[ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pawelc » 20 maja 2020, 13:08

Nikoś pisze:mnie drażni mania balkonów "wczasowych" tj. przedzielonych tylko pleksą czy inną ścianką. Zero prywaty i to nie tylko tu ale co raz częściej takie oferty się spotyka

To prawda, praktycznie każda inwestycja ma coś takiego. Ale to nie jest najgorsze - zobacz przykładowo mikro balkony w "Paderewskiego Park" - nie są rozdzielone nawet ścianką, tylko ~50cm pustą przestrzenią. To dopiero zero prywatności. Przykładowe zdjęcie pożyczone z wątku osiedla developresu na tym forum: https://i.imgur.com/qdoSPwX.jpg
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: lukasz.crw » 20 maja 2020, 13:09

Także zwróciłem uwagę, że ludzie narzekają na brak zieleni, gdy tak naprawdę ta nie miała kiedy urosnąć :-) Pierwsze nasadzenia pojawiły się 1 rok temu. Może się przyzwyczaiłem, ale nie zwracam uwagi i byłem świadomy, że estakada na pewno wykluczy duże drzewa (chociaż w świetlikach pod estakadą są posadzone drzewka). To wszystko wymaga czasu. Urosną drzewka, rośliny pnące i będzie ok.
Mam jeszcze ten plus, że mam mieszkanie tak umiejscowione, że z pokoju dziennego mam widok na park, a w sypialni tylko śpię.
Co mnie jedynie drażni?
1. Szyldy sklepów po 23 mogłyby być jednak wyłączane lub przyciemniane.
2. Świeżo zainstalowane progi. Jako tako do progów nic nie mam, ale akurat te są irytujące: wysokie i spiczaste.
lukasz.crw
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 30 sty 2017, 12:57

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: Arrival » 20 maja 2020, 15:03

pawelc pisze:Przykładowe zdjęcie pożyczone z wątku osiedla developresu na tym forum: https://i.imgur.com/qdoSPwX.jpg


Te balkony są chyba tylko i wyłącznie ukłonem dla palących ;).

Jestem zdania, że w prostych i masowych mieszkaniach 99% balkonów do niczego się nie nadaje. Lepiej, żeby ich nie było. Jedyny sens mają tarasy albo ogródki, a takich mieszkań jest jak na lekarstwo.

Co do zieleni na DP. Developer pewnie uznał, że skoro jest obok park to nie musi już nic robić ;). I po części taka jest prawda. Wyobraźcie sobie, że ten park to ich dzieło ;). Poświęcili w cholerę terenu i zrobili coś takiego. Wtedy byśmy tu piali z zachwytu pomijając drobne mankamenty jak zielen pomiędzy blokami. A na odbiór całości nie ma znaczenia status własności terenu zielonego.

I przyłączam się do poleceń Mak Domu na św. Kingi. Jesli ktoś potrzebuje zieleni, trochę "wiejskiego" otoczenia to tu się bardzo dobrze żyje i znajdzie to wszystko.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: pawelc » 20 maja 2020, 15:53

Arrival pisze:Jestem zdania, że w prostych i masowych mieszkaniach 99% balkonów do niczego się nie nadaje. Lepiej, żeby ich nie było. Jedyny sens mają tarasy albo ogródki, a takich mieszkań jest jak na lekarstwo.

Ja akurat lubię z mojego balkonu korzystać i też od czasu do czasu z niego pracuję. Mam tam sporo zieleni i wygodne miejsce do siedzenia z kubkiem kawy. Niektórzy też wykorzystują balkony do suszenia ubrań (ja akurat preferuję suszarkę bębnową). Dzieci lubią się czasem bawić na balkonie na świeżym powietrzu. Dobry balkon nie jest zły :)

Arrival pisze:Te balkony są chyba tylko i wyłącznie ukłonem dla palących ;).

Nic tak nie irytuje jak smrodzący palacze na balkonach... Skoro chcą się truć to niech trują w domu siebie i swoją rodzinę. Sąsiedzi dookoła niekoniecznie chcą wdychać ten smród.
pawelc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 110
Na forum od: 27 gru 2018, 8:49

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: Arrival » 20 maja 2020, 16:03

Zgadzam się z tym. M.in. ja dlatego ze swojego balkonu prawie nie korzystam bo mi zawsze ktoś skądś smrodzi fajkami.

Ja niestety na balkonie nie lubie pracować czy przesiadywać bo czuję się w 100% obserwowany i podsłuchiwany :D Mimo, ze mieszkam na wysokim piętrze. Służy mi do szybkiego przewietrzenia się i tyle.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: rafik » 20 maja 2020, 17:36

pawelc pisze:
rafik pisze:
Już o tym jakiś czas temu wspominałem że przestrzeń między budynkami zepsuli po całości, nie powinno być tam żadnych miejsc parkingowych, jedynie droga pożarowa i dostawy do sklepów i gastronomii.


Nierealne. Gdzie niby mieliby parkować klienci tych sklepów i gastronomii, nie mówiąc już o gościach na osiedlu? Do tego w rzeczywistości niestety nadal sporo jest osób, które wykupują mniejszą liczbę prywatnych miejsc postojowych niż mają samochodów, licząc na miejsca ogólnodostępne. Z czasem na dodatek dzieci dorastają i dochodzą kolejni kierowcy w mieszkaniu. Osiedle bez żadnych miejsc ogólnodostępnych (lub z niewielką ilością) to w naszych realiach utopia.

Dlatego miejsca parkingowe w garażu podziemnym powinny być obowiązkowe, na powierzchni tylko ograniczona liczba dla klientów gastronomii, dostawców i coś w rodzaju osiedlowego Park&Ride. Zdecydowanie za dużo miejsca poszło pod kostkę co widać chociażby na tym zdjęciu:
https://inwestycje-rzeszow.pl/download/file.php?id=3694

Nie ukrywam jednak że trochę tymi zdjęciami mi zmieniłeś obraz tego osiedla, gdzie mogli tam nasadzili a te pnącza w ciągu 2-3 lat mogą stworzyć fajny efekt jak obrosną ten żelbet. W tamtym roku gdy byłem między tymi blokami wyglądało to jeszcze surowiej.
Pomysł z szyldami w jednakowym stylu również na plus, niby mały detal a ile zmienia w przestrzeni. Widać że w N.G myślą i mają jakąś wizję jak ich inwestycje mają wyglądać.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: Doniek » 21 maja 2020, 6:27

Dobrze, że to normalna kostka a nie jumba albo bauma jak to w Olszynkach. A co do samej zieleni nie wymagajcie tego żeby drzewa i nasadzenia urosły w rok czasu. Nowe miasto też było "łyse" na samym początku i wymagało to wielu lat i prac ze strony spółdzielni żeby tam te tereny zazielenić. I tak osiedle jest położone w bardzo dobrym miejscu, na w miare zazielenionym obrzeżu miasta.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: artur.witt » 21 maja 2020, 8:48

abrakadabra pisze:Hej,
koledzy i koleżanki, byłem już zdeterminowany do zakupu mieszkania w DP, ale po przeanalizowaniu wszystkiego, szczególnie tej nieszczęsnej betonologi, poważnie teraz się zastanawiam nad innymi lokalizacjami. Nie wiem, czy mogę tutaj zapytać, ale jeżeli nie DP to inne opcje, jakie biorę pod uwagę, Bella Dolina, Osiedle Miła, Urocza 4 i 10.
Powiem wam, naprawdę trudny orzech do zgryzienia, ta DP, ma to coś, z wyglądu wydaje mi się najładniejsza i do tego ma wysoki standard wykończenia, znajomi mieszkania odbierali tam dopiero co i zadowoleni. Nie wiem, jak to wygląda w pozostałych inwestycjach, które wymieniłem, a to dlatego, że jestem przyjezdny i nie znam do końca miasta i jego realiów, nie wspominając o opiniach na temat tamtych deweloperów, a NG ma w miarę dobre te opinie.
Jeżeli chcielibyście podzielić się waszym zdaniem czy pozostać przy DP, czy dać sobie spokój z korkami, betonem i uderzyć bliżej autostrady na Belle Dolinę, która nie jest zła wizualnie, do tego sporo tańsza.
A może pójść w drugą stronę i zainwestować w osiedle Miła, bądź Uroczą?
Dodam, że mieszkanie dla mnie, nie na wynajem.


Jesteśmy w takim wypadku w podobnej sytuacji. W październiku 2019 rozważałem zakup jednego z mieszkań w budynku 4A, tym dziesięciopiętrowym, i w zasadzie zdecydowalibyśmy się, ale plan w pracy padł na najbliższy rok, to i plan na mieszkanie padł. Aktualnie mieszkam na stałe we Wrocławiu i jasne, że mamy tu mnóstwo inwestycji deweloperskich, ale Rzeszów jest jeszcze mniej dewelopersko rozwiniętym miastem. nie ubliżając, chodzi o to, że we Wrocławiu mamy deweloperów ogólnopolskich, a w Rzeszowie chyba póki co tylko lokalni (bryksy chyba przeciera im szlaki tylko), a to w dużej mierze wpływa na podejście do projektu, sprzedaży i obsługi. Wszystkie te rzeczy które N.G. robi we własnym zakresie (oprócz nieszczęsnych progów), są rzadko spotykane przy inwestycjach dużych deweloperów, gdzie liczy sie tylko zysk, jak pawelc wrzucił, roślinność powoli się pnie , na wszystko trzeba czasu. Beton jak beton, ktoś to lubi albo nie lubi, chociaż ja akurat mam stosunek ambiwalentny. wystawa okien mi pasowała, układ też i nie szukałem dalej.
w ciągu kolejnych tygodni będę wracał do zakupu, szkoda bo mieszkania, które mnie interesowało już nie ma, ale trafiłem na panią ze sprzedaży która znajduje rozwiązanie na wszystko. to super max plus, bo panie u konkurencji WP i PP nie były w ogóle przyjaznie nastawione.
licze troche na gotowe mieszkanie chociaz mają niezłe w tym budnku XV p., tylko ten termin mnie przeraża bo jak wiadomo trzeba dodać te 3-4 miesiace od terminu ktory daje deweloper ;/ :shock:

urocza to dobry projekt, pytanie czy lokalizacja Ci pasuje i perspektywa rozbudowywania dzielnicy co w przypadku Dzielnicy parkowej niewiele się zmieni
artur.witt
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 21 maja 2020, 8:29

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: abrakadabra » 21 maja 2020, 20:51

Wiesz co, Urocza trochę to nie ta lokalizacja co DP ale dalej biorę pod uwagę.
Pytanie czy biorąc pod uwagę Uroczą, nie lepiej kupić mieszkania na Osiedlu Miła. Miejsce to samo praktycznie, ceny niższe ale to jakiś deweloper BOZ, nie wiem o nim nic, może ktoś zna jakieś opinie.
Nadal myślę o DP, ale naprawdę trochę przeginają z cenami, blok który się dopiero buduje, naprawdę nie jest jakoś atrakcyjny cenowo, dlatego po przemyśleniu wszystkiego, nie wiem czy nie pójść w inną lokalizację i tak jak pisałem wyżej Bella Dolina, Urocza albo Miła.
Tak apropo, podejrzewam że nie znam nawet połowy inwestycji jakie się teraz budują w Rzeszowie. Może jesteście w stanie skierować mnie na inne tory, tzn; jakieś inne inwestycje na które warto spoglądnąć.
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 311
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Paderewskiego] Dzielnica Parkowa (N.G. Development)

Postautor: cybermysz » 21 maja 2020, 22:42

Zastanawiałem się nad Dzielnicą Parkową jeszcze w zeszłym roku, ale nikt nie odpowiadał na maile.

abrakadabra pisze:Wiesz co, Urocza trochę to nie ta lokalizacja co DP ale dalej biorę pod uwagę.
Pytanie czy biorąc pod uwagę Uroczą, nie lepiej kupić mieszkania na Osiedlu Miła. Miejsce to samo praktycznie, ceny niższe ale to jakiś deweloper BOZ, nie wiem o nim nic, może ktoś zna jakieś opinie.

Wątek o inwestycji Miła: viewtopic.php?t=949&p=52322

BOZ zrealizował już kilka inwestycji, więc najlepiej zapytać mieszkańców o opinie.

U mnie Miła i Urocza odpadają ze względu na lokalizację.

abrakadabra pisze:Nadal myślę o DP, ale naprawdę trochę przeginają z cenami, blok który się dopiero buduje, naprawdę nie jest jakoś atrakcyjny cenowo, dlatego po przemyśleniu wszystkiego, nie wiem czy nie pójść w inną lokalizację i tak jak pisałem wyżej Bella Dolina, Urocza albo Miła.

To zależy, jakie masz priorytety. Dla mnie największe znaczenie ma lokalizacja. DP leży za daleko od centrum. Nie podoba mi się betonoza zamiast przestrzeni międzyblokowej. Parkingi powinny być tylko podziemne. Układ komunikacyjny też słaby. Wszystko odgrodzone murami. Paderewskiego będzie się korkować. Deweloperzy mogliby się ze sobą dogadać i wspólnie zaprojektować całe osiedle. Przydałaby się też przeprawa przez Młynówkę i przejście do Niemierskiego oraz Armii Krajowej. W zimie smród, choć na dziedzińcu tego blokowiska da się oddychać.

Zdecydowanie lepszą inwestycją NG jest Nasz Gaj, ale mieszkania dawno się wyprzedały. :)

Ktoś dysponuje danymi, ile % mieszkań w obu inwestycjach kupiono pod inwestycję?

NG ma niedługo ruszyć z budową Grabskiego 7 koło zalewu. Planują też inwestycję na Podwisłoczu. Ktoś ma więcej info?

Ja się zastanawiam nad inwestycjami blisko centrum. Lokalizacja ma znaczenie, aby osiedle było samowystarczalne, bardziej po wschodniej części Wisłoka. Ewentualnie jeszcze poczekam kilka lat, ale czy powstanie coś ciekawszego niż to, co teraz się buduje? Za bardzo już nie gdzie budować.

Bella Dolina za blisko oczyszczalni.

Możesz rozważyć jeszcze zachodnią część miasta (Projektant, Słoneczny Stok). Osiedle samowystarczalne i dość dobrze skomunikowane, aczkolwiek daleko od centrum. W zimie czyste powietrze i dość dużo zieleni.

abrakadabra pisze:Tak apropo, podejrzewam że nie znam nawet połowy inwestycji jakie się teraz budują w Rzeszowie. Może jesteście w stanie skierować mnie na inne tory, tzn; jakieś inne inwestycje na które warto spoglądnąć.

Na stronie głównej forum na dole jest mapka: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 7IlP3bBZrd

Nie ma tam wszystkich inwestycji, więc warto też poczytać forum. Polecam też przejechać się po mieście.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2020, 23:41 przez cybermysz, łącznie zmieniany 1 raz
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mykiell i 34 gości