[ul. Wołyńska] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: adderall » 20 maja 2018, 14:10

Zastanawiałem się nad tą inwestycją ale martwi mnie że miesiące mijają a list wolnych mieszkań ta sama, kiedy w innych inwestycjach (adma, bella ) mieszkania znikają.
adderall
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 20 maja 2018, 14:09

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: xibalba » 22 maja 2018, 8:22

Może jest to spowodowane bardzo niekorzystną umową.
Brak rachunku powierniczego, który by w jakiś sposób zabezpieczał kupujących, a trzeba wpłacić już na początku 40% ceny...

Niby Apklan jest wszystkim znany i większość osób wypowiada się pozytywnie na jego temat, ale to jest biznes i duże pieniądze. Myślę, że nie można polegać tylko dobrej opinii dewelopera. Nawet najwięksi czasem upadają i wtedy kasa zniknie :(
xibalba
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2018, 8:17

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: katarynapelc » 23 maja 2018, 10:15

adderall pisze:Zastanawiałem się nad tą inwestycją ale martwi mnie że miesiące mijają a list wolnych mieszkań ta sama, kiedy w innych inwestycjach (adma, bella ) mieszkania znikają.

Oni jeszcze nie rozpoczęli sprzedaży tej inwestycji. Dzwoniłam tam w zeszłym tygodni bo jestem zainteresowana zakupem, wstępnie można zarezerwować mieszkanie ale sprzedaż ma być dopiero pod koniec maja.
katarynapelc
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 01 kwie 2018, 16:36

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: xibalba » 23 maja 2018, 22:02

Umowy deweloperskie będą podpisywane w następnym tygodniu więc sprzedaż już ruszyła.
xibalba
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2018, 8:17

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: miroslaw.weglowski » 24 maja 2018, 12:15

xibalba pisze:Niby Apklan jest wszystkim znany i większość osób wypowiada się pozytywnie na jego temat, ale to jest biznes i duże pieniądze. Myślę, że nie można polegać tylko dobrej opinii dewelopera. Nawet najwięksi czasem upadają i wtedy kasa zniknie :(


Kasa nie zniknie bo wpisujesz do księgi wieczystej roszczenie, a deweloper chyba jako jeden z nielicznych buduje za środki własne i nie ma hipotek od Banków
miroslaw.weglowski
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 29 mar 2018, 12:59

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: tommek » 24 maja 2018, 22:37

Czy sa w jakis sposob sklonni do sprzedazy mieszkan bez garazy?
O ile cena samego mieszkania wydaje sie do zniesienia, to po doliczeniu wszystkich skladnikow, cena metra znaczaco wzrasta. Finalnie oferta sporo drozsza niz u sasiadow w spoldzielni..
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: xibalba » 26 maja 2018, 10:22

Niestety zakup miejsca postojowego jest obowiązkowy. Do tego dochodzi około 7000zł opłata przyłączeniowa i około 4000zł trzeba zapłacić za 'zagospodarowanie przestrzeni' wokół nieruchomości.
xibalba
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2018, 8:17

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: xibalba » 26 maja 2018, 11:33

miroslaw.weglowski pisze:
Kasa nie zniknie bo wpisujesz do księgi wieczystej roszczenie, a deweloper chyba jako jeden z nielicznych buduje za środki własne i nie ma hipotek od Banków


miroslaw.weglowski czy możesz rozwinąć co masz na myśli, ciekawa jestem Twojej opini i wiedzy w tym temacie. Jeśli dobrze rozumiem to po podpisaniu umowy deweloperskiej jest wpis do KW? Czy wiesz jaki to dokładnie wpis? Wydaje mi się, że w umowie deweloperskiej przygotowanej dla tej inwestycji nie ma o tym wzmianki.
I ostatnie pytanie, w jaki sposób zabezpiecza to moje środki pieniężne? Czy jeśli np. deweloper ogłosi upadłość to odzyskam swoje pieniądze (to w pewnym stopniu gwarantuje rachunek powierniczy, które dla tej inwestycji nie ma niestety).

Będę wdzięczna jeśli podzieli się Pan z nami swoją wiedzą w tym temacie.
xibalba
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2018, 8:17

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: miroslaw.weglowski » 26 maja 2018, 19:32

--// ciach //--

Zgodnie z ustawą z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego która weszła z dnia 29 kwietnia 2012 r.
rozdział 6 art23. 2.
W księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości, na której ma zostać przeprowadzone lub jest prowadzone
przedsięwzięcie deweloperskie, ujawnia się roszczenie nabywcy o wybudowanie budynku, wyodrębnienie lokalu mieszkalnego
i przeniesienie prawa własności tego lokalu oraz praw niezbędnych do korzystania z lokalu na nabywcę, albo przeniesienia
na nabywcę własności nieruchomości wraz z domem jednorodzinnym lub użytkowania wieczystego nieruchomości
gruntowej i własności domu jednorodzinnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub przeniesienia ułamkowej części
własności nieruchomości, wraz z prawem do wyłącznego korzystania z części nieruchomości służącej zaspokajaniu potrzeb
mieszkaniowych.
Dlatego w każdej umowie deweloperskiej jest zabezpieczenie dla nabywcy (klienta) i deweloper to stosuje !
a wpis brzmi :
Stawający żądają aby na podstawie art. 79 pkt 8a i art. 92 ust. 4 ustawy prawo o notariacie, notariusz sporządzający ten akt złożył za pośrednictwem systemu teleinformatycznego wniosek o wpis w dziale w dziale III Kw.nr RZ1Z/......, roszczenia o budowę lokalu mieszkalnego numer zawarcie umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu i przeniesienia własności lokalu mieszkalnego numer z odpowiednim udziałem w nieruchomości wspólnej na rzecz Nabywcy.
Jeżeli chodzi o zabezpieczenie to przy upadłości dewelopera czy jest rachunek czy nie, to klient jak nie ma hipoteki jest pierwszy przed innymi wierzycielami i odzyska wpłacone pieniądze. Rachunki powiernicze działają tak, że wypłacają deweloperowi środki zgodnie z postępem prac i w żaden sposób nie chronią od upadłości bo wpłaconych pieniędzy na rachunek już po prostu nie ma. Dlatego należy wybierać
sprawdzonych deweloperów. :idea:
miroslaw.weglowski
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 29 mar 2018, 12:59

Re: [ul. Bł. Karoliny] Osiedle Karoliny (ApKlan)

Postautor: Marcela » 28 maja 2018, 20:52

miroslaw.weglowski pisze:Rachunki powiernicze działają tak, że wypłacają deweloperowi środki zgodnie z postępem prac i w żaden sposób nie chronią od upadłości bo wpłaconych pieniędzy na rachunek już po prostu nie ma. Dlatego należy wybierać
sprawdzonych deweloperów. :idea:


Tak działa rachunek powierniczy otwarty. I nie ma się go co bać.

Nie rozumiem, jak to nie ma rachunku powierniczego dla tej inwestycji? Przecież ustawa deweloperska nakłada obowiązek prowadzenie rachunku powierniczego dla każdej inwestycji! Jest różnica między otwartym a zamkniętym i wbrew pozorom otwarty niekoniecznie oznacza, mniej bezpieczny:
Jak tłumaczy ekspert portalu RynekPierwotny.pl rachunek powierniczy zamknięty odcina dewelopera od środków klientów w trakcie inwestycji, co zmusza go do finansowania budowy ze środków własnych, jednak najczęściej z bardzo drogiego finansowania zewnętrznego. To znacznie podnosi koszt wybudowanych mieszkań, co następnie znajduje odzwierciedlenie w istotnie wyższych cenach ofertowych. Środowisko gospodarcze dewelopera jest znacznie trudniejsze, a ryzyko utraty płynności finansowej ze wszelkimi tego konsekwencjami znacznie wyższe. Pytanie, czy to jest najbardziej pożądana sytuacja z punktu widzenia nabywcy.


Więcej tutaj: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mi ... cent/9586/
Marcela
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 25 kwie 2018, 14:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości