[ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: patka » 26 mar 2019, 13:37

Mało prawdopodobne wydaje się to, abyśmy co miesiąc płacili prawie 500 zł opłaty stałej. Ja to rozumiem tak, że ta opłata jest naliczona od początku użytkowania ciepła z Mpec. Ciepło u nas zostało uruchomione pod koniec października i do 28 lutego zużyliśmy 158,1 m3. Cena za 1m3 to 3,1 zgodnie z fakturą. Daje to w moim przypadku około 490zł. Ale jest to cena za zużycie za 5 miesięcy w sezonie grzeweczym, a nie za jeden miesiąc. Dobrze myślę? :roll:
patka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2019, 19:35

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 26 mar 2019, 13:59

Rozliczenie otrzymaliśmy za 2m-c!.od stycznia do konca lutego. czyli średnio 250zł miesięcznie stała opłata + 71zł x ilość zużytego GJ. Taryfy P2 do której zostaliśmy przypisani, nie można zmienić przez kolejne 5lat!(jest to zapewne czas, przez który spłacimy budowę lini CO). Czyli taka mała ukryta opłata :D
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: patka » 26 mar 2019, 15:30

A mi powiedziano w administracji, że jest to zużycie od początku użytkowania. Przecież na fakturze istnieje zapis "Stan początkowy 0,000". 3 stycznia nie miałam zużycia 0,000 skoro mieszkam od początku listopada. A ta data 03.01.2018r jest na fakturze chyba dlatego, że w tym dniu DROM s.c. podpisał umowę ze Społdzielnią Mieszkaniową PROJEKTANT na administrowanie nieruchomościami, dlatego nie mogą podać na FV daty wstecznej. Ponadto żeby ubiegać się o przepisanie własności musimy mieć uregulowane wszystkie opłaty od momentu odebrania kluczy. Więc jak, opłaty do 03.01 mamy anulowane? No raczej nie. Pytałam też do kiedy mamy to zapłacić, to Pan w Administracji powiedział, że jeśli zależy mi na szybkim przepisaniu własności to czym prędzej, więc tym bardziej są to opłaty za całość, a nie tylko za 2msc.

Ale widzę, że każdemu mówią co innego...
patka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2019, 19:35

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: patka » 26 mar 2019, 15:36

Właśnie teraz rozmaiwałam z Panią z Administracji (p. Rejman) i kwoty podane na fakturach są od POCZĄTKU UŻYTKOWANIA a nie za 2 msc. Pani mówiła, że ta data wprowadza w błąd ale nie mogli podać innej bo tak jak myślalam, od tego dnia mają umowe z DROM. Ale to jest opłata za całość, a nie od 3 stycznia.
patka
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2019, 19:35

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 26 mar 2019, 15:40

Oby tak było jak piszesz...
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: magda07841 » 27 mar 2019, 10:06

Odnośnie rozliczeń c.o. Opłata zmienna została naliczona od faktycznego zużycia u mnie 7,7GJ x67 zł czyli 514 zł. W kwestii opłaty stałej.. Zostały naliczone za 2 miesiące. Na fakturze są rozliczone w m3(błąd Pani z księgowości Projektanta). Powinny być tam wpisane m2. Czyli każdy z nas miesięcznie będzie miał opłatę stałą w wysokości 1/2z tej którą dostaliśmy w pierwszym rozliczeniu. U mnie to 594 zł czyli będzie 297 zł co miesiąc. A dlaczego tak dużo?? Po pierwsze grupa taryfowa. Po drugie.. Czy wiedzieliscie wcześniej, że do opłaty stałej za c.o będą wliczane powierzchnie balkonów, loggi i piwnic???? Bo tak właśnie mamy je wyliczone.. U mnie przy dwóch balkonach i piwnicy to dodatkowe 25m2 do opłacenia..dodatkowo 80 zł miesięcznie tylko dlatego, że mamy zarządcę, który nalicza opłaty od tzw.udziału w budynku a nie od faktycznej powierzchni użytkowej. Nie wiem jak myślicie ale chyba warto byłoby się zastanowić co z tym fantem zrobić bo chyba nie chcemy płacić opłaty stałej za c.o. na balkonach, loggi ach i w piwnicach!!
magda07841
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 25 mar 2019, 14:48

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 27 mar 2019, 11:54

Pytanie skąd taka różnica w cenie jednostkowej. U mnie 1 GJ wyniósł 71,89zł, opłata stała 3,40zł za metr.
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: M&M » 27 mar 2019, 14:27

Opłata stała wyliczana jest wg. udziału (jak to mówi Pani w księgowości Projektanta). De facto to jest suma powierzchni mieszkania, loggi oraz piwnicy. Tak jak napisała magda07841.
Liczenie wg. takiej jednostki wynika z umowy dewelopera ze spółdzielnią (czy mpec, mniej istotne z kim).

Czy można to zmienić? Tak. To jest ta dobra wiadomość.

Zła jest taka, że możemy to zmienić dopiero na spotkaniu wspólnoty, które nie wiadomo kiedy będzie ponieważ jeszcze bardzo dużo osób nie podpisało oświadczeń u Projektanta i nie odebrało rozliczeń (jak to mi Pani powiedziała w administracji "idzie jak krew z nosa"). Na spotkaniu wspólnoty możemy ustalić inny sposób naliczania opłaty stałej i wtedy to zmienić.

Jeżeli ktoś chce porozmawiać z Panią z księgowości to na rozliczeniu jest numer telefonu (pierwsza strona, pierwszy numer).
M&M
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 kwie 2018, 19:42

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: demonik84 » 27 mar 2019, 14:50

Dochodzi jeszcze kwestia opłaty zarządu(winda, prąd piwnica, nawiewy mechaniczne,itp...). Powinny być liczone od metrażu mieszkania a nie połączone z częścią wspólną. czyli np. 65m2 a nie 78m2
demonik84
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 17 kwie 2018, 20:30

Re: [ul. Słoneczny Stok] Apartamenty Zachód (DROM)

Postautor: M&M » 27 mar 2019, 15:01

Opłata za zarząd ma dokładnie taką samą wartość w pole Jednostki co przy ogrzewaniu w opłacie stałej ilość. Czyli liczona jest od powierzchni mieszkania z loggiami oraz piwnicą.
M&M
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Na forum od: 15 kwie 2018, 19:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości