Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: pisul » 05 wrz 2020, 21:16

ArekDomin pisze:Zakładam ten temat, bo dziwi mnie brak świadomości mieszkańców Rzeszowa w zakresie ciągle wiejącego w tym mieście wiatru.
... Ja sporo jeżdżę, nie tylko po Polsce i powiem jedno - w życiu nie widziałem miasta w którym by tak ciągle i mocno wiało.


Ten "notoryczny wiatr" to może po prostu zaburzenie psychiczne ankraofobia?

Obrazek

źródło: https://zdrowie.radiozet.pl/Psychologia ... y-leczenie
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: ArekDomin » 06 wrz 2020, 10:54

O kurczę, chory psychicznie podstarzały facet przypisuje choroby innemu :) Ja się wiatru nie boję, mnie on tylko wkurza.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: harpun » 12 lis 2020, 18:42

I bardzo dobrze że wiatr jest i oby go było jak najwięcej, chcesz wiedzieć co będzie bez wiatru w mieście? Zaryzykujesz? Dzięki ruchom powietrza jest czyste powietrze i oby tak zostało. Nie rozumie czemu ma służyć ten wątek? Czy to nie podprogowe lobbowanie za niską zabudową i betonowaniem każdego zielonego skrawka w mieście by powstrzymać uciążliwe wiatry?

Powiem więcej, każde miasto dba o kanały przewietrzania terenu wykorzystując te naturalne kaniony jak rzeki i te sztuczne jak ulice aleje, trasy kolejowe oraz tworzy nową urbanistykę by tych kanionów i korytarzy było jak najwięcej, miasta dziś nawet wręcz prowokują i wymuszają szybsze ruchy powietrza poprzez budowanie odpowiednio ustawionych wysokich budynków, by te tworząc podciśnienie i przyśpieszając ruch powietrza by ten obsługiwał całą aglomeracje. Czasy motoryzacji smogu wymuszają takie rozwiązania, by ludzie byli po prostu zdrowi.
harpun
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 378
Na forum od: 05 sie 2014, 22:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: NietoPterek » 14 sty 2021, 15:36

W Rzeszowie silny wiatr? To chyba nie byłeś w kieleckim, bo tam to dopiero piździ.

Dla mnie wiatr to pozytywne zjawisko w mieście. Zima rozwiewa smog, a gorącym latem chłodzi. Są oczywiście miejsca gdzie wieje bardziej (np. przed wejściem do akademika Ikar na Politechnice), ale nie wydaje mi się, aby to był problem.
NietoPterek
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 699
Na forum od: 12 mar 2020, 15:02

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: ArekDomin » 22 lut 2023, 11:48

Śmieliście się z tego wątku ale ja to regularnie obserwuję i przykładowo: 17 i 18 lutego IMGW wydał dla północnej Polski ostrzeżenie 3 stopnia przed wiatrem, dla środkowej 2 a dla południowej 1. Później podobnie 20 i 21 lutego. Tymczasem gdzie wiało najmocniej? Na Helu oraz... w Rzeszowie. W całej Polsce maksymalne porywy 40-50 km/h, w Tarnowie i Nowym Sączu 30 km/h a w Rzeszowie 76km/h. W praktyce zachodnia Polska mając wyższy stopień ostrzeżenia notowała słabszy wiatr. Tutejszy klimat jest nienormalny, silny wiatr po prostu uniemożliwia wychodzenie z domu.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: Arrival » 22 lut 2023, 15:23

Zgadzam się z Arkiem ;).
Może jak ktoś jeździ tylko autem pomiędzy garażami podziemnymi to tego nie zauważa, ale jeśli chce się normalnie żyć (czytaj: spędzać aktywnie czas poza domem) to często jest ciężko. Polecam zabrać dziecko na rower czy na głupi spacer. Nie mówię, że się nie da, ale żadna z tego przyjemność.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: flyRZE » 22 lut 2023, 20:32

Dla mnie to bardzo pozytywne zjawisko bo jednak pozbywamy się zanieczyszczeń.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości