[ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgroup)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Tomek1991 » 20 sie 2019, 20:03

Pisul, o ile dobrze pamiętam, to Ty na tym forum jakiś czas temu przyklasnąłeś użytkownikowi, który chciał zaoszczędzić na kupnie miejsca postojowowego i korzystać z parkingu publicznego. Wszakże miasto wybuduje za publiczne pieniądze kolejny poziom parkingu i miejsc nie zabraknie :lol:
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: pisul » 21 sie 2019, 21:54

W dzisiejszym artykule w Super Nowościach jest przedstawione stanowisko miasta o inwestycji i proteście:


... Władze miasta – jak twierdzi rzecznik ratusza – nie są w stanie nic zrobić w tej sprawie. – Działka jest prywatna. Na nie swoim terenie nie możemy inwestować – przekonuje Maciej Chłodnicki. – Mieszkańcy bloków przy ul. Lenartowicza mogą parkować swoje auta na ogólnodostępnym parkingu przy hali Podpromie lub na parkingu obok Olszynek.

Mieszkańców te wyjaśnienia nie zadawalają, bo teraz na pobliskim skwerze mają miejsca do parkowania ...


źródło: http://supernowosci24.pl/mieszkancy-ocz ... wiezowiec/


Na takie wieści czekałem ;)
Swoją drogą podawać za koronny argument że - "na pobliskim skwerze mają miejsca do parkowania"?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Nikoś » 22 sie 2019, 10:39

Zawsze właściciel może teren utwardzić i ogrodzić i zrobić parking ale płatny do czasu rozpoczecia budowy :D i ciekawe co wtedy
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Grzegorz44 » 28 sie 2019, 0:43

Tyle, że tam miał być parking obiecany przez miasto, ale w tzw. międzyczasie ktoś odzyskał działkę i sprzedał deweloperowi. Trudno dziwić się mieszkańcom, że im się to nie podoba. Nie muszą analizować tego prawnie - reagują emocjonalnie. A obstawione w czasie meczy w hali wszystkie okoliczne ulice są faktem. Ratusz ma to gdzieś.
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 295
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Arrival » 28 sie 2019, 10:27

Szczerze mówiąc nigdy nie rozumiałem tych problemów z parkowaniem i koniecznością parkowania blisko. Co ma ratusz poradzić na to, że ktoś kupił mieszkanie przy którym trudno jest zaparkować? Albo że dookoła się ogólnodostępne miejsca i inni ludzie na nich parkują. Zajmowanie cudzych działek i późniejszy płacz z przyzwoitości pominę.

Może jestem dziwny, ale nie raz jechałem do innych miast na jakąś imprezę masową i wiedząc, że blisko będzie sajgon z parkowaniem - po prostu parkowałem i 5 km dalej. Jeśli mam czas to się przejdę te 40 minut, jeśli nie było czasu no to komunikacja/taxi.

Sporą część życia mieszkałem w domu i byłem przyzwyczajony, że auto stoi 2 metry od drzwi wejściowych. Przeprowadziłem się do bloku i zaczęły się problemy z parkowaniem. Jeśli nie mam miejsca pod blokiem no to parkuję sobie np. 2 km od niego, zabieram dzieciaka i idziemy. Nie ważne czy pada, sypie itp. Przecież to nie są odległości. Sąsiedzi za to za wszelką cenę chcą parkować tuż przy wejściu. Nie ważne czy trawnik, czy ścieżka rowerowa, droga pożarowa - zawsze znajdzie się ktoś kto musi mieć oko na samochód z okna mieszkania. Paranoja.
Kiedy wykańczałem mieszkanie podobnie było z ekipami remontowymi. Parking mamy kawałek od wejścia do klatki. Niektórzy za wszelką cenę musieli sobie podjechać pod same drzwi, rozwalając wszystko dookoła. Tak jakby wielkim problemem było przenieść trochę płytek, paneli czy mebli przez te 100-200 metrów.

No ale czego się spodziewać po tym społeczeństwie. Skoro nawet pod sklepami typu lidl/biedronka widać zawsze ludzi, którzy najchętniej wjechali by do środka. Albo zastawiających wyjścia ewakuacyjne. Paranoja.

Mieszkańcy okolicy niech się walną łbem o ścianę. Zamiast podziękować właścicielowi działki, że przez tyle lat mieli darmowy parking i dać czekoladki/flaszkę, to jeszcze potrafią mieć pretensje.

A to, że miasto obiecywało to jest już inna para kaloszy. Polityk każdą pierdołę wciśnie ludowi, byle tylko głosy zdobyć.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Nikoś » 28 sie 2019, 12:03

Problem w tym miejscu jest to że obok jest hala sportowa na 4k kibiców, do tego stare bloki gdzie było pare miejsc parkingowych i jakoś to działało.
A teraz każdy ma auto jak nie dwa czy trzy w domu, plus nowe budynki które usilnie powstają dookoła. Nowe mają te przewagę że oferują miejsca w hali podziemnej (płatne) ale jednak to coś.
Tylko co innego postawić auto i się przejśc jeśli jest ten parking gdzieś blisko, a tu ?? gdzie na dole na parkingu też co raz słabiej z miejscami. Innych opcji brak
I nie mieszajmy dostawy wyposażenia bo niby 100 metrów ale jednak z meblami to średnia przyjemność takiego spaceru
A tu mieszkańcom nie zostało nic, tylko zacząć poszukiwania miejsca gdzie by można było na nowo parkować
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: pisul » 28 sie 2019, 13:30

Tyle że hala sportowa rzadko coś organizuje. Mecze siatkówki znowu nie tak często.


Jak miasto mogło obiecać prywatny parking tylko dla mieszkańców jednego bloczku jak w bliskiej odległości 2 duże parkingi? To się nie dodaje.


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Arrival » 28 sie 2019, 13:47

Nikoś pisze:A teraz każdy ma auto jak nie dwa czy trzy w domu, plus nowe budynki które usilnie powstają dookoła. Nowe mają te przewagę że oferują miejsca w hali podziemnej (płatne) ale jednak to coś.

No to trzeba myśleć przy wyborze mieszkania, a jeśli ktoś tu mieszka od 100 lat to już była jego decyzja, że nagle w domu pojawiło się więcej samochodów. Mnie bardzo korci weekendowa zabawka, ale póki mieszkam w bloku to jej nie kupię bo nie będzie jej gdzie trzymać. Mamy jeden samochód co jest trochę uciążliwe, ale decydując się na mieszkanie w bloku świadomie z drugiego zrezygnowaliśmy.
Dokładnie tak jak piszesz - coś za coś. Nie ma na świecie miejsca gdzie możesz mieszkać w centrum największego miasta w danym rejonie i móc tam sobie bez problemu i za darmo parkować 1-2-3 samochody. Nie da się. Albo mieszkasz w centrum i rezygnujesz całkiem z auta (po coś w końcu w tym centrum się mieszka) albo jeśli chcesz mieć samochód to szukasz na przedmieściach i kupujesz sobie 2-3 miejsca w hali garażowej.

Nikoś pisze:Tylko co innego postawić auto i się przejśc jeśli jest ten parking gdzieś blisko, a tu ?? gdzie na dole na parkingu też co raz słabiej z miejscami. Innych opcji brak

Tylko o tym trzeba myśleć w momencie zakupu samochodu, a nie nagle obudzić się z ręką w nocniku. Mieszkania w centrum są na tyle dobrze wyceniane i do sprzedaży i pod wynajem, że to naprawdę nie jest problem się ich pozbyć w dobrej cenie i kupić sobie coś podobnego w miejscu bardziej przyjaznym posiadaniu samochodu. Zawsze myślałem, że po to się kupuje mieszkanie zamiast budowac domu, żeby być bardziej mobilnym w razie konieczności wykonania jakiejś zmiany w życiu.

Nikoś pisze:I nie mieszajmy dostawy wyposażenia bo niby 100 metrów ale jednak z meblami to średnia przyjemność takiego spaceru

Nosiliśmy wszystko (meble, płytki, drzwi wewnętrzne, kabinę, pralkę, kibel, lodówkę) z ponad 100 m z parkingu. Mało tego, w momencie wykańczania mieszkania nie było jeszcze czynnej windy, a mieszkanie w praktyce jest na 6 piętrze, więc potem wszystko schodami. Zajęło nam to z pół dnia (2 osoby) i nie wspominam tego jako jakieś wielkie wyzwanie. Na pewno nie było to na tyle ciężkie, żebym samochodem wjeżdżał na chodnik czy trawnik pod klatką, co niektórzy sąsiedzi potrafili robić nawet kiedy winda już działała.

Cała dyskusja to spory OT. Ale podsumowując - chcesz mieć samochód - nie mieszkaj w centrum. Jeśli już mieszkasz to zmień mieszkanie albo sprzedaj auto. Nie można mieć wszystkiego. Albo można, ale to kosztuje, a ludzie chcą mieć wszystko i najlepiej, żeby im inni za to zapłacili.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Tomek1991 » 28 sie 2019, 15:37

Kto ma zaplacic za darmowy parking w centrum miasta dla mieszkańców okolicznych bloków ?

Podatnicy?

Kompromisem byloby wykupienie tego terenu przez spoldzielnie lub jakis prywatny podmiot i wynajmowanie miejsca parkingowego za kwotę adekwatna do ceny zakupu terenu ;)

To, ze ten problem dotyczy bloków kolo parkingu na Podpromiu to już szczyt lenistwa mieszkańców.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul.Lenartowicza/Podpromie] Capital Towers Residence(Mgr

Postautor: Nikoś » 28 sie 2019, 16:07

Tomek1991 pisze:Kompromisem byloby wykupienie tego terenu przez spoldzielnie lub jakis prywatny podmiot i wynajmowanie miejsca parkingowego za kwotę adekwatna do ceny zakupu terenu
Wystarczyło by aby wspólnota, czy dany blok zrobiły zrzutkę. Ale to nie mała kasa, więc lepiej dziamolić że miasto winne
pisul pisze:Tyle że hala sportowa rzadko coś organizuje. Mecze siatkówki znowu nie tak często.
A czy tylko siatka ? a inne imprezy ? i zobacz ile się buduje wkoło. Po drugiej stronie mostu tez jest planowany blok więc za chwile tam też się nie da zaparkować
Dobrze że wisłok wysycha to będą nowe miejsca parkingowe z myjnią :twisted:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości