[os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno I-II etap (2x55m) (Hartbex)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: swiety » 03 paź 2019, 21:40

^^ Dobry przykład, ale wróćmy na lokalne podwórko i przykłady z lokalnych inwestycji deweloperskich. Kto lepiej dba o zagospodarowanie terenu wokół bloków?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: RAMS » 03 paź 2019, 21:55

https://roslinowo.pl/Brzoza-brodawkowata-DUZE-SADZONKI-Betula-pendula
pierwszy linki z google. 2,5m-3m sadzonka brzozy około 300zł

Jakość terenu pomiędzy budynkami trzyma poziom, ale czy te kilkanaście-kilkadziesiąt sadzonek drzew kosztowały by dewelopera krocie? No nie.
Widzę tam kilka iglaków przy klatkach, może podrosną za parę lat, a na środku będzie nadal pustawo..

Kto lepiej dba o zagospodarowanie terenu wokół bloków?
Odpowiem pół żartem, pół serio np. mieszkańcy osiedla Kmity. Tam sporo wiejskich/babcinych ogródeczków pomiędzy blokami. (i są drzewa!) ;) :D
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: porteño » 04 paź 2019, 23:55

bezczas pisze:Doskonale zdaję sobie sprawę, że o gustach się nie rozmawia i rozumiem, że to co podoba się jednemu nie musi podobać się drugiemu.
Uważam, że chwalenie lub krytyka architektury, kolorów, kształtu itd..., jest normalną ludzką przywarą (sprawa gustu). Jednak czytając wypociny niektórych, np:
porteño pisze:W tej inwestycji wszystko jest fatalne - od kształtu i bryły bloków, poprzez lokalizację, kolory, materiały po zieleń i ławki wokół. Wygląda to jak kamienista pustynia o zimnych barwach, metalowe ławki bez oparcia, sztuczna roślinność i morze szarości. Za darmo bym się tam nie przeprowadził.

to czasami zastanawiam się, jak ma wyglądać idealne osiedle. Uważam też, że krytyka użytych materiałów i pisaniu o nich, że są "fatalne" powinno być poparte jakimiś danymi. Tak jak pisałem, architektura to sprawa gustu, ale jakość możemy porównać i tutaj na sprawy gustu nie ma miejsca.
Mam prośbę do Pana "porteño", proszę wrzucić do tego wątku jedno zdjęcie klatki schodowej dowolnego bloku w Rzeszowie, gdzie wg Pana użyto lepszych materiałów wykończeniowych.
Osoby piszące o sztucznej zieleni, proszę o wrzucenie zdjęcia ukazujące tą imitację. Ja przyznaje, że ostatnio nie byłem na inwestycji i jestem ciekaw w którym miejscu developer posadził sztuczne krzaczki (czy wszystkie nasadzenia są sztuczne?).

;)

Po pierwsze krytyka nie jest żadną przywarą. A po drugie wyrażałem wyłącznie własny gust, nic nie pisałem o "jakości", bo ta ma się nijak do wyglądu całej inwestycji. Najdroższy materiał wcale nie musi być estetyczny. Jak dla mnie te materiały nadają się bardziej na biuro, tudzież urząd, a nie blok, który powinien być przytulny. Roślinność wygląda sztucznie poprzez te wszechobecne kamienie (co za idiotyczna moda z trawników robić jakieś połacie kamieni?). Nie wiem, jak się wkleja zdjęcia, więc nie będę się tu gimnastykował, ale większość osiedli z naturalną roślinnością i parkami wokół (Tysiąclecia, Dąbrowskiego itd.) ma przyjemniejsze otoczenie od tych kamieni i cmentarnych ławek.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: kapcie » 21 paź 2019, 9:52

czy ktoś z mieszkańców odbierał już platformy garażowe? cena za przeglądy i koszt miejsca parkingowego wg mnie jest o wiele za wysoka, co o tym myślicie?
kapcie
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 16 lut 2019, 14:58

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: Patriot » 22 paź 2019, 11:18

Jezeli ktos 'ceni' sobie wygode w postaci nie odsniezania auta w zimie i nie wsiadanie do nagrzanego w lecie to taka platforma/miejsce parkingowe jest dobrym rozwiazaniem a koszt przegladu raz do roku dziury w portfelu chyba nie zrobi. Co do ceny to 40,000 za 2 miejsca to taniej jak 2 mejsca osobno w innych inwestycjach, oczywiscie jezeli ktos posiada/bedzie parkowal 2 auta.
Patriot
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 mar 2019, 1:24

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: kapcie » 22 paź 2019, 20:21

Raz do roku jest przegląd udt, a co 3msc przegląd gwarancyjny za 180 zł + koszt za garaż na msc 120 zł
kapcie
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 16 lut 2019, 14:58

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: myslo1980 » 23 paź 2019, 12:35

Z tego co wiem to platformę można odłączyć, zgłosic do udt i nie płacić przeglądow (jeśli narazie ma się tylko jeden samochód i nie planuje zakupu drugiego). Ciężko się od developera coś na temat tych platform dowiedzieć.
myslo1980
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 23 paź 2019, 12:26

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: Toya » 24 paź 2019, 4:37

@kapcie koszt utrzymania platform rzeczywiście spory, ale wynika pewnie ze skomplikowanego mechanizmu, który trzeba regularnie konserwować aby bezawaryjnie i bezpiecznie działał. Ciężko porównać koszty do innych garaży, bo w Rzeszowie takie platformy to nowość. Trzeba by pytać o koszty na większym forum niż rzeszowskie.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 267
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: WoJa » 29 paź 2019, 14:04

Czy ktoś tam już mieszka/wykańcza. Na Bulwary Park w nocy w 30% okien światła, na Pobitnie ciemność...
WJ
WoJa
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 453
Na forum od: 01 gru 2016, 12:05

Re: [os. Pobitno] Nowoczesne Pobitno - (2x55m) (Hartbex)

Postautor: forfit » 29 paź 2019, 15:08

Może dlatego że cały czas bardzo mała ilość mieszkań sprzedana ;)
forfit
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 36
Na forum od: 06 lis 2018, 9:50

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości