[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: Pan_Piotr » 12 maja 2017, 12:43

quadrifoglio990 pisze:Myślę nad zakupem mieszkania w II etapie inwestycji (budynki 5 i 6) i mam takie pytanie - jak jest z dostępnością ogólnodostępnych miejsc parkingowych w taj okolicy? Niestety na zakup miejsca w garażu pozwolić sobie i nie mogę i zastanawiam się czy to nie zbyt duże ryzyko kupować takie mieszkanie bez garażu?


Delikatnie mówiąc będzie fatalnie. Bez garażu nie zaparkujesz wieczorem pod blokiem bez odrobiny szczęścia.
Pan_Piotr
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 62
Na forum od: 09 mar 2017, 17:19

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: anthrax00001 » 14 maja 2017, 14:45

Na działkę na której są bloki b2 i b3 jest hipoteka zabezpieczająca kredyt obrotowy dewelopera.
Rachunek powierniczy na który wpłacają klienci pieniądze za mieszkania jest otwarty bez ubezpieczenia.

W maju 2017 deweloper będzie miał całość czyli kredyt obrotowy i wszystkie pieniądze klientów
a do deklarowanego czasu przeniesienia własności zostało pół roku.

Pytanie, czy nie ma podstaw do żadnych obaw w związku z tym stanem rzeczy?
anthrax00001
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 13 maja 2017, 12:25

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: bartek86 » 15 maja 2017, 8:35

anthrax00001 pisze:Na działkę na której są bloki b2 i b3 jest hipoteka zabezpieczająca kredyt obrotowy dewelopera.
Rachunek powierniczy na który wpłacają klienci pieniądze za mieszkania jest otwarty bez ubezpieczenia.

W maju 2017 deweloper będzie miał całość czyli kredyt obrotowy i wszystkie pieniądze klientów
a do deklarowanego czasu przeniesienia własności zostało pół roku.

Pytanie, czy nie ma podstaw do żadnych obaw w związku z tym stanem rzeczy?


Pytanie w czym jest problem? Chyba większość inwestycji w Rzeszowie deweloperzy budują na kredyt i nie ma z tym jakoś problemu, a tutaj nagłe zmartwienie firmą ADMA? Zgadza się rachunek powierniczy jest otwarty, a to oznacza, że deweloper otrzymuje kasę od banku etapami (na chwilę obecną na pewno deweloper zabrał już 5 transz, pozostało mu dwie, a nawet na chwilę obecną jedna, bo ostatnia nie została przelana jeszcze przez klientów). Jakie można mieć tutaj obawy? Inwestycja ciągle trwa, budują i gonią jak się da, fakt będzie opóźnienie nie da się tego ukryć, ale czy to już oznacza, że ponad 100 osób które kupiło mieszkania ma mieć obawy? byłem na budowie, zrobione jest sporo, nie brakuje wiele, jakby nie padało przez ostatnie 3 tygodnie i zima była odrobinę słabsza to ta budowa czekała by już na odbiory. Na moje oko budowa skończy się końcem czerwca, może nawet końcem lipca, pozostanie wtedy 3 pełne miesiące, czy deweloper zdąży przekazać klucze? nie mam zielonego pojęcia bo się na tym nie znam. Wiem, że budowa trwa, posuwa się do przodu, przeboleje jakoś to opóźnienie byle do końca roku już się wprowadzić.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: ksilver » 15 maja 2017, 8:48

Martwi mnie to opóźnienie .... no ale nic na to nie poradzimy. Myślę jak tak samo jak powyżej ... że w tym roku się wprowadzę
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: JanzRzeszowa » 15 maja 2017, 9:37

Zadawałem Wam (kupującym) już to pytanie...macie podciągnięte ciepło pod bloki?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: bartek86 » 15 maja 2017, 10:16

JanzRzeszowa pisze:Zadawałem Wam (kupującym) już to pytanie...macie podciągnięte ciepło pod bloki?

Tak. Jest ciepło :) na 100000% widziałem 2 rury. Ciepło idzie od szkoły. Pytałem nawet na budowie. W tym tygodniu będą to zasypywać i kończyć.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: anthrax00001 » 15 maja 2017, 12:57

bartek86 pisze:Pytanie w czym jest problem? Chyba większość inwestycji w Rzeszowie deweloperzy budują na kredyt i nie ma z tym jakoś problemu, a tutaj nagłe zmartwienie firmą ADMA? Zgadza się rachunek powierniczy jest otwarty, a to oznacza, że deweloper otrzymuje kasę od banku etapami (na chwilę obecną na pewno deweloper zabrał już 5 transz, pozostało mu dwie, a nawet na chwilę obecną jedna, bo ostatnia nie została przelana jeszcze przez klientów). Jakie można mieć tutaj obawy? Inwestycja ciągle trwa, budują i gonią jak się da, fakt będzie opóźnienie nie da się tego ukryć, ale czy to już oznacza, że ponad 100 osób które kupiło mieszkania ma mieć obawy? byłem na budowie, zrobione jest sporo, nie brakuje wiele, jakby nie padało przez ostatnie 3 tygodnie i zima była odrobinę słabsza to ta budowa czekała by już na odbiory. Na moje oko budowa skończy się końcem czerwca, może nawet końcem lipca, pozostanie wtedy 3 pełne miesiące, czy deweloper zdąży przekazać klucze? nie mam zielonego pojęcia bo się na tym nie znam. Wiem, że budowa trwa, posuwa się do przodu, przeboleje jakoś to opóźnienie byle do końca roku już się wprowadzić.


Problem w tym, że się człowiek boi kiedy sam ma wpłacić oszczędności swojego życia i jeszcze się zapożyczyć dodatkowo :)
Co prawda w tym przypadku bank daje promesę na bezobciążeniowe wydzielenie lokalu, w przypadku kiedy zapłacimy całość,
więc przynajmniej teoretycznie, ryzyko nie jest wielkie.
anthrax00001
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 13 maja 2017, 12:25

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: bartek86 » 15 maja 2017, 13:06

anthrax00001 pisze:
Problem w tym, że się człowiek boi kiedy sam ma wpłacić oszczędności swojego życia i jeszcze się zapożyczyć dodatkowo :)
Co prawda w tym przypadku bank daje promesę na bezobciążeniowe wydzielenie lokalu, w przypadku kiedy zapłacimy całość,
więc przynajmniej teoretycznie, ryzyko nie jest wielkie.


Ale czy deweloper daje ci powody, że musisz się bać? stało się coś złego co cię zmartwiło? budowa trwa, nie ma przerw, wszyscy pracują, budowa posuwa się do przodu, masz jakieś informacje od kogoś, że się boisz? coś złego się stało? planują budować B5, B6, a później jeszcze B4, to gdzie tu problem? zmartwiło cię opóźnienie? przecież 3/4 deweloperów ma teraz opóźnienia i oni cię nie martwią? była zima więc budowa stała, teraz lało 3tyg. więc roboty też zwolniły na zewnątrz - ot tyle tajemnicy.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: anthrax00001 » 15 maja 2017, 13:23

W żadnym wypadku nie mam zastrzeżeń do tego dewelopera, żadne znaki nie wskazują, żeby się się miało złego wydarzyć.
Obawy wynikają zwyczajnie z zakorzenionej kiedyś zasady, żeby nie kupować mieszkania na którym jest hipoteka.
Dodatkowo na internecie trąbią, że otwarty rachunek powierniczy nie chroni klienta. Czyli mamy kumulację.

Tylko w tym przypadku jest na umowie deweloperskiej i zgoda na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokali oraz
od razu wniosek o do sądu o realizację tego. Także wydaje się, że jest OK.
anthrax00001
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 13 maja 2017, 12:25

Re: [ul.Żmigrodzka] os.słoneczny stok (ADMA Development)

Postautor: z2401 » 16 maja 2017, 14:31

Witam,

Ważna informacja dla wszystkich biorących kredyt z dopłatą MDM!!!

Dzwoniła do mnie niedawno pani z banku i poprosiła o sprawdzenie u dewelopera postępów prac w celu wysłania kontroli, która umożliwi wysłanie ostatniej transzy a dopiero to umożliwi przesłanie dopłaty MDM. Opóźnienie jest, wszyscy to wiemy, nieznaczne, wiadomo z czego wynikające, ale mój bank określił że obecne zaawansowanie takiej kontroli nie przejdzie i dopłata MDM może przepaść.

Aby to się nie stało konieczny był aneks do umowy kredytowej. Do uzyskania takiego aneksu muszę złożyć wniosek o aneks wraz z oświadczeniem od dewelopera, które będzie zawierać nową datę ukończenia (u mnie 31 lipca, chcieli dać do końca czerwca, ale nie chciałabym tego drugi raz przechodzić).

Teraz jestem na etapie czekanie na aneks do podpisania. Koszt aneksu w moim w wypadku to 300 zł. Z Internetu wynika, że dla innych może to być 0zł czy 50zł, ale 300zł też się pojawiało.

W umowie z deweloperem nie ma nic na temat takiej sytuacji i ewentualnego pokrywania kosztów, tu też jeszcze nie mam 100% odpowiedzi jak to będzie wyglądać, ale jeśli będą zainteresowani to się podzielę wiedzą.

Najważniejsze, że w moim wypadku do 18tego mam termin, żeby się z tymi zmianami uporać, ale nie wiedziałabym o tym, gdyby moja pani z banku nie zadzwoniła. Z tego co wiem jestem pierwszą osobą, która o takie oświadczenie zwracała się do dewelopera, więc uczulam innych niewiedzących i napiszcie proszę jak to jest w waszym przypadku.
z2401
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 16 maja 2017, 14:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PzD91 i 33 gości