Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: ArekDomin » 28 maja 2019, 14:12

Zakładam ten temat, bo dziwi mnie brak świadomości mieszkańców Rzeszowa w zakresie ciągle wiejącego w tym mieście wiatru.

Dla mnie to jeden z czynników, który utrudnia mi życie. Mam sporo znajomych, którzy przyjechali do Rzeszowa z innych miast (Opole, Ciechanów, Biała Podlaska, Tarnów, Nowy Targ itd.) Wszyscy oni mówią, że ciężko im jest z tym ciągłem wiatrem. Znajoma, która robiła tu studia zaoczne powiedziała mi "jak przyjeżdżam do Rzeszowa to nawet nie układam włosów". Znajomy z Ciechanowa mówił mi "Moim głównym wspomnieniem z Rzeszowa będzie ciągle wiejący tu porywisty wiatr". Gdy gościłem ludzi z innych miast lub krajów w Rzeszowie często pierwszym pytaniem które mi zadawali było "Czy u was ciągle tak wieje?". Tymczasem mieszkańcy Rzeszowa tak jakby tego nie zauważali. A przecież praktycznie każdego dnia wystarczy pojechać choćby do Tarnowa by zobaczyć różnicę - tu porywisty wiatr utrudniający poruszanie się, tam co najwyżej lekki wiaterek. Ja sporo jeżdżę, nie tylko po Polsce i powiem jedno - w życiu nie widziałem miasta w którym by tak ciągle i mocno wiało.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: dStan » 28 maja 2019, 14:54

Mi nie przeszkadza, codziennie chodzę z cegłami w plecaku dla dodatkowego obiążenia więc nie robi mi to różnicy. Przy większych wiatrach mam ze sobą linę i przywiązuję się do przystanku czekając na autobus. A włosy ścinam na krótko żeby nie mieć problemów z układaniem.

Coraz ciekawsze te troll-posty :lol:

A tak na serio, krótka wizyta w google, na kilku stronach dotyczących energii wiatrowej i od razu można stwierdzić że średnia prędkość wiatru w Rzeszowie wcale nie odbiega od innych miejsc, miast. Teoria wyssana z palca.

http://wiatrometr.pl/baza-wiedzy,Energi ... a_w_Polsce
http://www.instalacjebudowlane.pl/7935- ... olsce.html
https://kierunkizamawiane.apsl.edu.pl/p ... rt2_II.pdf
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 501
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 28 maja 2019, 18:04

Czy ja wiem że wyssana z palca??? Coś w tym jest, bardzo dużo takich dni jest. Ostatnio kilka dni ładnych, ale ciągle wieje i na balkon nie wyjdzie. Miałem ekipę do balkonu i odmówiła przyjazdu chodź pogoda była, ale właśnie wiał wiatr. Początkowo myślałem że mieszkam na uboczu, że wokół mało zabudowy, ale chyba tak wszędzie w Rzeszowie jest. Dla mnie jest to uciążliwe, bo mam duży balon i lubię świeże powietrze, a w Rzeszowie dni bez wiatru policze na jednej ręce, teraz chyba już 3 dzień wieje, a pogoda fajna. Także temat słuszny, choć siła wiatru różna.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: Duszek » 28 maja 2019, 18:43

To ten rok jest dopiero taki specyficzny (wietrzny, deszczowy z dynamiczną pogodą) u nas - rok temu było chyba spokojnie - od połowy kwietnia do października upał z deszczowym lipcem.
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: ArekDomin » 28 maja 2019, 19:43

To raczej ubiegły rok był wyjątkiem. Ja zauważyłem to zjawisko w 2011 gdy będąc u rodziny na zachodzie kraju graliśmy w badmintona. Spodobało mi się i po powrocie do Rzeszowa czekałem na bezwietrzny dzień by sobie pograć. Nie doczekałem się przez cały rok. W 2013 i 2014 dzień bez wyjącego wiatru był jak cud. To samo 2016 i 2017 (szczególnie wiosna). Pamiętam jak w 2014 przez 2 tyg. jeździłem do Tarnowa na pewne zlecenie i dosłownie codziennie wyjeżdżałem z wietrznego Rzeszowa, przyjeżdżałem do Tarnowa gdzie praktycznie nie było wiatru, a potem wracałem do Rzeszowa gdzie znowu wiało. Zauważyłem że jak tylko gdzieś pojadę (nieważne gdzie) choćby na kilka dni to od razu czuję się lepiej że mogę normalnie wyjść i nie męczyć się z wiatrem.
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: pisul » 28 maja 2019, 20:14

Nie karmcie trolla.


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: bartek86 » 28 maja 2019, 20:19

Oczywiście nie przesadzajmy z tym wszystkim. Nie utrudnia to życia codziennego, jednak problem na pewno jest, wygląda to tak że np na 20 dni słońca może przypadać 15 dni wietrznych i wtedy piękne duże balkony można zamknąć. Na mieście w centrum nie odczuwam tego praktycznie w ogóle.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: ArekDomin » 28 maja 2019, 21:45

Dokładnie tak jest. W Rzeszowie nie wieje tylko wtedy gdy pada i jest pochmurno. Jak tylko zaczyna się przejaśniać, od razu ten wiatr. Nie wiem skąd się biorą dane do tych map i też mnie dziwi że np. Poznań i Rzeszów są w tej samej strefie wietrzności, bo różnica jest ogromna. I kiedy nie wejdę na Windy to zawsze widzę zieloną lub pomarańczową plamę od Krosna po Rzeszów ew. Sandomierz, choćby cała Polska była na granatowo (wyjaśniam: im cieplejszy kolor na Windy, tym silniejszy wiatr).
ArekDomin
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 241
Na forum od: 17 maja 2019, 21:18

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: bartes_7 » 28 maja 2019, 23:16

Trolling level expert. Gościowi nawet wiatr w Rzeszowie przeszkadza hehehe....
Tak poza tematem - pamiętacie przeciwników zabudowy wzdłuż Wisłoka (chodziło o Olszynki i Captital Towers pod kontem zablokowania kanałów wietrznych)? A tyu proszę, mamy przecież takie wiatry, że przewietrzanie miasta najlepsze w kraju :)
bartes_7
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 187
Na forum od: 07 lut 2016, 16:45

Re: Notoryczny silny wiatr w Rzeszowie

Postautor: pisul » 29 maja 2019, 0:14

Dokładnie to samo pomyślałem.


Jak ktoś zaczyna zdanie od "notoryczny" to zaraz mi się przypomina Mierzejewski ze skeczu:


Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości