Rzeszów - Kolejka nadziemna

Nieukończone projekty komunikacyjne

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: a1chemik » 27 lip 2022, 8:39

Leszek nie zgodzę się.

Ja nie wsiadam do autobusów z tego powodu, że w mieście stoję w nich w korkach, pomijając fakt, ze nadal na osiedlu są braki w podstawowych połączeniach między osiedlami (Projektant nadal nie ma bezpośrednich połączeń w kierunku Polibudy czy Architektów), więc jeżeli mam stać w korku swoim autem i zapłacić w centrum za parking to wybieram taką opcję niż bujanie się mpkiem w tych samych korkach i jeszcze gonitwa z przystanku na przystanek.

Tramwaj to coś co idealnie wpisze się w potrzeby. Widzę że wielu z Was wymyśla coraz to nowe argumenty przeciw, ale to się broni samo w sobie, tylko trzeba podejść do tego tematu inaczej niż większość z Was kojarzy takie rozwiązania.

Już kiedyś moje propozycje tutaj opisywałem i wprowadzenie takiej siatki na początek byłoby naprawdę super opcją. Z czasem można szukać rozwiązań dla centrum (Kraków ma jednej tramwaj podziemny), dla ulic gdzie jest za wąsko aby dołożyć szyny. Dodatkowo planując nowe części miasta można już uwzględniać rozbudowę sieci tramwajowej.

A to ze ludzie się nie nauczą jeździć z tramwajami przez 2 lata to jakiś argument bez przemyślenia... jak będą musieli to się nauczą....
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: Meme » 27 lip 2022, 19:21

Zgadzam się z a1chemik w 100%. To jest kwestia odpowiedniego planowania. Przede wszystkim tramwaj powinien już być uwzględniony w najnowszym SUiKZP, ale jego projekt wcale o tym nie mówi...

Jeśli chodzi o przejazdy, to jazda po wydzielonym torowisku, nawet przy zatrzymywaniu się na skrzyżowaniach, daje o wiele lepsze rezultaty niż jazda autobusem w ruchu ogólnym. Podany przykład przez przedmówcę bardzo dobrze to obrazuje - połączenie Projektanta z Politechniką/P&W przez Witosa, Batalionów Chłopskich i Powstańców Warszawy to idealne remedium na zakorkowaną "obwodnicę", bo przecież nikt póki co nie wierzy w wybudowanie Obwodnicy Południowej (która i tak ma niewiele sensu w takim kształcie i bez kontynuacji w stronę Lwowskiej). Powstańców Warszawy od Politechniki w stronę Zapory od kilkunastu lat codziennie stoi od ok 14:30 do 17:00, czy chcemy by tak tam było już zawsze? Raczej nie.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: a1chemik » 28 lip 2022, 10:26

No i w końcu ktoś zaczyna rozumieć o co mi chodzi :)

odkorkujmy to co jest zakorkowane a jest szansa na bezkolizyjne wprowadzenie tramwaju, później z czasem dobudujmy rozwiązania które pozwolą na stworzenie kompleksowej sieci tramwajowej.

@Admin: czy nie warto wyprowadzić tych naszych ostatnich 3 stron rozmowy na osobny wątek? Ja nie czuje się godny zakłądania nowego ;)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: LeszekB » 28 lip 2022, 16:09

No dobra, ale trzeba faktycznie wygospodarować ten 'pas zieleni' na szyny, do centrum i tak nie wjedzie z żadnej strony, przez mosty nie przejedzie, trzeba budować nowe przeprawy, Projektant - Politechnika - Zapora albo Projektant - Okulickiego - Lubelska, tyle widzę bez radykalnego przebudowania centrum (mam 40 lat i nie wierzę, że powstałoby to za mojej 'kadencji')

A i jeszcze...ja nie wsiadam do autobusów, bo jak się poruszam autem to mam ze sobą zawsze wielką torbę sportową plus inne graty, nieważne czy autobus czy tramwaj - nie wsiądę, bo się ze wszystkim nie ogarnę i tyle :)
LeszekB
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 232
Na forum od: 14 cze 2016, 9:59

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: PanKrzychu » 28 lip 2022, 16:42

Osobny wątek jest założony, po prostu wszyscy rozmawiają w tym :)

Zapraszam do kontynuowania tutaj:
https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=25&t=1597&start=30
PanKrzychu
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 172
Na forum od: 07 paź 2021, 0:57

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: porteño » 31 lip 2022, 14:12

Na szczęście żadne tramwaje po Rzeszowie i tak jeździć nie będą, więc wszystkie te dyskusje są jałowe. :lol:
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: paripadou » 31 lip 2022, 16:27

Dlaczego zaśmiecasz wątek? Czytałeś ostatni post?
paripadou
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 233
Na forum od: 17 wrz 2021, 11:58

Re: Rzeszów - Kolejka nadziemna

Postautor: porteño » 06 sie 2022, 13:04

Czytałem, ale postanowiłem spuentować tutaj, niejako dając do zrozumienia, że ów nowy wątek jest dla mnie równie jałowy jak te dygresje tutaj.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Poprzednia

Wróć do Inwestycje niezrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość