Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Doniek » 01 kwie 2020, 7:20

pisul pisze:Codziennie wraca do 40 tyś Polaków z zagranicy. I są to zarówno lekkomyślni turyści jak i ludzie którzy wyjechali jakiś czas temu a wracają z emigracji z walizami ojro/funtów.

Ale to też w takim razie będzie działało u nas, zapewne pracodawcy w pierwszej kolejności rozwiążą umowy z cudzoziemcami. Kto będzie chciał zatrudniać kogoś z nieznajomością języka ( np. rzadko kiedy ukraiński kierowca dobrze mówił po polsku).
Rynek pracownika z dnia na dzień się kończy.
Ten kryzys z okolic 2008r dobrze pamiętam i to był katarek w porównaniu z tym na co teraz się zbiera. Najpierw wtedy pracodawca mi obniżył wynagrodzenie do absolutnego minimum, a w ostateczności rozwiązał umowę z powodów ekonomicznych.
Wtedy zaraz po tym rząd PO podwyższył VAT na 23% i nie zdziwiłbym się gdyby teraz tak było dla ratowania gospodarki i deficytu.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1367
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: PzD91 » 01 kwie 2020, 10:30

Codziennie wraca do 40 tyś Polaków z zagranicy. I są to zarówno lekkomyślni turyści jak i ludzie którzy wyjechali jakiś czas temu a wracają z emigracji z walizami ojro/funtów.

Z jakimi walizami ojro? Większość ludzi na emigracji ma pare tysi oszczedności, a jak ktoś mieszka od 20 lat zaagranicą to do PL nie wróci, bo tam ma już korzenie, rodzine, znajomych czy dom. W PL nie odnalazłby się już.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: cybermysz » 01 kwie 2020, 11:05

Część osób wracających z saksów może zainwestować w mieszkanie. Czy w Rzeszowie na rynku deweloperskim dojdzie do załamania, to wróżenie z kart. Do miasta cały czas napływa ludność. Jeśli ceny spadną, to tylko chwilowo, a potem wystrzelą znowu w górę. Planowałem w tym roku kupić mieszkanie deweloperskie i mam dylemat, czy poczekać na efekty kryzysu, czy kupować teraz. Dodatkowym utrudnieniem dla mnie jest podniesienie progu wkładu własnego do 20% przez niektóre banki. Ceny prawdopodobnie spadną, ale do końca nie wiadomo, kiedy, na jak długo i czy spadki będą znaczące. Kolejna kwestia - jak ktoś chce kupić mieszkanie w centrum, to może już ich nie być.
cybermysz
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 371
Na forum od: 16 cze 2019, 15:43

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Gallus » 01 kwie 2020, 11:20

cybermysz pisze:Część osób wracających z saksów może zainwestować w mieszkanie. Czy w Rzeszowie na rynku deweloperskim dojdzie do załamania, to wróżenie z kart. Do miasta cały czas napływa ludność. Jeśli ceny spadną, to tylko chwilowo, a potem wystrzelą znowu w górę. Planowałem w tym roku kupić mieszkanie deweloperskie i mam dylemat, czy poczekać na efekty kryzysu, czy kupować teraz. Dodatkowym utrudnieniem dla mnie jest podniesienie progu wkładu własnego do 20% przez niektóre banki. Ceny prawdopodobnie spadną, ale do końca nie wiadomo, kiedy, na jak długo i czy spadki będą znaczące. Kolejna kwestia - jak ktoś chce kupić mieszkanie w centrum, to może już ich nie być.


Jeżeli masz problem na etapie wkładu własnego w wysokości 20% i na pozostałe 80% chcesz wziąć kredyt hipoteczny, w obecnej niepewnej sytuacji w gospodarce która nie wiadomo kiedy i jak się zakończy to gratuluję odwagi.
Zakładam że masz pracę lub Twoja żona na tyle pewną że pomino lawiny zwolnień wam to nie grozi i będziecie mieć za co spłacać raty.
Gallus
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 29 sie 2019, 16:37

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: pixeolo » 01 kwie 2020, 11:58

Ten prog to raczej będzie 30%. ING właśnie wprowadził taką wartość.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 408
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: flycam.studio » 01 kwie 2020, 16:53

I nie bierze pod uwagę dochodu z DG.
Flycam Studio - Making you see more!
https://www.instagram.com/flycam.studio/
Inspekcje techniczno-budowlane, fotografia lotnicza.
Awatar użytkownika
flycam.studio
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 15 mar 2020, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: ArekDomin » 01 kwie 2020, 17:27

To może jeszcze ja się wypowiem. Pisul, moja firma nie poniesie żadnych strat przez wirusa, nikogo nie muszę zwalniać, nawet będę płacił teraz normalne składki ZUS bez żadnego odraczania.

I nawet bym nie pomyślał o zakupie mieszkania i to w ciągu paru lat.

A co dopiero ludzie którzy na tym kryzysie stracą. I to stracą dużo albo wszystko.

Obudź się pisul, skończyło się budowanie "maleństw".
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: flycam.studio » 01 kwie 2020, 19:57

ArekDomin pisze:To może jeszcze ja się wypowiem. Pisul, moja firma nie poniesie żadnych strat przez wirusa, nikogo nie muszę zwalniać, nawet będę płacił teraz normalne składki ZUS bez żadnego odraczania.


Jaka branża, jeżeli mogę zapytać?
Flycam Studio - Making you see more!
https://www.instagram.com/flycam.studio/
Inspekcje techniczno-budowlane, fotografia lotnicza.
Awatar użytkownika
flycam.studio
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 20
Na forum od: 15 mar 2020, 16:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: pisul » 02 kwie 2020, 2:07

ArekDomin pisze:...
Obudź się pisul, skończyło się budowanie "maleństw".

Arku więcej optymizmu ;)
Info z przed 16 godzin temu, maleństwo A1 będzie miało 55m.


Obrazek
źródło: https://www.facebook.com/40127703049737 ... =3&theater
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8564
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Koronawirus a gospodarka, deweloperka rozważania

Postautor: Gaya » 02 kwie 2020, 8:29

Ten kryzys wywołany korona wirusem zakończy się o wiele gorzej niż ostatni więc kto kupił mieszkanie w ostanim czasie lub dopiero planuje kupić to straci. Po zakończeniu tej pandemii ceny mieszkań pójdą ostro w dół- bardziej niż po ostatnim kryzysie.
Gaya
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 59
Na forum od: 16 sie 2019, 16:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości