Off-topic - Posty przeniesione.

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: on_ » 16 sty 2020, 13:08

Moi drodzy
Żeby juz nie kontynuować tej dyskusji w temacie której ona nie dotyczy pragnę tylko zwrócić uwagę ze to forum rozrosło sie do naprawdę dużych rozmiarów, trudno zatem wymagać zeby przy tak dużej liczbie użytkowników (jak an rzeszowskie warunki oczywiście) udało się zachować lad i porządek wypowiedzi mając szczególnie na uwadze jak dużo emocji wywołuje ostatnimi czasy ten szeroko rozumiany "mieszkaniowy szał".

Co do stricte dyskusji na temat inwestycji trudno o nich dyskutować w kontekście tylko aspektu budowlano - architektonicznego.
Wg. mnie większość z nas żyje w tym mieście i na pewno lezy nam na sercu jego dobro a zatem w wymianie opini musi się również znaleźć miejsce na nasza ocenę oddziaływania konkretnej budowy na już istniejąca tkankę miejskie szczególnie ze buduje się coraz wyżej bez baczenia co jest wokół co szczególnie wkurza.

A co do kolegi _pisula mimo kilku krytycznych postów które w jego stronę skierowałem wypominając mu to i owo szanuje go za to że mu się chce, że ubarwia to forum zdjęciami inwestycji, archiwalnymi artykułami, co przecież mnóstwo czasu zajmuje i za to naprawdę nalezą mu sie duże podziekowania. Widać że gość tym żyje. A że ma taki a nie inny sposób patrzenia na ten chaos no cóż, prawdziwa wartość polega na różnorodności :)
Pozdrowienia zatem dla _pisula i dla wszystkich użytkowników
on_
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 564
Na forum od: 08 sie 2019, 9:28

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: pisul » 17 sty 2020, 11:59

bartek86 pisze:Szanując pisula za super fotorelacje, wrzucanie nowych tematów, newsów itp. mam jeden problem, od ponad roku nienawidzę czytać tego co On piszę, pytanie proste do pisula: czy jest w Rzeszowie coś co Ci się nie podoba? jakiś deweloper ? jakiś budynek? czytając twoje wizje, dla Ciebie nie ma znaczenie opinia innych, przykład: wybudowali Bulwary Park (2 budynki), sama budowa w tym miejscu kontrowersyjna, a pisul z tekstem, że mogli by jeszcze 3 i 4 bo dużo miejsca, to samo Grabskiego, blok na bloku, odległości prawie zerowe, a pisul bije brawo na kolejne bloki, Nowoczesne Pobitno to samo, każda dziura w Rzeszowie, a ty pisul przyklaskujesz, np na Krajobrazowej jest ponoć MZDP, a ty z tekstem, że i tak się dogadają z deweloperem, to po co wg Ciebie są MPZP? po to żeby za 1,2,5,10 lat byle deweloper je zmieniał pod siebie ??? czy nie przeszkadza Ci nic w takiej chaotycznej zabudowie, większość budynków fajnie, że powstało, jak na Rz to dobrze, pytanie, czemu wszystko budowane wg Ciebie jest ok? nie przeszkadza ci, że deweloperzy kłamią, wprowadzają w błąd, piszesz, że każda dziura jest ok, kolejny przykład był z Lech star, czy jakoś tak, chodzi o to co zagrodzili, czy wg Ciebie jest to ok? szantażować miasto, piszesz, że nad ul. Podwisłocze deweloperzy mają działki wzdłuż rzeki i piszesz, że jesteś pewny, że oddadzą je dla miasta, taaa pewnie oddadzą, a w zamian co po kryjomu dostaną? pamiętasz działkę koło stadionu Resovii? działka nie miała drogi, nagle wybudowano bajpass i nagle deweloper może budować? strasznie dużo w mieście takich przykładów, upychania na siłę budynków itp. a ty ciągle śmiejesz się ludziom w twarz i pewny swego, że i tak deweloper wybuduje, baa jak już budują np 18p. to Tobie mało i piszesz, że szkoda, że nie 50p., naprawdę myślisz, że na Podwisłoczu budynek powyżej 50m to dobry pomysł? wiesz jaki tam jest teraz armagedon? naprawdę szanuję Cię, super fotorelacje, ale psujesz forum, więcej obiektywizmu i krytyki (jeżeli sprawa tego wymaga), ty bronisz nawet przegranych spraw, szanuj opinie innych,a nie od razu każdy kto krytykuje to wg Ciebie konkurencja. Dodam od siebie, że wiele osób w Rzeszowie nie chce dodawać swoich tematów na tym forum, bo twierdzą, że na tym forum jest więcej spekulantów i krytykantów, niż fachowców, którzy celowo atakują i twierdzą, że założenie tematu na tym forum tylko pogorszy sprzedaż, nie chcą pokazywać swoich inwestycji tutaj i po części mają rację (chodzi o mniejsze inwestycje). To ostatnie zdanie oczywiście nie do pisula :) tylko pokazuje jak spadł poziom tego forum. Wiem, że wybrałem zły dział, no ale musiałem to napisać.



__________________________________________________


Ty myślisz jak zwykły człowiek. Czyli myśli JA zamiast MY. I tego JA jest za dużo. O Rzeszowie o inwestycjach trzeba myśleć nie przez pryzmat dobra jednostki ale rozwoju miasta jako całości nawet kosztem małych grup ludzi.


Jest film gdzie jakiś gość z Kielc porównuje 2 miasta i sposób zarządzania przez podejście do inwestorów i wydawanie pozwoleń na budowy. Film ma ponad pół godziny ale warto zobaczyć choćby samą końcówkę, tak gdzieś od 22 minuty żeby zrozumieć dlaczego mówię to co mówię, dlaczego tak ostro i co by było gdyby sprawy poszły w stronę jaką uważasz za "słuszną":


Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: Tom123 » 17 sty 2020, 18:07

w jakim banku macie rachunek powierniczy PBS Sanok?
Tom123
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 10 sty 2018, 23:00

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: Tomek1991 » 22 sty 2020, 14:07

Można prosić moderatora o posprzątanie tego bałaganu? Przecież temat służy czemuś innemu. Jak ktoś ma problem z Lublinem to niech założy sobie w tym celu osobny wątek, ewentualnie jest od tego temat "Rzeszów a inne miasta..."
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: Miki » 23 sty 2020, 16:10

RESTRUKTURYZACJA PBS

Witam Czy orientował się ktoś o wpływie restrukturyzacji PBS na inwestycję Witolda Park?
Apklan w tym banku miał wydzielone konta dla poszczególnych kupujących.

Pozdrawiam
Miki
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 23 sty 2020, 16:08

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: Knapski » 19 gru 2022, 14:06

Wszystko zależy od tego jaki wygląd Ci odpowiada. Lamele wręcz przestrzenie pomiędzy nimi trzeba sprzątać. Zbiera się tam kurz i pajęczyna. W filcu będzie trudniej, gdyż jest to materiał i zawsze w jakiś sposób, przez nieuwagę można wszystko rozetrzeć. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem by była pomalowana ściana na czarno (kolor dowolny) i na to lamele. Bez problemu mozna przetrzeć ściereczka czy tym wariatem do kurzu albo odkurzaczem z małą końcówka. Są też gotowe lamele robionych z takich paneli. Wszystko zależy co się bardziej podoba jak już wspominałem. Oczywscie nie można tego kłaść w pomieszczeniach, gdzie jest wilgoć na ścianach, grzyb, mokre ściany itp.
Lamele ścienne dobrze jest porównać sobie przynajmniej w kilku miejscach jeśli chodzi o ceny bo mogą być spore rożnice. Od siebie polecam zerknąć sobie do Leroy Merlin - aktualnie mają dobre zniżki. I nie ma problemu z dostępnością (w niektórych sklepach trzeba czekać 12-14 tygodni co bywa problematyczne jak się robi remont i nie ma się ochoty tyle czekać na jeden z elementów wystroju).
Ostatnio zmieniony 30 gru 2022, 11:34 przez Knapski, łącznie zmieniany 1 raz
Knapski
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 19 gru 2022, 14:04

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: paripadou » 19 gru 2022, 15:26

Cóż za poświęcenie - konto założone specjalnie po to, by po dwóch minutach odpowiedzieć na komentarz w off-topie. Kiedy pojawi się link do producenta lameli?
paripadou
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 233
Na forum od: 17 wrz 2021, 11:58

Re: Off-topic - Posty przeniesione.

Postautor: Tukam » 26 cze 2023, 10:12

Kolbowy do biura absolutnie odpada- tylko automat. Wszędzie gdzie do tej pory pracowałem ludzi trzeba było zmuszać do choćby przepłukania jednostki zaparzającej, więc utrzymanie kolbowca w czystości będzie niewykonalne. Do tego dochodzi czas przygotowania napoju.
Tukam
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 323
Na forum od: 07 lut 2021, 14:47

Poprzednia

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości