Rusza realizacja przedostatniego odcinka S19 na Podkarpaciu! [ZDJĘCIA]
- Podpisaliśmy umowę na projekt i budowę ponad 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Lutczą a Domaradzem - informuje w najnowszym komunikacie rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Drróg Krajowych i Autostrad.
Jak informują słowackie media, tamtejsza Państwowa Spółka Autostradowa (NDS) ogłosiła też przetargi na dokumentację projektową kolejnych trzech odcinków trasy Via Carpatia z Preszowa do granicy z Polską: Rakovčík - Radoma, Vyšný Komárnik – Hunkovce oraz Kuková – Lipniki. Będą one finansowane z unijnego programu „Łącząc Europę” (CEF), podobnie jak polski przygraniczny odcinek Via Carpatii (S19) Barwinek – Dukla – Miejsce Piastowe.
Na Słowacji gotowa jest już cała południowa część Via Carpatii – od Preszowa przez Koszyce do granicy z Węgrami, a także 5-kilometrowa obwodnica Svidníka. Brakująca północna część została podzielona na 9 odcinków. Wszystkie mają powstać w przekroju 2+2, a jako jeden z pierwszych będzie odcinek R4 od granicy w Barwinku do węzła Vyšný Komárnik.
Na jakim etapie jest budowa kolejnych odcinków S19? Oto raport GDDKiA [ZDJĘCIA]
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła raport na temat aktualnego stanu budowy najważniejszych inwestycji drogowych na Podkarpaciu.
Od czwartku 4 lipca rozpoczną się prace budowlane przy rozbudowie drogi ekspresowej S19 na odcinku Jasionka-Sokołów Młp.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości