Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Pomysły na ulepszenie transportu, MPK i ogólnie kwestii komunikacyjnych w Rzeszowie

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: maks » 10 wrz 2020, 16:13

Władze Rzeszowa szukają sposobu na brak miejsc parkingowych w centrum miasta, dlatego chcą by powstał bezpłatny parking wielopoziomowy.


https://rzeszow.tvp.pl/49767560/wielopo ... o-przetarg
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: jasiop » 15 wrz 2020, 19:02

cyt z tego artykułu
"... bezpłatny parking na 300 samochodów. Nic dziwnego, że trudno w dzień powszedni znaleźć tu wolne miejsce. "

!! N I E P R A W D A !!
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: Kacu » 16 wrz 2020, 8:13

A ja zastanawiam się czemu jeszcze nikt nie pomyślał o stworzeniu parkingu wielopoziomowego obok szpitala na Lwowskiej - to co się tam w okolicy wyprawia z autami, zwłaszcza na łuku ul. Zenitowej (gdzie jest zakaz parkowania, ale oczywiście nierespektowany) przechodzi ludzkie pojęcie. A wystarczyło by zbudować taki parking w miejscu któregoś z istniejących parkingów, albo od ul. Armii Krajowej albo ten równoległy do ul. Lwowskiej.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: Arrival » 16 wrz 2020, 10:10

Prywatny inwestor by chętnie zbudował, ale do tego musiałaby w tym mieście istnieć sprawnie działająca straż miejska. Wydasz kupę kasy na parking, a ludzie dalej będą parkowali za free na zakazie bo nic im za to nie grozi. A jeśli po powstaniu takiego parkingu straż miejska jednak zaczęłaby wykonywać swoją pracę to byłaby afera, że naganiają prywaciarzowi klientów.

Tam jest płatny parking blisko ronda. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby nie było na nim wolnego miejsca, a ludzie i tak stawiają samochody na zakręcie utrudniając przejazd.

Cytując klasyka: https://www.youtube.com/watch?v=LBcStyR_PRk
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: maks » 14 lis 2020, 1:05

To już kolejne postępowanie mające wyłonić wykonawcę projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -podpromiu
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3542
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: pisul » 18 lis 2020, 14:47

Lubię popychać sprawy do przodu. Swego czasu napisałem list otwarty z moim zdaniem odnośnie wieżowców KrakoVska,
mój list można przeczytać tutaj - https://rzeszow-news.pl/ferenc-na-spotk ... e-budowac/


Podobnie próbuję zainteresować swoim pomysłem największe rzeszowskie firmy. Pomysłem na współpracę z miastem i budowę kolejnego wieżowca + parking za działkę i pozwolenie budowy jako offset.



Obrazek





Obrazek





Obrazek



Na razie otrzymałem jedną odpowiedz na kilka wysłanych że trwa obliczanie czy to się im by się opłaciło? Nowy wysoki budynek i w tym parkingu i ostatnie piętro z trawą coś jak Park Bernardyński? Fajnie by było gdyby powstało coś wysokiego i Rzeszów miał skyline a nie bunkier na 1000 aut które w większości zajmować będą mieszkańcy Strzyżowa i Łańcuta. No i miasto nie musiałoby wydawać 10 mln zł publicznych pieniędzy. I wilk syty i owca cała. Wszyscy zyskują nikt nie traci.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: on_ » 18 lis 2020, 19:21

pisul pisze:Lubię popychać sprawy do przodu. Swego czasu napisałem list otwarty z moim zdaniem odnośnie wieżowców KrakoVska,
mój list można przeczytać tutaj - https://rzeszow-news.pl/ferenc-na-spotk ... e-budowac/


pisul
Nie wiem, oczekujesz wdzięczności a może poklepania po ramieniu?
Ty weź może wystartuj w wyborach.
Pan Tadeusz już długo nie pociągnie a temu miastu potrzeba takiej obrotnej pomysłowości z pełnym werwy patrzeniem w przyszłość.
Miałby Tadeusz godnego następce, oj miałby.

Podobnie próbuję zainteresować swoim pomysłem największe rzeszowskie firmy. Pomysłem na współpracę z miastem i budowę kolejnego wieżowca + parking za działkę i pozwolenie budowy jako offset.


Jaki offset? Gdzie? w Rzeszowie?
Nie kpij sobie proszę.
Przez osiemnaście lat Tadeusza na najwyższym urzędzie kawałka umowy o partnerstwie publiczno - prywatnym nie było i całe hektary miejskiej ziemi za frajer trafiło w łapska deweloperów a ty tu będziesz teraz górnolotne offsetowe wizje przed nami roztaczał.
Już nie wspominając o tym że całymi latami Tadeusz poza deweloperami nie potrafi żadnego inwestora znaleźć.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: voy » 18 lis 2020, 19:47

pisul pisze:Lubię popychać sprawy do przodu.

Przyłącz się więc do stowarzyszenia Razem dla Rzeszowa, bo spraw do rozwiązania w zakresie błędów i złej woli w zagospodarowaniu miasta jest cale mnóstwo. W zaplanowanym poprawnie mieście "wszyscy zyskają i nikt nie straci".
voy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 95
Na forum od: 31 sie 2014, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: Doniek » 19 lis 2020, 7:47

Skoro angażujesz się człowieku w sprawy publiczne, dotyczące minimum 200 tys mieszkańców, piszesz do UM Miasta Rzeszowa to wypadałoby się przedstawić z imienia i nazwiska. Tutaj może sobie pisać na komercyjnym forum nawet jako kolejny sponsorowany troll, ale jak ingerujesz już w interes publiczny to przedstaw i firmuj swoje poglądy swoimi danymi.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Parkingi wielopoziomowe w Rzeszowie ?

Postautor: cybermysz » 19 lis 2020, 9:54

A mi się propozycja Pisula podoba. Potrzeba tylko współpracy miasta z prywatnymi podmiotami. Czy takie porozumienie w Rzeszowie jest możliwe? Przy Podpromiu ewidentnie powinno powstać połączenie Olszynek i ogrodów bernardyńskich, czyli 2-poziomowy parking podziemny, a wyżej lokale handlowo-usługowe i mieszkania. "Szybcy i wściekli" oraz szkoły jazdy stracą plac manewrowy, ale coś za coś - miasto musi się rozwijać.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości