[ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: riko » 21 wrz 2017, 14:06

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... na-zalesiu






Zalesie to osiedle położone za katedrą, w południowo-wschodniej części Rzeszowa, gdzie dominują wille i szeregówki. Budowane przy ulicy Zimowit osiedle Jaśminowe Domy ma składać się ośmiu wolnostojących domów oraz trzech rzędów szeregówek, w których znajdzie się trzydzieści mieszkań. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się tu w II połowie 2018r.

- Mieszkania w zabudowie szeregowej cieszą się coraz większą popularnością. To rozwiązanie dla tych, którzy z jednej strony nie są zainteresowani posiadaniem wolnostojącego domu, a z drugiej tęsknią za przytulną atmosferą - tłumaczy Wojciech Kosik, prezes Instalbud-Rzeszów sp. z o.o.

Apartamenty znajdujące się na parterze mają powierzchnię od 37 do 70 mkw. Każdy posiada obszerny taras oraz ogródek, którego powierzchnia może przekraczać nawet 200 mkw. Z kolei na piętrze powstaną jednopoziomowe mieszkania o powierzchni od 35 do 62 mkw. oraz dwupoziomowe - o powierzchni 105 mkw. W cenę wliczona jest komórka lokatorska i miejsce postojowe.

W drugiej części osiedla powstaje osiem nowoczesnych domów jednorodzinnych - każdy liczy sobie ponad 172 mkw. powierzchni użytkowej. W projekcie przewidziane są trzy łazienki, cztery sypialnie, gabinet, spiżarnia, pomieszczenie gospodarcze, salon z kuchnią oraz dwa balkony. Na parterze znajduje się taras; w bryłę budynku wkomponowany jest także garaż jedno- lub dwustanowiskowy.

Instalbud-Rzeszów sp. z o.o. działa na rynku od 2005r., kiedy to Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Instalbud Sp. z o.o. podzieliło się na dwie spółki.






Obrazek

Obrazek

Obrazek


http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... iedle.html






RZESZÓW. Na Zalesiu, przy ul. Ziemowita powstanie kameralne i eleganckie osiedle, w którym znajdziemy trzydzieści mieszkań w zabudowie szeregowej i osiem domów jednorodzinnych.

Cichą dzielnicę, pełną jednorodzinnych domów wzbogaci osiedle Jaśminowe Domy. Na terenie inwestycji powstanie osiem domów wolnostojących oraz trzy rzędy szeregówek, w których znajdziemy trzydzieści mieszkań. Zaciszne uliczki, spokojna okolica i wszechobecna zieleń okolicy dodaje inwestycji dodatkowego uroku.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w drugiej połowie 2018 roku. Apartamenty znajdujące się na parterze maja powierzchnie od 37 do 70 mkw. Każde mieszkanie posiada obszerny taras i ogródek. Na piętrze powstaną jednopoziomowe mieszkania o powierzchni od 35 do 62 mkw. oraz dwupoziomowe o powierzchni 105 mkw.

Bez względu na to, czy nasi Klienci zdecydują się zamieszkać w mieszkaniu czy w domu, każdemu gwarantujemy standard wykończenia na poziomie premium. Wykonane z wysokiej jakości materiałów budynki będą odpowiednio naświetlone, a pomiędzy nimi zostanie zachowana optymalna przestrzeń. Zaprojektowano je tak, aby maksymalnie oszczędzać energię. Projekt zarówno funkcjonalnie, jak i wizualnie stoi na najwyższym poziomie. Planując tę inwestycję naprawdę zadbaliśmy o każdy detal, starając się wyprzedzać życzenia Klientów – mówi Wojciech Kosik, prezes Instalbud-Rzeszów sp. z o.o.



riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5356
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: synbratataty » 20 gru 2017, 16:35

Z tego co mi wiadomo to cena w granicach 5200 zł / m2. Ma ktoś może jakieś nowe informacje / przemyślenia na temat tego osiedla? Pozdrawiam ;)
synbratataty
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 30 sie 2017, 12:21

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: parawan » 21 gru 2017, 23:42

ja mam takie przemyslenie - 1-1.2 mln za dom w tej okolicy w stanie deweloperskim to "lekka" przesada :D
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: NoweMiasto » 03 sty 2018, 15:31

Fakt kwota 1 mln złotych za dom ok 190 m2 + ogórek to sporo, ale jak się przeliczy to na koszt za m2 to cena nie jest wcale jakaś horrendalna tylko rynkowa. Co nie zmienia faktu, że na ten zakup może sobie pozwolić tylko cząstka społeczeństwa. Myślę, że dla decydujących się na taki luksus liczy się to, że dom wybuduje im pewna firma, w dobrej lokalizacji, a przy okazji będzie to oznaką prestiżu. Osobiście mając taką kwotę do przeznaczenia wolałbym wybudować dom w troszkę mniej dogodnej lokalizacji za ok połowę taniej, ale to tylko moja opinia. Co do samego osiedla i mieszkaniach w szeregówkach, wydaje mi się, że jak już wspomniałem lokalizacja jest bardzo dobra, spokojne, zielone osiedle. Dla posiadających auto wszędzie blisko sklep, szkoła, żłobek/przedszkole, kościół. Cena standardowa jak na Rzeszów, ogródek do mieszkań na parterze, myślę, że do końca robót mieszkania będą wyprzedane, ale to nie kwestia wykonawcy, lokalizacji czy czegokolwiek tylko po prostu rynku mieszkaniowego w Rzeszowie. Pójdzie prawie wszystko i prawie wszędzie.
NoweMiasto
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 28 cze 2017, 8:28

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: parawan » 03 sty 2018, 21:27

liczenie ceny jednostkowej w metrażu domu do mieszkania to jednak nie to samo. przy 190m2 mamy ponad 5.000m2. wystarczy spojrzeć na ceny transakcyjne za domy, by zobaczyć że są one znacznie niższe i kształtują się bardziej w okolicach 3k/m2. 1-1.2 mln to dalej stan deweloperski. działki malutkie (5ar -1mln, 7ar -1.2mln), budynki wbrew pozorom blisko. moim zdaniem przesadzone i to stanowczo. mysle ze w kwocie 700k to by sie sprzedaly relatywnie szybko, a tak to zweryfikuje rynek. choc jak napisales - to rzeszow, wiec pewnie sie sprzeda :)
parawan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 341
Na forum od: 12 mar 2015, 17:42

Re: [ul. Zimowit] Jaśminowe Domy

Postautor: NoweMiasto » 04 sty 2018, 9:46

Faktycznie, pewnie masz racje odniosłem to bardziej do mieszkaniówki, a dom powinien posiadać jednak trochę inną cenę. Cóż deweloper musi liczyć, że kogoś przekonają zalety inwestycji bez względu na cenę. Ja bym się nie porwał :) Inna sprawa to mieszkania, które są przystępne.
NoweMiasto
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 28 cze 2017, 8:28

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości