[ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: malachit » 21 gru 2018, 12:42

Z tego co rozmawiałem z pracownikami z budowy źle wygląda sytuacja miejsc parkingowych w budynkach CD, są po prostu zbyt małe i niektóre maja tylko 2,25m. Z tego co rozeznałem temat, to wg. starego rozporządzenia na miejsce parkingowe wymagane jest 2,3m + 0,5m od słupa/ściany. Jeśli mamy stanowisko dla 3 aut oddzielone filarami z boku to całość powinna mieć 3x2,3m+ 2x0,5m= 7,9m. Dobrze to rozumiem ? Orientuje się jak to jest? Czy ta odleglość 0,5m liczona jest od osi słupa lub krawędzi przeciwległej?
malachit
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 11 gru 2018, 11:44

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: gallileo » 02 sty 2019, 16:01

Dzisiejszy komunikat ze strony internetowej:

Inwestycja Zielone Tarasy - budynki R i S z pozwoleniem na użytkowanie
2019-01-02
Nasz inwestycja zlokalizowana w Rzeszowie- Zielone Tarasy, dostała pozwolenie na użytkowanie budynków R i S, kolejne budynki są w trakcie kontroli.
gallileo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 64
Na forum od: 22 kwie 2018, 11:31

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: kryspin » 02 sty 2019, 21:16

Witam,
Również zauważyłem ten wpis na oficjalnej stronie Wikany i z ciekawości pojechałem na osiedle przejrzeć budynki R i S po kontroli Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Co do wnętrza budynków to być może że jest możliwe że odbiór był pozytywny jednak zakładam że nie obeszło się bez niezliczonej ilości uwag dotyczących wykończenia których niestety ale jest bardzo bardzo dużo.
Nie wiem natomiast w jaki sposób odbył się odbiór garażu podziemnego, którego stan jest bardzo niepokojący.
W garażu na większości powierzchni posadzki stoi woda, powodem tego jest niedrożna kanalizacja odpływowa ale nie to jest niepokojące, kanalizacje można udrożnić. Woda która znajduje się w garażu nacieka z wielu miejsc, m. in.: z nieszczelnych wpustów kanalizacji deszczowej zlokalizowanych w suficie garażu (1), z przerw dylatacyjnych w ścianach i na suficie (2), z otworów w ścianie fundamentowej które pozostały po szalunkach (3), z otworów w ścianie przez które przechodzą rury uszczelnione systemowymi uszczelnieniami - niestety wykonanymi w nieprawidłowy sposób (4). Wymieniłem jedynie 4 rodzaje nacieków, a zakładam że po głębszej analizie znalazłbym więcej. Dla porównania chciałem zajrzeć do garaży podziemnych pod budynkami O i P jednak po otwarciu drzwi wejście do garaży nie było możliwe bez obuwia gumowego, woda zalegała na większości powierzchni.

Patrząc dodatkowo na odpadającą elewację na budynkach O, P, C i D zastanawia mnie w jaki sposób Wikana rozwiąże te, bardzo poważne błędy budowlane, które niestety jakby nie patrzeć powinny być usterkami limitującymi odbiór budynków.
kryspin
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 26
Na forum od: 29 lis 2016, 11:30

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: Katarzyna » 03 sty 2019, 0:05

tak to jest jak się goni z terminami oddania na łeb na szyję
Przerażające, że teraz tak się właśnie buduje większość osiedli. Wszędzie słychać o stojącej wodzie, wilgoci, pleśni, usterkach itp itd Później widać to m.in po tym jak ludzie wyprzedają swoje 2, 3 letnie mieszkania ewakuując się póki jeszcze w miare da się odzyskać coś z władowanej kasy. A wszystko to kosztem zwykłego "Kowalskiego" który zapłacił za mieszkanie kupę kasy często zadłużając się na wiele lat bo pragnie po prostu spokojnie móc żyć we własnych wymarzonych czterech kątach...
Niestety alternatyw brak bo masówka goni masówkę.
Katarzyna
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 04 gru 2018, 16:59

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: parawan » 03 sty 2019, 14:18

problem z wodą na tym osiedlu jest od początku...
ja kilka lat temu odpuściłem, bo najpierw widziałem jak miesiącami w garażach podziemnych był basen, a później myślałem o mieszkaniu w kolejnym etapie, a tam ewidentnie podciąganie kapilarne na ścianach garażu.. odpuściłem :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: WodzU » 07 sty 2019, 9:24

Niestety chciałem wierzyć, że jest inaczej jak opisywana jest ta inwestycja powyżej, ale jestem szczęśliwcem bądź nieszczęśliwcem który związał się z tą inwestycją. Wszystkie informacje poprzedników się potwierdzają, takiego bałaganu, brudu, niekompetencji nie widziałem i nie pamiętam. Mieszkanie jest brudne nie posprzątane, okna brudne, ściany mokre, błędy w opisach instalacji, klatki schodowe w fatalnym stanie ,pękające ściany brudne tynki, brud na posadzkach. Stanu okien nie mogę ocenić bo nie umyte, a wręcz porozcierane zacieki, zabrudzone cementem futryny poniszczone od drapania, zacieki z pod tynku na futrynach i szybach. Jedyna kompetentna osoba z strony dewelopera rozkłada ręce. Tyle, że czy to mnie powinno obchodzić ?
WodzU
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 07 sty 2019, 9:09

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: parawan » 07 sty 2019, 20:25

a tak, to samo mi sie rzucilo w oczy wlasnie koncem 2016 roku jak ogladalem mieszkanie do kupienia. mega brudne klatki, malowanie po oknach, cokołach, jednym slowem: "dawaj majster, bo sie flaszka grzeje" :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: swiety » 07 sty 2019, 20:58

^^ Jaka firma buduje to osiedle? Przy Lenartowicza wykonawcą jest chyba Grimbud, który buduje m.in Dzielnice Parkową. Opinie o tej firmie są raczej dobre.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2941
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: Katarzyna » 07 sty 2019, 21:48

Deweloperem jest Wikana natomiast z tego co wiem są różni podwykonawcy więc teoretycznie ciężko porównywać bo np w 2016 inna firma była podwykonawcą i inna ekipa budowała wcześniejsze etapy inwestycji a inna obecne.
Ma ktoś może aktualne zdjęcia z budowy ? Ktoś jeszcze odebrał mieszkanie i może się wypowiedzieć?
Katarzyna
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 04 gru 2018, 16:59

Re: [ul. św. Rocha] Zielone Tarasy (Wikana)

Postautor: malachit » 10 sty 2019, 8:49

Z tego co się dowiedziałem to przez stojącą wodę w garażu musieli malować drugi raz pasy na miejsca postojowe. Zostały po prostu zmyte przez wodę, która stała tam przez długi czas. Było to w budynku z tyłu- OPRS, nie potrafię określić który.
malachit
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 11 gru 2018, 11:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości