[ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: nyd » 17 wrz 2016, 21:16

Martwi mnie trochę ta słaba sprzedaż, wg tego katalogu
http://marcinowewzgorze.pl/mieszkania/katalog-mieszkan

sprzedało się 12 mieszkań, 8 jest w rezerwacji - biorąc pod uwagę, że oddanie 4 budynków jest w IV kwartale (tuż, tuż), zastanawiam się o co biega i to właściwie jedyna rzecz, która mnie teraz wstrzymuje. Widziałem już prawie wszystkie inwestycje w okolicy i w samym Rzeszowie; niektóre znacznie gorsze pod względem wykonania, w bardziej ruchliwych i głośnych miejscach, z gorszą komunikacją.

I nie wiem (choć w gruncie rzeczy nie znam się), co może jeszcze wpływać na tak małe zainteresowanie (pomijając niektóre uwagi stąd, jak rozplanowanie przestrzeni, układy mieszkań, czy obecność MCB*, ale czy aż tak rzutowałoby to na sprzedaż? zwłaszcza że wymieniacie też ciekawe zalety związane z lokalizacją).

Czy tak słaba sprzedaż powinna martwić, czy to normalne przy niskiej zabudowie na obrzeżach miasta? Zdaje się, że np podobne mieszkania na Drabiniance sprzedają się szybciej (a ten obszar, wydaje mi się, subiektywnie, mniej atrakcyjny). Czy też nie ma sensu, się przejmować czymś takim i mieszkania prędzej czy później zejdą?

*chociaż tu zdaje się, że te pola są dobre kilka kilometrów na płn-wsch. więc to mnie akurat nie martwi.
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 17 wrz 2016, 23:31

Weź pod uwagę, że strona może być kilka miesięcy do tyłu w porównaniu ze stanem obecnym (aktualizacja strony to też koszt i zajmuje się tym pewnie inna firma).
Kiedyś też była taka inwestycja, gdzie wydawało się, że się nie sprzedaje nic (na stronie tylko kilka sprzedanych), a po telefonie okazało się, że prawie wszystko sprzedane.
Jeśli chodzi o wady to nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Być może problemem jest niewielka ilość miejsc parkingowych - wiele osób nie chce dopłacać za miejsce w garażu.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: loocals » 19 wrz 2016, 16:01

ozzymir pisze:Weź pod uwagę, że strona może być kilka miesięcy do tyłu w porównaniu ze stanem obecnym (aktualizacja strony to też koszt i zajmuje się tym pewnie inna firma).

Na pewno nie. Mój kolega tam był się pytać o mieszkanie to pani co sprzedawała sama mu powiedziała, że mieszkania wcale się im nie sprzedają. A strona była ostatnio aktualizowana bo sprzedali miesiac temu 2 mieszkania . A mieszkania czyli 12/160sprzedanych już ponad rok w sprzedaży i reklamy pełno jest na full.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: FreeQ » 20 wrz 2016, 14:55

Też mnie to mocno zastanawia. Poważnie rozważam zakup mieszkania "tutaj" i nie daje mi to spokoju... Na pewno lokalizacja nie jest korzystna (chociaż według mnie nie jest z tym najgorzej). Kolejna kwestia to obowiązek zakupu miejsca postojowego w garażu podziemnym wraz z "komórką lokatorską" - byłem oglądałem mi się to osobiście nawet podoba (spore pomieszczenia 4m2-7m2). Ponadto miejsc parkingowych na świeżym powietrzu przy każdym z budynków ma być około 30 - ogólnodostepnych. Może też ludzi zniechęca fakt, że W każdym budynku znajduje się kotłownia gazowa - w sumie nietypowe rozwiązanie.. spotkał się ktoś już z tym kiedyś? bo ja osobiście nie ... To chyba tyle co mi przychodzi do głowy. Co do II etapu inwestycji (budynek C1, C2) to ma być w przyszłym roku więc sporo mieszkań dojdzie a chętnych brak... Jeśli chodzi o firmę, która realizuje inwestycje to raczej negatywnych opinii na ich temat nie słyszałem....może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły ?
FreeQ
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 20 wrz 2016, 14:45

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 20 wrz 2016, 17:46

Zaciekawiliście mnie, że aż tak słabo jest. Musi być inna przyczyna - może umowy z haczykami?
Kotłownie na gaz w bloku ja miałem, tzn nadal mam, ale nie jest aktualnie używana. Jak już wspominałem nigdy nie działała dobrze, ale być może nowsze kotłownie są lepsze. Na pewno nie był to powód, przez który bym zrezygnował.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: Arrival » 20 wrz 2016, 18:08

Kotłownie gazowe (logotermy) są też pod drugiej stronie E4 w MakDomie. Myślę, że to właśnie MakDom jest przyczyną tego, że tu sprzedaż idzie słabiej. Budują dużo, osiedle z lepszym połączeniem choćby z Auchanem, wielu woli jednak mieszkać na większym osiedlu z szansą na dodatkową infrastrukturę itp. Jeśli ceny są podobne, odległość do centrum też zbliżona, to myślę, że po prostu większość potencjalnych kupi na Osiedlu Słonecznym. Nie znaczy to, że z Marcinowym coś jest nie tak. Po prostu sprzeda się wolniej bo czeka na specyficznego klienta.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: peter » 20 wrz 2016, 18:58

Zjada z cenami w dol znajda sie klienci nie oszukujmy sie ze znaczne grono klientow trzyma sie teori "ccc" cena czyni cuda. Poki co oferta nie jest konkurencyjna raczej taka normalna cena.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: nyd » 20 wrz 2016, 19:54

Arrival pisze:Mieszkam w MakDomie, droga nie przeszkadza - zwłaszcza po oddaniu autostrady. Do centrum jest 5-10 min zależnie od godziny, a kiedy w końcu przyłączą Krasne, to my będziemy jak w centrum

A tak nawiasem, jeśli chodzi o dojazd w godzinach szczytu, i wyjazd na E4 w stronę Rzeszowa, są z tym jakieś problemy? Pamiętam, że jeszcze parę lat temu, ten odcinek drogi od wjazdu do Rzeszowa do ronda potrafił się "zatkać".

Też mnie to mocno zastanawia. Poważnie rozważam zakup mieszkania "tutaj" i nie daje mi to spokoju...

Może jeszcze na decyzję wpływa niewiadoma w postaci niezagospodarowanych terenów na wschód i północ. Jak robię sobie bilans wad i zalet, przeważają zalety (dla mnie lokalizacja jest in plus, to "tylko" 4km od centrum; do tego przebudowa drogi, cicha okolica, blisko do E4, niska zabudowa, relatywny spokój - podejrzewam, że z czasem dojdzie do "progresu" niż "regresu" okolicy);

A może się czepiamy, w każdej inwestycji znajdzie się jakieś wady, a jeśli naszym największym zmartwieniem jest teraz słaba sprzedaż, to chyba nie może być tak źle?
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: Arrival » 20 wrz 2016, 21:28

nyd pisze:A tak nawiasem, jeśli chodzi o dojazd w godzinach szczytu, i wyjazd na E4 w stronę Rzeszowa, są z tym jakieś problemy? Pamiętam, że jeszcze parę lat temu, ten odcinek drogi od wjazdu do Rzeszowa do ronda potrafił się "zatkać".


Raczej nie ma, chociaż ja akurat nie jeżdżę w szczycie. Ale od czasu kiedy oddali autostradę to tu ruchu praktycznie nie ma ;). Do tego z poziomu MakDomu są "skróty" w okolice skarbca albo na północ w stronę nowego mostu, więc ten ruch się trochę rozkłada. Na rondzie czasem robi się zator, ale to taki na 1-2 minuty, a nie jakiś poważny.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: FreeQ » 21 wrz 2016, 0:26

ozzymir pisze:Zaciekawiliście mnie, że aż tak słabo jest. Musi być inna przyczyna - może umowy z haczykami?

To nie to, bo te już widziałem i w ogólnej ocenie są standardowe.... i tak ciągle nie daje mi to spokoju... o czym wiedzą potencjalni kupcy, którzy nie decydują się na zakup mieszkania w w/w miejscu o czym nie wiem ja ! :P Ponadto warto zaznaczyć, że jest to JEDYNA inwestycja z jaką się spotkałem (szukając mieszkania od dłuższego czasu) która prowadząc sprzedaż od około roku z tego co się orientuje sprzedaje 12 mieszkań na ponad 150 wolnych... dotychczas spotykałem się na takim etapie budowy z "ochłapami" mieszkań :D
FreeQ
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 20 wrz 2016, 14:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości