[ul.Kwiatkowskiego] Panorama Kwiatkowskiego (NG Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: klamar1214 » 23 lut 2021, 7:34

Przecież ma Zbycha i Marcina. Ciekawe czy Rysiek nic nie wspomniał o kooperacji z Tadziem? Ta miłość taka od pierwszego wejrzenia?
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: kangur » 23 lut 2021, 11:49

Nie wiem gdzie wrzucić, ale o tym chyba jeszcze nie było. Na żwirowni widzę projekt wyciągu dla wake'a? (wyciąg dla nart wodnych?)
Załączniki
Wake2.jpg
Wake2.jpg (245.25 KiB) Przeglądany 2305 razy
Wake.jpg
Wake.jpg (465.89 KiB) Przeglądany 2305 razy
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 180
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: Elo » 23 lut 2021, 16:37

Tak dokładnie chodzi o wyciąg dla nart wodnych obecnie znajduje się na jeziorze w Medyni Łańcuckiej i ma być przeniesiony na żwirownie ale co z tego wyjdzie nie wiadomo mówi się o tym już od dwóch lat konstrukcja nie jest skomplikowana dwie drabiny odciąg na jednym i na drugim brzegu jakaś buda i to wszystko
Elo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 11 gru 2020, 21:49

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: pisul » 23 lut 2021, 18:49

^^^
Możliwe że coś w tym temacie ruszy. Jak byłem z psem to widziałem jak geodeci nabijali czerwone paliki mniej więcej tam gdzie ten budynek na plaży ma być.

Postępy przy grodzeniu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ponawiercali dziury pod ogrodzenie, patrząc na mapkę z ogrodzeniem doszli do 2/3 całego terenu. Chyba podzielą całość na 2 etapy i za pierwszym razem zagrodzą teren pod 3 budynki?


Obrazek


... no chyba że będą dalej grodzić jutro ;)
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8563
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: konradp » 24 lut 2021, 17:47

wycinają haszcze. Większe drzewa nieruszone. Mam wielką nadzieję, że coś tam pozostanie zielonego między budynkami :(
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: Kacu » 24 lut 2021, 18:08

Mam wielką nadzieję, że coś tam pozostanie zielonego

Tak, kolejna "Żabka".
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 541
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: lordfisher » 24 lut 2021, 18:41

a może elewacja tych bloków będzie zielona? : )
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 346
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: cybermysz » 24 lut 2021, 22:32

Przed wojną tak budowano. Wycinano tylko to, co trzeba. Dlatego zachowały się m.in. świerki na naszych osiedlach. Teraz równa się teren z ziemią i ewentualnie na końcu sadzi się drzewka, ale zwykle jednak parkingi.

Mam wielką nadzieję, że coś tam pozostanie zielonego
Tak, kolejna "Żabka".

Tekst roku. 8-)

Miasto musi się rozwijać, ale trzeba zmienić podejście do planowania, czyli wokół bloków jak najwięcej terenów zielonych, a parkingi pod ziemię.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: zspako » 24 lut 2021, 23:00

Coś Wam powiem. Mieszkam w Rzeszowie już 17 lat. Sporo się przez ten czas zmieniło dla mnie głównie na plus. Ale nie o tym...
Na żwirownia mimo, że mieszkam po tej stronie Wisłoka byłem kilka razy dosłownie kilka przez te 17 lat. Ot bajoro. Zabudowa która w ostatnich latach coraz bardziej zbliża się do zbiornika przypomina mi sytuacja z mojego rodzinnego miasta gdzie też mamy zalew plus rekreacje o niebo lepszą większą niż w Rzeszowie mimo że miasto 10X mniejsze.

Mieliśmy tam, te 20 lat temu nad zalewem dyskoteki bary działające w wakacje. W dzień kąpielisko i te same bary, w nocy imprezy... ogólnie takie nasze Polskie "las vegas". Było fajnie, co sobota impreza do rana.

Jako że teren atrakcyjny w pobliżu zaczęli budować się nowobogaccy. I jak się pobudowali to zaczął im hałas przeszkadzać. A że byli wpływowi to cały imprezowy biznes musiał się zwinąć. Teraz zalew nadal działa jako rekreacja w dzień ale w nocne życie umarło zupełnie.

To samo albo i bardziej czeka Żwirownie. Wprowadzą się ludzie do nowych bloków. Zacznie im przeszkadzać całodzienne letnie życie żwirowni. Zaczną się skargi. Znajdzie się ktoś wpływowy albo znający kogoś takiego i to miejsce umrze. Tak tak wiem że Ci co kupią mieszkanie niby są świadomi gdzie kupują ale koniec końców będzie tak jak pisze. 10 lat i po Żwirowni, nie będzie śladu po letnich krzykach kąpiących się dzieci do 20.

Czy to źle nie wiem. Nie korzystam z tej atrakcji bo jest mało atrakcyjna. Zbiornik mały bez infrastruktury skazany na zapomnienie. Będzie po prostu stawem pośrodku bloków z jakimiś ścieżkami rowerowymi i ławkami.

Lamet za tym miejscem w obecnej formie jest nieuzasadniony. Serio tam nic nie ma ciekawego. Plaża jest niezadbana. Nie ma lokali, te co są mają ubogą ofertę. Nie każdy chce zjeść kiełbaskę. Zbiornik mały, woda raczej stojąca. Plaża po złej stronie(szybko w cieniu). Po 18 wszystko zamknięte, sezon krótki. Za czym ten lament? Jak bloki powstaną nadal z psem czy na rower będzie można tam pójść... A jak ktoś chce wypocząć nad wodą 1h drogi od Rzeszowa znajdzie odpowiednie dużo lepiej zorganizowane miejsce. Mieszkamy w mieście a widoki w mieście wiążą się z widokiem na zabudowę.

Malkontenci ruszcie się czasem poza Rzeszów, zobaczcie inne miasta i doceńcie to co mamy, serio. Codziennie odwiedzam kilka miast w naszym rejonie i często w innych województwach. Ciężko o miasto w połowie tak duże jak Rzeszów i tak zadbane i ładne, mimo widocznego braku ogólnego planu. Odwiedzają mnie też ludzie z całej Polski i nie mogą się nadziwić. Robią foty jak Chińczyki naszemu miastu, że takie fajne i CZYSTE a często sami mieszkają w dużych miastach Szczecin, Poznań Katowice itp.

Tym co się Rzeszów nie podoba zapraszam np do Ostrowca :) do Przemyśla perły podkarpacia które popada w ruinę, do Lublina i niech sobie porównają. Niech zobaczą jak jest w innym mieście. Bo jak czytam część wpisów to mam wrażenie że Ci co je piszą nie byli nigdzie od dawna.
zspako
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 27 sty 2017, 18:22

Re: [ul.Kwiatkowskiego] Żwirownia (NG Development)

Postautor: konradp » 24 lut 2021, 23:11

Wiesz zspako, może i jest lepiej w Rze niż w miastach które wymieniłeś. Ja tam wolę wyjść ze "swojej strefy komfortu" i patrzeć jak tam u najlepszych to wygląda (Norwegowie, Duńczycy) niż cieszyć się byciem najlepszym wśród słabiaków. Poklepywanie się po pleckach jest bez sensu
Awatar użytkownika
konradp
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 761
Na forum od: 24 sty 2018, 17:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: vsar_ i 26 gości