Inwestycje Budynkowe w Regionie

Informacje z całego Województwa Podkarpackiego

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 15 sty 2016, 16:09

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... m-szpitalu


Przebudowa go do wymogów nowych przepisów jest niemożliwa z powodów technicznych. Sprawa związana jest z przepisami, które wprowadzają wymogi, dotyczące m. in. rozkładu korytarzy wokół sal operacyjnych. Od dawna wiadomo było już, że bloku przebudować się nie da, dlatego też szpital przygotował projekt budowlany nowego.
Szpital nie posiada jednak środków wystarczających by móc taką inwestycję sfinansować, a niezrealizowanie jej doprowadziło by do konieczności zamknięcia bloku, który przestani e spełniać wymagania ministerstwa.
- Mamy gotowy projekt i pozwolenia, problemem były pieniądze mówi Przemysław Wojtys, dyrektor ZOZ w Dębicy w skład którego wchodzi szpitala. - Konieczne jest zaciągniecie kredytu.
Na kredyt musiał jednak zgodzić się organ nadrzędny tj. starostwo powiatowe. Radni i zarząd dali zielone światło i w tej chwili szpital przygotowuje się do zaciągnięcia kredytu. Aby to był jednak możliwe potrzebna jest aktualizacja kosztorysu, który ma już swoje lata . Pierwotne szacunki kosztów budowy opiewają na 25 mln zł, nie wiadomo ile wyniosą po aktualizacji z obecnymi cenami.
Jak zapewnia dyrektor gdy tylko kosztorys zostanie zaktualizowany, rozpocznie się procedura zaciągnięcia kredytu, a po niej przetarg na budowę.- Sądzę, że pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego, będziemy po procedurach i uda się ruszyć z właściwą budową.
Jak przewiduje dyrektor blok gotowy do użytku będzie w 2019 roku. Inwestycja to jednak nie tylko blok operacyjny. Budynek, który ma stanąć w miejscu obecnej pralni szpitalnej będzie mieścił oprócz pięciu sal operacyjnych, centralną sterylizatornie obsługują cą cały szpital oraz stacje łóżek, gdzie te będą myte dezynfekowane i ubierane w świeżą pościel. Wisienką na torcie ma być platforma do lądowania dla śmigłowców ratunkowych. Rozwiąże to problem szpitala, który wynika z bliskości parku i wysokich drzew uniemożliwiających lądowanie helikopterów. Nad blokiem zaprojektowano nadbudowanie specjalnej platformy, która będzie wystawać nad drzewa i pozowali na lądowania tego typu maszyn.



Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 16 sty 2016, 18:19

http://rzeszow-news.pl/policjanci-z-lan ... k-komendy/


Nowy budynek komendy przy ul. Traugutta w piątek został oficjalnie oddany do użytku. Na uroczystość przyjechał nawet zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski. Nie mogło zabraknąć szefostwa komendy wojewódzkiej z Rzeszowa oraz lokalnych władz.
Nową siedzibę dla łańcuckich policjantów wybudowała firma Skanska. Komenda została poświęcona przez duchownych.
Dotychczasowy budynek komendy w Łańcucie urągał jakimkolwiek zasadom właściwych warunków do pracy, a w policji to już szczególnie. Komenda, działająca w budynku z 1930 r., nie miała policyjnego aresztu. Ciasnota, smród od panoszącego się grzyba, brak parkingu i garaży – tak wyglądała rzeczywistość pracy policjantów.
Ponieważ dotychczasowej siedziby komendy nie można było rozbudowywać ze względu na zabytkowy charakter obiektu, w 2008 r. zapadła decyzja o budowie nowej komendy. Roboty zaczęły się w 2014 r.
Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa, dorzuciła się do niej także gmina Łańcut. Skanska wybudowała dwukondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw.
– Recepcja, pomieszczenia dla służby dyżurnej, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, przestronne biura, w których na co dzień pracują policjanci, bez wątpienia poprawią komfort pracy oraz poziom obsługi mieszkańców – twierdzi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Policjanci będą mieć też do dyspozycji budynek garażowy z podręcznym stanowiskiem warsztatowym i stanowiskiem do mycia samochodów, a także boksy dla 3 psów służbowych. Jest także wewnętrzny parking dla samochodów służbowych i zewnętrzny dla interesantów, oraz place postojowe i manewrowe, drogi dojazdowe, ogrodzenie i brama wjazdowa.
Budowa nowej komendy kosztowała ponad 11,5 mln zł.
Łańcuckim policjantom przekazano również 5 nowych radiowozów, których zakup sfinansowano z budżetów Komendy Głównej Policji, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego i lokalnych samorządów.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 16 sty 2016, 18:28

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34 ... cyjny.html


Bryła architektoniczna w formie torusa. Stalowa konstrukcja tworzy strukturę "kinetycznej łuski" przypominająca rybią. W zależności od natężenia światła można je otwierać lub przymykać - mówi Ewa Skowrońska, o swoim projekcie ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wygląda nieziemsko.
W zeszłym roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, a wszystko przez pracę magisterską zatytułowaną "Rewitalizacja terenu po Kopalni Siarki "Machów" S.A. w Tarnobrzegu. Koncepcja ośrodka sportowo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim". - Zawsze chciałam zrealizować coś ciekawego w tym miejscu. Jezioro Tarnobrzeskie stało się dumą dla miasta i jego mieszkańców. Jednakże brakuje tam pełnej infrastruktury turystycznej. Piękny i rozległy akwen, urokliwe otoczenie przyrody, ale na tym praktycznie się kończy. Dlatego chciałam zaoferować ludziom coś atrakcyjnego zarówno pod względem architektonicznym, jak i funkcjonalnym - opowiada o projekcie 24-letnia magister sztuki-architekt wnętrz.

Inspiracją było koło ratunkowe. - Konstrukcja stalowa obiektu, na której oparty jest układ akrylowych kinetycznych skrzydeł, tworzy strukturę "kinetycznej łuski" przypominająca rybią. W zależności od natężenia światła można je otwierać lub przymykać. Odbywa się to dzięki zastosowaniu mechanizmu działającego w oparciu o ogniwa fotowoltaiczne, które przetwarzają energię świetlną na energię elektryczną - dodaje Skowrońska.

Jej koncepcję widział już Grzegorz Kiełb, prezydent Tarnobrzega. Obiekt zrobił na nim wrażenie. - Nie padły jednak żadne deklaracje, bo paść nie mogły. Realizacja takiego projektu wymagałaby dużego nakładu finansowego. Ponadto moja praca wymaga jeszcze dopracowania projektowego. Aczkolwiek byłoby bardzo miło, gdyby kiedyś jakaś część tego projektu ujrzała światło dzienne - mówi Skowrońska.

Spacer po ośrodku sportowo-rekreacyjnym nad Jeziorem Tarnobrzeskim autorstwa Ewy Skowrońskiej:

Gdy znajdziemy się w przestronnym, przeszklonym holu i swoje pierwsze kroki skierujemy do punktu informacji, a więc komórki bardzo przydatnej turystom, trafimy do segmentu, w którym usytuowano całe zaplecze sanitarne ośrodka - nowoczesne toalety z kabinami prysznicowymi oraz przebieralniami. Natomiast idąc w kierunku przeciwnym, dotrzemy do sklepu ze sprzętem sportowym oraz węzła komunikacyjnego ze schodami i windami, które umożliwią nam dotarcie na piętro.

Pierwsza kondygnacja

Zanim jednak wejdziemy lub wjedziemy windą na piętro, możemy holem - idąc oznaczonym szlakiem - dotrzeć do wypożyczalni sprzętu wodnego oraz warsztatu naprawy takiego sprzętu. Do tej części obiektu dostaniemy się też, i to szybciej oraz wygodniej, od strony otwartej na lustro wody, gdzie znajdują się keje, przy których cumowane są łodzie i inny sprzęt pływający. Keje, pomosty i taras widokowy to infrastruktura obiektu umożliwiająca wodniakom bezpośredni kontakt z wodą, a biernym obserwatorom - podziwianie urokliwego nadwodnego pejzażu.

Dodajmy, że udając się na piętro, pozostawiamy na parterze obszerną część zamkniętą dla turystów, a stanowiącą zaplecze magazynowo-techniczno-socjalne dla prowadzonej na piętrze działalności gastronomicznej i szkoleniowej.

Druga kondygnacja

Druga kondygnacja obiektu wita nas tzw. strefą wejścia, w której znajdują się szatnia i toalety wraz z pomieszczeniem dla matki i dziecka. Kontynuując przechadzkę po ośrodku holem głównym, docieramy do części restauracyjnej obiektu. Jest to nie tylko nowoczesne zaplecze kuchenne, do którego oczywiście jako turysta i klient nie mamy wstępu, ale przede wszystkim duża, estetycznie urządzona sala konsumpcyjna, zintegrowana z holem, stanowiąca jakby jego znowelizowane funkcyjnie przedłużenie. Konsumenci korzystający z usługi gastronomicznej mogą tu nie tylko delektować się doskonałym jedzeniem i estetyką sali restauracyjnej, ale też mają okazję obserwować to, co dzieje się w tzw. atrium, usytuowanym na dolnej kondygnacji. Natomiast konsumenci chcący jedynie ugasić pragnienie dobrymi napojami mogą udać się do sąsiadującego z restauracją baru.

Nieprzypadkowo też w tej części obiektu usytuowano dwie sale konferencyjne, które - w zależności od potrzeby - można połączyć w jedną dużą. Sąsiedztwo tych sal z barem i restauracją to bowiem element sprzyjający organizacji w tym miejscu najprzeróżniejszych spotkań, konferencji, zjazdów, szkoleń itp.

Wyraźnie oddzielonym od reszty segmentem drugiej kondygnacji - z osobnym doń wejściem z parteru schodami i windą lub wejściem z obu tarasów widokowych - jest część, w której mieszczą się sala audiowizualna/kinowa wraz z przypisanym jej zapleczem technicznym, a także pomieszczenia biurowe administracji ośrodka i oczywiście niezbędna w tym miejscu szatnia oraz toalety. Hol przed salą audiowizualną może pełnić dodatkowo rolę sali eventowej. Jest to możliwe dzięki usytuowaniu w części biurowej małego zaplecza kuchennego, do którego prowadzi specjalnie wydzielony przedsionek.

Lądowisko dla helikopterów

Nie sposób, prezentując segmenty obiektu, nie pokazać tzw. infrastruktury towarzyszącej, którą stanowią keje, pomosty, tarasy widokowe, czy też usytuowane na poziomie parteru obszerne, niezadaszone atrium. To ostatnie może być lądowiskiem dla helikopterów, ale także miejscem organizacji imprez plenerowych, co zdecydowanie wzmacnia atuty obiektu jako ośrodka rekreacyjnego.

Bardzo mocno należy wyeksponować przystosowanie obiektu do wymagań osób niepełnosprawnych. Przede wszystkim są to pozbawione barier ciągi piesze, łącznie z windami umożliwiającymi wjazd na piętro. Poza tym na każdej kondygnacji znajdują się toalety przystosowane dla takich osób. Jednym słowem, osoba niepełnosprawna czuje się w obiekcie w pełni swobodnie i bezpiecznie.

Spacer po ośrodku pozwala na sformułowanie jednoznacznej oceny: jest to obiekt przyciągający uwagę nie tylko swoją nowoczesną bryłą architektoniczną, ale też ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i estetyką aranżacji wnętrz.



Wizualizacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wizualizacje wewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 18 sty 2016, 17:45

http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... koszt.html


Plan obejmuje roboty remontowo-budowlane w budynku głównym Urzędu Miasta. To instalacje wewnętrzne oraz wyposażenie w zakresie modernizacji pomieszczeń biurowych Urzędu Stanu Cywilnego, Biura Rady Miejskiej, pomieszczenia Biura Obsługi Mieszkańca.

W planie jest także remont pomieszczeń socjalnych na parterze i pierwszym piętrze w budynku administracyjnym przy ul. Żeromskiego 23 (za budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Mielcu).

Choć początkowo zakres prac miał kosztować 177 tys. zł, to wyłoniony w przetargu wykonawca uchylił się od zawarcia umowy. Dlatego wybór najkorzystniejszej oferty nastąpił spośród pozostałych ofert. Za najkorzystniejszą urzędnicy uznali ofertę firmy Zakład Budowlany EUDO-BUD Zbigniew Godzisz z Dębicy. Koszt prac objętych 60-miesięcznym okresem gwarancji to ponad 212 tys. zł.


Obrazek



http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... emont.html


Dokumentacja projektowa obejmować będzie projekt budowlany, wykonawczy, przedmiar robót, kosztorys a także niezbędne specyfikacje teczniczne i audyt energetyczny. W ramach planowanych prac w Szkole Podstawoej nr 2 wykonana ma zostać termomodernizcja głęboka, z dociepleniem ścian, stropów, a także z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej.

Modernizację przejdzie również instalacja ogrzewania. Wymienione zostaną grzejniki. Szkoła zyska też nową kotłownię gazową. Do tej pory korzystała ona z dostaw ciepła z pobliskiego Liceum Ogólnoksztacącego nr 1.

W Szkole Podstawowej nr 2 dokonana zostanie także wymiana kanalizacji sanitarnej. Usunięte też mają zostać przyczyny dotychczasowych zawilgoceń. Zaplanowano przebudowę szatni, prace remontowe obejmą równiez malowanie ścian korytarzy i klatek schodowych.

Dokumentacją projektową zajmie się firma Instal-Tech z Krakowa. Koszt jej wykonania to 32 349 zł brutto.

Jednocześnie trwają prace nad wnioskiem o dofinansowanie dla projektu dotyczącego zmniejszenia zużynia energii finalnej poprzez głęboką modernizację energetyczną budynku Szkoły Podstawowej nr 2 oraz budynków przy ul. Cyranowskiej 66 (budynek OSP Cyranka) w ramach działania 3.2 RPO WP 2014-2020. Dokumentację opracuje firma Lech Consulting z Torunia za kwotę 8 364 zł.


Obrazek


http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwest ... lenia.html


Jak przekonują urzędnicy mieleckiego starostwa, zakres prac planowanych do przeprowadzenia wynika z dwóch audytów przeprowadzonych w połowie grudnia minionego roku. Audyt energetyczny wskazał na potrzebę docieplenia fundamentów budynku, posadzki w piwnicy oraz na parterze oraz docieplenie stropodachu wełną mineralną.

Ponadto w planie jest wymiana drzwi zewnętrznych, instalacja powietrznej pompy ciepła, wymiana kotła gazowego atmosferycznego na kocioł gazowy, wymiana części grzejników na stalowe oraz izolacja przewodów c.o.

Na tym jednak nie koniec. Przeprowadzony również w grudniu audyt elektryczny wykazał potrzebę wymiany instalacji elektrycznej. Po remoncie w zakresie oświetlenia będzie to technologia LED. Ponadto planuje się instalację systemu paneli fotowoltaicznych, a także instalację układu kompensacji mocy biernej.

Przetarg na opracowanie dokumentacji aplikacyjnej projektu został już ogłoszony. Ma się w nim zawierać przede wszystkim studium wykonalności. Niewykluczone, że ogłoszenie i rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie prac remontowych nastąpi latem tego roku.



Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 20 sty 2016, 16:51

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... autobusowy


Park Handlowy E&M Markpol z dworcem autobusowym budowany jest przy ul. Mickiewicza, w miejscu starego dworca.
W ramach inwestycji powstać mają budynek handlowo-usługowego z funkcją dworca autobusowego, cała infrastruktura techniczna, drogi wewnętrzne, zajezdnia autobusowa i przystanki dla autobusów miejskich, PKS-u oraz busów. Przy obiekcie powstanie także duży, ogólnodostępny parking na 126 samochodów.
Na stronie www.tarnobrzeg.pl pojawiła się już także wstępna lista firm, chętnych do otworzenia w nowym obiekcie swoich stoisk handlowych. Są to: Delikatesy Centrum, Deichmann, Rossmann, Media Expert i Pepco. Ma się również znaleźć miejsce dla apteki.



Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 20 sty 2016, 17:26

Zdjęcia z budowy parku handlowego z dworcem w Tarnobrzegu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY TARNOBRZEG OD baczy.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 17:35 przez riko, łącznie zmieniany 1 raz
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 20 sty 2016, 17:32

Zdjęcia paru inwestycji z Tarnobrzega.

Park Handlowy, ul. Kwiatkowskiego:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Unimet, Al. Warszawska:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Delikatesy Centrum Al. Warszawska (Wielowieś) :

Obrazek7


ZRÓDŁO SKYSCRAPERCITY TARNOBRZEG OD baczy.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2016, 17:33 przez riko, łącznie zmieniany 1 raz
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 22 sty 2016, 19:30

Nowe zdjęcia z budowy Osiedla Domy Dworzysko.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 30 sty 2016, 15:34

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... m-szpitalu


Lekarze pracujący na rzecz prywatnego podmiotu, który zabezpieczał dyżury na oddziałach chirurgicznym i otolaryngologicznym w przemyskim Szpitalu Miejskim, nie podpisali aneksów na dyżury w szpitalu.

Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o zawieszeniu pracy oddziału, a pacjenci zostali przeniesieni na taki sam oddział, funkcjonujący w Szpitalu Wojewódzkim im. Ojca Pio w Przemyślu.

Dyżurujący lekarze, którzy nie podpisali aneksów, dotychczas pozostawali w stosunku prawnym z niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej.

- Podmiot ten był pośrednikiem w kwestiach formalnych i nie wnosił żadnej wartości dodanej do funkcjonowania szpitala, pobierając jedynie zyski ze swej działalności - oświadcza Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego. - Szpital Wojewódzki im. Ojca Pio w Przemyślu posiada bogate zaplecze techniczne i personalne na oddziałach Chirurgii Ogólnej i Otolaryngologii, a duża ilość łóżek daje gwarancję, że nie będzie problemów z leczeniem pacjentów.




Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: Inwestycje Budynkowe w Regionie

Postautor: riko » 31 sty 2016, 15:19

Zdjęcia z oddania Delikatesów Centrum w Krasnym.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5418
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Region

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron