[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: schizo » 04 cze 2020, 13:58

pawelc pisze:Może to kwestia konkretnego budynku lub nawet fragmentu, bo Grimbud miał wielu podwykonawców. U mnie było pod tym względem dość bezproblemowo - odbierałem mieszkanie z fachowcem, który ma spore porównanie do innych inwestycji na terenie Rzeszowa i on sam powiedział, że jest powyżej przeciętnej.


Odbierałem z mieszkanie chyba z tym samym "fachowcem" i również usłyszałem, że jakość jest powyżej przeciętnej. W trakcie wykończenia ta "jakość" wychodziła mi bokami na każdym kroku. W moim mieszkaniu mało jest szpalet, ścian czy sufitów które by były w poziomie/pionie i kącie 90 stopni.

Pomijając fakt, że ten tzw. "fachowiec" pomierzył kąty/poziomy tam gdzie to praktycznie nieistotne, pomijając ważne miejsca jak kuchnia, szafy wnękowe, łazienki gdzie są płytki i łączenie między nimi, to 2cm różnicy w poziomie sufitu na 1,2m długości wysoką jakością nie jest.
schizo
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 24 lip 2019, 19:42

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pawelc » 05 cze 2020, 8:43

abrakadabra pisze:Pomijając fakt, że ten tzw. "fachowiec" pomierzył kąty/poziomy tam gdzie to praktycznie nieistotne, pomijając ważne miejsca jak kuchnia, szafy wnękowe, łazienki gdzie są płytki i łączenie między nimi, to 2cm różnicy w poziomie sufitu na 1,2m długości wysoką jakością nie jest.

Pozostaje mi tylko współczuć, że u Ciebie się nie przyłożył do swojej pracy. U mnie ekipa wykończeniowa i montująca meble potwierdziła, że po poprawkach dewelopera już wszystko było OK. A mam bardzo dużo mebli zabudowanych, właściwie wszystkie. Także choćbym bardzo chciał, to uczciwie się nie mam do czego przyczepić.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pisul » 12 cze 2020, 20:47

Pod wieżowiec wykopali i zabetonowali płytę denną teraz kopią pod ten drugi niższy budynek:


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: milypan » 22 cze 2020, 20:37

Jak okolica po ulewach? Podobno na Slocinie kiepska sytuacja.
milypan
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 13 wrz 2015, 13:05

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: raptor » 22 cze 2020, 22:33

Właśnie jestem mocno ździwiony, spodziewałem się sporej ilości wody przy takich ulewach, a w garażu sucho. Co prawda gorzej jest w bloku obok, gdzie do garażu kapie woda z ogródków, bo tam nie ma odpływów podobno. Generalnie jak na tą ilość wody to duży plus za instalacje deszczową.
raptor
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 19 kwie 2017, 20:37

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pawelc » 23 cze 2020, 22:49

milypan pisze:Jak okolica po ulewach? Podobno na Slocinie kiepska sytuacja.

Właściwie bez problemu, poza wspomnianymi powyżej przesiąknięciami wody z ogródków pod jednym z budynkow (kapanie, nie powódź). W DP garaże zaczynają się ponad poziomem gruntu, więc tak na dobrą sprawę musiałoby zalać sporą część miasta żeby tutaj dotarła woda. Znacznie gorzej było np. w szklanych tarasach i na innych osiedlach, gdzie garaże są wkopane w ziemię.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pisul » 27 cze 2020, 18:19

Dołożyli rozpórek i pierwsze zbrojenia:


Obrazek




Obrazek




Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: abrakadabra » 06 lip 2020, 23:02

Czy ktoś z was wie, jak wygląda sprawa z nowymi drogami? Na forum ktoś poruszał temat ewentualnej drogi przy sklepie SPAR, czy to dalej aktualne?
A może w planach jest połączenie z Armii Krajowej bądź skomunikowanie z Witolda :) ?
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: BoriakiGong » 07 lip 2020, 15:22

Odnośnie planów budowy dróg nowy artykuł na rzeszow-news.pl

Jak ułatwić dojazd mieszkańcom Słociny i Zalesia do centrum? Są nowe plany


Miasto planuje dwie nowe drogi dla mieszkańców Słociny i Zalesia, aby ułatwić im dojazd do centrum Rzeszowa – łącznik al. Armii Krajowej z ulicą Dunikowskiego w nowym przebiegu i połączenia ulic Krzyżanowskiego z Wieniawskiego.

Wtorkowa dyskusja radnych o zmianach w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta została w dużej mierze zdominowana tematem odciążenia komunikacyjnego dwóch rzeszowskich osiedli: Zalesie i Słocina. Dojazd do Słociny, póki co, jest możliwy ulicą Paderewskiego, która jest wiecznie zakorkowana.

Pretekstem do rozmowy było zapisanie w WPF 400 tys. zł na projekt budowy drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego z Wieniawskiego. O szczegółach planowanej inwestycji pisaliśmy TUTAJ.

Przy okazji radni pytali o inne połączenie, planowane już od ponad 10 lat, które ma pomóc mieszkańcom Zalesia i Słoniny. Chodzi o połączenie alei Armii Krajowej z ulicą Dunikowskiego, która miała przebiegać przez ogródki działkowe na osiedlu Zalesie.

Według planu, miała ona mieć około 1,5 km, dwa pasy, chodnik, ścieżkę rowerową. Miasto planowało wydać na drogę ok. 10 mln zł. Inwestycja miała się zakończyć pod koniec 2021 r. Miasto, po ponad dekadzie, zmieniło przebieg drogi z uwagi na protesty właścicieli ogródków działkowych.

Nowy przebieg połączenia zakłada ominiecie ogródków – droga zostanie poprowadzona w kierunku wschodnim. Kiedy zostanie zrealizowana? Tego jeszcze nie wiadomo, bo miasto musi od nowa zaprojektować połączenie.

– Dlaczego zdecydowano się na taki przebieg, skoro przez 10 lat plan był zupełnie inny? – pytał podczas wtorkowej sesji Marcin Deręgowski, radny PO. – Nowa koncepcja jest prostsza – odpowiadał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.
Awatar użytkownika
BoriakiGong
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 38
Na forum od: 07 sie 2018, 14:17

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pisul » 18 lip 2020, 18:36

Pierwsze szalunki ścian piwnic/parkingów podziemnych:



Obrazek





Obrazek





Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości