[Rzeszów Główny] Remont stacji

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Grzegorz44 » 16 sty 2021, 16:32

Według odpowiedzi PKP PLK na jeden z komentarzy pod filmem o zakończonej przebudowie stacji:

Planujemy ogłoszenie postępowania przetargowego na zabudowę systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i systemu monitoringu wizyjnego na stacji Rzeszów Główny i przystanku osobowym Rzeszów Zachodni w I kwartale tego roku (będzie to realizowane w ramach oddzielnej umowy).


Więc chyba nie tak szybko, a mieli jeszcze w grudniu to zrobić.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=urSBcVG4ptg
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Grzegorz44 » 16 sty 2021, 16:50

Doniek pisze:Obecnie konserwatorem jest w zastępstwie Natalia Zachwieja wg informacji na stronie UM. Myślałem, że jakiś pan z wąsem przed emeryturą ;) tylko nie wiem jak to ma do tego, że wojewódzki podkarpacki konserwator ma siedzibę w Przemyślu i jest nim miłośniczka ziemi przemyskiej :lol:


Tylko tu raczej chodzi o zastępcę konserwatora wojewódzkiego, czyli Bartosza Podubnego z delegatury WUOZ w Rzeszowie, a nie ratuszowego miejskiego konserwatora.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Pieczarkowy » 23 cze 2021, 21:28

Nie wiem o co chodzi, ale za każdym razem jak jestem przy stacji to schody z jednej czy drugiej strony nie działają. Dzisiaj i od Grottgera i od Kochanowskiego jedne schody nie działały.
Załączniki
schody.jpg
schody.jpg (936.78 KiB) Przeglądany 4707 razy
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Meme » 23 cze 2021, 23:00

Niektóre schody ruchome włączają się dopiero wtedy, gdy ktoś do nich podejście żeby skorzystać. Sprawdzałeś?
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Pieczarkowy » 24 cze 2021, 12:34

Ja nie wchodziłem na nie, ale jakieś dzieciaki próbowały - nie załączyły się. Nie pierwszy raz widzę taki obraz w tym miejscu. Jak zobaczysz z prawej strony na mojej focie nic się tam nie świeci, a jeśli się nie mylę to powinna być zielona strzałka.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Adamerio » 24 cze 2021, 16:15

Meme pisze:Niektóre schody ruchome włączają się dopiero wtedy, gdy ktoś do nich podejście żeby skorzystać. Sprawdzałeś?


Wszystkie schody zamontowane na stacji nie mają tych czujników, też widziałem parę razy, że nie działały^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: krolik » 15 lip 2021, 21:49

wiadomo kiedy beda montowac w koncu tablice elektroniczne, kamery i nowe naglosnienie ?? juz polowa lipca, najwyzsz pora
krolik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 143
Na forum od: 23 lut 2019, 0:21

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: maks » 29 paź 2021, 18:23

Zabytkowa kładka kolejowa zdemontowana w ramach przebudowy stacji Rzeszów Główny, od kilkunastu miesięcy leży i zarasta trawą w pobliżu wyjścia z nowo wybudowanego tunelu od strony ul. Kochanowskiego.


http://czytajrzeszow.pl/?id=20488&idd=7&poz=ml0
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Boss » 05 lis 2021, 22:51

Coś drgnęło w temacie informacji wizualnej na dworcu

https://nowiny24.pl/czytelnik-na-perona ... /c7-158856

PKP: nowe wyświetlacze i nagłośnienie od przyszłego roku
Jak dowiedzieliśmy się od Doroty Szalachy z zespołu prasowego PKP PLK, na dworcu w Rzeszowie już w najbliższych miesiącach ma zostać zamontowany nowoczesny system informacji dla podróżnych.

- Pasażerowie zyskają na bieżąco szerszy zakres informacji o kursowaniu pociągów. Na peronach i w przejściu przewidziano ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski - poinformowała rzecznik.
Pozdrawiam Marcin
www.pbase.com/fotogrzebyk
Awatar użytkownika
Boss
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 199
Na forum od: 30 cze 2014, 22:31
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Rzeszów Główny] Remont stacji

Postautor: Ryba » 10 gru 2021, 12:06

Natknąłem się na render propozycji eklektycznej przebudowy dworca Rzeszów Główny. Autorem jest "Gaudi Podhala" i lider Góralskiego Veta arch. Sebastian Pitoń. Na prośbę posła Brauna :D

https://www.youtube.com/watch?v=sLzGFfD_Te8
Ryba
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 398
Na forum od: 26 sty 2015, 0:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości