[ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: roggalik » 24 lis 2020, 10:09

Potwierdzam, u mnie w mieszkaniu nie ma założonych wewnętrznych parapetów.
roggalik
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 11 cze 2019, 10:44

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Gaizka » 01 gru 2020, 0:45

Ciekaw jestem jak rozwiążą sprawę parapetów wewnętrznych. Ja na razie otrzymałem dziwne wytłumaczenie, że zrobili zgodnie z projektem wykonawczym. Jednak to, że powinny być zamontowane parapety jest napisane czarno na biały w standardzie wykończenia. Wydaje mi się, że jeśli dużo osób już zgłosiło brak tych parapetów, muszą coś z tym zrobić. I tutaj pytanie:

Czy ktoś już dostał jakąś konkretną odpowiedź/rekompensatę za brak parapetów wewnętrznych? Czy dalej zasłaniają się projektem wykonawczym?

Jeśli chodzi o moje wrażenia po odbiorze technicznym, to generalnie ok, jednak oczywiście były pewne zastrzeżenia. Dużym plusem dla dewelopera jest samo wykończenie ścian wewnętrznych. Byłem przygotowany na położenie gładzi na wszystkich ścianach, ale raczej nie będzie to konieczne. Także we wewnątrz wszystko w miarę to wyglądało (chociaż np. był pręt zbrojeniowy wystający z posadzki...). Bardziej miałem zastrzeżenia do wykonania zewnętrznej elewacji. Chodzi mi np. o brak silikonu przy stykach parapetów zewnętrznych z ścianami czy wykończenie tynku przy oknach. Zobaczcie sobie również, czy macie w oknach od zewnątrz takie małe zaślepki do otworów odwadniających. U mnie tego nie było. Jednak wydaje mi się, że jeśli u mnie to uzupełnią, to logiczne i rozsądne by było, żeby za jednym zamachem uzupełnili to we wszystkich oknach.

Jeszcze tam dopytam:
Czy ktoś już wie czy prąd już dotarł na Uroczą 4?
Czy ktoś już ma klucze do mieszkania? Lub jest umówiony na ich odbiór?
Gaizka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 07 lis 2020, 16:25

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Gaizka » 06 gru 2020, 23:15

W końcu sam sobie odpowiem na moje pytania:
1) Parapety wewnętrzne zostaną jednak zamontowanie we wszystkich mieszkaniach.
2) Kabel został już doprowadzony do budynku, ale dalej czekają na założenie liczników i kart dla poszczególnych mieszkań. Te rzeczy dalej są po stronie PGE.
3) Ze względu na punkt 2 dalej czekają z wydawaniem kluczy. Jednak mają nadzieje i szacują, że uda im się to zrobić do końca miesiąca.
Gaizka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 07 lis 2020, 16:25

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: roggalik » 09 gru 2020, 10:53

Istnieje może jakaś grupa na FB przyszłych mieszkańców osiedla?
Jeśli nie, może warto taką grupę założyć, aby być z pewnymi sprawami na bieżąco?
roggalik
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 11 cze 2019, 10:44

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Chester » 25 gru 2020, 14:49

Czy jest tu ktoś, kto odebrał już klucze? Jak u Was wyglądały poprawki po odbiorze technicznym? Mieliście jeszcze jakieś uwagi do protokołu?
Chester
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2019, 13:00

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Mika506 » 06 sty 2021, 0:38

Sąsiedzi, odebrałam klucze dostałam informacje że nie ma być kontenera na odpady budowlane. Jestem w szoku! Co to za zasady panujące w mieście... z może reguły zarządcy. Kolejna rzecz która mnie bardzo zdziwiła to stawki czynszu i pozycje które wchodzą w wyliczenie go. Ceny wyższe niż w Krakowie... Tworzę grupę na FB. https://www.facebook.com/groups/409590613714796 Zapraszam!
Mika506
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 17 sie 2020, 14:40

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: kangur » 06 sty 2021, 21:59

Czy ktoś gdzieś kiedyś widział darmowy kontener na odpady budowlane?
Z tego co widziałem to deweloper usuwa usterki zgłoszone na odbiorach bez problemu. Zostaje sprawa okien, do których jeszcze nikt nie przyjechał od producenta/dostawcy/podwykonawcy. Słabo to wygląda patrząc na to, że to lokalna firma.
kangur
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 01 paź 2020, 23:08

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: pisul » 06 sty 2021, 22:36

Kontenery przy nowych inwestycjach to jest STANDARD. I to nie 1 nie 2. Nie wierzę że tutaj nie ma?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Mika506 » 07 sty 2021, 0:40

Nie ma kontenera. Dostałam do tego informację o właśnie takich panujących zasadach.
Mika506
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 17 sie 2020, 14:40

Re: [ul. Urocza] Urocza 4 (BB Invest Development)

Postautor: Paweł M. » 24 sty 2021, 10:42

Witam sąsiadów. Poszukuję do wynajęcia miejsca w garażu podziemnym. Jeśli posiadacie takowe, lub macie informacje o kimś kto chciałby wynajać proszę o kontakt. Pozdrawiam
Paweł M.
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 24 sty 2021, 10:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości