Odmulenie zalewu

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: corky » 13 sty 2021, 15:26

Tam gdzie jest wał muł już dawno wywieźli. a refuler pracuje w tamtym miejscu od 2 tygodni.
corky
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 gru 2019, 8:03

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: pisul » 13 sty 2021, 22:10

Pozwolę się nie zgodzić z przedmówcą. Muł nie jest wywieziony. Wał usypują wręcz na niewywiezionym mule. Może i refuler pracuje ale rurociąg układany na wale nieskończony, całość nie działa i nie chcę krakać ale wygląda to po prostu słabo. Za chwilę mróz a potem zaczyna się okres lęgowy i prace przerwą aż do następnego roku!:


Zamiast wywieść muł ten stał się "fundamentem" wału? :lol:



Obrazek



Obrazek



A dalej to już nawet nie udają że wywożą i nawet nie zasypują tylko leży od miesięcy jak leżał:


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Fuszer » 14 sty 2021, 19:28

Pisul jak zwykle mijasz się z prawda no ale już nas do tego na tym forum przyzwyczaiłeś. O ile muł rzeczywiście nie jest wywieziony tylko zepchnięty na jedną stronę o tyle ''górka'' pod konstrukcje taśmociągu i rurę jest usypana z przywiezionego piachu. Wiem bo mieszkam obok i cały proces widziałem na własne oczy bajkopisarzu.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: klamar1214 » 14 sty 2021, 19:59

Przecież wywożenie trwa w najlepsze. Ciężarówki jedna za drugą. Widziałem. Kolega jak mieszka blisko powinien potwierdzić. Wożą w stronę Łańcuta.
Ciekawe gdzie ?
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Ole » 15 sty 2021, 9:19

Czyli te zasypane geotuby na zdjęciach to nie ? Czyżby to fotomontaż ?
Przecież widać że są przysypane, no bez jaj.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: on_ » 15 sty 2021, 10:13

Wożą do Woli Dalszej, tam gdzieś jest jakaś żwirownia
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: a1chemik » 15 sty 2021, 10:37

Do woli dalszej mieli wywieźć jakąś roślinkę na przezimowanie, a nie muł :)
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: Fuszer » 15 sty 2021, 11:43

klamar1214 pisze:Przecież wywożenie trwa w najlepsze. Ciężarówki jedna za drugą. Widziałem. Kolega jak mieszka blisko powinien potwierdzić. Wożą w stronę Łańcuta.
Ciekawe gdzie ?


ja osobiście nie widziałem ładowania mułu na ciężarówki. Widziałem jak przywozili piasek pod konstrukcje. Z tego co widzę to cały muł z geotub lezy przy wodzie. Nie bylem tam w tym tygodniu ale do zeszłego tygodnia cały taśmociąg nie pracował pełną para. Robili co jakiś czas jakieś próby tylko. Dzisiaj obadam co w mule piszczy.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: patryk700i » 15 sty 2021, 17:39

Kiedyś pisali ze muł miałby wywieziony gdzieś w te okolice przy Wisłoku
Obrazek
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

Re: Odmulenie zalewu

Postautor: pisul » 15 sty 2021, 19:35

Geotuby ze starym mułem przysypał śnieg...

Było:
Obrazek

Jest:
Obrazek

Chyba ten cały rurociąg i wał na którym ten jest układany nie jest jeszcze ukończony? Na logikę refuler ciągnie muł z rzeki i podaje rurami do taśmociągu. Ale rura zaczopowana.

Obrazek

Dziś cisza jak makiem zasiał, taśmociąg podający urobek/muł nie działał:

Obrazek

Media podawały:
... W przyszłym tygodniu około 40-tonowy refuler ssący rozpocznie odmulanie rzeszowskiego zalewu. Do końca stycznia ze zbiornika ma zostać wydobyte około 70 tys. namułu ...
... a tu już połowa stycznia!


Kiedyś chyba nawet jakąś próbę zrobili? Na oko z 3m3 wydobyli, trochę brakuje do 70 tyś.
A dziś nawet to co wydobyli przykrył śnieg a Wisłok i zwodowany refuler skuł lód.

Obrazek


"Nuda nic się nie dzieje..." a niedługo mrozy a potem ptaki mają czas lęgu i cały cyrk z odmulaniem rusza za rok :lol:
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości