[os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hartbex)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: pisul » 16 sty 2020, 15:19

Prefabrykowane sufity źle wyglądają? Przecież technicznie i estetycznie to całkowicie bez różnicy. I tak masz wytynkowany strop betonowy na gładko. Jedyna różnica jaka jest to przyspieszenie prac na etapie budowy.


Nie ma jeszcze oficjalnych wizualizacji 2 etapu. Byłem w pobliżu i zrobiłem troszkę lepsze zdjęcia:


Obrazek



Z koloru elewacji i rodzaju materiału użytego w wypełnieniu balkonów będzie spójny z poprzednim etapem:



ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: letowniak » 16 sty 2020, 18:16

pisul pisze:Prefabrykowane sufity źle wyglądają? Przecież technicznie i estetycznie to całkowicie bez różnicy. I tak masz wytynkowany strop betonowy na gładko. Jedyna różnica jaka jest to przyspieszenie prac na etapie budowy.

I głównie to przyspieszenie wpływa negatywnie na budynek, To opinia nie moja własna ale osób które budowały ten budynek. Szybkie zamknięcie budynku to szybki zysk jednak tylko dla inwestora nie dla mieszkańców, wszystko musi mieć czas aby doschną związać, budynek też pracuje, naturalnie osiada, szybko oddasz wyjdą pęknięcia i będziesz wąchał chemie. Wielka płyta zawsze będzie mniej trwalsza od wylewanego sufitu, normy na pewno spełnia, chociaż sam jestem ciekaw jak ten budynek będzie wyglądał po 10 latach użytkowania. mieszkańcy mają prawo wiedzieć że mieszkają w technologi wielkiej płyty ;P
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: pisul » 16 sty 2020, 19:48

Wielka płyta – prefabrykowany element konstrukcyjny, używany do modułowej budowy bloków mieszkalnych i innych budynków.
źródło:Wikipedia


Patrząc po starszych zdjęciach ściany nie były składane z gotowych płyty prefabrykowanych.
Widać po zbrojeniach ścian czekających na szalunek i betonowanie:


Obrazek


Ze zdjęć z filmu z drona widać też szalunek w około stropu i wylany beton:


Obrazek


Na innym zdjęciu widać szalunki, żółtą sklejkę i zbrojenia kolejnych stropów.


Obrazek



Więc jaka wielka płyta :D ?
Chyba się zagalopowałeś w krytyce?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: swiety » 16 sty 2020, 21:24

Letowniak czasami lepiej nic nie napisać niż pisać głupoty ;) Widzę, że czasy komuny u ciebie dalej żywe. Przecież używanie prefabrykowanych materiałów to norma. Poczytaj o czymś takim jak strop typu filigran też używane w Rzeszowie na budowie bloków. To też wielka płyta?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: letowniak » 17 sty 2020, 3:50

Wielka płyta w rozumieniu prefabrykaty, myślę tu o stropach lub ścianach. ja wiem że teraz wchodzą różnego typu "przyśpieszacze" na budowach, ale jeszcze norma to nie jest, raczej niewielki procent. Miałem przykład u siebie w miejscowości gdzie w tamtym roku szatnia klubu sportowego (budynek niewiele ponad 10lat) groziła zamknięciem przez nadzór budowlany, zastosowano jakieś prefabrykowane fundamenty i bloczki fundamentowe, budynek zaczął pękać.... remont w postaci drenu i podbijanie fundamentów coś ponad 30tys zł...

pisul zdjęcia z budowy żeby nie być gołosłownym, pewnie powyżej któregoś piętra stosowali. Nie twierdzę że to coś złego czy że nagle blok się posypie jak domek z kart, wręcz przeciwnie bloczysko wygląda na solidne bloczysko;P
Obrazek

Obrazek
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach
letowniak
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 374
Na forum od: 21 lip 2014, 1:55

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: Doniek » 17 sty 2020, 7:43

Stropy filigranowe gorzej tłumią sąsiadów z góry niż wylewane. Także jak tylko kiedyś bede zmieniał mieszkanie, bede zwracał uwagę na sufit bo słychać dosłownie kazdy mocnieszy krok.

Przecież technicznie i estetycznie to całkowicie bez różnicy. I tak masz wytynkowany strop betonowy na gładko

Czy aby na pewno tutaj deweloper tynkuje strop prefabrykatowy, czy zostawia gołe płyty do wykończenia we własnym zakresie co generuje dodatkowe koszty. Tylko nie pisz, że i tak bedzie ktoś robił podwieszany sufit bo nie wszyscy tak robią ;)
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: pisul » 17 sty 2020, 8:22

Gdy ktoś każdą swoją wypowiedz czy to w tematach o budowie dróg w Rzeszowie czy Parku Papieskim kończy zdaniem:




______________________________________________________________________________________________________________________________________
Hardkloc - developer oferujący mieszkania w najwyższej jakości klocach

Ma ogromny problem z wiarygodnością. Prawie każdy post pana Letowiaka tej inwestycji to bezzasadna krytyka i czarny pijar.
Zwykłe celowe działanie podważające jakość wykonania niemające nic wspólnego z faktami.
Nawet ta ostatnia wypowiedz no ręce opadają:



letowniak pisze:... Miałem przykład u siebie w miejscowości gdzie w tamtym roku szatnia klubu sportowego (budynek niewiele ponad 10lat) groziła zamknięciem przez nadzór budowlany, zastosowano jakieś prefabrykowane fundamenty i bloczki fundamentowe, budynek zaczął pękać....


To już nie jest rzeczowa krytyka tylko łączenie jakichś swoich wydumanych historii i sugerowanie innym słabą jakość użytych materiałów mająca zasiać niepewności a wręcz sugerowanie przyszłych problemów technicznych w tym budynku ... a takie wprowadzanie w błąd i szkodzenie wizerunkowi to już sprawa dla prawników.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: Tomek1991 » 17 sty 2020, 8:53

Spokojnie pisul, przecież letowniak regularnie powtarza , że te klocki są najwyższej jakości. Mieszkalem kiedyś w bloku hartbeksu i nie mogę się przyczepić do jakości wykonania ;)
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: swiety » 17 sty 2020, 9:34

Doniek pisze:Stropy filigranowe gorzej tłumią sąsiadów z góry niż wylewane. Także jak tylko kiedyś bede zmieniał mieszkanie, bede zwracał uwagę na sufit bo słychać dosłownie kazdy mocnieszy krok.


To dziwne bo w opisie takich płyt znajdziesz : "Wykazują wysoką izolacyjność akustyczną". Strop filigranowy tez jest wylewany, pierwsze idzie gotowa zbrojna płyta na co zalewany jest beton .
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hart

Postautor: on_ » 17 sty 2020, 11:54

Tak kolego _pisul krytyka tego właśnie dewelopera pod która ja również podpisuje się obiema nogami i rekami.
I to nie tylko za wątpliwej urody architekturę stawianych budynków ale również za podejście do tzw. "petenta" którego często gęsto traktuje się "z góry".
Jak choćby prośbę mieszkańców ulicy Małopolskiej o przyciemnienie ledowego, ostro migoczącego baneru na dachu NP dającego w ich mieszkaniach wrażenie dyskoteki których traktowano jak zło konieczne to mało powiedziane, już nie wspominając o negocjacjach jakie prowadzono z nimi w momencie planowania NP gdzie obietnic była cała masa a rzeczywistość pokazała swoje.
Sprawy ogrodzonej przestrzeni kwadratowej, bypassu na Witosa czy tez działki przy Bulwary Park również chluby temu konkretnie inwestorowi nie przynoszą, czyniąc raczej wrażenie dziwnej uległości miasta wobec realizowanych przez niego zamierzeń.
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości