Gdzie najlepiej zamieszkać

Wszystko co niezwiązane z istniejącymi już tematami, czyli o wszystkim i niczym

Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Edsonn » 07 cze 2020, 0:00

Witam wszystkich serdecznie to mój pierwszy post na tym forum. Od nieco ponad 2 lat mieszkam za granicą i w Rzeszowie przebywam tylko kilka tygodni w roku. Za rok zamierzam wrócić i szukam jakiejś szeregówki lub bliźniaka w okolicach Rzeszowa najlepiej nie dalej niż 10km od centrum. Wiem, że miasto rozrasta się jak szalone korki w wielu rejonach miasta są dość uciążliwe dlatego zwracam się tutaj bo głowie się, która lokalizacja będzie najlepsza. Znalazłem cos fajnego w okolicy zaczernie, nowa Wieś. Dużo budują na budziwoju ale od tamtej strony korki są dość duże i infrastruktura nie powola, mieszkalem jakis czas na matysówce tam bylo w miarę ok pod tym względem prosiłbym o jakieś sugestie skąd jest najlepszy dojazd do centrum i żeby nie było za daleko. Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Ole » 07 cze 2020, 9:18

Z tego kierunku - Zaczernie, Nowa Wieś jest dobre połączenie. Korki to raczej minimalne a niebawem może doczekamy się 2x2 od Lubelskiej do lotniska bo plan już jest. Tymczasem robią 2x2 do granic Rzeszowa w Miłocinie. Na Tajęcinie budują szeregówki/domki, może coś fajnego ustrzelisz. W Zaczerniu też coś się dzieje. Sprawdź mapę inwestycji i sam wybierz.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Steeler » 07 cze 2020, 10:10

Ja też bym celował w północne regiony, gminę Trzebownisko i Głogów Małopolski, a szczególnie na ten drugi, ze względu na PKA, bliskość autostrady i duuużo lasu :)
Awatar użytkownika
Steeler
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 21 cze 2014, 12:20
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Nikoś » 07 cze 2020, 10:53

Prędzej bym celował w Tyczyn i tamte okolice, dojazd dobry a cenowo lepiej się wychodzi niż na północy
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Edsonn » 07 cze 2020, 12:35

Właśnie rejony tyczyna, budziwoja nie przekonują mnie tak bardzo ale dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestię to poproszę
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: abrakadabra » 07 cze 2020, 13:10

Ja ostatnio zwiedziałem te tereny, powiem szczerze że jak się rozglądałem (a miałem tylko chwilę) to miejscowości takie jak Hermanowa, Tyczyn, Borek Stary są pięknie położone a działki znacznie tańsze niż w tak mocno zabudowanym Głogowie. Gdy bym się zdecydował na działki to osobiście bym wybrał Borek Stary, na jakieś górce z widokiem na okolice. Dojazd też nie był zły bo do centrum jechałem 15 minut. Głogów wyglądał jak miasto, zero prywatności :)
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Edsonn » 07 cze 2020, 13:18

Jeśli chodzi o sam głogów to masz rację. Rejony południowe właśnie bardziej zachęcają mnie ze względu na widoczki ale z kolei miejscowości jak borek to dla mnie za daleko, nie raz kursuje miedzy centrum a miejscem zamieszkania po kilka razy dziennie więc takie 10km to max
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: voy » 07 cze 2020, 13:56

Dobrze, że zwracasz uwagę na korki i trudności z dojazdem. Moim zdaniem powinieneś szukać w zasięgu dojścia pieszego do przystanku lub stacji kolejowej, najlepiej przy magistrali E-30 czyli Trzciana, Świlcza, Rudna Wielka, Rzeszów Załęże, Strażów. Z Trzciany pociąg jedzie do centrum 13-14 minut, ze Strażowa tylko 8-9 minut. Wszędzie indziej to ryzyko korków i długich dojazdów. W większych aglomeracjach najlepsze lokalizacje pod miastem na ogół są przy kolei (np. Piastów pod Warszawą, Palędzie pod Poznaniem, Pruszcz Gdański itp.)
voy
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 95
Na forum od: 31 sie 2014, 17:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: Edsonn » 07 cze 2020, 14:25

Zdecydowanie kolej jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o szybki dojazd do centrum. Orientuję się ktoś jak to będzie z cenami nieruchomości ze względu na tego wirusa? Polecą w dół czy nie bardzo?
Edsonn
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 cze 2020, 23:35

Re: Gdzie najlepiej zamieszkać

Postautor: abrakadabra » 07 cze 2020, 19:41

Co do dojazdu z Borku, byłem tam dwa razy i zajęło mi to max 15 minut do centrum :)
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 312
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Następna

Wróć do Hyde Park

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości