław. Ładnie się komponują i są bardzo praktyczne. Dodaje, że już wiele rzeczy adaptowali z innych miast w Europie i na świecie, m.in. podświetlane drzewa. - Dość ciekawy sposobem wypoczynku, który obserwujemy w Austrii jest relaks na trawnikach. Wszędzie widać porozkładane koce, ludzi odpoczywających na trawie, pod drzewami. W Rzeszowie również tak można, ale frekwencja jest zdecydowanie niższa. M.in. dlatego ustawiliśmy specjalne tabliczki, aby zachęcić mieszkańców. Jest szansa na ogrody tematyczne, jak w Wiedniu? - Mamy projekt rewitalizacji parku przy ul. Dąbrowskiego, który przewiduje może niewielki ogród różany, ale rabatę różaną - zdradza. A miejsca wypoczynkowe nie tylko z samymi ławkami, ale też stoliczkami, czy stoliki do gry w szachy? - Wszystkie rozwiązania, które tu zobaczyliśmy na pewno zostaną przez nas przeanalizowane - zapewnia Jacek Jurkowski. Ryszard Winiarski dodaje, że praktycznie każde osiedle w Wiedniu ma swój plac zabaw lub zielony skrawek życia. - 50 procent powierzchni miasta to tereny zielone. W większości są już od wielu lat używane, ale są też zupełnie nowe nasadzenia. - Widzieliśmy na przykład ogród różany, gdzie setki gatunków zostały zasadzone tylko po to, by przedstawić mieszkańcom możliwości, jakie daje ten piękny kwiat. Warto się zastanowić nad terenami przyłączanymi do Rzeszowa. Może są tam takie kompleksy leśno - parkowe, które mogą służyć jako teren wypoczynkowy do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Ze ścieżkami do biegania, jazdy na rowerze, spacerów, może mini zoo. W Wiedniu ogrody na obrzeżach miasta są szalenie popularne. Zwraca też uwagę, jak w ogrodzie Schönbrunn dba się o drzewa. - Co roku praktycznie robione są tu przycinki, modelowanie.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1178
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Wieści z miasta

Postautor: maks » 29 cze 2018, 16:57

Prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc został uhonorowany tytułem i statuetką Najlepszy Prezydent Miasta 2018 oraz Miasto Rzeszów tytułem Gmina Roku 2018 r.


http://rzeszow.eska.pl/newsy/orly-polsk ... 018/727615
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1940
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Wieści z miasta

Postautor: hoho » 01 lip 2018, 22:49

bogdanoo pisze:http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,23250740,prezydent-tadeusz-ferenc-wciaz-widzi-bloki-na-wzgorzach.html
- Nie będę reagował na apel radnych, którzy nie chcą zabudowy wzgórz w okolicach ul. Spacerowej i nie chcą rozwoju. Na Zalesiu powinny powstać nowe, piękne osiedla - uważa Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Przeciw zabudowie wzgórz protestuje część mieszkańców osiedla Zalesie.


juz wydano warunki zabudowy na 5, 5 pietrowych bloków na wzgórzach zalesia, to napewno bedzie interesujaca inwestycja ;)
hoho
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 24 sie 2016, 12:45

Re: Wieści z miasta

Postautor: jasiop » 02 lip 2018, 9:53

hoho
Skąd takie wieści ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 735
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Wieści z miasta

Postautor: hoho » 03 lip 2018, 13:09

Od mieszkańców Spacerowej, ktorzy sledza w ratuszu temat na biezaco.
hoho
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 24 sie 2016, 12:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości