Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.
Już widzę jak ludzie to robią. Wszystko wymieszane jak leci. Tabliczki nie pomogą bo musiały by być po ukraińsku.
Patryk M pisze:Plac Farny w Rzeszowie zamknięty dla samochodów. Na tydzień
Miasto przeprowadza kolejny „eksperyment”. Od piątku (16 września) na tydzień zamknęło dla samochodów plac Farny w Rzeszowie.
Plac Farny zamknięto dla samochodów w związku z rozpoczętym 16 września Europejskim Tygodniem Mobilności, który potrwa do 22 września. Z tej okazji w Rzeszowie 22 września odbędzie się Dzień bez Samochodu, bezpłatnie skorzystacie z autobusów MPK Rzeszów.
Zamknięcie placu Farnego dla samochodów jest częścią tygodnia mobilności. Rok temu miasto na tydzień zamknęło ulicę Jagiellońską – od skrzyżowania z ulicą Zygmuntowską w kierunku 3 Maja. Po roku miasto tylko zlikwidowało możliwość zawracania przy aptece.
Teraz „eksperymentowi” poddano plac Farny, który będzie zamknięty dla samochodów do 22 września (włącznie). Przed kościołem farnym ustawiono parklety, donice z roślinnością i leżaki. Na placu Farnym zaparkowała także kawiarnia na czterech kółkach.
– Dopiero dzisiaj możemy zobaczyć jak plac Farny jest duży. Kiedy stoją tu samochody, nie zwracamy uwagi, co nas otocza na tym placu – jak piękne są budynki, jak piękna jest zieleń w tym miejscu – uważa Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Miejskiego Zarządu Zieleni.
– Eksperyment ma pokazać, że nasza przestrzeń może być bardziej demokratyczna, bardziej podzielona pomiędzy samochodami, rowerzystami i pieszymi. Nie wszędzie musimy wpychać nasze kochane volkswageny – mówi Konrad Fijołek, prezydent miasta.
https://rzeszow-news.pl/plac-farny-w-rz ... a-tydzien/
Kolejny parklet, czyli miejsce służące odpoczynkowi, składające się z ławek i zieleni w donicach, pojawiło się na placu Farnym w Rzeszowie. Jak dowiedzieliśmy się, ławki pozostaną w tym miejscu już na stałe.
Jak poinformowało stowarzyszenie Razem Dla Rzeszowa, na najbliższej sesji Rady Miasta ma się pojawić uchwała dotycząca zamiany gruntów. W ręce dewelopera ma trafić legendarny i wciąż popularny Plac Balcerowicza, czyli plac targowy przy ul. Moniuszki. Ratusz potwierdza i tłumaczy to koniecznością nabycie działki do obsługi komunikacyjnej Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.
Jeśli rzeszowscy radni zdecydują się na zamianę gruntów, to pracę na obecnym placu Balcerowicza straci około setki osób. Handlarze są załamani.
Ponad tysiąc podpisów zebrali już kupcy z Placu Balcerowicza w Rzeszowie.
Sprawa „placu Balcerowicza” w Rzeszowie zdjęta z porządku obrad Rady Miasta Rzeszowa
Rada Miasta uchwaliła nowy dokument, który ma pomóc w opanowaniu chaosu urbanistycznego w Rzeszowie. Ale za 3 lata może być kompletnie bezużyteczny... Miasto uwzględniło 75 proc. uwag do pierwszej wersji studium, w drugiej tylko 7 procent. W 800-stronicowym dokumencie miasto podzielono na trzy strefy: A (śródmiejska), B (miejska) i C (ekologiczna). Ta ostatnia została rozszerzona o możliwość zabudowy działek.
Tukam pisze:Nie ma sensu zganiać na język na tabliczkach. W Polsce nie ma po prostu kultury segregacji śmieci (choć sam widzę epokowe zmiany np. po własnych rodzicach). Na archtektów mieszkam od początku istnienia osiedla i niegdy jeszcze nie trafiłem na sytuację, gdzie w pergoli nie byłoby źle posortowanych śmieci. Jeśli w sortowanych nie leżą całkiem zmieszane to już jest sukces, kolor szkła również nie istnieje. Opłaty mogły by być jeszcze o drugie tyle wyższe a i tak spory procent rzucałby jak leci. Takie zmiany wymagają lat edukacji i zmiany mentalności.
Ryba pisze:Stacja Paliw PKS przy al. Wyzwolenia jest w remoncie i rebrandingu. Już stoi pylon cenowy Orlen.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości