[ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Nikoś » 16 sty 2020, 20:51

I co znowu kolejne stowarzyszenie które bedzie bronić czegoś co już dawno powinno powstać. Przebieg jest znany od 30 lat więc skończyć te gadanie o trawie i walorach przyrodniczych. Bo ta droga czy komus się podoba czy nie powstanie w przebiegu jaki wszyscy znamy, tylko że każdy dzień zwłoki to koszty i nic więcej.
Oby odrzucili te skargi i miasto mogło zacząc szukać finansowania na całośc lub nawet na 1 etap czyli most plus dojazd do Kwiatkowskiego i Podkarpackiej
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: RAMS » 16 sty 2020, 22:26

Realizacja planów sprzed 30 lat nie jest najlepszym pomysłem na przemyślany rozwój. Jeśli ta droga powstanie w tym przebiegu to będzie to najlepszy dowód na zacofanie stolicy innowacji.

O plusach i minusach szczegółowo dyskutowaliśmy kilka stron wstecz, nie chcę mi się powtarzać. Gazeta wyborcza zorganizowała na temat obwodnicy południowej debatę, o tytule "Którędy droga?" Problemem jest to że "MIASTO" nie potrafiło wyciągnąć właściwych wniosków i wytyczyło taki przebieg "DROGI" jaki mamy (specjalnie nie mówię o obwodnicy, bo nią nie będzie).
I wiecie co? Niech im te dotacje przepadają, oby następcy "BETONOWCÓW" wybudowali coś bardziej przemyślnego, co nie będzie przechodzić przez zalew w jego najszerszym miejscu i otworzy nowe tereny na inwestycje. Oby.
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: klamar1214 » 16 sty 2020, 23:06

Jak to było planowane to Budziwój był w Tyczynie i pozwolenia na budowę dawał do woli. Mój kolega jak budował dom to było w najbliższej okolicy 5-10 domów dzisiaj 150. I tak jak mówisz droga z S-ki i Boguchwały do Tyczyna i na Dynów a nie obwodnica.
A teraz trochę fantastyki...jakby przedłużyć ul.Matuszczaka na drugi brzeg? wiem że nierealne ale podyskutować można ;)
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Nikoś » 17 sty 2020, 12:48

RAMS pisze:Realizacja planów sprzed 30 lat nie jest najlepszym pomysłem na przemyślany rozwój. Jeśli ta droga powstanie w tym przebiegu to będzie to najlepszy dowód na zacofanie stolicy innowacji.

Czyli co nie budować i niech miasto stoi w korku ? :D Poludnie to też miasto i tez potrzebuje dróg, tam nie ma innej opcji co już wykazano na drogę która jest potrzebna i koniec.
RAMS pisze:Problemem jest to że "MIASTO" nie potrafiło wyciągnąć właściwych wniosków i wytyczyło taki przebieg "DROGI"
Nowy przebieg to jakieś 10 lat planowania i wojny papierkowej - dobre posunięcie na stanie w dalszych korkach
klamar1214 pisze:A teraz trochę fantastyki...jakby przedłużyć ul.Matuszczaka na drugi brzeg? wiem że nierealne ale podyskutować można
Co przez zakłady ex WSK :lol: oo to dopiero fantastyka,
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Adamerio » 12 lut 2020, 10:31

Budowy obwodnicy Rzeszowa nie ma na liście rządu PiS. Miasto: "Skończyła się kampania, wróciła rzeczywistość"


https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... zowac.html

Wśród obwodnic wytypowanych do dofinansowania przez polityków PiS nie ma rzeszowskiej drogi południowej. - Przed wyborami działacze PiS podkreślali, że są duże szanse na dofinansowanie obwodnicy. Ale kampania to jedno, a rzeczywistość drugie - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: jasiop » 12 lut 2020, 19:19

kampania to jedno, a rzeczywistość drugie - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Panie Chłodnicki - drogi krajowe /wojewódzkie/ to jedno a inwestycje miejskie drugie ... ;-)
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: Nikoś » 12 lut 2020, 20:32

To było do przewidzenia, że w wyborach obiecają wszystko a potem tradycja czyli figa.
A ten program ma takie same szanse na realizację jak i pozostałe inne czyli nikłe ... :D
Oby miasto nie odpuszczało i znalazło kase na tę droge, bo to nie tylko miasto ale wszyscy tej drogi potrzebują.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2328
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: jasiop » 12 lut 2020, 20:58

Ale to po prostu lista 100 inwestycji poniekąd centralnych na drogach krajowych /wojewódzkich/ a nie miejskich.
Jeśli się mylę poprawcie mnie ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1443
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: maks » 14 lut 2020, 16:27

Jeszcze w tym roku władze Rzeszowa chcą rozpocząć budowę tzw. Drogi Południowej, zwanej też południową obwodnicą miasta.


https://rzeszow.tvp.pl/46638726/co-z-po ... a-rzeszowa
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3566
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: [ul. Sikorskiego/Podkarpacka] Obwodnica Południowa

Postautor: patryk700i » 14 lut 2020, 17:43

No i się przeliczył, budowę ogłaszam za zakończaną :D
patryk700i
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 325
Na forum od: 24 cze 2018, 15:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości