Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Patryk M » 20 cze 2022, 16:46

Ponownie nie ma chętnych na zaprojektowanie rozbudowy ul. Zawiszy w Rzeszowie

Miasto liczyło na to, że zadanie uda się zrealizować maksymalnie za 350 tys. zł. Niestety, trzeba będzie spróbować raz jeszcze znaleźć wykonawcę dokumentacji.
A ten nawet nie będzie się musiał aż tak spieszyć. Dokumentacja powinna być gotowa dopiero 16 miesięcy po podpisaniu umowy.
Przypomnijmy, przyszłe przedsięwzięcie ma dotyczyć rozbudowy ul. Zawiszy od ul. Podkarpackiej do ul. Architektów, z budową drogi do ul. Boya Żeleńskiego.

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -rzeszowie
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2417
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 20 cze 2022, 20:32

Some Grue pisze:A ja paczałem na to studium, paczałem, i napaczać się nie mogłem...

1) Rozumiem że obecnie planowane połączenie Potokowej z Wołyńską jest zbyt niskiej kategorii lub zbyt mocno posunięte w realizacji (hę?), aby dostąpić zaszczytu wsmarowania kreski na studium. Łącznik z Wołyńskiej do Staroniwskiej przecinający Wywrockiego i Potokową jest mało realny w najbliższym dziesięcioleciu. O czerwonej kresce z Krakowskiej przez bł. Karoliny/Staroniwską i dalej nie wspominając.

2) Znowu - brak połączenia Architektów/Przemysłowej ze Staroniwską, za to jest połączenie Staroniwskiej z X Dyw. Piech. Z buspasem. Serio? Na plus połączenie German "na wprost" ze Staroniwską/Plenerową - teraz jazda na około przez wiecznie łataną Strzelniczą jest, lekko mówiąc, uciążliwa. Swoją drogą, nie można po prostu zmienić całego asfaltu na raz zamiast tak łatać go co roku i udawać że się nie sypie?

3) Łącznik Chmaja obok Politechniki, przecinający Batalionów Chłopskich (zapewne wiaduktem, obok kolejowego) do tyłów sklepu OBI. Kto to wymyślił? Taka droga albo ocinałaby Politechnikę od parkingu (przy budynku B), albo ten parking w zasadzie likwidowała. Nie mówiąc już o zaoraniu całego mnóstwa garaży po drodze. OK, to są grunty miasta, wystarczy wypowiedzieć użytkowanie i po sprawie. Poparcie okolicznych mieszkańców też pewnie pójdzie do zaorania, razem z garażami.

4) W ciągu ulic Wyzwolenia - Maczka - Sieciecha jest sobie nie-czerwony a żółty fragment, w miejscu mostu na Wisłoku. To nie będzie rozbudowy i ciąg komunikacyjny ma mieć zaplanowane wąskie gardło akurat na moście?

Tyle, może ktoś mi pojaśni te zamysły, bo ja ciemny lud jestem...


Też nie mogę uwierzyć, że to jest projekt Studium... W zasadzie nie ma w nim zmian w stosunku do poprzedniego, powtarzane są stare błędy. Tak jakby nie przyjrzał się temu żaden z ekspertów w tym temacie. Byle uchwalić cokolwiek. O tym nie spięciu się obwodnicy południowej przy Sikorskiego już nie wspomnę, za takie coś powinno się iść do więzienia, bo takie rozwiązanie stworzy tyle dramatów w przyszłości, że szkoda mówić.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Patryk M » 21 cze 2022, 10:23

Promost Consulting i PBW Inżynieria chcę zaprojektować przebudowę skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z ulicami Kwiatkowskiego i Podwisłocze

Chcieć chcą, owszem, ale nie za tyle ile oferuje miasto.

A miasto chciałoby wydać na opracowanie tej dokumentacji 1,2 mln zł. Problem w tym, że Promost Consulting poprosił o 2 667 870 zł, a PBW Inżynieria 2 741 670 zł. No i klops...

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... odwislocze
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2417
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: NietoPterek » 21 cze 2022, 10:31

Meme pisze:
Some Grue pisze:A ja paczałem na to studium, paczałem, i napaczać się nie mogłem...

1) Rozumiem że obecnie planowane połączenie Potokowej z Wołyńską jest zbyt niskiej kategorii lub zbyt mocno posunięte w realizacji (hę?), aby dostąpić zaszczytu wsmarowania kreski na studium. Łącznik z Wołyńskiej do Staroniwskiej przecinający Wywrockiego i Potokową jest mało realny w najbliższym dziesięcioleciu. O czerwonej kresce z Krakowskiej przez bł. Karoliny/Staroniwską i dalej nie wspominając.

2) Znowu - brak połączenia Architektów/Przemysłowej ze Staroniwską, za to jest połączenie Staroniwskiej z X Dyw. Piech. Z buspasem. Serio? Na plus połączenie German "na wprost" ze Staroniwską/Plenerową - teraz jazda na około przez wiecznie łataną Strzelniczą jest, lekko mówiąc, uciążliwa. Swoją drogą, nie można po prostu zmienić całego asfaltu na raz zamiast tak łatać go co roku i udawać że się nie sypie?

3) Łącznik Chmaja obok Politechniki, przecinający Batalionów Chłopskich (zapewne wiaduktem, obok kolejowego) do tyłów sklepu OBI. Kto to wymyślił? Taka droga albo ocinałaby Politechnikę od parkingu (przy budynku B), albo ten parking w zasadzie likwidowała. Nie mówiąc już o zaoraniu całego mnóstwa garaży po drodze. OK, to są grunty miasta, wystarczy wypowiedzieć użytkowanie i po sprawie. Poparcie okolicznych mieszkańców też pewnie pójdzie do zaorania, razem z garażami.

4) W ciągu ulic Wyzwolenia - Maczka - Sieciecha jest sobie nie-czerwony a żółty fragment, w miejscu mostu na Wisłoku. To nie będzie rozbudowy i ciąg komunikacyjny ma mieć zaplanowane wąskie gardło akurat na moście?

Tyle, może ktoś mi pojaśni te zamysły, bo ja ciemny lud jestem...


Też nie mogę uwierzyć, że to jest projekt Studium... W zasadzie nie ma w nim zmian w stosunku do poprzedniego, powtarzane są stare błędy. Tak jakby nie przyjrzał się temu żaden z ekspertów w tym temacie. Byle uchwalić cokolwiek. O tym nie spięciu się obwodnicy południowej przy Sikorskiego już nie wspomnę, za takie coś powinno się iść do więzienia, bo takie rozwiązanie stworzy tyle dramatów w przyszłości, że szkoda mówić.


Przecież studium to lata pracy wielu urzędników i premie za zaangażowanie. Nie ma opcji by coś w nim było nie tak :o
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: jasiop » 21 cze 2022, 18:47

Według mnie ratusz nie doda brakujacej kwoty by roztrzygnąć ten przetarg w pierwszym podejściu ...
Moze im wcale nie zależeć jakimś szybkim terminie ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Doniek » 22 cze 2022, 6:48

Tez tak uwazam. Ja nie kupuje tego pomysłu przebudowy. To nie niweluje przyczyny, a tylko załagadza objawy. Predzej widziałbym tam coś na wzór okrągłej kładki aby skrócić cykle zmiany świateł.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: konradp » 22 cze 2022, 17:08

Żeby cała ta idea miała sens to najpierw zapora powinna mieś po dwa ekstra pasy. Coś takiego to nawet nie ma sensu proponować. Przetarg o ile dojdzie do wybrania oferty to przepalanie publicznych pieniędzy.
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 748
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Patryk M » 23 cze 2022, 8:16

Łącznik ulicy Wołyńskiej z Wyspiańskiego w Rzeszowie usprawniłby ruch na osiedlu Kotuli.
Mieszkańcy osiedli im. Franciszka Kotuli oraz Przybyszówka od kilku już lat starają się o łącznik ulic Wołyńskiej z Wyspiańskiego. Pozwoliłoby to usprawnić ruch samochodowy we wspomnianych częściach miasta. Są duże szanse na, to, że inwestycja w końcu zostanie zrealizowana.

https://nowiny24.pl/lacznik-ulicy-wolyn ... 4-16443257
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2417
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: NietoPterek » 23 cze 2022, 11:55

Według mnie ta droga niewiele zmieni, a są bardziej pilniejsze inwestycje drogowe. Ta droga tylko przepchnie korek odrobinę dalej w inną część osiedla. Potrzebne jest kompleksowe rozwiązanie dla całego miasta, aby drogi tworzyły spójną siatkę.

- Ta ulica wyprowadzałaby ruch w ulicę Wyspiańskiego pod stacje Orlen i w ul. Strzelniczą.

Czyli nic by się nie zmieniło. Poszerzenie Bł. Karoliny dałoby ten sam efekt.

Obecnie do ul. Błogosławionej Karoliny nie ma innej ulicy. Gdyby doszło tam do wypadku to całe osiedle jest odcięte, bo innej drogi nie ma – mówi Piotr Sztolc Przewodniczący Rady Osiedla Franciszka Kotuli.


Co to za glupota? To chyba musiała by być katastrofa, która zmietłaby całą ulicę z powierzchni ziemi. Mimo to i tak byłaby opcja wydostania się z osiedla.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Some Grue » 23 cze 2022, 17:16

Z pewnością aż pod Orlen by nie wyprowadziła ruchu. Najwyżej do Strzyżowskiej/Strzelniczej. Tylko co dalej? Wyspiańskiego na odcinku od Strzelniczej do Bi1 jest ograniczona przez progi zwalniające i wąskie gardło na wylocie. Strzelniczą do końca? Panoramiczną? Jakoś nie specjalnie widzę to rozładowanie korka.
Połączenia Wołyńskiej z Potokową może część ruchu skierować w tę stronę, zwłaszcza tych którzy jadą później w stronę Przemysłowej/Langiewicza. Dokładanie protezy poprzez Wyspiańskiego niewiele zmieni.

Twierdzenie że oprócz ul. bł. Karoliny nie ma innej drogi jest w ogóle wzięte z kosmosu - chociażby Sanocka czy Iwonicka. Co prawda nadkłada się drogi, ale nie idźmy w fatalizm.
Some Grue
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 26 mar 2021, 12:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PanKrzychu i 8 gości