Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Informacje o planowanych inwestycjach mieszkaniowych.

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: Arrival » 08 sty 2020, 13:14

bartek86 pisze:Może warto sprzedać obecne mieszkanie i szukać gdzieś na uboczu koło 100m2 :) druga sprawa to kupując od "anonimowych" deweloperów jest duże ryzyko, już o kilku przypadkach słyszałem i wtedy z problemem zostajesz sam ;/


To jest scenariusz, który w tym momencie mocno rozważam. Liczyłem na mieszkania premium w centrum, ale nie mam czasu na czekanie kolejnych kilku lat. Potrzebuję większego lokum, a nawet u budżetowych deweloperów chcąc mieć miejsce postojowe, komórkę i te 3-4 pokoje, trzeba zapłacić min 400k. Za te pieniądze mogę mieć szeregówkę, która ma wszystkie wady mieszkania, ale mam 2x większą powierzchnię i garaż albo chociaż prywatne miejsce przed domem gdzie nikt nie będzie obijał mi każdego dnia drzwi ;). Trochę szkoda bo lubię mieszkać wysoko, ale wszystko ma swoją cenę :D.

Co do anonimowych deweloperów to masz rację, ale wszystko da się sprawdzić. Poza tym ludzie miewali problemy i z tymi większymi.

Najlepsza opcja to znalezienie kilku osób, które mają podobny cel i zbudowanie szeregówek "samodzielnie". Nie jest to tak skomplikowane jak budowa bloku, wszystko da się sprawnie ogarnąć i wtedy cena wyjdzie jeszcze lepsza. Problem jest tylko, żeby znaleźć te 5-6 osób, z których żadna po drodze nie zrobi problemu ;).

A i z innej beczki jeśli chodzi o ryzyka związane z szeregówkami. Nie będę pisał gdzie, ale dostałem oferty inwestycyjne z możliwością zakupu szeregówki przerobionej na 7-8 mikrokawalerek pod wynajem dla studentów czy pracowników tymczasowych. Ten sam deweloper reklamuje te szeregówki jako idealne dla rodzin itp ;). Nie mam nic do studentów, ale kupujesz mieszkanie i za ścianą zamiast mieć jedną rodzinę to masz 7-14 obcych osób, które nie traktują tego miejsca jak swojego domu.
Słabe postępowanie ze strony dewelopera. Wiem, że teoretycznie nikt nie zabroni nikomu w przyszłości przerabiania gotowej szregówki na coś takiego, no ale niesmak zostaje ;).
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: Arrival » 08 sty 2020, 13:32

parawan pisze:nie ma takiej mozliwosci, zeby w tych pieniadzach wybudowac, a co dopiero sprzedac, ale zycze powodzenia :)


Da się da :). Tylko trzeba to ogarniać, a nie zlecić całość peirwszej lepszej formie z olx.
Poza tym - nawet jeśli to by kosztowało i 3500 za m2 to jest to nadal dużo lepsza oferta niż większość mieszkań w blokach.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: yreks » 08 sty 2020, 21:20

bartek86 pisze:3k za szeregówki? teraz to się robi z jednej szeregówki dwie :)... a że mieszkania i stan wykonania 100 razy gorsze od zwykłej mieszkaniówki (chodzi głównie o użyte materiały) to już inna sprawa.

Dlaczego uwazasz ze stan wykonczenia o wiele gorszy. Uogolniasz. O uzytych materialach mozna sie dowiedziec i samemu, porownac. Nie wszyscy deweloperzy buduja tak samo.
yreks
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 130
Na forum od: 16 sie 2017, 8:39

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: bartek86 » 09 sty 2020, 10:39

yreks: oczywiście, że nie wszyscy budują tak samo, mój post nie miał na celu atakowanie deweloperów. Jeżdżę od ponad 4 lat po budowach, po dużych inwestycjach, po szeregówkach, po bliźniakach i uwierz mi na słowo, że cena 2500zl za m2 jest może i super, ale materiały raczej nie najlepsze, rozmawiam z kierownikami, elektrykami i 90% z nich twierdzi, że nigdy by nie kupiło tego co się buduje. Twierdzą, że lepiej budować samemu i wtedy masz wpływ na wszystko, w Rzeszowie to może z 3-4 deweloperów jest, którzy jakiś poziom trzymają, reszta to buduje i ciśnie ile może, żeby z m2 wyciągnąć max. Nie trzeba być fachowcem, wystarczy regularnie jeździć na budowy i patrzeć na wykonanie. Wiesz mi, że jadąc po kosztach problemy zaczynają się dla mieszkańców już zaraz po zakupie. Jeden przykład, nie podam nazwy, ale deweloper oddał blok i okazało się, że był cały dach źle wykonany i na ostatnich piętrach ciągle wychodziła woda, inny przykład to poczytaj wątek o osiedlu Korona, ja znam z 20 przypadków o problemach ludzi po zakupie mieszkań (większość to szeregówki). To jest temat rzeka :) więc żeby się z Tobą nie kłócić i wymieniać postami dodam, że to moja prywatna opinia i szanuję twoją, mimo wszystko przystanę przy swojej.
Najlepiej zrobić jak mówi Arrival, jak masz działkę dogadać się z kimś i wybudować samemu za 3,5-4k (i tak taniej niż deweloper), masz wtedy wszystko pod kontrolą, jedyny warunek musisz mieć swoją działkę w Rzeszowie albo okolicy.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: ekonomista » 10 sty 2020, 9:43

ekonomista pisze:Info: po raz piąty SKO uchyliło WZ wydaną na teren na południe od Spacerowej (w sumie przy Spacerowej to już szóste uchylenie). - w kolejce do uwalenia czekają już kolejne WZetki

Aktualizacja: szósty raz SKO uchyliło WZ wydaną na teren na południe od Spacerowej. Dodatkowo zostały wskazane nowe nieprawidłowości. (w sumie przy Spacerowej to już bodajże ósme uchylenie) <--podaję jakby ktoś czekał na tę inwestycje
ekonomista
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 01 sie 2017, 21:01

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: kado7 » 10 sty 2020, 14:22

Orientuje się ktoś co będą budować przy ul. Strażackiej na przeciwko osiedla Szerbud-u i gabinetu Rudek?
kado7
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 19 sie 2015, 14:53

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: Łukasz Ziemiański » 10 sty 2020, 15:16

kado, wskaż mi dokładnie miejsce o które chodzi to postaram się odpowiedzieć kto tam buduje.
Pomogę znaleźć Ci najlepsze oferty z całego rynku pierwotnego i to za darmo. Napisz lub zadzwoń :)
Awatar użytkownika
Łukasz Ziemiański
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 26 lis 2018, 12:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: kado7 » 10 sty 2020, 15:33

Załączniki
strazacka.jpg
strazacka.jpg (258.19 KiB) Przeglądany 4129 razy
kado7
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 19 sie 2015, 14:53


Re: Zapowiedzi nowych inwestycji mieszkaniowych

Postautor: Tomek1991 » 12 sty 2020, 17:06

Arrival pisze:
Tomek1991 pisze:Arrival, pokaz mi inwestycje gdzie m2 w stanie deweloperskim kosztuje poniżej 3 tyś ;)


Pierwsza lepsza z ogłoszeń. Wczoraj widziałem jeszcze coś na Słocinie, ale mozliwe, że tak jak @bartek86 pisze - to było piętro+poddasze użytkowe. Zgadzam się z tym, że to najgorsza opcja. Chyba nie ma nic gorszego niż dwuosobowa wspólnota mieszkaniowa kiedy się źle trafi ;).

https://www.otodom.pl/oferta/najtanszy- ... bf42da8637 - surowy zamknięty, w innym ogłoszeniu było info o tym, że deweloperski +100k. Wychodzi poniżej 3k za m2.

A jeśli chodzi o te "mieszkania w szeregówkach" to praktycznie wszystko poza centrum da się wyrwać poniżej 3k. Nie wnikam tu już w dyskusje o lokalizacji, każdy ma inne preferencje. Nadal jest to administracyjnie Rzeszów.

https://www.otodom.pl/oferta/nowe-miesz ... 754d026793 - zaznaczone, że deweloperski. Niecałe 2500 zł/m2.
https://www.otodom.pl/oferta/nowosc-dwa ... 754d026793
https://www.otodom.pl/oferta/dwupoziomo ... 754d026793
https://www.otodom.pl/oferta/rodzinne-m ... 754d026793 - to chyba nie jest w Rzeszowie tylko ściemniają z Dębicką ;).

Szeregówki bliżej miasta to są okolice 4k zł/m2 za deweloperski np:
http://www.domex-rzeszow.com.pl/warnenczyka/ - 4,6k za m2

Fakt, da się tanio.
Tylko jaki jest komfort mieszkania w takiej "szeregówce" z dwoma mieszkaniami w segmencie, na uboczu miasta z nikłą infrastrukturą (?).
Sam bym się na to nie zdecydował. Jak chce się lepiej to trzeba dopłacić.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości