INFORMACJE ZGPKS (MKS) RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Grzegorz44 » 13 mar 2019, 17:47

http://czytajrzeszow.pl/?id=3131&idd=25 ... utobus%F3w

Znane są oferty jakie wpłynęły w czwartym już przetargu na dostawę 15 autobusów o długości 12-metrów prowadzonym przez Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Wozy mają obsługiwać połączenia na liniach Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS).

Dotychczasowe postępowania z różnych powodów kończyły się unieważnieniami. Tymczasem realizacja projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”, w ramach którego kupowane są autobusy przez Związek Gmin ma zakończyć się 30 listopada bieżącego roku. Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę pojazdów?

Swoje oferty przedstawiło trzy firmy. Realnie jednak tylko dwie, bo choć w postaci elektronicznej złożył ją również Solaris, to jego plik formularza ofertowego pozbawiony jest danych i zawiera wyłącznie plik podpisu elektronicznego.

Skutecznie swoje oferty złożyły więc firmy Autosan z Sanoka i Busimport.pl z Gierałtowa (woj. wielkopolskie).

Autosan zaproponował za dostawę autobusów kwotę 16 mln 143 tys. 750 zł. Obniżył więc swoje oczekiwana finansowe o ponad milion, bo w ostatnim przetargu, unieważnionym właśnie z powodu kwot przekraczających budżet zamawiającego, spółka z Sanoka proponowała 17 mln 269 tys. 200 zł.
Busimport.pl, dealer autobusów marki Isuzu, zaproponował tymczasem kwotę 16 mln 31 tys. 205 zł.

Związek Gmin „PKS” dysponuje natomiast nadal budżetem w wysokości 16 mln 144 tys. 91 zł i 17 gr. Obie oferty mieszczą się zatem w budżecie zamawiającego. Obaj oferenci proponują autobusy o pojemności 101 i więcej miejsc pasażerskich i gwarancję całopojazdową wynoszącą 48 miesięcy. Chociaż oferta z Sanoka jest droższa, to porównanie pozostałych warunków technicznych oferowanych przez obie firmy autobusów wskazuje jednak na bardziej prawdopodobne zwycięstwo Autosana.

W kilku kategoriach zaproponował on rozwiązania wyżej punktowane w specyfikacji przetargu: poszycie boczne z podziałem poziomym i pionowym (konkurent tylko z pionowym), liczbę miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi – 12 i więcej (konkurent 10-11), ilość czynnika chłodzącego w układzie klimatyzacji do 7 kg (konkurent powyżej 7 kg) i zużycie paliwa według testu SORT 2 do 34,5 l włącznie (konkurent pow. 36,5 do 37 l).
O tym jakie będzie rozstrzygnięcie zdecyduje oczywiście analiza ofert. Wszystko wskazuje na to, że ZG „PKS” będzie spieszył się z rozstrzygnięciem, bo czasu na realizację zamówienia nie ma dużo. To tylko 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Trzeba jednak liczyć się z możliwymi odwołaniami i kontrolą ofert przez Urząd Zamówień Publicznych.

15 sztuk nowych 12-metrowych autobusów dołączy do 39 krótszych wozów marki Iveco wybranych w oddzielnym postępowaniu.

Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” jest organizatorem sieci MKS obsługującej połączenia Rzeszowa i podrzeszowskich gmin oznaczone numerami zaczynającymi się od 200. Do związku należy 9 samorządów: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Młp., Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn. Nie do wszystkich jednak docierają autobusy MKS. Ponadto 3 z nich: Boguchwała, Świlcza i Tyczyn ma umowę z Zarządem Transportu Miejskiego i na ich terenie funkcjonują linie obsługiwane przez rzeszowskie MPK (w Boguchwale równolegle z MKS).
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 18 mar 2019, 19:02

https://rzeszow-news.pl/nowe-autobusy-z ... operatora/
Od wielu tygodni w bazie PKS przy al. Wyzwolenia w Rzeszowie stoją bezużytecznie nowe autobusy Iveco, który za kilkadziesiąt milionów złotych kupił Związek Gmin PKS.

Związek tworzy 9 podrzeszowskich gmin: Boguchwała, Chmielnik, Czarna, Czudec, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn. W tamtym roku ZG PKS rozstrzygnął przetarg na zakup 39 nowych autobusów, które mają obsługiwać podmiejskie linie. Przetarg wygrała firma ABP Bus & Coach ze Słupska, polski dealer autobusów marki Iveco. Autobusy w dwóch partiach trafiły do Rzeszowa w 2018 i 2019 roku. Za 37,5 mln zł.

Na przełomie stycznia i lutego pierwszych 15 pojazdów wyjechało na rzeszowskie ulice. Były one obsługiwane przez MKS, który należy do spółki PKS Rzeszów, będącej w rękach wspomnianego Związku Gmin PKS. Pasażerowie wreszcie poczuli świeży powiew zmian. Problem polega na tym, że autobusy były wówczas tylko testowane pod względem technicznym, by sprawdzić, czy z nowymi pojazdami wszystko jest w porządku.

Trwające kilka tygodni testy zakończyły się tym, że autobusy… zjechały do bazy PKS przy al. Wyzwolenia i do tej pory tam stoją, dotychczas nie wróciły na regularne linie, bo nie mogą. Pasażerowie są wściekli, bo znów muszą jeździć wiecznie opóźnionymi autobusami przestarzałymi Solbusami i MAN-ami. Pasażerowie płacą za bilety coraz więcej, w tym roku już dwukrotnie PKS Rzeszów wyciął po kilkadziesiąt kursów (szczegóły TUTAJ i TUTAJ).

Jakość świadczonych usług przez PKS to festiwal nędzy i rozpaczy, czym w styczniu br. zainteresowali się radni Rzeszowa, mówiąc, że przewoźnik powinien zmienić nazwę na “PKS Żenada”, bo używając w nazwie “Rzeszów” plami imię miasta. Teraz szumnie ogłaszane nowe autobusy Iveco utknęły w bazie. Dlaczego i na jak długo? – Bo nie było postępowania przetargowego na wybór operatora – tłumaczy Piotr Klimczak, wiceprezes PKS Rzeszów.

O szczegółach nie chce mówić, tylko odsyła nas do Związku Gmin PKS. Tam zdobycie jakichkolwiek informacji w jakiejkolwiek sprawie jest prawdziwą drogą przez mękę. Nie inaczej jest w sprawie autobusów Iveco. Aby wreszcie one wyjechały, ZG PKS musi formalnie wybrać przewoźnika. To podobnie, jak w samym Rzeszowie, gdy Zarząd Transportu Miejskiego obsługę miejskich tras zleca rzeszowskiemu MPK.

Remigiusz Wzorek, przewodniczący Związku Gmin PKS, do perfekcji opanował mówienie dużo, by nie powiedzieć właściwie nic, a jednocześnie oczekując za każdym razem autoryzacji swojego pustosłowia. Wzorek nie jest w stanie nam powiedzieć, kiedy ZG ogłosi przetarg na wybór operatora nowych autobusów. Słyszymy tylko o “kilku tygodniach” i jakichś bliżej nieznanych “uwagach”, które podobno zgłaszają gminy należące do Związku.

Sytuacja dla gmin jest bardzo niebezpieczna, bo to one poręczyły kredyty za które ZG PKS kupił autobusy. W powietrzu wisi groźba zwrotu unijnych pieniędzy na zakup pojazdów.

Na dodatek Związek od jesieni zeszłego roku nie może się uporać z wyborem dostawcy kolejnych 15 autobusów. Tylko czekać aż Związek się rozpadnie i przez lata swoje rany będą lizać gminy, żałując, że “podziękowały” MPK, licząc, że komunikację lepiej i taniej same sobie potrafią urządzić. Praktyka pokazuje, że nawet jeśli w cyferkach wszystko się zgadza, to jakość usług PKS jest totalną klapą.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 25 mar 2019, 20:42

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... formacyjne
RZESZÓW. Kolejny przetarg Związku Gminnego „PKS” w ramach Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Tym razem chodzi o „wdrożenie oraz integrację systemu transportowego ROF w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Zamówienie obejmuje np. dostawę i instalację sprzętu komputerowego wraz z sieciami teleinformatycznymi, uruchomienie tablic informacji pasażerskiej i infokiosków z ładowarkami USB oraz dostawę urządzeń do zakupu biletów w autobusach oraz uruchomienie strony internetowej oraz aplikacji klienckiej.

Nowe tablice informacji pasażerskiej pojawią się m.in. na dworcach głównym w Rzeszowie, w Boguchwale Głogowie Młp. W systemie będzie się również znajdować oczywiście dyspozytornia w nowej zajezdni. System ma być kompatybilny z tym, z którego korzysta Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

To oczywiście tak pokrótce. Dla zainteresowanych polecamy pełny opis zamówienia w Biuletynie Informacji Publicznej ZG „PKS”.

Związek Gmin „PKS”, właściciel Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, czeka na oferty do 26 kwietnia. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na październik tego roku.

W planach przetargowych ZG „PKS” znaleźć można szacunkową wartość zamówienia - ok. 1,9 mln zł.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Grzegorz44 » 04 kwie 2019, 13:09

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=3551 ... &pagebl1=1

15 autobusów dla MKS od Autosana. Związek Gmin rozstrzygnął przetarg

Sanocki Autosan wygrał czwarty przetarg Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” na dostawę 15 autobusów o długości 12 metrów. Pojazdy mają obsługiwać połączenia na liniach Międzygminnej Komunikacji Samochodowej (MKS).
Spośród trzech ofert jakie wpłynęły w obecnym przetargu, oferta firmy Solaris zawierała jedynie plik podpisu elektronicznego, nie była więc oceniana. Konkurentem Autosana była firma Busimport.pl z Gierałtowa w Wielkopolsce. To autoryzowany dealer japońskiej marki Isuzu. To właśnie ta firma złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę - 16 mln 31 tys. 205 zł, wobec 16 mln 143 tys. 750 zł (budżet zadania to 16 mln 144 tys. 91 zł i 17 gr). Jednak Autosan wygrał w kryterium „Ocena techniczna” – 30 punktami do 23,10 punktów dla Busimport.pl, a także w kryterium „Zużycie paliwa” – uzyskując 5 punktów wobec 2 punktów dla konkurenta. Łącznie Autosan uzyskał 398,32 punktów, a dealer Isuzu 360,40 punkty.
Teraz pozostała kwestia podpisania umowy z wykonawcą. Autobusy mają być dostarczone w ciągu 6 miesięcy od jej podpisania. To ważne, bo realizacja elementów składowych projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”, w ramach którego Związek Gmin m.in. kupuje autobusy ma zakończyć się do 30 listopada bieżącego roku. Tymczasem sprawa zakupu autobusów 12-metrowych ciągnie się od wielu miesięcy. Według pierwotnych założeń pojazdy już powinny być dostarczone. Jednak najpierw nie było chętnych, potem drugi przetarg wygrał Autosan, ale ostatecznie nie doszło do podpisania umowy, zaś trzeci przetarg z powodu wysokich ofert wykonawców unieważniono.
15 dłuższych wozów uzupełni zakupione wcześniej 39 krótszych Iveco. Te ostatnie wozy choć pojawiały się już na liniach MKS w ramach jazd testowych, na razie stoją w zajezdni PKS przy al. Wyzwolenia. Związek Gmin ma wyłonić w przetargu operatora autobusów kupowanych w ramach unijnego projektu, czyli firmę, która będzie odpowiadać za ich eksploatację na liniach PKS. Takie są warunki projektu. Przetarg na razie nie został jednak ogłoszony.
Niedawno ogłoszono natomiast inny przetarg w ramach wspomnianego projektu. Chodzi o wdrożenie oraz integrację systemu transportowego Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. W ramach zadania przewidziano m.in. montaż tablic informacyjnych na dachu i wewnątrz dworca głównego PKS, tabliczek stanowiskowych z ekranami LCD, systemu nagłośnienia na dworcu i trzech infokiosków. Powstanie też centrum zarządzania ruchem na dworcu i w zajezdni PKS, gdzie powstanie też nowa hala obsługi autobusów (w ramach rozstrzygniętego już oddzielnego zamówienia).
Elementy systemu z centrum zarządzania transportem, tablicami informacyjnymi i infokioskiem znajdą się również na dworcu PKP w Boguchwale. Natomiast na dworcu autobusowym w Boguchwale przewidziano montaż tablic LED i infokiosku. Tablice mają znaleźć się także w centrum przesiadkowym oraz dworcu autobusowym w Głogowie Młp.
Projekt przewiduje też dostawę sprzętu komputerowego wraz z sieciami elektrycznymi i teleinformatycznymi oraz bileterek dla nowych autobusów. Uruchomiona ma też zostać nowa strona internetowa.
System budowany przez Związek Gmin „PKS” ma być kompatybilny z systemem funkcjonującym w Rzeszowie, ze względu na planowaną w przyszłości integrację systemu transportowego ROF z wdrożonym w mieście Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 11 kwie 2019, 17:50Informujemy, iż w dniu 10 kwietnia 2019 r. Zarząd Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” podpisał Umowę na dostawę 15 szt. autobusów 12 - metrowych typu Miejskiego M12, spełniających normę emisyjności EURO 6 w zakresie substancji szkodliwych z firmą AUTOSAN Sp. z o.o. w Sanoku wyłonioną w przetargu nieograniczonym w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Łączna wartość zamówienia: 16 143 750 zł

Planowany termin dostawy: 10 wrzesień 2019 r.Informacja z facebooka PKS w Rzeszowie S.A.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 25 kwie 2019, 18:41

Fotki nowych autobusów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 30 kwie 2019, 18:43

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... da-klopoty
RZESZÓW. Jedyna oferta, jaka wpłynęła na przetarg znacznie przekracza przyjęty limit cenowy.

A ten wynosił 1 886 278 zł. Tymczasem oferta, którą złożyło konsorcjum firm R&G Plus, ITS Technology - Solveo i E-Servis, wyceniona została na 2 7 760 544 zł.

Przypomnijmy - przetarg dotyczy „wdrożenia oraz integracji systemu transportowego ROF w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Zamówienie obejmuje np. dostawę i instalację sprzętu komputerowego wraz z sieciami teleinformatycznymi, uruchomienie tablic informacji pasażerskiej i infokiosków z ładowarkami USB oraz dostawę urządzeń do zakupu biletów w autobusach oraz uruchomienie strony internetowej oraz aplikacji klienckiej.

Nowe tablice informacji pasażerskiej pojawią się m.in. na dworcach głównym w Rzeszowie, w Boguchwale i Głogowie Młp. W systemie będzie się również znajdować oczywiście dyspozytornia w nowej zajezdni. System ma być kompatybilny z tym, z którego korzysta Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.
Termin realizacji zamówienia wyznaczono na październik tego roku.

No i bardzo dobrze kolejna inwestycja w ostatnim czasie w MKS Rzeszów.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5306
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Boss » 04 maja 2019, 18:27

Czy MKS ma jakieś logo swojej firmy ? Dlaczego nie prezentują go na nowych autobusach nie dbają o to ?
Ta firma ma jakiś brand/markę?
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Boss » 04 maja 2019, 18:27

Czy MKS ma jakieś logo swojej firmy ? Dlaczego nie prezentują go na nowych autobusach nie dbają o to ?
Ta firma ma jakiś brand/markę?
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: rafik » 04 maja 2019, 20:11

W ogóle malowanie tych Iveco wybierali na chybił trafił albo to jakieś podstawowe bo za kolory na zamówienie trzeba było płacić. Z związku z tym w MPK i PKS mamy pięć malowań pojazdów... Autosany zapewne również przyjadą w innych barwach. Genialnie..
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 902
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości