[al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: bystry » 20 sie 2019, 20:22

A gdzie ten zapowiadany park tematyczny? Jakoś go na razie nie widać?
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: RAMS » 20 sie 2019, 20:43

Nie tylko deweloper i najemcy lokali, bo żeby ogarnąć całościowo dobrze przestrzeń w około przystanku, skrzyżowania robiąc m.in. schodki terenowe, rampy, małą architekturę, jednolitą/zróżnicowaną nawierzchnie architekci musieliby zrobić to w porozumieniu z miastem, żeby to wszystko wyglądało na spójnie zaprojektowane, a nie ucięte tam gdzie jest geodezyjna granica działki. Po prostu z pewnymi elementami musiano by wkroczyć na miejską działkę, a tak to mamy piękną barierę w przestrzeni w postaci murku oporowego i skarpy :roll: Gdyby był uchwalony MPZP z szczegółowymi zapisami to po pierwsze nieprzekraczalne linie zabudowy wyznaczyły by potencjalny narożnik budynku, a po drugie z całego terenu można by wydzielić własnie małe fragment zarezerwowane pod plac publiczny na którym nie można by lokalizować miejsc postojowych, co więcej można by nakazać pewne ogólne założenia estetyczne co do nawierzchni, lamp, ławek. Nawet jeśli architekci mieli dobre intencje na etapie koncepcji (bo mogli chcieć tam zrobić taki placyk, tego nie wiemy) to nie było takiego obowiązku odgórnie nałożonego przez MPZP, stąd możliwe że w kolejnych etapach inwestycji jak zabrakło im miejsca na dodatkowe mp to poszli po najmniejszej linii oporu. A jak od początku w koncepcji architektów brakowało jakiegokolwiek chodnika w kierunku przystanku/skrzyżowania, bo szukali % do spełnienia min. powierzchni terenu biologicznie czynnego, bądź nie było na to pieniędzy w budżecie projektu to przy poprawnie zrobionym MPZP trzeba by to wykonać i już. Miasto na swojej części, deweloper na swojej. Mam nadzieje, że wyraziłem się wystarczająco zrozumiale Nikoś. ;)

littlemonster00 - nie dziwi...
Tomek1991 - brutalna prawda.
bystry - może to jest to obniżenie między parkingiem, lub za parkingiem w kierunku bulwarów.

PS. Szanowne koleżanki i koledzy z Blok Architekci jeśli czytacie - to wiedzcie, nie mam w tym wpisie złych intencji i rozumiem, że czasem na pewne rzeczy brakuje czasu, "czasem się nie da, bo..", ale tutaj mocna wtopa z tym dojściem do budynku..
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: gozdzik » 21 sie 2019, 13:11

To powinno mieszkańców zainteresować :D

Jeszcze jeden wieżowiec może dopełnić zespół zabudowy „Bulwary Park”


http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=5625 ... &pagebl1=5
gozdzik
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 15 sty 2018, 18:42

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pixeolo » 22 sie 2019, 14:48

Dopełnienie od strony południowej. Czyli kupujesz sobie mieszkanie na podstawie wizualizacji, deweloper chwali bliskość parku zieleni, po czym okazuje się, że z widoku na słońce nici, bo wcisną kolejny blok. Jak rozumiem, przeciwników planowania miasta to nie przekonam, że brak planowania to strzał w stopę mieszkańców, czyli nas wszystkich.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: RAMS » 22 sie 2019, 17:37

Pisząc o braku dojścia do budynku miałem na myśli oczywiście pas usług zlokalizowany w parterze budynku równolegle do Powstańców Warszawskich, bo już dostaje wiadomości prywatne, że piszę o tej inwestycji jakbym tam nigdy nie był... jestem w pobliżu bardzo często. Wejścia do klatek mieszkalnych owszem są, ale w głębi działki przy ul. Hetmańskiej. Zobaczycie, że ludzie i tak wydepczą swoje ścieżki "na skróty", bo nie będzie im się chciało chodzić na około.

PS. pixeolo - Czy mi się zdaję czy straciłeś własnie status moderatora? Czyżby za pisanie prawdy? :) ;)
Awatar użytkownika
RAMS
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 111
Na forum od: 09 sie 2019, 15:35

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: bogdanoo » 22 sie 2019, 19:28

RAMS,

pixeolo sam zrezygnował - zobacz temat w dziale na samej górze forum na stronie głównej.


btw. okropnie wyglądają te samochody przy głównej ulicy...
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Nikoś » 23 sie 2019, 10:58

To czy będzie dojście po trawniku czy schodkach to czas pokaże, póki co jakieś zielsko sadzą na tej skarpce przy przystanku. Ale i tak najlepsze miejsce to trawnik za parkingiem. Ciekawe jak długo będzie tylko trawą a potem pseudo parkingiem, bo już teraz tam problemy z parkowaniem a jak wszyscy się wprowadzą :D pllus okoliczne zakłady
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Sandvik » 29 sie 2019, 1:37

Czy wie ktoś ile będzie wynosić miesięczny czynsz?
Sandvik
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 sie 2019, 1:32

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: ian » 30 sie 2019, 9:33

Na stronie inwestycji pierwsza z kamer pokazuje jakąś nową budowę. Przypomina rozpoczętą budowę z okolic ul. Grabskiego, tą przy samym Wisłoku.
Załączniki
bp30082019kamery.png
bp30082019kamery.png (382.57 KiB) Przeglądany 3409 razy
ian
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 03 kwie 2017, 9:51

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Jaskobrot » 30 sie 2019, 15:43

A ja mam 1 kamere BP. Druga znikla. Zmienili jej adres?
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1508
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości