[ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 23 lut 2018, 17:39

http://supernowosci24.pl/parking-przy-n ... ak-platny/
RZESZÓW. Minimum 2,50 zł za godzinę zapłacą osoby chcące zaparkować.

Po przeniesieniu bazaru z ul. Dołowej w nowe miejsce okazało się, że miejsc parkingowych jest zdecydowanie zbyt mało. Miasto podjęło decyzję o stworzeniu tymczasowego parkingu na terenie, który docelowo jest przeznaczony pod drugą nitką Wisłokostrady. Teraz władze chcą wprowadzić opłaty za parkowanie na miejscach postojowych przy nowym targowisku przy ul. Dworaka. Taka uchwała podpisana przez prezydenta Ferenca miała trafić na listopadową sesję, ale prezydent ją podarł. Skąd obecna zmiana zdania?

Uchwała w sprawie ustanowienia płatnych niestrzeżonych miejsc postojowych dla pojazdów samochodowych przy ul. gen. Dworaka i warunków korzystania z nich trafi na najbliższą lutową sesję Rady Miasta Rzeszowa.

Miasto rozdziela w niej oba parkingi: jeden, który powstał tuż przy targowisku w czasie jego budowy, oraz drugi, tymczasowy, który powstał w miejscu, gdzie w przyszłości ma biec druga nitka ul. gen. Dworaka.

Na parkingu I będzie można stawiać samochód od poniedziałku do soboty. Od poniedziałku do piątku postój będzie bezpłatny. Natomiast w soboty będą obowiązywały opłaty za każdą rozpoczętą godzinę: 2,50 zł za samochód osobowy, 5 zł za samochód osobowy z przyczepą, 5 zł za samochód ciężarowy do 3,5 ton, 7,50 zł za samochód ciężarowy do 3,5 ton z przyczepą oraz 7,50 zł za autobus i samochód ciężarowy powyżej 3,5 tony. W niedziele parkowanie będzie zakazane pod rygorem odholowania.

Parking II będzie obowiązywał w niedziele oraz w dniach nasilonego handlu, takich jak np. przed świętem Wszystkich Świętych, Bożego Narodzenia, Wielkanocy. Opłaty będą takiej samej wysokości, jak na I parkingu.

Właściciele pawilonów handlowych będą mieli możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego na parkowanie w wysokości 50 zł. Również niedzielni handlarze będą mogli wykupić podobny abonament na parking II w wysokości 100 zł.

Taka sama uchwała miała trafić na listopadową sesję w roku ubiegłym. Wówczas Tadeusz Ferenc projekt uchwały podarł i powiedział, że żadnych opłat nie będzie. Skąd taka zmiana zdania?

- Ta uchwała została złożona na wniosek kupców. Twierdzą, że przy targowisku dużo osób parkuje na cały dzień, blokując miejsca klientom. Kupcy uważają, że jak parking będzie płatny, to będzie większa rotacja samochodów i lepszy dostęp do miejsc parkingowych – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Blanka Szlachcińska


Obrazek

Obrazek
Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 27 lut 2018, 19:29

http://rzeszow-news.pl/koniec-bezplatny ... a-radnych/
Płatny parking przy rzeszowskim targowisku, to większa rotacja klientów. Z takiego założenia wyszli kupcy, którzy poprosili ratusz o prowadzenie opłat za miejsca postojowe przy ul. Dworaka.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta pojęto decyzję, że parkingi przy nowym targowisku na ul. Dworka będą płatne. Wnioskował o to ratusz na prośbę kupców, którzy chcą uzyskać większą rotację klientów.

W przyjętej uchwale zdecydowano, że pierwszy parking ma być czynny od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania targowiska, przy czym opłaty będą pobierane tylko w sobotę.

Za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić: 2,5 zł (samochody osobowe), 5 zł (samochody osobowy z przyczepą oraz samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t) 7,50 zł (samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t z przyczepą oraz autobusy i samochody ciężarowe powyżej 3,5 t).

Pierwszy parking w niedzielę będzie nieczynny, ponieważ w tym dniu na jego terenie handel będą prowadzić tzw. kupcy jednodniowi. W związku z tym, drugi parking (na drugiej nitce Wisłokostrady) będzie czynny tylko w niedzielę oraz w dniach nasilonego handlu jak np. przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Opłaty za parkowanie na drugim parkingu są takie same, jak na pierwszym.

Osoby, które są właścicielami pawilonów handlowych i swoją działalność prowadzą przez cały tydzień, będą mogły wykupić abonament parkingowy w wysokości 70 zł. Ci, którzy handlują tylko w niedzielę, również będą mieli taką możliwość, ale za abonament zapłacą 100 zł.

Przypomnijmy, że pierwszy pomysł płatnych parkingów przy ul. Dworaka pojawił się w listopadzie 2017 roku. Radni wówczas o nim nie dyskutowali, ponieważ Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa podarł projekt uchwały zanim doszło do głosowania. Ferenc o tym pomyśle dowiedział się z mediów, mimo że wcześniej dokument podpisał.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 16 kwie 2018, 17:44

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... jektu.html
RZESZÓW. Powstanie nowy parking przy ul. Dworaka. Aktualny parking nie posiada wystarczającej ilości miejsc, toteż miasto postanawia stworzyć dodatkową przestrzeń dla klientów targowiska.

Jak na razie przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy ul. Dworaka w Rzeszowie wraz z drogą dojazdową do parkingu, oświetleniem parkingu i kanalizacją deszczową.

W budżecie miasta na 2018 rok istnieje zapis, z którego wynika, że w 2018 roku miasto w ramach zadania pn.: „Budowa targowiska przy ul. Lwowskiej” planuje wydać ok. 150 tys. zł. Kwota najprawdopodobniej obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i prace budowlane.

Parking, który aktualnie znajduje się przy targowisku liczy 200 miejsc, jednak czas pokazuje, że nie jest to wystarczająca ilość, toteż miasto postanawia stworzyć nową, odrębną strefę parkowania.

„Wszystko zależy od projektu. Mniej więcej powstanie tam podobna ilość miejsc. Parking będzie wyłożony kostką brukową” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przyszły wykonawca na wykonanie dokumentacji projektowej będzie miał 197 dni od momentu podpisania umowy.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: kornik » 17 kwie 2018, 9:52

Tam to trzeba puścić autobus co 10 min (a nie co godzinę jak teraz) a nie budować nowy parking. I taniej, i lepiej.
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Nikoś » 17 kwie 2018, 11:32

Przystanek gdzie masz linii do wyboru do koloru jest przy samej krzyżówce niemal, więc po co tam pchać autobus?? :lol:
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1384
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Grzegorz44 » 17 kwie 2018, 12:30

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zy-ul.html

Zdaniem służb wojewody podkarpackiego uchwała o wprowadzeniu płatnego parkowania przy rzeszowskim targowisku przy ul. Dworaka jest niezgodna z prawem.


http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... oraka.html

Miasto szuka firmy, która zaprojektuje nowy parking przy ul. Dworaka. Zastąpi prowizoryczny parking, który został wybudowany w miejscu, gdzie w przyszłości powstanie druga nitka ulicy pod budowę Wisłokostrady.


Przetarg: http://bip.erzeszow.pl/ogloszenia-komun ... czowa.html

Parking_Dworaka_2.jpg
Koncepcja parkingu:
Parking_Dworaka_2.jpg (417.11 KiB) Przeglądany 3106 razy
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 170
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: riko » 17 kwie 2018, 17:00

http://rzeszow-news.pl/nowy-parking-prz ... rzystanie/
Jest prowizoryczny, ma być właściwy. Może się też okazać, że ostatecznie płacić nie będziemy. O czym mowa? O parkingu przy ul. Dworaka w Rzeszowie.

Od listopada 2017 roku przy nowym nowy targowisku przy ul. Dworaka funkcjonuje drugi parking. Znajduje się on na nitce powstającej tzw. Wisłokostrady. Mieści on 160 samochodów. Ma on charakter prowizoryczny, ponieważ miasto tworzyło go w ekspresowym tempie, gdy okazało się, że 200 przygotowanych wcześniej miejsc to za mało.

Teraz ratusz chce, aby parking, który znajduje się na jednej z nitek tzw. Wisłokostrady był miejscem parkingowym z prawdziwego zdarzenia. Dlatego ogłosił przetarg na wykonanie projektu, który zakłada także wykonanie drogi dojazdowej, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy również, że od marca br. obowiązuje także opłata za możliwość korzystania z parkingu. Taką decyzję Rada Miasta podjęła jeszcze w lutym.

Okazało się jednak, że tym razem uchwała nie spodobała się służbom wojewody podkarpackiego, która sprawuje nadzór prawny nad wszystkimi uchwałami samorządów.

– Wojewoda uchyliła uchwałę ze względów formalnych. Jest to zaskakujące, ponieważ dokument był wzorowany na uchwale dotyczącej opłat za parking przy ul. Dołowej – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Obecnie dokumenty analizuje miejski prawnik. Dla osób korzystających z parkingu przy ul. Dworaka, póki co, nic się nie zmieni. Opłaty wciąż będą obowiązywać.Android Auto dla Mazdy z roczników w 2014 - 2019 -> CENA 450 PLN
Dodaj Google Maps, Spotify, Tidal, Podcasty, Audiobooki do swojej Mazdy.
Poznaj szczegóły oraz możliwości Android Auto https://cardroid.pl/
Z kodem RIKO 20 PLN zniżki
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5283
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: kornik » 17 kwie 2018, 17:39

Nikoś pisze:Przystanek gdzie masz linii do wyboru do koloru jest przy samej krzyżówce niemal, więc po co tam pchać autobus?? :lol:

1. Przystanek => bazar: 60 m (Dworaka targ, ale co godzinę i tylko z Baranówki), 560 m (Rejtana Mercury Market), 680 m (Piłsudskiego ZDZ), 670 m (Rejtana / Lwowska), 750 m (Lwowska Jedn. Wojskowa)
2. Samochód => bazar: 50 m
3. Nie będę łaził jak debil, jadę samochodem
4. Powyższe razy 300
5. W Ratuszu: OLABOGA, PARKING ZAPCHANY, SZYBKO, BUDUJEM NOWY!

Serio nazywasz przystanki oddalone 500-600 m od skrzyżowania jako "przy samej krzyżówce niemal"? :shock:
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: Nikoś » 17 kwie 2018, 18:51

a co to jest te 500 metrów ? tyle co nic niema. A od bidy to zamiast pchać tam smieszna 47 stykło wydłuzyc np 35 i jeszcze jakaś z rejtana i po kłopocie jak już ktoś nie da rady tyle przejśc .. a tyle właśnie wynosi dogodna odlegość do przystanku. Poczytaj a się dowiesz
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 1384
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Gen. Dworaka] Budowa miejskiego targowiska

Postautor: kornik » 18 kwie 2018, 21:08

Nikoś pisze:a co to jest te 500 metrów ? tyle co nic niema.

Na takie dictum to każdy kogo stać na jakikolwiek samochód odpowie "wypchaj się, nie będę latał jak debil, jadę autem". Jeśli takie myślenie, że se można podejść, stoi za zarządzaniem transportem w Rzeszowie, to nie ma się co dziwić, że wszędzie korki, parkingi zapchane, a autobusami jeździ ten kto nie może inaczej. Co z tych buspasów, skoro co zyskałem to stracę łażąc po krzywych chodnikach, bo przystanki ustawiał jakiś idiota.

Nikoś pisze:Poczytaj a się dowiesz

Jakbyś poczytał, tobyś się dowiedział, że za strefę dojścia do przystanku uznaje się odległość do 400 m (w centrum do 300 m), a nie "500 m to se można przejść".
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość