[ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Dyskusja o ukończonych projektach.

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: jasiop » 01 mar 2018, 18:35

bezczas pisze:pisul pisze:
Powinni trochę tych zarośniętych działek przy Granicznej wykarczować i zrobić i od razu kawałek ścieżki rowerowej. Remontować ulice w tych czasach bez uwzględnienia ścieżek rowerowych? ::::

Spokojnie, pewnie ścieżki rowerowe zaczną robić w przyszłym roku.
A jednak proszę państwa pomyliłem się, ścieżka rowerowa jeszcze poczeka.
... Mam nadzieję, że nie przegapił wpisu o ścieżce rowerowej i w przyszłym roku wystartuje budowa owej

Według mnie ścieżka rowerowa nie ma tam racji bytu ...
Sądzisz, że miasto ma tam rezerwę terenową w pasie drogowym ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: porteño » 01 mar 2018, 22:37

Zdecydowanie nie ma racji bytu. Ścieżka rowerowa jest wzdłuż Wisłoka, a następna powinna się pojawić w okolicach Uroczej/Zacisznej, o ile już takowa nie powstała. Bzdurą jest upychanie ścieżek wzdłuż ciasnych i ruchliwych ulic, gdy można w jakieś spokojniejsze miejsce kilkadziesiąt metrów dalej je poprowadzić.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: pisul » 01 mar 2018, 23:46

Wracając do tematu przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Chwilę temu pisali:

Prawie 300 tys. zł kosztować będzie opracowanie projektu i przebudowa zatoki autobusowej na ul. Kwiatkowskiego. Według rzeszowskich urzędników realizacja tej inwestycji wpłynie na upłynnienie ruchu.


źródło:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... zowie.html


Widzę na mapce że już zaznaczone. Ciekawe kiedy ruszą prace?


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Pieczarkowy » 02 mar 2018, 14:29

Jeżdżę rowerem w tej okolicy i też jestem zdania, że budowa ścieżki rowerowej tam nie ma sensu. Lepiej i wygodniej jedzie się wzdłuż Wisłoka.
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Frodo907 » 02 mar 2018, 18:24

Trudne pytanie.
Spróbujcie wytyczyć idealne rowerowe połączenie akademików na Cichej z budynkami URz na Pigonia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Frodo907
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 879
Na forum od: 08 lip 2015, 19:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: jasiop » 02 mar 2018, 23:27

Pieczarkowy, porteño
Tylko jeden dość duży minus - między Żwirownią a Zaporą brak choć jednego połączenia z traktu nad Wisłokiem z ulicą Kwiatkowskiego ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1440
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Pieczarkowy » 03 mar 2018, 18:17

@Frodo. Oj bez przesady, przejedziesz kawałek przez np. Graniczną, gdzie ruch nie jest ogromny i wjedziesz na ścieżkę rowerową wzdłuż Powstańców Warszawy. Stąd masz już łatwą drogę do ul. Rejtana, a tam się pojawia rowerowa autostrada. 100 czy 200 metrów wewnątrz osiedla chyba nie jest jakimś wielkim problemem? Nie wiem jak Ty się na to zapatrujesz z kwestii przepisów, ja to mówię jako zwykły rowerzysta, który tamtędy się porusza.

Tak samo @jasiop, faktycznie nie ma żadnego połączenia, ale nie wiem czy ono jest potrzebne? Tzn. jest "dziki" skrót gdzieś w połowie tej drogi wzdłuż Wisłoka. Jeśli ktoś potrzebuje pojechać inaczej, to może zrobić to przez ul. Podmiejską, Strażacką czy Graniczną. Ruch tam nie jest jakiś ogromny, by nie dało się jeździć rowerem. Fakt faktem, na 2 z 3 ulic nie jest to ścieżka rowerowa. ;)
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 953
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: kornik » 05 mar 2018, 14:50

A jak dojechać w okolice Podwisłocza? Też naokoło?

Budowa zatoki oznacza, że trzeba będzie dymać 70 m od autobusu do przejścia. Zrównoważony transport, psia mać
kornik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 87
Na forum od: 12 sty 2018, 12:09

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: Witek_0000 » 09 sty 2020, 12:56

Ciekawe czy myślał kto o przebudowie Kwiatkowskiego na "skrzyżowaniu" z Grabskiego i Strażacką. Włączyli tam ostatnio sygnalizację świetlną i blokuje się ruch, jest chyba gorzej niż jak była wyłączona. Ciekawi mnie czy był pomysł wykupienia działki (domu, chyba jest niezamieszkany), który jest po przekątnej do żabki, tak żeby nakierować Strażacką na wprost do Grabskiego, zbudować skrzyżowanie z prawdziwego zdarzenia z prawo, lewoskętami.
Witek_0000
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 204
Na forum od: 24 mar 2015, 14:02

Re: [ul. Kwiatkowskiego] Przebudowa odcinka drogi

Postautor: peter » 09 sty 2020, 13:08

Ta działka już dawno poszła do żyda, ale pod trochę inne cele i chyba łatwo się domyślić jakie :)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1294
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości