CH AMERYKA

Propozycje dotyczące przestrzeni publicznej

CH AMERYKA

Postautor: abrakadabra » 20 paź 2020, 3:15

Nie wiem czy odpowiednie miejsce, jeśli nie to proszę o przeniesienie do innej zakładki.
Ostatnimi czasy widziałem kilka ogłoszeń sprzedaży lokali usługowych w CH Ameryka. Byłem tam jakiś czas temu i zasadniczo są tam pustki, nic ciekawego tam się nie znajduje. Lokalizacja jest super a sam budynek ma ogromny potencjał. Jeżeli nie budynek to działka na której stoi!
Czy wie ktoś z was, jakie są plany właściciela na przyszłość? Ewentualnie kto jest właścicielem? Z przyjemnością w takim miejscu zobaczyłbym coś bardziej interesującego niż galerie (a może pasaż handlowy?) z przed kilkudziesięciu lat.
To co tam znajduje się, nie ma żadnej racji bytu, ciekawi mnie czy są jakieś plany rozwoju, remontu a może przebudowy tego budynku?
Osobiście jestem przeciwny powstaniu tam mieszkaniówki w przyszłości ale teren pod biurowiec byłby zacny. Do tego można dołączyć plany przebudowy Europy na biurowiec i centrum Rzeszowa stałoby się naprawdę ciekawe, ładne i interesujące dla inwestorów.
Teraz niestety te rejony sa dosyć zaniedbane i wręcz obskurne, nie będę już mówił o dworcu PKS.
Tak więc, jeżeli ktoś ma jakieś wiadomości, chętnie poczytam na ten temat :)
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: CH AMERYKA

Postautor: Kacu » 20 paź 2020, 9:14

Przydałoby się zaorać cały ten postmodernistyczny koszmarek, od CH Ameryka do budynku banku. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś się tym zajmie.
Kacu
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 05 sie 2016, 16:30

Re: CH AMERYKA

Postautor: Ole » 20 paź 2020, 9:21

Sam obiekt powstał końcem lat 90 XX wieku jako odpowiedź lokalnego biznesu na wielkie centrum Europa 2. Wtedy handel tam działał od podziemia po 3 piętro a właścicielem była spółka i doiła biednych Kowalskich jak chcieli tam jakieś stoisko otworzyć.
Ameryka była już prywatna powstała na ruinach starej kamienicy (wyburzona). Właścicieli było (i chyba jest do tej pory) wielu bo każdy miał tam swoje stoisko na własność. Cudów jednak nie ma i firankami czy futrami rynku nie zawojujesz. Centrum jest duuużo mniejsze od Europy2 a wiadomo że po roku 2000 handel wyniósł się na Rejtana co widać teraz nawet w Europie2 gdzie nawet na parterze pustki.
CH Ameryka raczej zbliża się do likwidacji handlu i prędzej widzę tu biurowiec - choć to wymaga zmiany wizerunku bo wygląda tak sobie z przewagą na źle.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: CH AMERYKA

Postautor: abrakadabra » 21 paź 2020, 0:09

Raczej wygląda fatalnie, zarówno Ameryka jak i banki po obu stronach, wrzuciłbym do tego od razu Europę.
Fajnie byłoby doczekać się w końcu modernizacji całego ciągu budynków w jakimś nowoczesnym stylu. W końcu każdy kto przyjeżdża do Rzeszowa, widzi ten misz masz
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: CH AMERYKA

Postautor: a1chemik » 22 paź 2020, 8:43

Zastanawia mnie tylko taka kwestia:

1. Czy obecni właściciele nie chcą sprzedać tych działek, ale jednocześnie nie mają pojecia i pomysłu na ten budynek?
2. Czy obecni właściciele nie mają środków na to aby znaleźć kogoś kto stworzy im projekt nowoczesnego budynku handlowo biurowego, po czym uda się znaleźć właściciela?
3. Czy obecni właściciele dali zaporową cenę sprzedaży i nie ma chętnych?
4. Cze obiekt został już sprzedany ale póki co nowi właściciele siedzą grzecznie cicho i zbierają pieniądze na start zmian.

Co do wyburzeń i przebudowy tego miejsca na coś innego to pewne jest jedno że będzie to skomplikowane logistycznie ale jest szansa aby zrobić tam ciekawe miejsce usługowo biurowe w samym centrum miasta.
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: CH AMERYKA

Postautor: abrakadabra » 22 paź 2020, 15:03

W dzisiejszych czasach burzą wieżowce w cetrach miast.
Ja bym to widział to tak, zrównanie z ziemią wszystkiego od skrzyżowania przy Galerii Rzeszów Do okrągłej kładki. Budowę tam nowoczesnych biurowców i przeniesienie wszystkich firm z centrum w tamto miejsce. Następnie to samo zrobił z Europą. Choć w tym przypadku jest szansa na to bo czytałem że są plany przebudowy.
Powstała by naprawdę atrakcyjna, nowoczesna i reprezentacyjna ulica w Rzeszowie.
Znając życie nie ma na to szans ale ze szczerą chęcią chciałbym zobaczyć zmiany w tej części miasta. W tym momencie jak na centrum to wygląda tragicznie
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: CH AMERYKA

Postautor: Ole » 22 paź 2020, 18:39

Naprawdę masakra skoro stare kamienice na grunwaldzkiej mają iść pod wyburzenie.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: CH AMERYKA

Postautor: a1chemik » 16 wrz 2021, 14:48

abrakadabra pisze:W dzisiejszych czasach burzą wieżowce w cetrach miast.
Ja bym to widział to tak, zrównanie z ziemią wszystkiego od skrzyżowania przy Galerii Rzeszów Do okrągłej kładki. Budowę tam nowoczesnych biurowców i przeniesienie wszystkich firm z centrum w tamto miejsce. Następnie to samo zrobił z Europą. Choć w tym przypadku jest szansa na to bo czytałem że są plany przebudowy.
Powstała by naprawdę atrakcyjna, nowoczesna i reprezentacyjna ulica w Rzeszowie.
Znając życie nie ma na to szans ale ze szczerą chęcią chciałbym zobaczyć zmiany w tej części miasta. W tym momencie jak na centrum to wygląda tragicznie


z tym wyburzaniem do kładki to grubo :) tam są mieszkaniówki :)

Sama Ameryka jest chyba na sprzedaż. W tym miejscu spokojnie można pójść w górę i jakoś to połączyć z bankiem. Kwestia tego, że nie ma na to chętnego.... sama Europa też jakoś nie może doczekać się nowego właściciela...

jednak to pokazuje nam zmiane pokolenoiwą. Jak wprowadzałem się do Rzeszowa to Europa i Ameryka były must have .... Graficę dopiero tworzono... a teraz wszystkie te trzy "centra handlowe" umarły lub powoli umierają... a to przecież samo centrum miasta...
a1chemik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 627
Na forum od: 29 cze 2018, 14:46
Lokalizacja: Rzeszów


Wróć do Propozycje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości