[ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: oko_oko » 18 mar 2018, 20:00

To już nasza natura, że tak na wszystko narzekamy :)

Każde miejsce ma w sobie coś dobrego. W centrum wszędzie bliżej, na obrzeżach może więcej spokoju.
Teraz każdy ma jedno lub dwa auta także nie problem podjechać do przedszkola czy sklepu.

Prędzej czy później coś się tutaj musi ruszyć.
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: PzD91 » 18 mar 2018, 20:36

porteño pisze:Miasto jest od budowania infrastruktury, choćby był to jeden blok na największym zadupiu.
To nie deweloper powinien dbać o drogi, przedszkola, sklepy, no litości.
Niech włodarze miasta się cieszą, że ktoś im te szczere pola zabudowuje, a nie wypinają się na nowych mieszkańców.

Wszystko fajnie i się zgadza w teorii. W praktyce budzet miasta jest ograniczony (mam wrazenie, że niektórzy o tym nie wiedza). Tak jak pisałem wcześniej, u mnie na osiedlu infrastruktura powstawała 20 lat, a teraz ktoś kupuje mieszkanie w szczerym polu i ma wymagania, że chce mieć wszystko pod blokiem
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: porteño » 18 mar 2018, 21:35

oko_oko pisze:To już nasza natura, że tak na wszystko narzekamy :)

Każde miejsce ma w sobie coś dobrego. W centrum wszędzie bliżej, na obrzeżach może więcej spokoju.
Teraz każdy ma jedno lub dwa auta także nie problem podjechać do przedszkola czy sklepu.

Nie każdy, ja nie mam nawet prawa jazdy. Zakładanie z góry, że auto jest niezbędne w mieście, prowadzi do patologii, której skutki już odczuwamy na ulicach. A "tak że" w znaczeniu "więc" nie jest tożsame z "także" w znaczeniu "również".

PzD91 pisze:
porteño pisze:Miasto jest od budowania infrastruktury, choćby był to jeden blok na największym zadupiu.
To nie deweloper powinien dbać o drogi, przedszkola, sklepy, no litości.
Niech włodarze miasta się cieszą, że ktoś im te szczere pola zabudowuje, a nie wypinają się na nowych mieszkańców.

Wszystko fajnie i się zgadza w teorii. W praktyce budzet miasta jest ograniczony (mam wrazenie, że niektórzy o tym nie wiedza). Tak jak pisałem wcześniej, u mnie na osiedlu infrastruktura powstawała 20 lat, a teraz ktoś kupuje mieszkanie w szczerym polu i ma wymagania, że chce mieć wszystko pod blokiem

20 lat temu ludzie też wymagali i oczekiwali wiele. Nie wszystko dostali, jednakże szkielet infrastruktury dużych komunistycznych osiedli powstawał niemal równolegle, wraz z blokami. Wymagania trzeba mieć i je skutecznie forsować. Budżet nawet jeśli jest ograniczony, to może liczyć na masę różnych funduszy zewnętrznych, dofinansowań i cięć zbędnych wydatków, a takich nigdy nie brakuje.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: Nikoś » 18 mar 2018, 23:29

Ale na osiedle no w pobliże dojeżdzają 2 linie autobusowe, ale osiedle to nie tylko te 4 czy 5 bloków ale całość.
Ile lat temu powstały pierwsze bloki na Karoliny ? a dopiero od niedawna jest szkoła miejska, cała infra powstaje ale musi być zapotrzebowanie. To samo na Gromskiego bloki się budują ale cały plan osiedla przewiduje m.in szkołe.
Lepiej że tu powstanie na początek nawet ta niepubliczna szkoła - bo nie będzie ona przez miasto prowadzona. Z czasem może vide na Karoliny będzie szkoła miejska.
Na architektów gdyby nie ta nieszczęsna reforma edukacji dalej nie mieli by szkoły podstawowej w pobliżu a tak dostali budynek po energetyku.
Każde osiedle które jest projektowane wg. rozsądnych założen dorobi się wszystkiego co potrzebne.
Tylko że miasto ma okreslony budżet i pewnych wydatków żeby nie wiadomo jak kombinował nie da się przeskoczyć.
A do tego wszystkiego jest coś takiego jak planowanie i czynnik ludzki który często jest przeciw.
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: Oneri » 29 kwie 2018, 10:05

Nie jestem i nie planuje być mieszkańcem osiedla, tylko pobliskuch domów. Szkoła w tym rejonie byla obiecana ponad 10 lat temu. Miasto jak zwykle zrobiło w konia mieszkańców i postawiło na kościół. A teraz o jakimś 'sanktuarium' mowicie? Modlcie sie, moze wam szkole postawia. Platna. I tylko dla ocgrzczonych. A miasto jesli nie chce budować szkół nie powinno wydawać pozwoleń na budowe. A ludzie ktorzy te wszystkie mieszkania kupuja powinni nie byc jeleniami, tylko wymagac pokazania planow z zaznaczonym miejscem pod szkole jeszcze przed zakupem. Ktos wam takie plany pokazal? Lol. 10 lat temu dzialki w tej okolicy kosztowaly 10 za ar teraz 30 za ar. Myslicie, ze miasto dzisiaj bedzie bardziej stac na szkole niz 10 lat temu?
Oneri
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 29 kwie 2018, 9:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: PzD91 » 29 kwie 2018, 19:33

Dlatego warto pomyśleć trochę i kupować mieszkanie gdzie jest infrastruktura, a nie gdzieś, delikatnie mówiąc na obrzeżach, gdzie nie ma sklepu spożywczego a co dopiero szkół, przedszkoli itd.
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1590
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: oko_oko » 29 kwie 2018, 20:08

A przepraszam, przez tyle lat na Wilkowyji (po drugiej stronie Lwowskiej) ani na Olbrachta szkoły nie było i wszyscy sobie dawali radę (i jeździła tylko jedna linia nr 9 w stronę centrum), a teraz to najlepiej pod nosem każdemu nabudować, a później będzie znowu gadanie, a to ruch większy, a to samochodów nastawiane, a to jedno, a to drugie. Czy ludziom da się dogodzić w jakiś sposób w tym kraju?

Chcesz mieć szkołę, przedszkole obok to kup w takiej lokalizacji jaka Ci odpowiada. Narzekanie na tym forum to chleb powszedni :roll:
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: oko_oko » 28 maja 2018, 14:18

Wybaczcie za post pod postem.

Budynek C2 Mak Domu został odebrany, od 11 czerwca zaczynają przekazywać klucze po dokonaniu całości wpłaty.
oko_oko
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 57
Na forum od: 13 lis 2016, 19:54

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: robal » 17 lip 2018, 8:07

Zapytałem mailowo o następne bloki oraz o potencjalne połączenia do Lwowskiej (miasto ogłosiło przetarg na dokumentację) i Auchan. Taką odpowiedź otrzymałem:

W trzecim kwartale tego roku będziemy rozpoczynać budowę dwóch budynków C3 i C4. Układy mieszkań będą zbliżone do budynków C1 i C2. W budynku C3 będą 3 lokale usługowe 91m2 ,94m2 i 61m2. Lokal na sklep spożywczy , sklep nie spożywczy i lokal na usługi typu fryzjer lub podobne. Połączenia drogowe do Auchan i do Lwowskiej są w planie MPZP dla całego osiedla. Ulicę te buduje Prezydent Miasta Rzeszowa dla mieszkańców Rzeszowa. O dokładny termin budowy tych dróg trzeba by się zwrócić z zapytaniem do Prezydenta Miasta Rzeszowa.
robal
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 14 wrz 2014, 13:28

Re: [ul. św. Kingi] Osiedle Słoneczne (Mak Dom)

Postautor: pogodynka » 14 sie 2018, 11:19

I po tym linku, który @SzczecinPogodno2018 wrzucił pod swój post widać ile tańsze są mieszkania w Szczecinie w porównaniu z Rzeszowem
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Ted i 29 gości