PODKARPACIE. Nie stwierdzone zostały żadne uwagi do postępowania przetargowego dotyczącego projektu oraz budowy obwodnicy Sanoka.
Przypomnijmy, że obwodnica ma powstać w ciągu DK 28. Nieznalezienie naruszeń w przetargu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych jest równoznaczne z rozpoczęciem przygotowań do podpisania umowy.
Za najkorzystniejszą propozycję uznano ofertę przedstawioną przez konsorcjum firm z liderem MAX BÖGL Polska Sp. z o.o, które zobowiązało się zrealizować inwestycję w dokładnie 33 miesiące, dając przy tym dziesięcioletnią gwarancję jakości.
Koszt opracowania i stworzenia obwodnicy wyceniono na kwotę prawie 140 000 000 zł brutto. Zadanie zostanie wykonane w systemie projektuj-buduj. Początek trasa będzie miała na skrzyżowaniu obecnej drogi DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 relacji Domaradz – Sanok. Koniec natomiast wyznaczono na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma liczyć jakieś 7 km długości. Będzie oddana do użytku w 2020 roku.

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... zastrzezen
Prezes Urzędu Zamówień Publicznych stwierdził brak naruszeń w postępowaniu przetargowym dotyczącym zaprojektowania i budowy obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Kolejnym etapem będzie wniesienie przez wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a następnie podpisanie umowy.
Najkorzystniejszą ofertę w tym postępowaniu przetargowym złożyło konsorcjum firm z liderem Max Bögl Polska sp. z o.o. Konsorcjum zaoferowało wykonanie zadania w ciągu 33 miesięcy z 10-letnią gwarancję jakości, za kwotę 139 909 727,58 zł brutto.
Obwodnica Sanoka realizowana będzie w systemie projektuj-buduj. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 28 drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 84. Obwodnica będzie drogą klasy GP o długości ok. 7 km. Zgodnie z rządowym Programem Budowy Dróg Krajowych, zakończenie budowy zaplanowano w 2020 r.