[ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Wiadomości dotyczące rzeszowskich inwestycji będących w realizacji.

[ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: swiety » 12 cze 2019, 16:13

Myśle, że pora założyć osobny temat. Otwarte zostały oferty na budowę nowego skrzydła szpitala.

W przetargu zgłosiło się pięć firm. Poznaliśmy też kwotę jaką chce przeznaczyć na inwestycję zamawiający, czyli Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1, w skład którego wchodzi PCChP. To 37 mln 77 tys. zł.
Najdroższe oferty złożyły firmy Warbud S.A. z Warszawy – ponad 44, 6 mln zł oraz konsorcjum spółki Strabag z Pruszkowa i niemieckiego Ed Zueblin ze Stuttgartu – przeszło 41,5 mln zł. Taniej wyceniły budowę Budimex z Warszawy – ponad 39,6 mln zł oraz kolejne konsorcjum, tym razem podkarpackich firm Karpat-Bud i Best Construction z Rogoźnicy – przeszło 39,2 mln zł.
Najtańszą ofertę złożyła firma Erbud S.A. z Warszawy – 35 mln 587 tys. zł. I to ona ma szansę na podpisanie umowy jeśli jej oferta będzie poprawna pod względem formalnym. Jako ciekawostkę dodajmy, że Erbud jest obecnie wykonawcą hotelu Holiday Inn Express, który powstaje w sąsiedztwie Portu Lotniczego w Jasionce.
Wszystkie firmy startujące w przetargu zadeklarowały 7-letni okres gwarancji i termin realizacji w ciągu 20 miesięcy.
Obecny etap inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącego budynku o pięciokondygnacyjny segment D i część segmentu B. Przebudowane będą też piwnice w segmencie C z węzłem cieplnym. Wśród inwestycji towarzyszących ma powstać również zjazd do ul. Lubelskiej, ponieważ obecny dojazd do obiektu jest możliwy tylko od strony ul. Rycerskiej i Partyzantów.

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=4675 ... 1_mobile=0Obrazek

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2280
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: bystry » 12 cze 2019, 16:52

Trzymajmy kciuki, żeby wszystko sprawnie poszło bo warunki leczenia chorób płóc są jak na razie skandaliczne.
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 583
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: bogdanoo » 12 cze 2019, 20:20

to ja podrzucę swój wpis z kwietnia tego roku:
bogdanoo pisze:http://czytajrzeszow.pl/?id=3566&idd=4&poz=ml0
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 ogłosił długo wyczekiwany przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc, które wchodzi w skład tej placówki. Przypomnijmy, że w grudniu podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Pozwoli ona m.in. polepszyć warunki pobytu i leczenia pacjentów Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, która obecnie znajduje się w zabytkowym, dawnym pałacu Jędrzejowiczów, a docelowo ma zostać przeniesiona do nowego obiektu.

Ogłoszony kilka dni temu przetarg dotyczy I etapu inwestycji. Obiekt, który zostanie rozbudowany położony jest przy ul. Lubelskiej, ale posiada dojazd tylko od strony ul. Rycerskiej i Partyzantów. Obecny etap inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącego budynku o pięciokondygnacyjny segment D i część segmentu B. Przebudowane będą też piwnice w segmencie C z węzłem cieplnym. Zaplanowano również: przebudowę przyłączy i sieci zewnętrznych oraz wykonanie instalacji wewnętrznych; budowę zjazdu z ul. Lubelskiej i dróg wewnętrznych; budowę budynku gazów medycznych wraz z instalacjami technologicznymi; wykonanie fundamentu pod zbiornik tlenowy i stacji zgazowania tlenu ciekłego; budowę stacji transformatorowej i agregatu prądotwórczego; montaż instalacji fotowoltaicznej; zakup i montaż wyposażenia i sprzętu medycznego oraz zagospodarowanie terenu - nasadzenie zieleni.

W nowym dobudowanym pięciokondygnacyjnym segmencie D i części segmentu B, który obejmuje etap I inwestycji, przewidziano następujące oddziały i pomieszczenia szpitalne.

W budynku D i części B:

I. w poziomie piwnic:

- pomieszczenia Centralnej Sterylizatornii, Zakładu Patomorfologii,

- kuchnia czysta i brudna,

- pomieszczenia magazynowe i techniczne,

II. w poziomie parteru:

- pomieszczenia Kliniki Pulmunologii i Chemioterapii,

III. w poziomie I piętra:

- pomieszczenia Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc,

IV. w poziomie II piętra:

- pomieszczenia Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej,

V. w poziomie III piętra:

- pomieszczenia Zakładu Patomorfologii,

- pomieszczenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej,

W istniejącym budynku C, w poziomie piwnic zaprojektowano:

- pomieszczenia archiwum,

- pomieszczenia techniczne z węzłem cieplnym.

Na wykonanie prac po podpisaniu umowy przewidziano od minimum 20 miesięcy do maksymalnie 26 miesięcy. Czas realizacji będzie stanowił kryterium oceny ofert wykonawców. Termin ich składania wyznaczono na 9 maja.

Oficjalna nazwa projektu, z którego będzie realizowana inwestycja to „Profilaktyka, diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób układu oddechowego z chirurgicznym i chemicznym leczeniem nowotworów klatki piersiowej na oddziałach klinicznych oraz rehabilitacją”. Jego dokładna wartość to 45,9 mln zł. Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO na lata 2014-2020 wyniesie 38,6 mln zł.


Z wizualizacji wynika, że na elewacji będzie instalacja jakaś (ostatnie wizki - polecam powiększyć).
Jeżeli faktycznie tak zrobią, to zmiana na duży plus.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1239
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: yogi123 » 26 lip 2019, 20:29

Pomału coś się dzieje, postawili kontenery i ogrodzili taśmą teren.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 225
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: Karrrramba » 08 gru 2019, 20:56

Budowa postępuje. Kończą drugą kondygnację. Niestety nie zrobiłem zdjęć.
Karrrramba
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 152
Na forum od: 04 cze 2018, 23:28

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: swiety » 08 gru 2019, 21:38

^^
Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2280
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: pisul » 16 sty 2020, 16:02

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 5559
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: riko » 21 sty 2020, 17:42

http://supernowosci24.pl/sciany-nowego- ... juz-stoja/
RZESZÓW. Coraz bliżej końca pierwszego etapu rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc.

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie pochłonie blisko 50 mln zł. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie nowy, czteropiętrowy budynek, który pomieści zakład patomorfologii, a także część klinik, których warunki lokalowe wymagają zdecydowanego polepszenia.

– I etap rozbudowy idzie zgodnie z planami. Nowy budynek jest w stanie „pod dach”. Przed nami zadaszenie i wstawienie okien i drzwi (tzw. stan surowy zamknięty), a potem prace wykończeniowe wewnątrz. Mamy jeszcze czas, bo koniec I etapu przewidziany jest na marzec 2021 roku – mówi Marek Wiater, z-ca dyrektora w KSW nr 1 w Rzeszowie.

Kolejny etap będzie wiązał się z pewnymi utrudnieniami, także dla pacjentów. Polegał będzie bowiem na rozburzeniu przewiązki, w której obecnie mieszczą się m.in. przychodnie przyszpitalne. – Będziemy zmuszeni na jakieś 10-12 miesięcy przenieść je do budynku zajmowanego obecnie przez aptekę, której wypowiemy wynajem pomieszczeń – mówi dyrektor Wiater. Następnym, trzecim etapem będzie modernizacja starego budynku.

W nowej lokalizacji swoje miejsc przede wszystkim znajdzie Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc znajdująca się obecnie w wysłużonym budynku, będącym niegdyś pałacem Jędrzejowiczów. Piętra nowego budynku zostaną zagospodarowane również na rzecz oddziałów takich jak: Klinika Pulmonologii Chemioterapii oraz Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej. Dzięki realizowanej inwestycji będzie możliwość utworzenia również Kliniki Rehabilitacji Pulmonologicznej. Rozbudowa szpitala ułatwi dostęp chorych do świadczeń w zakresie leczenia chorób układu oddechowego, z uwzględnieniem chorób cywilizacyjnych, które niesie ze sobą XXI wiek: nowotworów, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, chorób alergicznych czy śródmiąższowych. Inwestycja to także większe możliwości rozwoju diagnostyki i leczenia. Rzeszowskie PCCHP jest jedynym szpitalem na Podkarpaciu, gdzie kompleksowo diagnozuje się i leczy schorzenia układu oddechowego. Oprócz zespołu ambulatoryjnych poradni specjalistycznych w placówce działa Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc, Klinika Pulmonologii i Chemioterapii, Klinika Pulmonologii z Pododdziałem Alergologii, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej wraz z blokiem operacyjnym, gdzie rocznie wykonuje się ok. 800 zabiegów torakochirurgicznych.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu: „Profilaktyka, diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób układu oddechowego z chirurgicznym i chemicznym leczeniem nowotworów klatki piersiowej na oddziałach klinicznych oraz rehabilitacją” realizowanego w ramach RPO WP na lata 2014 – 2020.

Anna Moraniec


Obrazek

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5300
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: riko » 21 sty 2020, 18:04

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=8163 ... &pagebl1=0
Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Rycerskiej funkcjonującego w ramach Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie postępuje zgodnie z planem. Nowe skrzydło budynku „D” od strony ul. Lubelskiej z każdym miesiącem rośnie w oczach. Zdaniem zastępcy dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie Marka Wiatra, planowany termin oddania budynku do użytku czyli marzec 2021 roku powinien zostać dotrzymany.

- Prace idą zgodnie z planem, widzimy bardzo duże postępy, dzień na budowie rozpoczyna się wczesnym rankiem i bywa, że trwa do godzin wieczornych - twierdzi Marek Wiater.

Przypomnijmy, że przebudowa i modernizacja Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc jest realizowana w ramach projektu „Profilaktyka, diagnostyka i kompleksowe leczenie chorób układu oddechowego z chirurgicznym i chemicznym leczeniem nowotworów klatki piersiowej na oddziałach klinicznych oraz rehabilitacją”. Pierwszy, obecnie realizowany etap tej inwestycji dotyczy dobudowy nowego zachodniego skrzydła, a istniejąca część budynku „B” będzie nadbudowana i zmodernizowana. Realizacja tego etapu jest bardzo ważna szczególnie dla funkcjonowania Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, która obecnie funkcjonuje wciąż w zabytkowym Pałacu Jędrzejowiczów, gdzie warunki nie odpowiadają dzisiejszym standardom lecznictwa. Klinika ma zostać przeniesiona do nowego skrzydła „D”.

- Niezmiernie oczekujemy na zakończenie budowy tego obiektu i przeniesienie tam pacjentów Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc, niestety warunki w Pałacu Jędrzejowiczów są trudne, a nowy obiekt będzie spełniał wszystkie obecne standardy. Będzie on również przystosowany dla osób niepełnosprawnych - zaznacza zastępca dyrektora w KSW nr 1 Marek Wiater.

Oprócz tego w nowych obiektach będą funkcjonować Klinika Pulmonologii i Chemioterapii, Kinika Chirurgii Klatki Piersiowej, Zakład Patomorfologii i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej. Koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji to około 52 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku „D” wyniesie ponad 4 tys. m kw. przy kubaturze 16 tys. m sześc., natomiast nowo dobudowana część bloku „B” będzie posiadać 1 tys. 160 m kw. powierzchni użytkowej oraz kubaturę około 4 tys. 600 m sześc. Za realizację tego etapu inwestycji odpowiada firma Erbud S.A.

Jak powiedział nam dyrektor Marek Wiater, mimo realizacji pierwszego etapu modernizacji Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc, w zaawansowanej fazie przygotowań są również kolejne etapy przebudowy. W ramach drugiego etapu planowane jest zburzenie pomieszczeń pomiędzy istniejącymi budynkami centrum oraz budowa w tym miejscu całkowicie nowego obiektu, który połączy skrzydła szpitala. Znajdzie się tam miejsce dla zespołu przychodni przyszpitalnej, szatni, pomieszczeń socjalnych oraz sali wykładowych. Trzeci etap będzie dotyczył remontu pomieszczeń centrum.

- Chcielibyśmy oba te etapy zrealizować w ramach jednego przetargu i planujemy ogłoszenie postępowania w lutym tego roku. Zakładamy przeznaczyć na drugi etap około 17 mln zł, natomiast na trzeci etap około 7 mln zł - wyjaśnia Marek Wiater.Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5300
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Lubelska] Podkarpackie Centrum Chorób Płuc

Postautor: swiety » 03 lut 2020, 11:43

Wyższy już niż będzie ;
Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2280
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Następna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość