Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Edsonn » 12 sty 2021, 17:07

Witam serdecznie wszystkich od 4 lat żyję i pracuję za granicą. Żyję mi się dobrze, ze stosunkowo słabej pensji można żyć na niezłym poziomie i sporo odłożyć ale jednak tęsknię za Rzeszowem. Mam malutkie mieszkanie w centrum w nowym bloku dopiero co wykończone. Oszczędności też jakieś tam mam i zamierzam z dziewczyną i małym dzieckiem wrócić do rodzinnego miasta i spróbować na nowo. Problem w tym, że dziewczyna nie jest Polką (zna angielski perfekcyjnie, jeśli chodzi o polski to jedynie kilkanaście podstawowych słów i zwrotów) i tu pojawia się pytanie. Czy taka osoba jest w stanie znaleźć jakąś w miarę sensowną pracę u nas w mieście? Jej wykształcenie to odpowiednik naszego średniego z maturą. Są jakieś perspektywy na powrót? Sam też boję się o siebie bo też mam średnie z maturą tylko a w tych czasach otwieranie jakiegoś biznesu to raczej ryzykowny krok. Piszę bo nie mam zbytnio nikogo kto by jasno i klarownie przedstawił mi obecną sytuacją. Pozdrawiam serdecznie
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Fuszer » 13 sty 2021, 11:13

nie polecam. zjechałem i czekam aż się uspokoi z Covidem żeby uciekać. Tu się nie da żyć w porównaniu z zachodem. a idą dużo cięższe czasy pod Pisem. Odradzam.
Fuszer
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 162
Na forum od: 08 sty 2020, 21:45

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Arrival » 13 sty 2021, 11:22

Nie napisałeś co potraficie. Sama znajomość angielskiego to raczej nie jest w dzisiejszym świecie żadna przewaga.

Są umiejętności, które Rzeszów bardzo dobrze wynagradza, a są takie, z którymi przez 2 lata nie znajdziesz pracy. Najlepiej ogarnąć sobie w obecnym miejscu możliwość pracy zdalnej. Pracować za granicą i jednocześnie korzystać z niskich kosztów życia w Rzeszowie.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: rafik » 13 sty 2021, 21:44

Dokładnie, umiejętności mają bardzo duże znaczenie. Sama znajmość angielskiego, tym bardziej bez polskiego na dużo się tu nie zda.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Doniek » 14 sty 2021, 7:56

To zależy gdzie obecnie mieszkasz. Jeśli tam też jest w miare ok, lubisz to miejsce, daje ono dużo mozliwości itp. to wg. mnie sama tęsknota za Polską ( a co dopiero Rzeszowem ) to za mało. Jeśli kasa się zgadza, masz pracę, po pracy jest co robić tzn jakaś rekreacja, dziecko ma gdzie się spokojnie bawić i rozwijać to zostałbym tam. Szczególnie, że dziewczyna nie zna polskiego i z asymilacja w czasach pandemii może być niezmiernie trudno. Przeczekałbym kolejny rok, zobaczył jak się sytuacja geopolityczna zmieni. Wg. mnie jeśli tutaj wrócisz to będziesz żałował, bo pod obecnymi rządami ku lepszemu nie idzie.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Edsonn » 14 sty 2021, 17:01

Mieszkam w Irlandii w miasteczku 12tys mieszkańców, 20km od stolicy. Niczego mi nie brakuję, żyję na dobrym poziomie, odkładam sporo ale nie czuję się tu zbytnio szczęśliwy. Wynajmowanie, zmienianie mieszkań, takie życie na walizkach to nie dla mnie. Ludzie z okolicy to Polacy, Rumuni i Litwini. Większość z nich to degeneraci, którzy wyrwali się z małych wiosek w swoich krajach. Mam wiarę, że wrócimy i damy sobie radę. Moja dziewczyna pokochała Rzeszów i Polskę. Była w szoku jakie wszystko jest ładne i zadbane (oni tam chyba w większości myślą, że my w lepiankach mieszkamy i ogniska palimy hehe). Jeśli chodzi o umiejętności i wykształcenie ja mam średnie z maturą, ona ten sam odpowiednik Irlandzki a więc bez szału. Z umiejętności ja mam kurs trenera personalnego i instruktora siłowni. (Po powrocie mam zamiar iść do woja co z tego wyjdzie zobaczymy) moja dziewczyna ma papier, że może uczyć języka angieskiego. Gdyby tylko znała polski to myślę, że bez problemu znalazła by całkiem niezłą pracę. Pozdrawiam
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: pisul » 14 sty 2021, 17:59

Nie musi uczyć w polskiej szkole są firmy prywatne uczące języka które lepiej płacą. Ale nie musi tylko uczyć. Czasem szukają ludzi do hoteli do recepcji.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: flyRZE » 14 sty 2021, 18:33

Z samych korków wyciągnie dobrą pensyjkę :).
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: klamar1214 » 14 sty 2021, 20:21

Edsonn do tego wojska jak się wybierasz to musisz mieć mega plecy bo tam o etat cieżko. Byłeś w armii, na misjach ot takie drobnostki? No chyba że do WOT-u. Masz ukochaną koło siebie a ty taki nieszczęśliwy jesteś? Ja bym nie wracał, zwłaszcza teraz. Najpierw próbowałbym sam tutaj stanąć mocno na nogach. Można na wakacjach wpaść potestować rynek. Doradzam jak kumplowi ;) pozdro. Sam mam tam kuzyna. Pracował na WSK i dał dyla z żoną.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: Perspektywa powrotu do Rzeszowa

Postautor: Edsonn » 14 sty 2021, 22:20

Ojciec służył w wojsku przez ponad 30 lat i był dość wysoko postawiony więc mam nadzieję, że dam radę. Nieszczęśliwy bo na obczyźnie. Chcę spróbować a jak nie wyjdzie to wyjadę już pewnie na zawsze
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości