[ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projektant)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Marcinho17 » 02 gru 2020, 11:14

Dzień dobry Wszystkim, czy macie informacje jaka będzie wysokość czynszu w inwestycjach gdzie będzie ogrzewaniem z mpecu ?
Od SMP dowiedziałem się że przy metrażu 45-50 metrów wychodzi mniej więcej 500 zł na 3 osoby.
Ciekaw jestem jak to wygląda w rzeczywistości.
Marcinho17
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 02 gru 2020, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: TomekRzeszow » 02 gru 2020, 12:33

Tak jak piszesz mniej więcej jest. Tylko ciężko to nazwac czynszem. Większość to zaliczki. Składowa to woda zimna, śmieci , stała za ciepło i zaliczka na około 2.5 gJ ciepła. Dodatkowo wynagrodzenie dla administracji i fundusz remontowy. Także 70% opłat to jednak tylko spłacanie tego, z czego korzystamy. Od dziś prąd w mieszkaniu a miał być na 7. Nareszcie.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Marcinho17 » 02 gru 2020, 12:45

W sumie to właśnie chodziło mi o te część czynszu czy jak to powinno się nazywać opłat mieszkaniowych,która idzie prosto do spółdzielni. Ta proporcja o której piszesz nie jest zła patrząc na ceny w innych spółdzielniach na terenie Rzeszowa.
Marcinho17
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 02 gru 2020, 11:11

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: headspace » 02 gru 2020, 14:30

TomekRzeszow pisze:Tak jak piszesz mniej więcej jest. Tylko ciężko to nazwac czynszem. Większość to zaliczki. Składowa to woda zimna, śmieci , stała za ciepło i zaliczka na około 2.5 gJ ciepła. Dodatkowo wynagrodzenie dla administracji i fundusz remontowy. Także 70% opłat to jednak tylko spłacanie tego, z czego korzystamy. Od dziś prąd w mieszkaniu a miał być na 7. Nareszcie.


Dzwonili do Ciebie ? musialeś być przy tym ?
headspace
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 48
Na forum od: 18 sie 2018, 8:06

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Steeler » 02 gru 2020, 14:52

Tomku, powiedz proszę jeszcze czy mimo posiadania prądu w mieszkaniu nadal nie macie go na klatce? Wczoraj się przeszedłem po osiedlu po godzinie 17 i w Waszych blokach (42, 43) też nie reagowały nawet fotokomórki przed klatką. W 44 kierownik powiadomił, że od nich prąd teraz można ciągnąć jedynie ze skrzynki - tak jakby musieli się już odpiąć ze swoim budowlanym od bloku. Czy to by znaczyło, że prąd w blokach jest, ale spółdzielnia nie puściła jeszcze zasilania na klatkach, w windach i piwnicach, natomiast mieszkańcy mogą mieć niezależnie od tego w swoich lokalach?
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: TomekRzeszow » 02 gru 2020, 16:08

Tego nie wiem, ale obawiam się że w częściach wspólnych może nie być bo spółdzielnia widzę boi się niesamowicie że nie będzie miał kto za to zapłacić. Sprawdzę wieczorem i mogę napisać. Swoją drogą z admy jak odbierałem mieszkanie, i nie było jeszcze aktów i nic, to mimo wszystko włączyli prąd oraz ciepło i rozliczyli to z nami.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Steeler » 02 gru 2020, 16:19

Dzięki za odpowiedź i czekam w takim razie na powieczorną relację. Mi tam na oświetleniu klatki nie zależy, bez windy i tak trzeba było się obyć, ważne, by po podłączeniu licznika płynął prąd do mieszkania - poza tym mogą być egipskie ciemności ;)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 460
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: TomekRzeszow » 02 gru 2020, 16:36

Już byłem. Na klatkach jest prąd. Ale domofony odłączone. W mieszkaniu też już mam mimo że termin miał być na 7. Więc potwierdzam nie trzeba być przy włączaniu.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: TomekRzeszow » 02 gru 2020, 16:56

A dopytam ma ktoś jakieś rzetelne info czy jest szansa na włączenie ciepła do budynku ? Nie zdążyłem dziś zadzwonić do spółdzielni. W tych temperaturach to bez ciepła tak samo jak bez prądu.
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Odrzykońska/Bł.Karoliny] Słoneczny Stok (SM Projekt

Postautor: Maglenaaa » 02 gru 2020, 17:19

Hej !
Będąc po zaświadczenie do PGE , w SM pytałam kiedy będzie ogrzewanie centralne i Pan odpowiedział ze spółdzielnia ma założyć osobne liczniki max do 2 tyg . Ale z tego co się dowiadywałam prywatnie jest ciut nadziei ze przed świetami będą odbiory :) ale jeśli macie inne info dajcie znać
Maglenaaa
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 37
Na forum od: 27 sty 2019, 12:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości