[ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 14 wrz 2016, 16:51

Lokalizacja jest dobra, biorąc pod uwagę to, że niedługo rusza budowa szkoły z basenem kilkaset metrów dalej i powstaną też nowe drogi ze ścieżkami rowerowymi pod same bloki. W dłuższej perspektywie bloki ma oplatać droga idącac od Olbrachta, koło Auchan i dalej granicą Rzeszowa.
Jeśli się nie mylę to pierwsza samodzielna inwestycja tej firmy jako dewelopera, natomiast budują solidnie - budowali na przykład osiedle dla Handlopexu: http://www.zielonezacisze.info/
Największym minusem tej inwestycji jest tragiczny projekt terenu (uciśnięcie bloków, brak miejsc parkingowych)/bloków (skosy, styl lat 90, małe balkony, wjazdy do garaży pod kątem prostym) oraz mieszkań (kiepskie układy ze ścianami pod różnymi kątami). Dodatkowym minusem są kotłownie w blokach, przerabiałem takie ogrzewanie i nigdy nie działało to dobrze.
Sprzedaż na pewno nie idzie dobrze, bo reklam przybywa.

Według mnie budowa takiego osiedla na dzisiaj to tylko i wyłącznie skok na kasę kupujących.
Jeśli szukasz mieszkania w Rzeszowie to zainteresuj się nowymi osiedlami z NG: https://www.facebook.com/NaszGaj/?
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: nyd » 14 wrz 2016, 17:57

Dzięki piękne za informację -

Jeśli chodzi o naszgaj, próbowałem znaleźć już coś pod siebie, ale niestety, większość fajnych (metraż + umiejscowienie) mieszkań jest już sprzedanych, poza tym, nie do końca zależy mi na centrum/okolicach. Natomiast, ich nowa inwestycja/lub inwestycje powstanie, zakładam, najwcześniej za rok/dwa.

W dłuższej perspektywie bloki ma oplatać droga idącac od Olbrachta, koło Auchan i dalej granicą Rzeszowa.

Masz na myśli bloki po drugiej stronie E4? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ta droga będzie w jakiś sposób przechodzić też na ulicę Marcina Filipa? Chyba, że chodzi Ci o samą infrastrukturę drogową wokół tego dużego osiedla koło Auchan właśnie.

Jak na razie widziałem na ich stronie ten projekt drogi od Marcina Filipa, do ulicy Morgowej.

Dodatkowym minusem są kotłownie w blokach, przerabiałem takie ogrzewanie i nigdy nie działało to dobrze.

Hmm, z tym muszę się jeszcze faktycznie zapoznać - jak na razie czytałem w gruncie rzeczy w większości pozytywne opinie o takim rozwiązaniu, ale nie miałem z nim styczności.
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 15 wrz 2016, 8:30

Masz na myśli bloki po drugiej stronie E4? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ta droga będzie w jakiś sposób przechodzić też na ulicę Marcina Filipa? Chyba, że chodzi Ci o samą infrastrukturę drogową wokół tego dużego osiedla koło Auchan właśnie.


Tak, mam na myśli bloki po drugiej stronie, pomiędzy tymi wysokimi z MakDom, a tymi z SM Energetyk na ul. Marysieńki będzie droga przechodząca przez E4, na której będzie skrzyżowanie ze światłami i potem droga będzie oplatała te bloki na Marcin Filipa od prawej strony (tam jest granica Rzeszowa).
Tutaj jeszcze o tej szkole możesz poczytać:
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... zkola.html

Z kotłownią miałem taki problem, że woda nigdy nie była ciepła i trzeba było długo czekać, aż się chociaż trochę nagrzeje. Im mniej osób w bloku w danej chwili używa ciepłej tym gorzej. Na szczęście po kilku latach tej mizerii, całe osiedle podłączono do sieci miejskiej.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: loocals » 15 wrz 2016, 9:13

A właśnie bo według mapy to osiedle jest w Krasnym nie w Rzeszowie. Jak z szkołami, przedszkolami do Krasnego ? Nawet do parafii to pewnie będzie Krasne? Według mapki to już poza granicą miasta. No i ta droga czteropasmowa( 15 metrów od okien) z jednej strony pola z drugiej.
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 15 wrz 2016, 11:38

Jest w Rzeszowie. Granica idzie zaraz wzdłuż bloków od wschodu i tamtędy ma iść droga z tego co pamiętam.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: nyd » 15 wrz 2016, 12:39

Tak, mam na myśli bloki po drugiej stronie, pomiędzy tymi wysokimi z MakDom, a tymi z SM Energetyk na ul. Marysieńki będzie droga przechodząca przez E4, na której będzie skrzyżowanie ze światłami i potem droga będzie oplatała te bloki na Marcin Filipa od prawej strony (tam jest granica Rzeszowa).

To akurat chyba dobra informacja - czy masz może jakieś źródło?

Z tego co sam zrozumiałem (rozmawiałem tam z mieszkańcami), działka obok inwestycji to już Krasne właśnie. Tam obok jest też taki mały domek jednorodzinny, więc jedyne możliwe zagospodarowanie tego kawałka (na wschód od mieszkań i pomiędzy domem jednorodzinnym) to też niska zabudowa - tylko to nie Rzeszów. Natomiast działki na północ należą ponoć do Uniwersytetu.

Z kotłownią miałem taki problem, że woda nigdy nie była ciepła i trzeba było długo czekać, aż się chociaż trochę nagrzeje. Im mniej osób w bloku w danej chwili używa ciepłej tym gorzej. Na szczęście po kilku latach tej mizerii, całe osiedle podłączono do sieci miejskiej.

Miałem podobny problem z solarem (który grzał u mnie w lecie); tylko w drugą stronę, woda w gorące dni nagrzewała się do tego stopnia, że nie dało się wytrzymać, ani obniżyć temperatury ciepłej wody.
nyd
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 10 wrz 2016, 10:01

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: loocals » 15 wrz 2016, 13:36

nyd pisze:
Natomiast działki na północ należą ponoć do Uniwersytetu.


Nie do uniwersytetu tylko do MCB http://www.MCB.com.pl. Tam masz pola rolne pierwszej drugiej klasy których nie można zabudować bo za odrolnienie trzeba by zapłacić miliony złotych. Tam byki hodują buhaje simentale, krowy, świnie itp. Z jednej strony obwodnica z drugiej pastwiska krów, smród od świń, rolnictwo. Taka O sobie okolica
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: Arrival » 15 wrz 2016, 13:48

Co do drogi - tu coś widać, zielona droga: download/file.php?id=533

Jeśli chodzi o okolicę to moim zdaniem super. Mieszkam w MakDomie, droga nie przeszkadza - zwłaszcza po oddaniu autostrady. Do centrum jest 5-10 min zależnie od godziny, a kiedy w końcu przyłączą Krasne, to my będziemy jak w centrum ;-).
Koło "Marcinowego Wzgórza" chodzę czasem biegać i nigdy żadne niepokojące zapachy mnie nie uderzyły.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: loocals » 15 wrz 2016, 14:02

Arrival pisze:Co do drogi - tu coś widać, zielona droga: download/file.php?id=533

Jeśli chodzi o okolicę to moim zdaniem super. Mieszkam w MakDomie, droga nie przeszkadza - zwłaszcza po oddaniu autostrady. Do centrum jest 5-10 min zależnie od godziny, a kiedy w końcu przyłączą Krasne, to my będziemy jak w centrum ;-).
Koło "Marcinowego Wzgórza" chodzę czasem biegać i nigdy żadne niepokojące zapachy mnie nie uderzyły.


No ale z tego co widac to droga ma iść po lewej stronie osiedla Marcinkowe Wzgórze a nie po prawej czyli dojazd będzie ciekawy. Skrzyżowanie ze światłami przed blokami żeby w ogóle tam wiechać ? . Pola tam zostaną na wieki przez które lubią śmigać złodzieje za Łańcut. W tym roku 3 auta ukradli z Marcina filipa nawet w gazecie pisali jak w tych blokach pomarańczowych podpalili mieszkania (podobno od zwarcia) http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,19415970,szeregowka-zapalila-sie-od-samochodu.html?disableRedirects=true http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/art/6082953,policjanci-zatrzymali-trzech-nastolatkow-ktorzy-wlamali-sie-do-domu-w-rzeszowie,id,t.html
loocals
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 01 gru 2014, 12:19

Re: [ul. Marcina Filipa] Marcinowe Wzgórze

Postautor: ozzymir » 15 wrz 2016, 16:13

Faktycznie po lewej stronie, dopiero wyżej ma się zbiegać z granicą Rzeszowa. Nie pamiętałem dokładnie. W każdym razie te planowane drogi to na pewno duży plus, bo dojazd i dojście do E4 będzie dobre. Tak samo jak szkoła, gimnazjum, liceum i basen.
ozzymir
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 167
Na forum od: 04 sie 2014, 14:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości